Boba Fett: Zákon podsvetia

• Česko Boba Fett: Zákon podsvětí (viac)

Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

Juraxin

Na tento seriál som sa veľmi tešil na základe traileru pôsobil veľmi dobre ale žiaľ seriál viac pôsobí nútene ako rozpráva súvislí príbeh. Čo ma mrzí lebo tvorcovia seriálu Jon Favreau a Dave Filoni tvorcovia mandaloriana sú užasni scenáristi celého Hollywoodu, no v boba fettovi viac rezignovali namiesto toho vsádzajú na fanservis a seriál pôsobí viac odflaknute. Oproti Mandalorianovi tu však chýba to najpodstatnejšie silná ústredná postava. Boba Fett jednoducho v tomto podaní nie je dostatočne zaujímavý aby utiahol celú sériu sám. čo ma skutočne sklamalo lebo postavu boba fetta som mal vo svete star wars rad, lebo bola vždy záhadná a žiarila z nej iste čaro. Tento seriál ho viac prekresľuje, namiesto hrozivého drsňaka, sa v príbehu z neho stáva senilný charizmaticky vodca, ktorý si potrpí na vzájomnom rešpekte. Stáva sa s neho iný človek, ktorého si buď obľúbite alebo nie. Ale ak by som mal hodnotiť seriál z produkčného hľadiska tak z vizuálneho hľadiska seriál vyzerá dobre, efekty tu pôsobia na dosť kvalitnej úrovni. Kombinovanie praktických a digitálnych efektov tu vyzerá fakt famózne. Ako vždy vo star wars pôsobí dobre hudba Ludwig Göransson (novodobý hudobný génius) urobil kvalitnú hudbu nie len pre mandaloriana ale aj pre boba fetta. No na druhej strane akcia tu pôsobí zle a pomalo, ako napríklad starý boba fett, strieľanie ktoré nikam nevedie. Ako aj scenár ,ktorý pôsobí veľmi zle postate nám seriál znázorňuje viac dejových línii, kde vlastne skáčeme do minulosti a prítomnosti a preto to nepôsobí dobre, ako aj najlepšia dejová línia ktorá mapuje mandov život ,ktorý žiaľ zatieňuje bobu a preto sa nemôže ako postava dostatočne seriáli vyvíjať lebo týchto epizódach ho vôbec nevidíme. A tuto dejovú líniu by som radšej videl v seriáli mandalorian. Aj keď podľa môjho názoru sú to najlepšie dve epizódy v seriáli. A vlastne viac sa príbeh odohráva minulosti ako prítomnosti čo by sa dalo zhrnúť do dvoch epizód a nie do celého seriálu. Za mňa osobne by som bol radšej, keby vznikol jeden fakt dobrý seriál, na ktorý by tvorcovia mali viac času ako pri mandalorianovi, než by sme dostali desať rôznych seriálov plných fanservisu ,ktoré pôsobia ako pasový polotovar z pasovej výroby jak je u streamovacich služieb zvykom. Ale to je iba moje priane. A preto Bobovi udeľujem 5/10. ()

koza3

Spin-off spin-offu? No to snad ne. Svět Hvězdných válek nemám zase tak nabiflovaný a krom hlavních filmů a Rogue One jsem nic jiného neviděl. Všechny ty komiksy, seriály to šlo mimo mě. Ale jelikož jsem fanoušek old-school KOTORu a novodobých Jedi:Fallen Order a Survivor, řekl jsem si, že si teda dám nějakou tu odnož. Když jsem si pustil první díl třetí série Mandaloriana, říkal jsem si, že jsem asi něco zaspal. Internet mi prozradil, že jsem trubka a je tady mezičlánek v podobe The Book of Boba Fett. Já si ho nejsem schopen ani moc dobře zařadit a tak mě nějaká série o něm moc nezajímala. Ach, jak jsem byl na omylu. Velice příjemné zpracování příběhu, super vedlejší linka a dobré propojení universa s Mandalorianem. Užil jsem si to a rád bych někdy viděl další tenhle spin-off spin-offu. ()

JackStrange

Pokud budu hodnotit v kontextu celého univerza, Boba Fett prostě nefunguje jako vyměklý dobrák. Ale budiž, řekněme že nechám minulost umřít a zabiju originálního Boba Feta. Co nabízí ten nový? Hmm, vlastně nic moc. Takovej milej dědula co se stará o mravy místní mládeže a nakonec se chvilku projede na Rancorovy. Vložení postavy Mandaloriana do děje, také vzásadě nic nepřineslo, kromě rozvrácení a zničení všeho co minulé dvě řady budovaly. Cítil jsem tu potenciál na pořádného antihrdinu, temný konflkt, a složité morální dilemata. Škoda, takhle je to na 35%. ()

Brodequin

První díl mě vyděsil, ale naštěstí se to postupně narovnalo a pak už jsem se jenom těšil na každý nový díl. Takže celkově zvyšuji a palec nahoru za závěrečné kresby, které tomu dodávali jistou dávku epičnosti. Na tohle se mi kouká mnohem lépe než na oficiální filmovou sérii SW. ()

Tribe

Bylo to vynikající, akorát že vůbec. Parta absolutně nesympatických a odporných puberťáků na barevných moto-vznášedlech, to byl hodně špatný vtip. A sebevražedné stahování všech spojenců ke Svatyni v posledním díle? Totální groteska. Je to škoda, protože bez těch pár do očí bijících scén by to vlastně byl celkem povedený Star Wars seriál o Boba Fettovi. Teda jen do čtvrté epizody, protože od páté nahoru už to byl čistokrevný Mandalorian & Grogu. ()

Eaton_Hunt

Velké zklamání, ale asi se to dalo čekat. Za mě jediný tahoun je Mandalorian a jeho samostatný díl plus Cad Bane, který dostal asi jeden z nejvíc slabých konců dobře napsaných postav, co znám. Kdo má rád Mandaloriana a Groga doporučil bych jenom 5. a 6. díl, kde se rozvíjí jejich příběh. Potom jsou tam první díly, které jsou celkem v pohodě. Ve zkratce dovíme se více o písečných lidech a jejich kultuře a poté, co se stalo s Boba Fettem, který v tomhle seriálu moc nedostal dobrých situacích, kde by se jeho charakter rozvinul. Dvě hvězdičky za vizuál a audio a jedna hvězdička za 5. a 6. díl i tak jsem docela hodný. ()

universal

Někde jsem četl, že pravověrní fanoušci nebudou mít pokračování rádi, právě z důvodů nelogičnosti chování postav a děje. Jelikož mně nikdy Star Wars moc nebrala, pokračování zdánlivě pstavené, jak z rozházených kostiček lega, mi nevadilo. Mandalorian byl samozřejmě mnohem lepší. Tahle huspenina měla pár světlých okamžiků, ale poslední díl působil už trochu jako dětský seriál. Takže ano, relax proběhl, ale to nasšení z pokračování naprosto vyprchalo. 6/10 Dobrý, ale nenadchne. ()

xButch

Největší průšvih v seriálu o Bobo Fettovi je Bobo Fett. Světlejší stránku tvoří flashback linka, která ale nemá moc význam pro ostatní děj. Nejlepší díl je ten ve kterém není Boba Fett a nikdo z jeho "armády". A závěrečný díl je vysloveně trápení diváka. Už chyběl jen Jar Jar Bings. Jak už někdo psal, tak jednotlivé postavy v seriálu jsou zbytečné a trapné jmenovitě Vepříci, chlupáček wookie, Vespa Gang of Tatooine, Fennec, otravný mluvčí, všechny válčící klany a v neposlední řadě Boba. Mando v poslední episodě měl asi taky předepsanou lobotomii. Po koukatelném Mandalorianovi je toto sešup hluboko pod cokoliv v SW řadě filmů. Co jsme se vlastně o Bobko Fettovi dověděli? Nic moc jen že to je trubka. ()

SamGee

Slávny lovec odmien  Boba Fett hral vždy v ságe Star Wars druhé husle. Tentoraz dostal príležitosť zažiariť ako hlavná postava vo vlastnom seriály.      Po udalostiach druhej sezóny Mandaloriana sa Boba (Temuera Morrison) stane pánom zločineckého podsvetia na Tatooine. Aby si vybudoval rešpekt, musí bojovať so syndikátom, ktorý momentálne vládne tejto planéte, a uzavrieť spojenectvo s miestnymi.    Najväčším problémom tohto seriálu je chaotický naratív. V prvých štyroch epizódach nahliadneme do Bobovej minulosti, ktorá však pláva po povrchu. Keď sa dej obracia na súčasnosť, stráda údernosť, ktorá by prekvapila divákov.     Temuera Morrison sa snaží svojím výkonom zachrániť seriál, no prerod jeho postavy z nájomného lovca na ochrancu mesta mu nežeriem. Nové charaktery pôsobia skôr do počtu. Jedinou výnimkou je Mando (Pedro Pascal) a spolok z Mandaloriana, ktorí ťahajú seriál hore.     Čo sa týka techniky, hudba dodáva zapamätateľné motívy, výprava obohacuje svet Star Wars a špeciálne efekty nie sú lajdácky spravené. Samotná akcia sa zlepšuje od príchodu Manda.      The Book of Boba Fett je sklamaním, ktoré neponúka zaujímavý príbeh a nevykresľuje dostatočne centrálne postavy. Seriál je však vykúpený obľúbeným Mandom a kvalitnou technickou stránkou.  Ak ste fanúšikmi Star Wars, nemajte príliš veľké očakávania.      Príbeh: 4/10,  Postavy: 5/10,  Hudba: 8/10,  Akcia: 6/10,  Výprava, špeciálne efekty: 8/10,  Celkovo: 6/10. ()

Rian_witcher

Skvěle zvládnutý výlet do Star Wars světa. Detaily vždy perfektně zapadaly do universa SW a komorní víceméně westernový příběh neurazil. Ming-Na Wen byla úplně úžasná role podobná Kavalerii ze SHIELD jí padla jak ušitá na míru. ()

HellsAngel

Premisa gangsterky à la Godfather, zasadenej do sveta Star Wars – ako tento seriál pred premiérou označila herečka Ming-Na Wen – ma úprimne nadchla, no takýto projekt sme nedostali. The Book of Boba Fett je vo výsledku nekonzistentnou spleťou cool momentov a fanúšikovských odkazov, jemne pretkanou náznakom seriózneho storytellingu. Len udalosti od Bobovej záchrany zo Sarlaccovej jamy až po prevzatie Jabbovho teritória by si zaslúžili rozpovedať naprieč celou jednou sériou. Súbežne s tým ale sledujeme aj jeho strasti ako nového „kmotra“ Tatooine a na takmer dve epizódy Boba ustúpi do úzadia, aby sa pripravila pôda pre tretiu sériu Mandaloriana. Hype okolo postavy Bobu Fetta som nikdy úplne nezdieľal, no práve tento seriál mu mohol dodať hlbší rozmer, čo sa nestalo. Začínam byť preto trocha skeptický ohľadom seriálového formátu Disney+, ktorý niektorým zaujímavým námetom neponúka dostatočný priestor. Hádam sa Obi-Wan vydarí lepšie. ()

JihadJoe

Kvalit Mandaloriana to nedosahuje, přesto se jedná o povedený počin. Mezi mínusy patří nulové charisma Boby Fetta, který víc kecá než koná. Temuera Morrison je těžce průměrný herec. Dalším mínusem je wtf finále, které Rodriguez těžce nezvládl. Série postrádá výraznější postavua zejména výraznější badass postavu. A když se konecně ukáže v podobé parádního Cad Bana, tak v ději stráví sotva pár minut. Jako největší klady beru zpodobnění Tatooinu do US divokého západu, tohle fungovalo skvěle. Dále příchod Din Djarina, Krsantana a camea Luka a Ahsoky. Rovněž skvělá hudba a povedené vykreslení života Tuskenů mě bavilo. Opět se potvrdilo, že tohle je cesta v před. Vykašlat se Rei a děj po epizodách 7-9. This is a way... ()

tomino28

Trochu mě překvapilo a do jisté míry i zklamalo, že na pár epizod se z toho stala dvouapůltá série Mandaloriana. Jinak ale spokojenost, Boba Fett má tendenci věci neprotahovat a řešit je svižně a rychle a tak nuda nedostává prostor. ()

brasek

Boba Fett je nájomný lovec, nie sociálny pracovník a svätec, ktorý svojím príkladom obracia ľudí na správnu stranu. Príbeh je mierne detinský, akcia väčšinou nestojí za veľa. V 5.epizóde dôjde scenáristom nápad a tak sa ukáže na scéne trápny Mandalorian a odvtedy je to celé o ničom. Disney prasí Star Wars! ()

jpacuta

Začalo to slabě, Boba u Tuskenů bylo prostě něco proti mým SW zkušenostem, ale s trochou "suspension-of-disbelief" se to dalo překousnout. Pak se to rozjelo a vyklubal se z toho Mandalorian 2.5. Mnohem lepší než Obi-Wan, jehož tvůrci moc nerespektují svět SW, a rozhodně mě chytil příběh a udržel až do konce, takže za mě velký dobrý. ()

david141474

Inu když se řekne Star Wars seriál mě většinou napadne Mando a Boba. Je to hlavně kvůli tomu, že oba seriály jsou opravdu kvalitní. Možná je Boba hůř hodnocen, ale Star Wars fanatici si zde najdou to svoje. Ať si Hateři trhnou s tím, že to je nudný a zdlouhavý, ale není tomu tak. Seriál náhodou utekl hrozně rychle i na druhé zhlédnutí. Každej díl je opravdu kvalitní, i když ten čtvrtý je nejslabší. Scény z minulosti jsou ty nejsilnější z celýho seriálu. Nejsou sice moc oblíbený, ale já je miluju. Mezi nejlepší díly patří druhý, třetí, pátý, šestý a sedmý. No a pak je tu první a čtvrtý, ty jsou sice pořád dobrý, ale slabší než ty co jsem vyjmenoval předtím. Sice třetí díl obsahuje nejpomalejší honičku ve světě Star Wars, ale ta atmosféra u minulosti s Tuskeny je prostě dechberoucí a soundtrack je taky božskej. Objeví se zde dokonce Din Djarin a Cad Bane. Din Djarin si pro sebe dokonce ukradne 2 díly, kde Boba ani není. Pokud jste někdy chtěli vidět Dannyho Treja ve Star Wars, tak zde se to uskutečnilo. Opravdu se zde objeví Danny Trejo. No a finále je taky božský. Hlavně když se objeví Boba který sedí na Rancorovi. No prostě šílenej fan-service. Krrsantan byla solidní postava a ty droidolidi takový nic moc, byli hold nevyužiti. To samé platí pro, jak kdysi řekl Medojed, Prasečníky (Prase + válečník). Je to hold solidní podívaná a povinnost pro každého Star Wars fanouška nebo fanatika. 10/10 Nechybí emoce a nechybí solidní Boba. ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023