Boba Fett: Zákon podsvetia

• Česko Boba Fett: Zákon podsvětí (viac)

Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

greath

Časti s Boba Fettom boli fajn, tam kde sa objavil Mando boli super, no tam kde bol Luke boli geniálne. Šiestou epizódou si podľa mňa niekto s tvorcov seriálu splnil svoj detský sen (a môj tiež). ()

kenkaku

Kdyby se to jmenovalo The Mandalorian 3 - featuring Boba Fett (a malinko prostříhalo prvních pár epizod) bylo by to mnohem lepší. Mě osobně “Tlustý Bob” jako postava neuchvátil natolik, aby zasluhoval vlastní seriál. Zajímavé bylo se dozvědět jak se dostal z díry. I to co následovalo potom. Co je nuda je vše ostatní. Kapitolou sama o sobě jsou idioti na barevných Vespách. Jejich výstupy jsou protivné a samotná existence debilní. Seriál má své dokonalé momenty a také ty biblicky idiotské. Nejsmutnější ale je, že zcela degraduje konec druhé řady Mandaloriana. Prostě jisté zvraty scénáře se prostě neměly stát (nebo když už to muselo být tak na začátku třetí řady jiného seriálu). Každopádně zcela potvrzenými paradoxem je, že zdaleka nejlepší epizodou série je ta, kde “Tlustý Bob” vůbec nefiguruje. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Maynard.

Tak oproti Mandalorianoj je to výrazně slabší... Teda takle,prvních pár dílů mě docela nadchlo, ale postupně moje nadšení najelo spíš na vlnu rutina a konec už sem téměř nevnímal... Nevím, proč tam tvůrci vrzli právě postavu Mandaloriana, kterej tomu měl asi pomoct, ale mě to nevzalo. Těším se na Obi Vana, kterej by mohl bejt vopravdicky parádním serošem :o) ()

Milano33

Disney+ sa púšťa do ďalšieho seriálového projektu zo sveta Star Wars, ktorý je ukážkový príklad toho, ako sa nemá robiť seriál z temného podsvetia. Nie je to ani špinavé, ani temné a za celú dobu nepadne jediná kvapka krvi. Dej ide tiež úplne na druhú koľaj, v svojej podstate je naprosto nekoherentný, vďaka čomu show pôsobí ako nekompaktný celok, jediné, čo tento nesúrodý projekt zachraňuje od úplnej katastrofy, je pohľadný vizuál. Postava Boba Fett je takisto nefunkčná a s jeho pravidelne rozporuplnými názormi a nerozhodnou povahou sa vôbec nehodí na vodcu undergroundu. ()

Elerrina

Abramsovské prokletí starwarsovské nenávaznosti sice nějakým zázrakem obešlo Mandaloriana, na Boba Fettu ale dopadlo plnou silou. Příhody odepsaného námezdního lovce, který udělá kariéru u domorodého pouštního kmene, aby následně zjistil, že jeho důchodový účet zahrnuje pouze sluncem a pískem vybělené kosti a rozhodl se to vyřešit zasednutím místa lokálního zločineckého bosse, totiž vyplňují jen první čtyři epizody. Pátá nám ukazuje jeden událostmi našlapaný den v životě Mandaloriana, šestá je milostným dopisem Epizodě V a westernům, a sedmá servíruje zdlouhavé akční finále, které ale bohužel působí, jako by bylo z jiného seriálu. Pravděpodobně z nějakých alternativních Sedmi statečných, ovšem s tím, že statečné tu máme dva a k nim každého, kdo šel právě okolo. A to všechno je jen menší problém. Tím mnohem, mnohem větším, je totiž hlavní postava sama. Obsadit šedesátiletého dědu Temueru Morrisona do historky, která vyžadovala někoho o nejméně dvacet let mladšího, bylo fakt šílené castingové rozhodnutí. Vrcholem je pak pojetí Boby jako značně naivního skautského vedoucího v důchodu, který navíc ve finále hází wtf hlášky typu „já lidi svého města neopustím“ (jako kdyby obyvatelům Mos Eisley nebylo úplně šumák, který warlord se nastěhuje do Jabbahousu a bude od nich vybírat výpalné). Na druhou stranu, aby to nevypadalo, že jen haním, rozhodně se nedá říct, že by Bobova knížka nebyla v celku zábavná. Oldschoolové ladění je milým překvapením, fanservis funguje na 200 procent a celá řada jednotlivostí nebo cool scének opravdu potěší. Jen funkční storku nesmíte očekávat. ()

wooozie

Fakt to není dobrý. Nikdy jsem nechápal tu popularitu Boby Fetta a od samého začátku jsem měl obavy, jestli zrovna tahle postava utáhne svůj vlastní seriál. No a moje obavy se potvrdily. Bohužel je to skrz naskrz průměrný seriál, s plochými postavami, nudným a nikam se neposunujícím se příběhem, zpomaleným tempem a s naprosto chaotickým stylem vyprávěním. Ten seriál má podobně zoufalou koncepci jako sequelová trilogie. Ostatně v tomto Star Wars selhává už od okamžiku, kdy je převzal Disney. Proto právě naprosto luxusní 5. a 6. díl snad ani nejde počítat do hodnocení celého seriálu, protože jsou to v podstatě regulérní epizody 3. série Mandaloriana. Motivace postav, jejich charaktery a vývoj, prostě nic moc tady nefunguje. A aby toho nebylo málo, tak Temuera Morrison v hlavní roli je absolutně marný. Pochválit tak lze snad možná vizuál a soundtrack, ale to je bolestivě málo. Na 3. sérii Mandaloriana se těším, ale jedna série oživující postavu Boba Fetta byla víc než dost. 4/10 ()

666Carnage

Slupnul jsem to jako malinu. Byl po dlouhý době čas, tak jsem toho využil. Já se královsky bavil. Mandalorian si nese trošku lepší příběh. Boba Fett spíš ukazuje co se děje s Tattoinem po návratu jediho. Série má sedm dílů a víc jak polovina je plná akce. Spousta super postav a některé akční scény jsou opravdu peckové. Boba Fett byl frajer už tehdá a baví mi i dnes. Tady je vidět, že to dělají lidi co mají tuhle frančízu rádi. Má to určitě svoje chyby, ale ten kopec zábavy co jsem tam našel je úplně zazdil. 80% ()

Litvicek

Šikovná nástavba Mandaloriana. Pomalý, lehce zajímavý start, budování charakterů a děje, který dospěl do vlastně fajn finále, kde jsem se bál o své oblíbené postavy (RIP za čuníky, ty jsem měl fakt rád). Nemůžu říct, že bych byl zklamaný ale určitě tu byl prostor pro lepší podívanou. Boba je zajímavý ale celkem tady dostával slušně nařezáno a vlastně mu nic nehralo do karet, což je možná i dobře, páč by nás to pak nebavilo. Nicméně i když jsem se všemi díly a touhle sérií spokojený, mám pocit, že to bylo super na jedno podívání a nic víc, proto čtyři hvězdy - Takového Mandaloriana jsem si v průběhu uplynulých let pustil minimálně třikrát a to svědčí o kvalitě, která neomrzí. Boba mi nabídl skvělou podívanou, doplnil příběh a sjednotil pár starých dobrých postav a rád si omrknu další případná pokračování, ale tím bych tuhle sérii uzavřel. ()

woodsman

pecka ako aj mandalorian skoda ze to ma len 7 diel parada dufam ze bude dalsia seria na konci zaujimava scenka som zvedavi co zneho urobia ()

Mleako

Hlavní devízou Boby Fetta v původních Star Wars pro mě byl právě ten fakt, že o něm moc nevíme a jeho postava je obestřená tajemstvím. Takže jeho sólo seriál po pádu impéria mě nechával chladným a vlastně to dopadlo podle očekávání. Bobova linka o nalezení smyslu života a budování reputace v podsvětí je průměrná a zajímavou jí činí v podstatě jen ta westernová stylizace. Pořádně se to rozjede až u páté epizody, kdy se vrátí Mando. Finále je pak místy trochu úsměvné, protože tam všichni postávají uprostřed ulice a diví se, že je někdo trefí, ale zrežírované je to celkem ok. ()

TwoFace

— I am Boba Fett. Left for dead on the sands of Tatooine. — Návrat legendární a ikonické postavy, kterou se za ta léta Boba Fett stal, mi už ve druhé sérii Mandaloriana udělal neuvěřitelnou radost. Vidět proto scény Bobova útěku z útrob sarlacca poprvé v oficiálním kánonu a rovnou v live action bylo naprosto super. I když je Bobovo znovuzrození mezi tuskeny a jeho návrat na scénu jako de facto kladná postava ztvárněn zajímavě, hlavní téma celé série – to, jak se s námezdního lovce stane boss tatooinského podsvětí – zůstalo celkem nevyužito. Rozhodně si seriál s rozmanitým podsvětím světa Star Wars mohl mnohem více pohrát a přesunout děj i na jiné planety. Paradoxně jednou z nejlepších epizod seriálu o Boba Fettovi je ta, ve které Boba vůbec není. Tvůrci před uvedením slibovali, že The Book of Boba Fett bude jakousi poloviční sérií Mandaloriana, spíše se ale jedná o přímé pokračování vedoucí ke třetí sérii. Din Djarin totiž sehrává klíčovou úlohu a na scénu se nečekaně vrací i malý Grogu. Tyto dvě postavy však nejsou jediné, které se vrací a seriál je tak, možná až nečekaně, napěchován dalšími postavami z The Clone Wars, komiksů i původní trilogie (a pár momenty, na které jsme čekali opravdu dlouho). The Book of Boba Fett tedy přináší spoustu fan servicu, někdy možná až příliš mnoho, což má za následek zastínění hlavní postavy. Naštěstí samotné finále přináší jednu z nejlepších akčních scén a znovu představuje Boba Fetta jako badass postavu, kterou v legends příbězích býval. Ve výsledku je tak The Book of Boba Fett solidní nový počin ze světa Star Wars (se slabším rozjezdem, ale skvělým závěrem), který však vůbec nevyužil svůj potenciál a jehož děj klidně mohl být součástí třetí série Mandaloriana. ()

Zombi

Slabé 3 hvězdy a to tu třetí dávám jen díky pátému a šestému dílu s Mandem. Boba Fett je absolutně necharizmatický, neschopný a vlastně jako hlavní postava až trapný, bez Fennec by nezvládl nic, spolubojovníky nabírá stylem: Děláme bordel, protože nemáme práci. Ok, tak pracujete pro mě, doufám že umíte bojovat a že mi budete věrní... Celou dobu řeší jen jeden podnik a chce v podstatě výpalné, ale na konci mluví o tom, že v tom město nenechá. Děj by se dal zkrátit do jednoho dílu a i tak by byl hrozně prostinký. Akční scény, snad kromě vlaku, nestojí za řeč, větší televizní nudu jsem neviděl a nejhorší je, že ty nejvíc odfláklé díly má na svědomí Rodriguez, jeho akce je až směšná. Mando a Grogu fajn, jejich díly jsou nejlepší a to je průser, protože tenhle seriál je prioritně o Fettovi... Jinak triky, atmosféra a produkce jsou slušné, ale to nestačí. ()

bobstock

Vstup do stejné řeky se tak úplně nezdálo Disney dobře a tato série za to u pravověrných fanoušků zaplatila. Zde už je bohužel hodně vidět mnoho umělých třpytek z kouzelného scifi vesmíru, protože za ní je celkem nezáživný plešatý chlapík, který seriál díky slabému scénáři neutáhne. Říkám si dobře chtějí zkusit nové inovace do tradiční pohádky, jenže ty se ve výsledku vůbec nehodí. Podivní maskoti na lentilkových vespách či hudební podkres drum and bassem. Tohle už není starwars. Jediné paradoxně je vskutku nádherně omladěný Skywalker a výcvik malého zelenáče, který spolu s Mandem navrátili vůni minulé sezóny. 70% ()

Ant_Antony

Mamdolorian překvapil svým vizuálem... Tohle svojí tupostí... Nebýt šestého dílu, který všechny SW fanoušky umlčuje nostalgií, je tohle jen paskvil na entou... ()

Mekgrůdr

Boba má být hajzl! Má to v sobě od chvíle, kdy se k němu přikutálela hlava jeho táty. Transformace v morálního klaďáka v předdůchodovém věku nemůže fungovat. I když se seriál snaží poskládat střípky o tom, jak se mu zachtělo konečně usadit, není to pro mě uvěřitelný...přesto všechno je Temuera sympaťák a bez znalosti jeho minulosti je tohle hledání sebe sama po tom, co vylezl ze sarlacca, koukatelný. Zápletka, ač ne složitá, funguje taky a sama o sobě slibuje akci - co taky čekat, když proti sobě půjdou zločinecký klany z půlky galaxie. Jenže Book of Boba Fett vysává svět Star Wars a servíruje odkazy mnohem méně zručně než Mandalorian. Všechno působí tak nějak uměle, plytce a na sílu a samotné zapojení Manda seriálu spíš uškodilo (vzhledem k tomu, že jeho sólo byl asi nejlepší díl série). S westernovým prostředím a řadou povedených postav (vizuálně, nikoho do hloubky vlastně moc nepoznáme) si měl seriál poradit mnohem líp! // Díky za rancora a Krrsantana. ()

Nethar

Tak to jsem bohužel dlouho nevydržel. Možná chyba, ale připadalo mi to efekty a hereckými výkony jak první série Star Treku jen s HD obrazem. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023