Žádné prudké pohyby

• USA No Sudden Move (viac)

Kriminální drama z 50. let minulého století, v němž se skupina zločinců domnívá, že byli při svém posledním činu podvedeni. (HBO Max)

Unterschleif

Film tak priemerný, prehliadnuteľný a zabudnuteľný, že sa musím čudovať čo donútilo zúčastnených ho natočiť. Ani akčné, ani vtipné, ani napínavé… iba pomalé a nudné. Herci akoby mali v zmluve napísané, že môžu hrať iba na 30%. Smutné. ()

Vito_LePour

Solidní gangsterka, která bohužel nedokázala naplnit svůj potenciál a možná byla příliš ambiciózní. Několik těžko vysvětlitelných motivů postav, stejně jako podivný závěr, který několik postav vůbec neuzavřel. Co se dá vyzdvihnout, je určitě parádní obsazení, hlavně Benicio, ten prostě nezklame. ()

Ironhead

Strašně to chtělo být cool gangsterkou a vyšla z toho dost hodně zmatená a překombinovaná krimi. Půlku děje sem tam nechápal o co komu jde a kdo má jaký motivace. Tohle se moc nepovedlo i přes hvězdné herecké obsazení. A ta hlavní pointa *pozor asi spoiler* o skoro až mafiánském spiknutí US automobilek proti katalyzátorům, to pro mě osobně zabila úplně. ()

bonovox

Kvalitná retro gangsterka z 50-tych rokov s nadupanym hereckým obsadením a s množstvom zvratov kde žiadna postava si nemôže byť istá že sa dožije záveru. Jeden z lepších Soderbeghovych filmov za posledné roky. ()

brasek

Príbeh je celý pomotaný, divák má problém s postavami, je tu problém identifikovať kto je kto a o čo vlastne ide. Výborná atmosféra 50. rokov? Blbosť! Vôbec to nie je stredobodom niečoho, príbeh by sa mohol odohrávať hocikedy inokedy a divák by nič nepoznal a ani by o nič neprišiel. Z celkového pohľadu na snímok je to taká malá, ale zásadná strata času. ()

Mukade

da fuq, brendan f., vedel som že je uberfet už viac ako rok, ale aj tak ma prekvapil pri prvom pohľade... marlon číslo dva, džiiiiiiiz. ...................... a o pár minút neskôr, pri druhom pohľade, keď bol v stoji, skoro som padol z nôh (napriek tomu že som sedel) lol, .............................. po nejakom čase ma to prestalo baviť, tak som to len popreskakoval ďalej a pri snahe o objektívnosť - xD - to hodnotím za dva ((: ()

Bogrant

Nie zlé, Soderbergh stále vie točiť, avšak tejto jeho hutnej krimi skoro až žalostne chýba dravejšie tempo. Zrejme sa to schválne nikam neponáhla, ale hrotenie plánov a prekombinovanosť deja s pribudajúcimi a odchádzajúcimi postavami, bez pozadia, začne postupne dosť unavovať a svojím spôsobom sa tu mnoho vlastne ani nestane. Je to zaujímavá hra o dôvere a rafinovanosti, zabalená do zaobleného záberovania a skvelej dobovej atmošky, ktorá má štýl, no nedokáže ho využiť vo svoj prospech tak, aby viac zarezonovala. ()

vaclav.g.kar

Tak tu máme film který je natočený na telefon, nemá skoro žádné speciální efekty, ale za to má několik vynikajících hereckých es, několik comebackových nadějí ( Brendan Fraser : těžko se věří že je to ten samý člověk který řádil v Mumii nebo Georgovi z džungle) , hutnou krimi atmosféru, vydařenou režii, perfektní příběh a postavy a ani není moc poznat že je točeno na iPhone. :D Mám velkou slabost pro krimi, proto asi v malé míře nadhodnocuji, ale nepřijde mi že by byl film nuda jak je v ostatních recenzích vytýkáno.. Ba naopak užíval jsem si to od první scény až do poslední. Máme tu několik velkých dějových twistů a ústřední dvojice hraje jak nejlépe umí a umí to dobře. Nevím jestli to mám doporučovat někomu kdo není přímo fandou krimi nebo mafia filmů, ale za mě totální pecka. 85 % a chci víc takových snímků. Naprostá spokojenost ()

Raziel811

Film by se dal rozdělit na dvě části. Kdy ta první je pouze konverzační záležitost a druhá je, z mého pohledu, mnohem lepší kriminálka. Raději bych, aby celý film byl jako jeho druhá půlka, tzn. napínavý, plný zvratů (celkem očekávaných), ale se skvělou atmosférou, kterou podporují hvězdy nižší svítivosti, ale o to více září. ()

PetrHendrix

Na začátku to vypadalo jinak, než Soderbergh, ale v průběhu děje se ukazuje jeho klasický rukopis. Konec možná moc překombinovaný. Nicméně výběr herců je na jedničku, zahrané je to mimořádně a má to slušnou dobovou výpravu. Jediné, co mi trochu vadilo byla jistá nepřehlednost, jinak to každému doporučuji. ()

Sopholojong

Krimi historka o tom, ako Harbour herecky prestal priemerneho Cheadlea a unaveneho Del Tora. Vizualne stylisticke retro - Detroit roku '54 je Soderberghom dizajnovo vymaznany, kamera takmer majstrovska a praca so svetlom suverenna. Obsahovo sa to ale neskutocne vlecie, scenar patri do kategorie "weird" a Steven ma i rezisersky prazdniny. Damon samozrejme nesmie v maxi-cameu chybat. Kde su tie casy Trafficu, Oceanovej lupicskej bandy alebo dokonca Side Effects, ked bol Soderbergh na vrchole sil? Rejza je teraz skor na pokraji sil... ()

vojacekr

Dílo balancuje přesně veprostřed. Bylo to jedno velké, řemeslně zvládnuté s precizním scénářem i dobrou hudbou, kamerou a herecky vydařené, naleštěné hovno. Nechtěl bych, aby se mě někdo ptal o čem to bylo, toto bych nevysvětlil. ()

vinducha

Viz koment C0r0ner , trochu to zkrátit , pak jsem bez výhrad. Brendana bych snad ani nepoznal , ten má dle mého takových 130 kg jateční váhy. ()

BIG.NINE.CF

To se takhle jednou někdo vzbudil a řekl si: Co takhle udělat z lidí kokoty, protože půlka "kritiků" mě za to bude obdivovat a natočit film na jáfoun? No pičo to fakt byl nejdebilnější nápad za poslední dekádu! (samozřejmě už tak učinil 4 roky zpátky, ale to nebylo movie pro mě, tak se k tomu vyjadřuju až teďka :D )Za chvilku mě z toho rybího efektu rozbolela hlava, takže jsem se na to dodíval na třikrát, protože příběh dobrej a herci skvělí. Doufám, že už nikdo takhle debilní nápad nedostane co se kamery týče. ()

Bragi66

Aj konečně zase jednou košatě spletitý příběh! Mnohokráte již bylo řečeno, že atmoška, animace ani střílečky film neudrží, že příběh je základ filmu. K tomu ještě to režíroval opravdový režisér (Steven Soderbergh) a je to film i s ostaním příslušenstvím, jak to má být, aniž by se jedna složka prsila nad jinou. Vynikajicí retrovýprava 50. let včetně dobových fujtajblů. Komu by se zdálo zpočátku nejasné, o co v příběhu jde, nechť jen vytrvá s bdělou pozorností až k rozuzlení, kde se vše rozuzlí. U filmu je moc důležitý konec, a tenhle má správný nerozmazaný konec konců. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta