V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

Slarque

Reloaded pro mne znamenalo pokles kvality, Revolutions ale připomíná spíš její pád. Nehodlám tvrdit, že jsem pochopil něco z děje. Nejdřív spousta pochybné filozofie, potom "matka všech bitev", která na mě ovšem působila jako jeden velký nelogický zmatek, a nakonec přišel souboj v dešti. Ten je sice z celého filmu nejlepší, ale není to ani tak dobré jako ve dvojce. Jediný, kdo na tomhle filmu odvedl dobrou práci, je Hugo Weaving. ()

Arsenal83

Pri zavŕšení trilógie ma napadol len pištoľník, ktorý ide práve odštartovať šprintérske preteky a kričí 3, 2, 1.. a potom si strelí do hlavy. Pretože presne také je moje hodnotenie. Z pôvodne priemernej prvej časti idem na jednu hviezdu v časti poslednej. A keby to šlo ďalej tak by to fakt skončilo tragicky. Mali sa už na to vykašľať, ale peniažky sa zarobili. Prehnané aj čo sa týka sci-fi, aj čo sa týka akcie. ()

Petrucci

Asato mā sad gamaya, tamaso mā jyotir gamaya, mṛtyor mā amṛtaṁ gamaya / from ignorance lead me to truth, from darkness lead me to light, from death lead me to immortality. Why, Mr. Anderson? Why do you do it? Why get up? Why keep fighting? Do you believe you're fighting for something? For more than your survival? Can you tell me what it is? Do you even know? Is it freedom? Or truth? Perhaps peace? Yes? No? Could it be for love? Illusions, vagaries of perception. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose, all of them as artificial as the Matrix itself, although only a human mind could invent something as insipid as love. You must be able to see it, you must know it by now. It's pointless to keep fighting. Why, Mr. Anderson? Why do you persist? Because I choose to. ()

FrodoF

Po Reloaded jsem byl trochu neukojený a tak jsem od Revolution už nic moc nečekal, ale bratři Wachowski mě přece jen nezklamali. Revolutions je mnohem vyváženější než Reloaded a trapné rádobyfilozofování Vědmi více ustupuje kvalitní akci. Pár věcí mi přece jenom chybělo - stříbrná dvojčata (nebyli v Revolutions ani jednou) a také jsem čekal že bude více rozvinuto téma s Monicou Bellucci. ()

klerik

Dva kroky od fiaska... Do polky filmu nezaujímavé, miestami príliš kopírujúce kultové scény z jednotky a príliš pozliepané a rozbité. Keby Reloaded radšej rozpracovával postavy pre Revolution, možno by vo mne boj o Sion aj vyvolal nejaké emócie, ale takto to bola len efektná ukážka trikov á la Pearl Harbor, kde tvorcovia nevedia kedy prestať... Skrátka dosť nudné zavŕšenie trilógie, kde čiastočne zaujme veľkoleposť Vojny a nadupané finále. Každá veta povedaná vo filme má v sebe nejaké "posolstvo" alebo je to aspoň "drsná" hláška, ale snaha o kultovosť nevyšla... ()

SeBig

No bylo to velkolepé zakončení, ale čekal jsem trochu jiný a lepší konec. Závěrečný boj Smith vs Neo jsem si moc neužil, furt to na boj z jedničky v metru nemá. I tak jsem se ale docela bavil, ale jednička zustane pro mě nejlepší, protože ta měla skvělou atmosféru. ()

korbitch22

u posledního dílu jsem hned ze začátku velice zpozorněl,jednalo se zde totiž o velkou nápravu proti ostudné,trapné a megalomanské dvojce.byl sem až nadšený k jakému obratu zde došlo.takřka celý film sem si jel tu svojí čtyř hvězdovou notu,pojídajíc popcorn a nepřemýšlíc o jedničce se kterou bohužel nemají dvojka a trojka nic společného a v té mé vlně mě utvrzoval snad každý kdo se během těch minut filmu objevil na plátně.když došlo k popálení nea,byl jsem trošku rozčarovaný,ale jakš takš sem to rozdejchal,když přišla na řadu smrt trinity jásal sem a dělal kotoule půl metru ve vzduchu protože jsem ji nesnéšel už od začátku druhého dílu,nic méně jaké bylo mé sklamání z konce filmu se nedá popsat.smrt vyvoleného byla opravdu poslední kapka.jsou filmy které mají končit happyendem,jsou také,které mají končit půleným happyendem(hrdina umře aby zachránil ludia fajn,pak jsou tu filmy které mají končit blbě.vyloženě blbě.matrix měl skončit buď vyloženě blbě,nebo kurva dobře se vším všudy a né něco mezi tímfuj,fuj,fuj.mrzí mě to velice jak to posrali.opravdu mrzí. dodatek 2.4.2012: po x opakovaných shlédnutích sem konečně vše pochopil,uvědomil si biblickou podstatu všeho a i přesto,že druhý díl je na zvracení,třetí je tak emocionální nábuch s takovou myšlenkou že musim jít o dvě * nahoru.film pro který musíte dozrát,já dozrál...co vy? ()

classic

...Až takmer neznesiteľné ukončenie ‹ zbytočnej › “science-fiction” trilógie, ktorej úplne najlepší diel bol iba ten prvý a jediný, právoplatne: KULTOVÝ. Dvojka je ešte v rámci únosnosti, ohodnotená, ani nie na priemer ! S trojkou som sa prizeral na množstvo sprostých postáv, prehnané, samoúčelné vizuálne efekty, ktoré si ale zrejme obľúbil jeden veľký, väčší a najväčší filmový MEGALOMAN na svete, keď tzv. stroje na strieľanie= APU- The Armored Personnel Unit si náramne „prepožičal” do svojho brutálneho trháku všetkých dôb-dobových ! Tak vidím aspoň jedno pozitívum. Veľká škoda, že títo divní tvorcovia vybudovali niečo naprosto fascinujúce, aby to vzápätí zahodili za hlavu, že z nich, t.j. z postáv urobili šialené karikatúry... ()

heyda

Jednička byla na 5 hvězdiček, dvojka na 3 hvězdičky, tak jsem se trochu obával, aby tohle nebyl odpad a musím říct, že je tenhle finální díl ještě o chloupek lepší než Reloaded, celkově se však pořád pohybujeme v průměru, v tomto případě však lepšího průměru. 65% ()

Nettrass

Na ten souboj, ve kterém tělo rozráží asfalt, si vždycky vzpomenu, když jedu autíčkem po pražských asfaltkách, nebo na D1. Myslím, že na ten film trénovali na výše označených místech. Trilogie postupně poklesává, já ji hodnotím, jako celek. ()

sharky odpad!

Neskutečná pseudofilosofická hovadia na entou. Pochybuju o duševním zdraví každého, kdo dá více než dvě hvězdičky. Jako komedie je tento film mnohem vtipnější než nejlepší scénky Mr Beana, ale mám takový nepříjemný pocit, že "ti pošahaní Amíci" to mysleli vážně. ()

Dr.film

Že MATRIX svou cestu zakončil jako čistě průměrná akční sci-fi je jen těžko k uvěření. Pseudofilozofické bláboly hrdinové pronášejí ze svých úst jako na běžícím pásu a hodně rychle to začne lézt krkem. Závěrečná finální katarze celé trilologie (což určitě Revolutions měli být) se díky došlému dechu autorům propadla na samé dno obyčejného tříhvězdičkového sci-fi. Matrix Revolutions by si možná ty tři hvězdy zasloužili, ale nedám je už ze samotného principu a velkého zklamání, které bratří Wachowští divákům přichystali. ()

Jinny

Zatímco první Matrix nastiňoval otázky (pravdaže jsme si na ně museli odpovídat sami), obě pokračování se svým předchůdcem nemají téměř nic společného - typickou hudbu a ústřední téma nevyjímaje. ()

MM11

Zatímco dvojka nám přinesla skvělé triky a ucházející příběh vytvořený pro třetí část, poslední díl nám přinese pouze ty triky a původní příběh značně přestříhaný. Nenudil jsem se, ale tohle bych nepovažoval za klad. Dvě hodiny se ukázali na takový přehršel informací jako málo. Šílené množství nejrůznějších trikových vychytávek mohlo, podle mě, aspoň na začátek ustoupit, protože zdatně načrtnutý příběh šel postupně do háje, aby přiravil ornou půdu pro závěr (mimochodem, vůbec ne nadpozemsky dokonalý) a závěrečné titulky spíš přinášejí další otázky. Otázky, na něž už nikdy nedostaneme odpověď, ale hlavu vzhůru. Dobrý film to je, vzhledem k prvnímu kultu však neporovnatelně všednější. ()

GigaPudding

[Komentář revolutions] ... úplně úžasné a zase perfektně stylové, ale jen podle toho co se těšilo největšímu ohlasu, takže už to trochu postrádá tu provázanost s příběhem a zasazením do cyberpunkových reálií včetně špinavých monitorů a trubek a podobně. Prostě je to tak nějak jen perfektní akční film, ale už to není až taková stylovka jako původní matrix. Už je to tak nějak až příliš okatý produkt. Není to špatný produkt, vlastně je to velmi silně kvalitní produkt, ale původní film byl prostě o trochu něco víc než jen dokonalý produkt, kterého se člověk napapá, ale i přesto, že to bylo dobré, tak v člověku už nezůstane ten pocit, že to bylo prostě úplně nejvíc nejlepší :). Ale aspoň tam je Keanu :). ()

Othello

Revolutions sice zachovává většinu neduhů druhého dílu, ale celkem zdatně redukuje jejich intenzitu. Digitální sekvence nyní zahrnují především střety špinavého kovu, který je snazší animovat a tedy z intenzity bitvy o Zion nevytrhává zmršené CGI. A navíc ty exoskelety jsou fakt boží. Dialogy jsou si zde vědomy to, že budeme zavírat krám, takže konečně někam směřují. No a scény z Respect festivalu Zion jsou naštěstí celkem přísně omezeny na válečné sekvence v industriálních kulisách doků. Proč ale pět hvězd? V Revolutions dokázal uzavřel Matrix nakonec skutečně ultimátní cyberpunkové dílo (respektive spíše ezocyberpunkové) a již přestal uhýbat před skutečností, že jedinými možnostmi jsou, že realita není nic a nebo, že realita je vše. Kódy se přeformátují na atomy, mysl vytváří hmotu a to vše v důsledku elektrických propojení neurálních soustav. Všem jde o elektřinu. Matrix je vlastně tak trochu antihumanistická série, která nám vypráví o tom, jak jediný cíl lidstva je zničit stroje, zatímco hlavní snaha strojů je přizpůsobit se lidstvu, díky čemuž podstupují nejeden problém, včetně fatálních. ()

HellFire

Na Matrix Revolutions jsem se schválně podíval znovu po zhlédnutí klenotu jménem Matrix Resurrections a byl jsem udiven tím, kolik scén si vůbec nepamatuji (naprostou většinu ale nikdy nezapomenu). Každopádně musím přiznat, že i třetí díl má rozhodně skvělou myšlenku a je výborným zakončením série. Proto musím přidat jednu hvězdu. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz