Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

Olík

Až na Umpa-lumpu Hugha Granta (nevím, ale přišel mi nějaký divný) a generické písničky, které se vám nedostanou do hlavy tak, že si je budete ještě týden notovat, zábavná záležitost. Sice nejsem zrovna fanoušek čokolády z žirafího mléka, ale jinak byl Wonka hravý, barevný, magický…..celá rodina spokojená. Navíc dokázal navodil správnou předvánoční atmosféru (a to jsem ho vyděl na konci ledna :D). Kdybych měl ještě něco pochválit, tak výběr Timothée Chalameta….mladý Wonka mu seděl, jak klobouk na jeho hlavě. Shrnul bych to asi tak, že Paul King, ač vyučený na zcela jiném druhu zábavy (myšleno seriál Mighty Boosh), podobné taškařice umí, což dokázal již v předešlém Paddingtonovi. ()

Folky

S tím filmem je všechno v pořádku, ale prostě to není něco, co bych úplně docenil. Muzikály a pohádky prostě nejsou moc pro mě. ()

geek.ondra

Milá a neškodná zábava, která se opírá o vynikajícího Chalameta geniálního Granta a sázku na vychytralý Britský humor. Můj problém je, že i přes mou lásku k tvorbě Tima Burtona jsem nikdy nepřišel na chuť jeho Karlíkovi a továrně na čokoládu, ale i přesto jsem si při sledování Wonky říkal, že ta Burtonovská vyšinutost mi zde chybí. Wonka je mnohdy až otravně infantilní,  stylisticky křiklavý a co je pro mě horší tak i nezajímavý a ničím překvapivý. Problémem bude také to, že jsem neviděl Padingtona, a tudíž mě Kingova citlivost nebo virtuozita, co se jeho rodinného šmrncu pro všechny generace, o které se právě ve spojení s oběma Paddingtony mluví nikterak v tomhle filmu, nenamotala i přesto jsem ovšem šokován tím, že mi King nedokázal prodat ani ten důvtipný Britský humor čímž jsem se tak nějak utvrdil v tom že jsem zde nenašel nic, co by oslovilo starší generace. Jakožto fanoušek Charlese Dickense ho ale musím pochválit za pokus o stylizaci připomínající právě jeho díla. I když jsem se rozepsal především o záporech, tak stále musím stát za tím, že Wonka je milá rodinná zábava s vynikajícími herci. Celkově to ale beru jako lehce nadprůměrnou sázku na jistotu nikoliv za nějaký vánoční zázrak, který by si zasloužil být svátečním hitem tohoto roku. 6,5/10 ()

ludva10

Jako milovník Karlíka a továrny na čokoládu jsem šel do kina skeptickej. Ale musím říct, že jsem byl mile překvapen. Krásně natočené, vtipné, herecké výkony skvělé. ()

ViktorS

Z počiatku som sa bál, hlavne keď som zistil, že to bude muzikál (nie, že by som proti nim niečo mal), ale po vzhliadnutí musím povedať, že to bol celkom pekný film. Niektoré piesne boli celkom chytľavé, iné menej, ale dalo sa to počúvať. Originálnu verziu som nevidel a tak hodnotím na základe SK dabingu. Dej bol zaujímavý, ale trochu iný ako som čakal. Vyvíjal sa pomerne rýchlo, ale aj tak sa našli nejaké tie nezáživnejšie scény. Možno, že nemusel byť taký dlhý, ale s tým v podstate ja nemám problém. Postavy však mohli byť vykreslené trochu viac do hĺbky a to sa týka aj tej hlavnej. Bol tu vždy iba rýchly náznak, jedna scéna a koniec. Nevravím, že to nestačilo vôbec, ale na vytvorenie si vzťahu s postavou cez jej minulosť, to skrátka bolo málo. Vo filme sa ďalej našli aj vtipné scény, fantázie tu bolo dosť, niekedy až príliš, no účel to splnilo. Jedná sa kúzelný príbeh plný hravosti, ktorý nám ukazuje Wonkove začiatky. Herecké obsadenie sa mi páčilo. Timothée Chalamet sa do tejto roly hodil skvelo, rovnako tak vedľajšie postavy boli perfektné. Len tí Umpa-lumpovia tu chýbali, ale tak stačilo to. ()

Johny M. odpad!

Nechutně trapnej muzikálovej sranec, u kterýho mi bylo zase po delší době až trapně. Zajímavý je, kolika infantilům se něco tak kýčovitýho líbí. Ke konci jsem naštěstí usnul a možná proto jsem přežil. ()

JohnnyKladno

Musím se nejprve přiznat, že čokoládu úplně nemusím. Při sledování Wonky Paula Kinga se ale mé chuťové pohárky vzbouřily a nějakou tu čokoládovou laskominu bych s chutí snědl. Nejlépe vyrobenou z klokaního mléka s lehkým nádechem durianu. Kdyby to nebyl film pro děti. Kdyby to bylo natočeno „temně“, tak ne jednou jsem myslel na zaběhnuté dealery drog a nového kluka v ulici, co si chce také z kšeftu uloupnout. Willy se snaží se svou naivitou rozjet business a v jeho cestě za snem mu stojí kartel výrobců čokolád a funguje to... No, naštěstí to pro děti je a my tak můžeme v klidu zapadnout do sedačky a nechat se příjemně krmit dobrotami. Bavil mě příběh, bavily mě písně, bavil mě Chalamet. Rodinná zábava. 70% ()

FeriusParfax

Zvažovala jsem i jednu hvězdu. Beru ale v úvahu, že je tahle infantilní muzikálová blbina hlavně pro děti a rodiče. Bylo to opravdu EXTRÉMNĚ family friendly. Tomu odpovídal naprosto trapný humor. Až je mi skoro líto používat slovo humor ve spojení s tímhle hloupoučkým muzikálem plným příšerných písní. Ani jedna mě nechytila a nožkou jsem si rozhodně nepodupávala.  Všechno bylo extrémně barevné. A to nemyslím jen kostýmy a rekvizity, ale samozřejmě narážím na "herce" (přiznám se, že když se černoška koupala v čokoládě, tak to byla jediná pasáž, kdy jsem se od srdce zasmála, protože v  čokoládě nešla vůbec vidět a tak nějak s ní splývala). Konečný "plot twist", který překvapil asi opravdu jen děti byl tragický a čitelný hned ze začátku. Jediné, co mě pobavilo, byla postava umpalumpy - Hugha Granta, který jediný netrapčil a snažil si svoji roli užít. Fakt trága. Ještě, že jsem tak hodná a nedávám odpad. Oprava - po přečtení svého komentáře musím dát jednu. ()

Daiker

Po 25 minutách vypnuto.... Až mě natahovalo z té sladké muzikálové uměliny... Karlík a Továrna mají styl a je to zábavně ujeté, ale tato nová verze mi byla odporná.... ()

Jajar

Tradičně pojatá filmová adaptace příběhu o Willy Wonkovi a jeho továrně na čokoládu ve formě muzikálu. Poctivé řemeslo, skvělá výprava i hudba, střídmé CGI. Výborný Timothée Chalamet v hlavní roli. Paul King natočil divácky vděčné vyprávění plné emocí. ()

NitroXcz

Konečně už vím, co dělal Lisan al Gaib před tím, než spasil Dunu. Byl to čokoládový mistr... Paul King je skutečně King a naservíroval nám čokoholickou podívanou. Trochu mě mrzí, že jsem si Wonku nepustil, nebo nešel do kina v době Vánoc. Na odlehčenou velmi milý a povedený příběh. ()

Torgal

Muzikál môže byť len tak dobrý, ako sú dobré piesne v ňom. Wonka je v tomto ohľade strašne tuctový a jeho hudobné vystúpenia sú väčšinou nevýrazné aj obrazovo. Sklamalo ma aj to, že sa očividne cielilo hlavne na detského diváka. Podvratná estetika Burtonovej adaptácie sa tomuto spracovaniu vyhla širokým oblúkom. Veľa ale sa ale podarilo zachrániť Chalametovi v titulnej úlohe, jeho Willy Wonka je neodolateľný večne optimistický rojko. Tohto chalana čaká úžasná kariéra. Potešilo aj Atkinsonove cameo, ale sarkastický Umpa Lumpa Hugha Granta bol trestuhodne nevyužitý. 6+/10 ()

Nykrous

Je to sice úplně klasická, osnovitá pohádka, ale zatraceně dobře udělaná. Hravé, příjemné na sledování a emoce sepnou tam kde mají. Jediné problémy mám s tím, že mi hudba nijak neutkvěla v paměti. Což je u takového filmu škoda a druhá věc, že se víc neprozkoumalo jak dělá Wonka tu čokoládu a kde na ni vzal ingredience apod. . To by mě fakt dost zajímalo. 7.5-8/10 ()

E lan

Moc hezký roztomilý dětský muzikál s výbornými pohádkovými nápady, nerušivou hudbou a příjemnými hereckými výkony. Opravdu nadstandardně dobrá zábava pro celou rodinu! ()

Hashirama

Koncentrovaná dávka pozitivní energie, vypuštěná do světa v ten nejpříhodnější moment. Chalamet srší charismatem a táhne celý film kupředu, a už když se v první scéně dokonale hýbe po scéně spolu s kulisami, je jasné, že Wonka bude jedním z těch výjimečných kinozážitků. Wonka je oproti svým předchůdcům mnohem pohádkovější, což podporuje chytlavé muzikálové pojetí i mnohem stylizovanější svět, ve kterém se zbytečně nezabíhá do nudné sféry zákonitostí, zato se může divák naplno rochnit v jedné chytlavé a nápadité scéně za druhou, které dohromady formují specifický romanticky fantaskní svět v retro stylu Olivera Twisto. Žánrový posun sice zploštil zápletku, ale podobně jako v Karlíkovi jsou tím pravým kořením dílčí scény a tuna originálních a zábavných nápadů, a těch se tu opět dočkáme do sytosti. Chalamet se titulní role zhostil bez zaváhání a bez zaváhání prodává jak ztřeštěnou náturu svojí postavy ve stylu Johnnyho Deppa, tak i dojemný osobní rozměr. Je to prostě pan herec. A Hugh Grant jako Umpa Lumpa vtipně odkazuje na původní film, ze kterého Wonka vychází, a na omezeném prostoru vždy dokáže do scén vlít novou energii i styl humoru. Tahle značka zkrátka s každým filmem odhodlaně bojuje o status klasiky, a Wonka rozhodně není výjimkou. 8/10 ()

rublik05

Wonku jsem měl v hledáčku již delší dobu, nakonec jsem se na něj dostal až téměř měsíc od premiéry a jsem moc rád, že jsem ho ještě stihl vidět na velkém plátně. Od začátku mě okouzlil nádherný, kouzelný, hravý vizuál, hudba je příjemně chytlavá, atmosféra je velice podmanivá, jednotlivé postavy jsou velmi dobře zahrané, snad každá dokáže něčím zaujmout. Nejvíce se mi líbil sympaťák Timothée Chalamet, jemuž role Willyho Wonky sedla jako ulitá. Příběh je plný zajímavých nápadů, ani na chvíli nenudí, má velkou spoustu humorných scén, perfektně graduje, zkrátka ideální rodinná podívaná. Napadá mě snad jen jedna jediná výtka, a sice že Umpa-Lumpové mohli dostat mnohem více prostoru. Jinak ale maximální spokojenost, nečekal jsem tak povedenou a také tak pohodovou podívanou. Letošní sezóna snad ani nemohla začít lépe. Viděno v kině 7.1.2024. 10/10. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)