Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

TheSpearCZ

Slast pro oči i na poslech a jedná se o podařenou pohádku pro celou rodinu s jednoduchou, ale originální výpravou. Chalamet tu zahrál Willyho pěkně a oproti Deppovi zase přidává postavě něco trošku jiného. Navíc se mi fakt nestává často, že by mi taky jednou nevadil muzikál. Konec je správně emocionální! Lepší 3* ()

Johny303

Ke koupi vstupenky na Wonku jsem se odhodlával dlouho. Navzdory četné chvále mě od filmu odrazoval nesympatický Chalamet v hlavní roli i velké obavy, že se snímek pokusí v mnohém napodobovat zdařilou verzi s Deppem. Nyní mohu s klidem prohlásit, že tyto obavy byly zbytečné. Nejnovější Wonka je úplně jiný, ale neméně kvalitní. Herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích nemají chybu (nutno vyzdvihnout záporáka Patersona Josepha), nechybí charakteristická hravost i barevnost, vtip, emoce... i ten Chalamet v hlavní roli si mě nakonec docela získal. :) ()

kamil.i

Moderná muzikálová rozprávka o tom ako sa dá vyriešiť korupcia, monopol a otroctvo dobrosrdečnosťou, cieľavedomosťou a predajom na neregulovanom voľnom trhu (:D). Zrejme to takto autori scenára nemysleli na prvú signálnu, ale každopádne sa mi celý film opakovane vynárala otázka: Nedrbe im už v tom súčasnom Hollywoode? Akoby sa vo WB hrali na súčasného Disneyho. Natočené je to síce obstojne, aj keď ten pestrofarebný CGI festival nemusím, možno by Wonka zaslúžil i 3 hviezdičky, ale už len pre ten priblblý scenár dám menej. ()

Ahsoka

Ono je to taký nenásilný, krásny, rozprávkový príbeh plný farieb, hravosti a fantázie, ktorý funguje muzikálovo, herecky aj vtipom. Bola som veľmi zvedavá ako sa Timothée popasuje s touto rolou, koniec-koncov zahrať mladšiu verziu postavy, ktorú hral Johnny Depp je poriadne sústo pre takého mlaďasa. Ale on ten chlapec neustále prekvapuje a potvrdzuje obrovský talent, ktorý v ňom tkvie. Za to Wonkov klobúčik dolu. Na môj vkus (z dospeláckeho pohľadu) však Wonka je až vo veľkej miere presladený film a vhodný bezproblémov pre tých úplne najmladších. Pre dieťa, ktoré viac začína chápať svet, ľudské povahy okolo seba je predsalen filmový následník Charlie obohacujúcejší a poučnejší, rovnako tak aj pre dospelých je tam tá hĺbka niekde inde. Preto v rámci svojho žánru a pre určitú vekovú kategóriu nádherné, ale pre dospeláka tam okrem tej pastvy pre oči ešte niečo chýba. ()

TORTERAjirka

Bála jsem se, protože původního Wonku mám v lásce od malička, a tak jsem si byla nejistá tím, zda se podaří Paul Kingovi „vykouzlit“ atmosféru, kterou mi původní dvě zpracování připomínaly. Inu, jsem moc ráda, že jsem nebyla zklamaná. Ač je film velmi (možná až moc) pohádkový, tak se jedná o opravdu monumentálně dobře provedenou pohádku. Od excelentní výpravy, přes skvělé kostýmy až po naprosto dokonalý soundtrack. Film roku to není, ale skvělou (ne)tradiční pohádkou rozhodně ANO. ()

ROCK,THE

V tomhle týdnu hned několik kino zářezů na poslední chvíli a tady je první WONKA. Jakožto milovník verze s Johnny Deppem jsem z toho byl mírně skeptický leč Timothée Chalameta mám rád a v Dunění si mě vyloženě získal, tak i tak jsem šel do kina s tím že nečekám nic velkého a hle ono to bylo velké a velmi sympatické. Film s vícero muzikálními prvky (což obvykle ve filmu moc nemusím) si mě získal a upoutal mou pozornost na celou dobu stopáže. Zkrátka naprosto pohodový oddechový film “popcornovka” jak vyšitá která originem Willy Wonky baví od začátku až do konce. Ačkoliv to pro mě určitě není vítěz v duelu verzí Depp vs. Chalamet jelikož verze Deppa je pro mě i po shlédnutí Wonky stále ta nejlepší tak rozhodně návštěva takhle pohodovýho a krásně vykresleného filmu neurazí nikoho. A teď kde mám tu tabulku čokolády sakra … PS: Hugh Grant jakožto Oompa Lump byl naprosto neskutečně boží! WONKA Mé hodnocení: 8/10 ()

TomasKotlant

Hezké detaily, poučky a slušná parafráze kartelu, ale jako celek mi to přijde šíleně mechanické, že místo čokoládového čaroděje ve výsledku sleduju spíše nepříliš zdatného pouťového kouzelníka... Písničky, vizuál, Umpalumpové i Wonka v Burtonově verzi byly mnohem lepší. ()

rusty09 odpad!

Nic moc jsem od toho nečekal, když hned v první vteřině začali zpívat, smál jsem se, že to bude jen začátek. Bohužel to zpívání tam je pořád, rozhovory na úrovni batolete, přehrávaní neskutečný. Brutus matko představená, Brutus. ()

pirko7

No pisnicky me moc nebavi, ale dalo se. Logika v serialu... No je zbytecne ji hledat a pokud jde o puvodni dil s Deppem, ten byl mnohem lepsi. ()

barteca

Překvapení ! mě se to líbilo, možná k tomu přispělo i to, že tam hráli samí staří známí....Umpa Lumpy mělo být víc. ()

Pat_rick_fan

Býva dobrým zvykom, že v čas Vianočný dorazí (ešte stále aj) do kín roztomilá za srdce berúca a farbami hýriaca animovaná záležitosť, či už z dielne Disney alebo Pixaru. Tento rok sa však "kreslená" udalosť roka odbyla začiatkom leta skze Spider-Mana a sviatočným príbehom a možnou instantou klasikou sa stane Wonka. Priemerné trailery, z ktorých sa Chalamet zdal ako miscast (snáď prvýkrat v jeho kariére) však klamali. Je to kúzelné, britské, úsmevné, na rozprávku občas aj inteligentné a ku koncu aj príjemne trpké, ale stále happyendovsky dojemné. Farba a príbeh sú synergicky sýte, Timmy má s Hughom Grantom prekvapivú chémiu a zábavným záporákom vládne za mňa Olivia Colman (tá žena vie zahrať všetko). Malé vyhrady by sa ale našli. Soundtrack je síce solídny, z hlavy ho ale dostanete pomerne rýchlo a ako už bolo spomenuté aj inde, 5 hviez dať z dôvodu (spoiler) NEVYUŽITIA Rowana Atkinsona dať z pricípu nemôžem, až ma to hnevá. Ale teda, prekvapivo lepšie, ako čokoľvek čo som si predstavoval. ()

B.Wilde

Kamarádka po filmu: "Už zhruba od půlky mi bylo jasné, že z toho budeš nadšená... bylo to barevné, trochu ujeté - přesně tvůj styl!" A měla pravdu. Už u trailerů jsem tušila, že tenhle film se mi trefí do noty. Navíc mám ráda i muzikálově laděné příběhy, takže bych se hodně divila, kdyby nakonec přišlo zklamání. Timothée se mi v roli Wonky líbil a přiznám se, bavilo mě mi to mnohem víc než Karlík a továrna na čokoládu. Ač je i to fajn film, nikdy jsem mu nepřišla úplně na chuť... tady to bylo jiné kafe (nebo spíš čokoláda?) a hodit do do kin v období vánoc byl rozhodně super tah, už se těším, až se na to podívám třeba při těch dalších. ()

Domis2809

Je to kouzelná, barevná a doslova sladká pohádka pro celou rodinu, kterou si při zimních večerech pustíte s horkou čokoládou v ruce. A pak si na ni celý rok nevzpomenete. Příběh Willyho před tím, než se z něj stal Wonka neurazí, ale ani nijak nenadchne. Postavy nepřirostou k srdci (možná kromě skvělého Timothého), písničky si nebudete broukat i další týden a nebudete mít nutkání utratit celou výplatu za nákup balení Milky. Dohromady to ale nějakým kouzlem funguje, humor, hudba, příběh a hlavní postavy společně pohladí vaše chuťové pohárky a nenechají vás odejít s pachutí hořké čokolády. ()

lemonova

Je to veľmi pekne natočené. Timothée to zahral očarujúco a do úlohy mladého Wonku sa hodil perfektne. A v tomto okamihu viem, že moji kamaráti nekresťania to nepochopia, ale mňa jednoducho zamrzí, keď sa vo filmoch zobrazuje chrám ako miesto komédie, nech je to akokoľvek nevinne myslené. ()

VojtechAllen

Wonka pro mě nebyl nijak moc očekáván, a to hlavně protože nemám k žádnýmu filmu s Wonkou žádný vztah. I přesto jsem se ale na tento snímek podíval, a nelitoval jsem absolutně ničeho. Film má po celou dobu své stopáže krásně pohádkovou atmosféru, kterou jenom pozvedá Timothée Chalamet, který je v této role prostě perfektní. Úvodní zpívající sekvence je plná tolika nápady a kreativity až se mi to nechtělo věřit. Ale je pěkné že film má pohádkovou atmosféru a několik nápadů, ale stojí i to ostatní za to? Ano, ale nečekejte tady nějaké moc hluboké myšlenky, přeci jen je to spíš více pohádkově zaměřené, ale i tak ten scénář dokáže vytvořit dost dobrou chemii mezi postavami, a to pozor, i mezi postavami které jsou velmi podřadné co se týče příběhu, a každá má vždy nějakou charakteristickou vlastnost díky které si ji zapamatujete. Příběh taktéž není ničím moc výjimečným, ale třeba finální choco-heist byl totálně skvělý. Wonka je prostě kvalitní rodinný film, který má potřebné srdce, a myslím že se z něj stane jedna z velkých svátečních tradic. 10/10 ()

CaptainCzech

Příběh i vizuál sladký jako samotná čokoláda. Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle Vánočně laděný muzikál zkrátka bavil. Písně sice nejsou tak zapamatovatelné, ale během filmu jsou příjemný. Timothé je skvělí herecký chameleon a tady to dokazuje. Grant jako Umpa Lumpa je vtipný a ne trapný, což jsem z traileru nečekal. Za mě velmi milé překvapení ke konci roku a jen o chloupek tomu uniklo pět hvězd. Za mě silné 4* ()

BOURQUE

Iný film ako ten Burtonovský, a to je dobre. P. King vedel, že „nesmie“ napodobniť dark štýl, ale má ísť iným smerom. Výsledkom je muzikál v podstate s minimalistickou choreografiou, ale za to dobre naspievanými a interpretovanými pesničkami. Príbeh, miestami akoby dotknutý spisovateľom Dickinsonom, ktorý je vypočítateľný a charakter jeho postáv sa bezpečne pohybuje v 2D priestoru. Timothée Chalamet si svoju rolu užíva a vďaka dobrému (miestami zaujímavému avšak kvalitnému) obsadeniu film nestráca na kvalitách. Skvelé čokolády, sladkosti, vizuál a pesničky od režiséra Paddingtona. Možno, že Wonkovský univerzum výrazne nerozšíri, ale aspoň ho celkom slušne doplňuje. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Kopi1

Muzikály moc nemusím, ale tohle byla příjemná oddychovka s dobrými herci, jednoduchým příběhem a průměrnými písničkami. Škoda jenom, že Umpa Lumpa a Rowan nedostali moc prostoru. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)