Žádné prudké pohyby

• USA No Sudden Move (viac)

Kriminální drama z 50. let minulého století, v němž se skupina zločinců domnívá, že byli při svém posledním činu podvedeni. (HBO Max)

dyfur

......prekombinované - toľko zvratov som ešte nevidel - ale prišlo mi to strašne samoúčelné...jedna hviezda len za staré americké autá....nezaujalo.... ()

kagemush

Retro, potažmo (neo)noiry já rád. Měl bych rád i toto dílko, kdyby skončilo cca 10 min. před tím než naběhnou titulky. Tu prima formu, dobrý herce, neblbej příběh  hodí závěr ,který je kostrbatý a tak nuceně jakože šokantní až blivno do nejen pocitovýho průměru TV vyprávěnek o zlých monopolech, proradných ženách, ,,poctivých" poldech a gangsterům kterým se dá věřit. ()

M.i.k.e

Soderbergha mám fakt rád,ale poslední dobou se mi nějak ne a ne trefit do noty.Už předchzí film s Meryl Streep mě úplně minul a i když No Sudden Moves je lepší,k tomu aby mě minul úplně podobně zas tak moc nechybělo.Možná sem měl přehnaná očekávání,ale tohle je přeci jen víc nuda než zábava a nezachrání jí ani dobré obsazení a už vůbec ne režisérovi hokusy pokusy s kamerou.Chápu,že rád experminetuje,ale tohle rybí oko,ne snad že by úplně vadilo,ale místy to nebylo úplně nejpříjemnější.Tak snad příště...50% ()

C0r0ner

V podstatě identické pocity jako u Temné tváře Brooklynu. Trochu moc postav, trochu moc stopáže, ale jinak se jedná o zajímavou kriminálku z atraktivního prostředí 50. let a především to má solidní plejádu špičkových herců, takže ještě nadprůměr. 70% ()

Topco

Príbeh spolu s MacGuffinom mi bol ukradnutý, ale bavili ma hviezdni herci a najmä tá old-schoolová obrazová stránka (neobvyklé rakurzy, aké sa dnes už bežne nevidia)! Toto by chcelo kino. ()

alchac

Narkoleptická utahanost této patrně nezamýšlené pseudogangsterské komedie (každopádně thriller fakt néé…) je bohužel nešťastně kompenzována zmatenou překombinovaností, kterážto mi až do závěrečných titulků nedovolila usnout. Tohle musel Býčijo vzít asi jen proto, že urgentně potřeboval drobné na botox. ()

Radiq

Nevím, jestli to tak blbě měli na HBO Max nebo to tak bylo záměrně, ale po stranách byl celou dobu obraz zkreslený... Jak ve vypouklém zrcadle nebo spíš jak když ve foťáku na mobilu dáte takové to oddálení zoomu. Strašně mě to celou dobu sralo. Mimo jiné. Druhá věc byla, že to bylo na mě až moc zamotané. Ono už to u takových podrazáckých filmů bývá, že ten šije boudu na toho a ten zas na toho, ale těch stran tady bylo nějak moc. A už i vzhledem k tomuto faktu, tam bylo nějak málo násilí. Vím, že to je z jiné doby, kdy se spíš vyjednávalo a jinak mluvilo a chovalo se k ženám gentlemansky, ale o to víc nudněji to pak vyznívá v dnešní době. Asi jsem moc rozežranej. Skoro jak Brendan Fraser, u kterého si najednou nejsem jistý, jestli fakt tak přibral (viz jeho další film Velryba) nebo to byla jen maska. Potěšila účast herců jako Kieran Culkin, Ray Liotta (zas to nepřežil), Jon Hamm, David Harbour, Bill Duke nebo Matt Damon (toho jsem tam vůbec nečekal). Ženské role mi tak nějak splývaly, škoda. Dvojka Cheadle-Del Toro sice neurazí, ale ani ničím nevyniká. Povedly se hlídací scény u rodiny v domě, ale pak to totálně ztratí dech. Je to takovej film na jedno životní skouknutí a pak víte, že už to podruhé vidět nepotřebujete. Aspoň že ta hudba Davida Holmese stála za to. ()

UhLee

(6/10). Steven Soderbergh měl obrovské štěstí v tom, že naverboval na svůj snímek takové hvězdy. Bez nich by byla tahle gangsterka úplně bez života. Takhle tomu nefungovala "jenom" jedna plíce. Těšil jsem se na pořádnou, špinavou a temnou jízdu. Místo toho jsem dostal docela ustrašenou a celý film jsem nepocítil žádný ostrý náboj. Takže to chudáci museli zachraňovat herci, z nichž se mi v paměti nejvíce obtiskl rozhodně Brendan Fraser, který hlásí herecký comeback. Tady to byla docela zaměnitelná postava, ale svou proměnou mě herec šokoval. Steven tady prostě šlápnul vedle. Mělo to svoje kouzlo, hudba byla ucházející a přicházely i docela nečekané zvraty. Chyběla tomu ale nějaká jiskra. Koneckonců když vám tu pomyslnou jiskru nevykřeše ani Matt Damon, tak už je něco hodně špatně. ()

st.jim

Nudná, dlouhá, překombinovaná, rádoby gangsterka o výfukovém problému našich autíček. Další filmová zbytečnost, která neměla radši vzniknout. ()

Johnny.ARN

Jop. Film, ktorý si nedáte len tak s chlebíkom, možno ani s dvoma nie. Vyžaduje plnú sústredenosť, inak nebudete rozumieť, nebudete chápať, stratíte sa v deji a začne vás to nudiť. Keď ale vydržíte, dostanete skvelú krimi s prvkami noir, s množstvom skvelo obsadených postáv, spletitým dejom a nepredvídateľným záverom. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. 3 z 5 ()

rowdys

Ist do filmu naslepo, prisahal by som, ze sa divam na noir od Coenovcov a nie novinku Soderbergha. Toho ale rychlo prezradila volba anamorfickeho objektivu (v credits sa dakuje Kowa Lenses), ktory je fajn do uvodnych titulkov na navodenie dobovej atmosfery, ale drzat sa ho cely film je uz trochu moc a fisheye skreslenie zacalo pri panningu rychlo liezt na nervy. Za toto mu da palec hore asi len Spike Jonze. Scenar svojou nevypocitatelnostou bavi, ale ku koncu to kadenciou zvratov uz zacinalo pripominat heist epizodu Ricka a Mortyho parodujucu vsetky zanrove caper tropes. Film mi pravdepodobne rychlo vyfuci z hlavy, ale to jedno zhliadnutie za to stalo. ()

JohnSmith odpad!

Soderbergh má neskutečný talent na obsazování svých filmů, ale to je tak vše. Když s takovým hereckým potenciálem dokáže vytvořit pouze nudu, na kterou se nedá koukat, tak to je jen mrhání času a hereckých schopností. ()

Hollohlaway

Překombinované, se spoustou postav, byť výborně obsazené. Vyžranýho Brendana Frasera jsem skoro nepoznal. Ale i když to má Soderberghův rukopis a atmosféru, scénář drhne, dost se to vleče a konec  a vyvrcholení zápletky je hodně slabota. ()

Soweek

Film měl ambice stát se dobrou kriminálkou, minimálně scénář na to měl, ale tentokrát si troufnu říct, že to zabil Soderbergh svou nezáživnou režií. Filmu by také prospělo stáhnout casting na polovinu, protože osob figurujících v příběhu je skutečně mnoho a jako divák se v zápletce nemáte šanci zorientovat. Je to velká škoda, tohle mělo určitě na víc. ()

sedm.1

Steven Soderbergh to opět bez mrknutí oka dokázal. Opět se mu totiž podařilo spláchnout mé dvě hodiny života nekompromisně do hajzlu. A já jako nepoučitelný trotl ty jeho filmy budu asi pořád sledovat a pořád se u nich trápit. Minimálně ale oceňuji, jak široký žánrový záběr má, jen tedy škoda, že je to v jeho případě úplně k ničemu. Tentokrát si tedy odskočil k jakémusi pokusu o gangsterku, no výsledkem je tristní nuda, kde se nepovedlo vůbec, vůbec nic. Především tedy zápletka je jedno dlouhé, nezáživné, otravné peklo, kde se tak chytračilo a chytračilo, až se pan režisér s panem scénáristou navzájem přechytračili, chytrý z toho nicméně nevzešel nikdo. Zde ani výraz překombinovaný zdaleka nevystihuje tu totálně šílenou zašmodrchanost, do které zde byly jednotlivé postavy uvrženy, jen mlely a mlely a mlely, jeden na druhého, a druhý na třetího, lavinovitým způsobem boudy na sebe šily, aby v závěrečném super žalostně upachtěném finále z toho vzešlo, že vše co se dělo, smysl nemělo, vše co se událo, smysl nedávalo, prostě utrpení! Navíc veškeré ony postavy, samozřejmě i díky bídnému obsazení, plného hereckých, dávno zapadlých kreatur, působily nesympaticky a nezajímavě, k tomu nutno připočítat nulové napětí, dramatizace a emocí minimum, atmosféra nefunkční, zkrátka v Soderberghově filmografii zaujímá snímek No Sudden Move úplné dno, na druhou stranu se na tom dně, vzhledem k sračkovitosti i jeho ostatních počinů, nebude cítit ale ani zdaleka osamocen. ()

Lukoboss

S. Soderbergh má na kontě nemálo fakt dobrejch filmů, s výbornýma hercema, dobrou zápletkou, citem pro obraz, detaily atd. Ale taky je pravdou, že se mu v poslední době jaksi nedaří, není to prostě ono. A to se děje i téhle podívané. Výborně vybraní herci (potěší i minirole M. Damona), výprava, kostýmy a ano, opět hra s detailem v obrazu, to tady všechno máme. Nicméně příběh a jeho neskutečně pomalý plynutí to zabíjí, stává se to nezajímavým, a i když obvykle tyhle dobový gangsterky fakt můžu, tak tady je to po čase bohužel nuda. Snaha o pár zamotanců na závěr je už marná, takže film zapadne do průměru a tam taky nejspíš zůstane. ()

klukluka

Je libo totální mišmaš? Pak jste tady správně. Osobně si myslím, že naplácat do filmu úplně všechno, co mě ve chvíli jeho zrodu právě napadne, neznamená, že to bude o to lepší. Není to pravda. Jako scénárista jsem nejen autor, ale taky čtenář a čtu to po sobě desetkrát, a stokrát, a možná tisíckrát a konzultuju a rozebírám to se spoustou lidí a pak není možný, abych tomu sám nerozuměl. Ale aby tohle někdo pobral na první dobrou? No chance! A podruhé na to koukat nechci. Proč bych to dělal? Abych to líp pochopil..? Srát na to. Chci k tomu něco načmárat na ČSFD a jít od toho pali. Takže sorry, Stevene. I kdyby to měl být po důkladné pitvě nejchytřejší, nejlepší biják na světě, tak já to už nikdy nezjistím. ()

SpaceOdyseus

Skvele obsazena kriminalka, u ktere Soderbergh radne zamotal ustredni heist. Bavilo me to cele dve hodiny a ma to fajn dobovou atmosku. Nekdo by mohl asi rict, ze tu je postav jak na orloji, ze je to prekombinovane. Ale ja se orientoval celou dobu i bez kresleni diagramu a hlavne jsem se celou dobu bavil. ()

janesX

Inteligentná gangsterka ktorá nenudí a mňa celkom bavila, aj vďaka uvolnenenej, miestami až grotesknej atmosfére, kde sa všetci snažia navzájom nejako oblafnúť. Začínam si aj všímať, že Don Cheadleove civilné hranie ma vlastne doteraz ešte nesklamalo a tento černoch je vlastne celkom sympaťák. 76% ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta