Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

chicotomas

Šípková Růženka s vtipným Menšíkem je pohádka, která mi dlouho unikala. Z nějakého důvodu mi přijde, že ji naše televize nedávají tak často. I když to má velmi jednoduchý děj, bavilo mě to a vlastně jsem si to i užil :) ()

Tumbik

Legendární pohádka. Vynikající herci, vynikající scénář, vynikající režie i perfektní hudba - všechno zpracováno a provedeno k dokonalosti. Takhle má vypadat pohádka kurňa! Vladimír Menšík je pro mě legenda, v tomto filmu roli sluhy zahrál jak jinak než bezchybně. Princ a princezna svoje role zahráli bravurně. Jedna z nejlepších československých pohádek, dnes už klasika. ()

Tezuka

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Moc se mi líbilo herecké obsazení, Marii Horákové to jako princezně velmi slušelo a Jan Hrušínský, i když pro někoho není úplně charizmatický, mi do své role taktéž náramně padl, protože si nemusí na nic hrát, takový skromný a tichý je i v realitě. Zápletka píchnutí o trn šípkové růže je tak světově proslulá, že je asi zbytečné to nějak komentovat, důležité je, kolik z toho film dokáže vytěžit. A právě zde se mi spletitá cesta za záchranou princezny v doprovodu věrného lokaje v podání Vladimíra Menšíka moc líbila. ()

Holly_Molly

Jak jinak si zpříjemnit vánoce v práci, než pohádkou...Prakticky žádná si neudržela svoje kouzlo (tahle neni výjimkou), jaký pro nás měli v dětství a i přes to jsou starý pohádky srdcovka! Kombinace temnější zápletky, krásný hudby, hezkejch lokací a herců v čele s hláškařem Matějem/Menšíkem je prostě něco co mam jednou za rok potřebu vidět. P.S.: Kompilace kdy celý království upadne do kómatu je výborná! :-D ()

soukyd33

Pohádka nabitá energií a emocemi od začátku až do konce. Zpěv: Hezké písničky. Herecké obsazení super. Herecké výkony velmi dobré. Skvělé hlášky. 🙂 "Samé kytky, kdyby tak někdo hodil jitrnici." 😄 Poznámka: Vladimír Menšík zde opravdu exceluje. 👍 "Ještě že nemusím dělat orla, já bych se snad ve vzduchu neudržel." 😄 Láska nakonec zvítězí nad zlem. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

quokam

Mladsi sestricka Trech orisku. Krasna Ruzenka, ktere kamera mnohdy vice nez lichoti, excelentni Mensik, majestatni Sovak, sekundujici Filipovsky, v malé roli i mi oblibenci Postranecky s Haskem. A Svermiva s Krausem si sve role vychutnavali dosytosti. Puvabnych 75 proc nesazazenych extremistickym feminismem. ()

Peky

Tato pohádka je jako bramborový salát, nikdy se jí nepřejím a nedokážu si bez ní představit Vánoce. Srdcovka s úžasnou hudbou Karla Svobody. ()

Bojislav

Geniálně provedená pohádka, na kterou se rád podívám pokaždé, když běží v TV. Vynikající herecké výkony. Další důkaz toho, že české pohádky jsou ty nejlepší. ()

Ludva

[2009-01-03] * Šípková Růženka * Hodný princ (Jan Hrušínský) není dvakrát sympatický. Občasný vtip v Menšíkově (a zpočátku i Sovákově) podání nudu nezažene. ()

ra0474401

Některé scény jsou přitažené za vlasy, ale Jan Kraus v roli neohroženého prince je úžasnej. Opět jeden z filmů, který se panu Vorlíčkovi povedl. ()

Mirešák

Tato pohádka mi připomíná svou atmosférou Tři oříšky pro Popelku (nemyslím, že to je jen režisérem) a velmi se liší například od dvou (dle ČSFD) nejlepších hraných českých pohádek. Popelka je však úspěšnější a snad i lepší. Většina parametrů je na stejné úrovni, ale dle mne Růžence škodí Menšík: V Popelce hraje příjemně vedlejší postavu, tady ale jeho vedlejší postava přebíjí hlavní postavu prince, kterému slouží. Další nevýhodou jsou navzájem podobné překážky na cestě ke spící Růžence (snad v každé lidové pohádce se situace opakují, ale v opravdu dobrých filmových pohádkách už ne). Jinak je ale tato pohádka na skvělé úrovni a nedovedu si ji představit zpracovanou lépe. ()

Honey007

Nápadité zpracování "klasické" Šípkové Růženky. Stará dobrá česká filmařská škola, skvělé herecké obsazení a spousta vtipu. Škoda, že dnes tohle už snad nikdo neumí. 100% (hlavně kvůli tomu, že je to srdcová záležitost, kdy se natáčelo v Telči :)) ()

Brambuuu

Jedna z mála pohádek, na kterou se každý rok těším..:-) Skvělé zpracování a nezapomenutelná Vladímír Menšík...netřeba dalšího komentáře...:-) ()