Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (Cinemart SK)

slovan.mma odpad!

Dalsia ultra woke sračka z dielne Disney studios aká Pixaru.  Absolútne im nie je nič sväté a pokojne budú našim deťom pchať svoje lgbtxyz propagandy krkom aj v rozpravke. Rodičom s deťmi silno neodporúčam. ()

vaclav.g.kar

Hezká a příjemná podívaná nejen pro děti.Nikdy jsem nebyl fanda Toy Story ale i tak na mě Rakeťák zapůsobil. Hravá animace a vcelku dospělá témata dělají z nové pixarovky víc tatínkovský film. Rád se podívám ještě někdy. 75% ()

Idenatoys

Skvěle natočené. Hned ze začátku poutavý příběh, kvalitní animace a zvuk, opravdu hezké zpracování. Trošku mě srala stopáž která je na pohádku delší což se poslední dobou stává trendem. Závěrem pro všechny rádoby dementy co zde hodnotí stylem že tohle nebude schvalovat jako pohádku pro děti a podobné nesmysly... Doporučuji navštívit obvodního lékaře a zkusit se objednat k terepeutovi. Pokud léčba nezabere tak kulka mezi oči z vlastních rukou bude ten správný směr protože co si budeme stejně jste tu zbyteční a jen otravujete lidem život vlastním znechucením.✌️ ()

bodion

Ak by som aj prehliadol úplne nezaujímavý príbeh, nerozumiem ako je možné natočiť taký drahý sci-fi film bez jedinej wow scény, nádherných vesmírnych scenérií, pestrofarebných alebo aspoň biologicky zaujímavých mimozemšťanov a s absolútne nudnou planétou. Veľké sklamanie. ()

CheeseFigure

No...toto bude ťažké. Toy Story mám rád a považujem to za jednu z najlepších animovaných sérií. Aj preto som k Lightyearovi, pri jeho oznámení, pristupoval opatrne. Ale naletel som, teaser a trailer ma dostali (aj vďaka použitiu songu Starman). Po pozretí ale viem, že počiatočná skepsa bola oprávnená. Animácia a vizuál mi nevadil, dokonca ani postava Buzza. Musím povedať, že tá ma celkom aj bavila a jeho priam fanatická snaha o napravenie vlastnej chyby bola dobrá. Čo sa týka ostatných postáv, tak tie sú potom také klasické - parťáčka, ktorá musí prekonať strach, drsný dôchodca a chlap, ktorý by v realite zomrel po prvých 20 minútach akcie. Ničím výnimočné, ale ani v ničom hrozné. A potom je tu tá robomačka, ktorá zafungovala a bola fajn.  Chybu na tomto počine našiel môj spolusledovateľ, ktorý poznamenal, že veľa vecí sa tu deje narýchlo. Akcia, smútok, smiešna situácia. Film sa nezastaví a nedá možnosť niektorým veciam vyniknúť a rozvinúť sa. Dávam mu pri niektorých momentoch za pravdu. Za mňa je ale najväčší kameň úrazu Zurg. Pri ňom ten animák padá na hubu. Dizajnovo sa jedná o skvelú postavu. Je verný predlohe, ale pritom modernizovaný, aby pôsobil desivo. Kde sklamáva, je ako je napísaný on a jeho príbeh. Tu ale prejdem do SPOILERov: To, že Zurg je vlastne Buzz z budúcnosti akceptujem. To ale, ako sa stal Zurgom je ukážka scenáristickej lenivosti. Buzz proste letel ďaleko do budúcnosti, našiel náhodou kozmickú loď s robotmi a Zurgovým oblekom a vrátil sa s tým do minulosti, aby získal kryštál a vrátil sa ešte viac do minulosti. A Zurgom sa zve preto, lebo jeho roboti nevedia povedať nič iné. Toľko otázok: Čo je to za loď, robotov a brnenie? Prečo len tak bez nejakej ochrany letela vzduchom? Zurg vzniklo z toho, že roboti nevedia vysloviť Buzzovo meno, alebo je to ich normálna reč? Prečo Zurga tlačili do zla? Mohli z neho spraviť komplexnú postavu ako z Gabby Gabby v Toy Story 4. KONIEC SPOILERu. Lightyear nie je zlý film.. Keď sa pozrieme na to, od akej série je to spin-off, tak je to ale celkom sklamanie s lenivo napísaným záporákom. ()

Vaisak

Musím teda říct, že nejsem úplně nadšený. Začátek byl skvělý, úplně jsem se cítil jako malý kluk a ještě k tomu, když jsem viděl tu úžasnou animaci. Ale pak když tam přišla ta parta, tak už to začalo být horší. Ta skupina tří lidí (na jména si teď nevzpomenu) byla strašně naivní a hloupí a vůbec mě nebavily. Příběh skoro nebyl moc zajímavý a to mě mrzí. Jinak film po technické stránce úplně úžasný, to samé i hudba. Za mě stejně tenhle film si zaslouží 3*. ()

J.CTORN

Kdyby tam nemíchali to LGBT, nebylo těm některé klišé tam je to bezpochyby nejdospělejší animák pro děcka. Perfektní animace, super záporák, emoce tu fungují skvěle, hudba to už je slabší, postavy mají jasné motivace a na dětský film je to až moc chytrý. Prostě fajn podívaná, jen mě tak štvalo to že do pohádky musí dát k hlavnější postavě to že je lesbička, to si mohli odpustit. Jinak good. 7,5/10 ()

Sashmen13

Začátek má docela charisma, ale ústřední zápletka začne docela ztrácet. Nevím jestli theme "udělat chybu v životně důležité = normální" je úplně vhodné. Stejně jako Buzz havaroval loď plnou lidí (a asi se zázrakem nikomu nic nestalo), tak třeba chirurg co udělal při Vaší operaci menší chybu(nedávno na slovensku odstranili omylem zdravé oko místo špatného...), by Vás asi moc nepotěšil. Někdy prostě musíš věc udělat a udělat jí správně. Netřeba asi zmiňovat, že je velmi těžké si představit malého Andyho, jak je naprosto unešený tímhle filmem, vždyť, toho samotného rangerování tam upřímně ani moc nebylo. A tenhle film je velmi pokrokový na rok 1995, just sayin. ()

vojacekr

Jako fanda Pixaru jsem skeptickým okem čekal zas něco víc, jak sám svou tvorbu Pixar vždy prezentoval a doposud dělá. Začnu z ostra - až na lesby vychovávajíci dítě to byla jízda, ale postupně. Raketák začal svou cestu tak, jak jsem ho poznal v Toy Story - pošetilý srdcař, který nezná následky svých velkorysých činů. Tvůrci se nebáli jít ze začátku ještě níž natolik, aby se mi (nehledě na na logiku děje) hlavní hrdina svou naivní hloupostí zprotivil natolik, že jsem se začal nudit. Karta se obrátila po 20 minutách a jejich záměr se dostavil. Neumím si představit, jak mohli vykřesat z neexistující plastové figurky více. Geniální počin. Poté, co si mě získali, jsem už jen užíval únik z planety, souboj s hlavním bossem/členem rodiny, vývoj děje i Buzze. Nechtěl jsem dát plnou palbu, ale chlapci z A113 vědí, jak na mě. Pixar sice pohřbil ehm... zakončil Toy Story ,ale má nakročeno. Když bude tahat Andyho esa z pokojíku v podobném duchu, těším se na další členy ansámblu hraček, nejvíc asi Godzillu s rukama, co nedosáhne na ovladač i když další na řadě je nejspíš cowboy Woody. ()

Maikispider

Úplná oddychovka....pre mňa jedna z ďalších super pixaroviek... jednoduché a nenáročné pre malých divákov...ja som sa pri tom bavil a sledovať syna ako to nadčene sleduje a po skončení Vám povie ešte raz nie je proste o čom... ()

Tomas.Abi

Přemýšlím o tom, zda umí Pixar natočit špatný film, protože já si žádný nemohu vybavit. Opět jsem byl velice spokojený s příběhem, který mě ovšem nevzal za srdíčko tolik, jako v jiných případech. Každopádně jde o nadprůměr, kde má i příběh určitou přidanou hodnotu a nutí nás k hlubšímu zamyšleni. A kočka je skvělá ()

Holly_Molly

Origin story, kterej si nikdo nežádal a přesně takovej je i celej příběh filmu..průměrnej, tuctovej a zbytečnej...ale má to špičkovou animaci a vtipnou robo-kočku, takže si z toho kritici a děcka 10- určitě budou stříkat smíchy do plen.. ()

Dodagrad

Musím říct, že mě Rakeťák zklamal. Občas mi přišlo, že tvůrci nevěděli, zda chtějí točit pohádkové sci-fi nebo prostě jen pohádku. Přitom obojí dvojí zvlášť by fungovalo, ale dohromady to za mě nefungovalo. Možná je to jen osobní pocit. Určitě bych tomu minimálně jako oddechovku s dětmi dal zase šanci. Ale není to úplně film, který bych hledal pro hlubší myšlenky. ()

Vampiroza

Rakeťák jako postava a samotný příběh hraček mě absolutně nikdy nebavil ani jako malého a tudíž jsem doufal že tohle by mohlo být jiné. Ale ne. Nebavilo. Asi už mám těch animovaných filmů nějak dost za tu dobu a když už tak bez lidských postav. Nějak mě to už irituje. Lepší jsou animaky typu příšerky sro... Ty víc dětské. Tady ty co si hrají na dospělý film už jsou nuda ()

Farnstorm

Velmi povedený animák. Jako velký milovník Toy Story, jsem měl obavy jak tento film zasadí do celkové ságy. Naštěstí jsem byl velice příjemně překvapen a pobaven. Každý fanoušek Toy Story a hlavně Buzze Rakeťáka by měl tento film vidět. ()

vimluk_CZ

Pixar to opět dokázal. Jedná se o jeden z jeho nejlepších kousků? To asi ne... Pixar se nemůže donekonečna a ještě dál překonávat - stále však zvládá servírovat krásné 5* menu. Je to pořád špičková a kvalitní podívaná, která nakousne pár zajímavých a vcelku dospělých témat, ale asi je i schválně nerozvádí dál. Myslím tak, že tenhle film není pro úplně nejmenší diváky - spíše cílí na ty, kteří s Toy-Story podobně jako já vyrostli a ty myšlenky si přeberou po svém. Samozřejmě jde ale o "kreslenou pohádku," takže postavy jsou vykreslené poměrně jednotvárně. I tak jsem se občas až pobavil v představách, že jsou některým lidem, které znám, velmi podobní. Animace je tu na špici možností (za mě TOP první průlet, tam je z toho ta rychlost a drama cítit skvěle a nebo scéna ke konci filmu, kde na vás až krásně dýchne nebezpečí nekonečného prostoru vesmíru. WOW!) a příběh se nevleče a krásně odsýpá. Za mě obrovská spokojenost a tenhle film mě utvrdil, že ne všechny animáky jsou primárně pro děti a opravdu není ostuda na ně chodit do kina. Potvrzuje to i fakt, že v sálu co jsem navštívil byl pouze jeden divák pod 15 let. :) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)