Žádné prudké pohyby

• USA No Sudden Move (viac)

Kriminální drama z 50. let minulého století, v němž se skupina zločinců domnívá, že byli při svém posledním činu podvedeni. (HBO Max)

Muel

| Warner Bros. | No Sudden Move je dobrý film. Prvá cca hodina ma neuveriteľne vtiahla, interakcie medzi postavami a hutnosť atmosféry z prebiehajúcej situácie konfrontovania Davida Harboura a jeho rodinu ma veľmi prekvapili a tešil som sa, čo bude ďalej. Lenže na konci nie úplne sviežeho príbehu je odhalená séria zvratov, ktoré ma zväčša vôbec neuspokojili. Prišlo mi to všetko unáhlené a nezábavné. Tak či tak sa jedná o príjemnú gangsterku, ktorá si určite nájde svoje publikum. | Hodnotenie: 6/10 | ()

toi-toi

Soderbergh pri písaní scenára pôsobí rovnako ako postava Cheadla. Nemá dosť, kombinuje a prekrúca. Snaha šokovať ide až za hranicu únosného. Pri dvadsiatom twiste a snahe niekoho podfúknuť stráca význam ďalej sledovať dej, lebo reálne je dôležitých posledných pár minút filmu, tesne pred záverečnými titulkami - keďže už nie je čas na zvraty. ()

warrenur

Napriek zvucnym menam a zaujimavemu Damon-ovmu charakteru som sa pri filme vyrazne nudil. Finesy v zavere ma tiez nechali chladnym. Uplne ma to obislo. Islo len o to, urobit si zanrovku? Bieda. 40% Benicio...chop sa opat timu, co robil Sicaria a spravte "Trojku", hej? ()

Rockerman

Pouze průměr mezi mafiánskými filmy. Příliš mnoho konstrukcí a podrazů a také žvanění. Dívat se na to dalo, jen chyběl nějaký silný nápad. ()

DAPDO

Smekám klobouk a obdivuju všechny ty, kteří ten film na první dobrou bez problémů pochopili a orientovali se v té směsi jmen a postav. Já v tom měl teda chvilkama pořádnej guláš, hlavně ta první půlka filmu - podle jména postavy jsem nevěděl, o kom se mluví, protože tam ten člověk ještě nebyl a když se potom ve druhé polovině nová postava objeví, tak jsem zase nevěděl, ke komu ji přiřadit, protože jsem si nepamatoval všechny jména, který na mě předtím vysypali...Na to, jaký má film dobrý obsazení, jsem byl teda celkově zklamanej. ()

ER

Je to gangsterska, ale nemá ten správný feeling. Zápletka dobrá. Plejáda výborných herců, ale v rolích nebyli 100% přesvědčiví. Nepomáhala ani kamera, vlastně iPhone, který vytváří různé nepěknosti ( občasné rozostřené záběry, kácející se linie, horší perspektiva, kontrast, častá vinětace) rušily. Na jedno podívání dobrý. ()

Trixinka

Film je zpracovaný po technické stránce dobře - prostředí Detroitu z 50. let a více méně solidní herci. To je ale bohužel vše co se dá pochválit. Film postrádá napětí, výraznější atmosféru, nezapomenutelné zajímavé momenty, hrdinu kterému budete fandit. Řada postav se chová nelogicky, v záplavě postav se občas ztratíte, takže nevíte kdo s kým proč. Ztracené 2 hodiny času, kdy stále čekáte, že to se to rozjede a ono nic. ()

Inozuka

Super obsazení, parádní retro feeling, dobrá zápletka .... a pak tomu spadne řetěz. Je to hrozně překombinované, zákonitě v tom začnete plavat a všemi těmi game changery to ztratí ten počáteční náboj. Nicméně i tak je No Sudden Move pořád hodně slušný a díky těm třem věcem, co jsem zmínil na začátku, stojí za pozornost. ()

DD

Těch pár posledních Soderbergových filmů... Vážně ho to baví? Za mě všechno jak piloty k seriálům / minisériím.  Nějaké plusy (i tady) najít jdou, ale mám z toho strašný pocit zbytečnosti. ()

papadoce

Tak za prvé, totálne som odpadol z Brendana Frasera, kokos ten pribral tak nechutne až to zvýraznilo všetku jeho škaredosť. Do role ale padol dokonale taký ako bol. Potešili celkom iste Benicio del Toro, John Hamm, Matt Damon aj Ray Liotta. Najlepšou postavou bol ale Don Cheadle, zločinec, sympaťák. A o čo sa vo filme jedná celkovo? No je to taký pokus o kultovú gangsterku odohrávajúcu sa v Detroite v päťdesiatych. Banda malých bezvýznamných grázlikov má spáchať zločin o ktorom vlastne veľa netušia. Spáchajú, ale nič nejde tak jednoducho ako to sprvu vyzerá a teda idú to po zvyšok filmu riešiť. Spomínate ako som sa zmienil o pokuse o kultovú gangsterku? Tak táto sa takou nikdy nestane. A nepomohli jej ani hviezdne mená a v podstate ani hviezdny režisér. To práve on je podľa mňa na vine, že sa divák nudí. Ani zďaleka nezahviezdil ako by sa očakávalo a vlastne ani nevyužil ten herecký potenciál, ktorým disponoval miestny ansábl. Táto kriminálka má celkom zamotaný príbeh a dobre zvládnuté finále, ale úplne nezáživné prevedenie ju totálne pochovalo. Aj preto film zostane navždy iba šedým priemerom. Vlastne som to tak trochu aj čakal, takže nie som sklamaný, skôr iba hrozne unudený. Dve a pol hviezdy a všetky hercom. Max. ()

Stillborn83

Skvelí herci, parádna atmosféra 50. rokov, nádherné autá, výborná kamera, no snaha o klasickú retro konverzačnú gangsterku končí s každou pribúdajúcou postavou zapletenou do tohto príbehu, až sa z toho stane poriadny guláš s neprehľadným scenárom. A pritom je tam presah do katalyzátorovej kauzy. Celému tomu nepomáha ani prepálená stopáž. Škoda. ()

Shitonit

Třešnička na dortu, kdy se hooodnnně pomalu všichni navzájem perfektně vojebávaj. Super herci v dokonale pasujícím filmu. Jediný co mě trochu sradilo...  byla občas pojebaně rozvostřená kamera , což je patrně dáno vylízaným způsobem dnešní filmové točby. ()

xxmurphyxx

Obyčajná, dobre obsadená priemerná gangsterka doby minulej s neodhadnuteľným priebehom deja, zato koncom, ktorý musel trafiť aj návštevník osobitnej školy, točená pre ozvláštnenie ako som sa dočítal anamorfickým objektívom od režiséra, ktorý si roky rokúce dozadu spravil meno kvalitnou heist sériou Dannyho parťáci a od vtedy už nič kvalitou podobné nepriniesol na jedno pozretie. Hlavný dôvod pre ktorý som to chcel vidieť bol paradoxne Brendan Fraser o ktorom už roky riadne nie je počuť, ak nerátam jeho fyzickú zmenu k horšiemu a musím priznať, že je veľká škoda, čo sa z neohrozeného Ricka O'Conella stalo. Ale charizmu sympaťáka stále má. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta