Ešte pred narodením kráľovskej dcéry odchádzajú kráľ s kráľovnou za kráľovninou sestrou Melániou. Tá už roky žije odlúčená od sveta v spustnutej krajine od chvíle, keď dal kráľ prednosť jej sestre Eliške. Ani teraz však nestojí o zmierenie a neustále myslí na pomstu. Pri narodení dcéry Ruženky vyriekne kliatbu, podľa ktorej jediné pichnutie do prstu Ruženku uspí a spolu s ňou aj celé kráľovstvo, ktoré sa tak ponorí do hlbokého večného spánku... (STV)

radar76

Pěkné zpracování klasické české pohádky s dobrým hereckým obsazením. Třešničkou na dortě je výkon Vladimíra Menšíka. Další z celé řady hezkých českých pohádek pro malé i velké diváky. Vhodný film pro dlouhé zimní večery. ()

Tohle je přesně ta princezna, co se mi líbí, hodná, trošku číslo, ale hodná a když něco chce, tak se o to zaslouží. Princ byl ze začátku trošku k ničemu, ale ke konci už to pro ni byl rovnocenný partner, jen tak na pozadí nějaké bodání se o trny a usínání a do toho všeho nápadité šílenosti v podání Vladimíra Menšíka. Ať už je zas nějaký svátek a dávají ji v televizi, na tu se ráda podívám :) ()

racing666

Hodně dobrá česká pohádka se skvělým Menšíkem a Janem Krausem. Jeho hláška: ,,Měl jsem dokonce takovou rýmu, že jsem to málem nepřežil"... ,,a přežil jste?"... ,,Přežil!" - 75% ()

Katuse

Moc milá pohádka, která zahřeje nejednu romantickou duši. Menšík v roli sluhy je opravdu výborný a i všechny ostatní herci se činí seč můžou. Hrušínského moc nemusim ale za větu:"Ale já mám Růženku rád" mu odpustim všechno...Opravdu povedená česká pohádka, která stojí za shlédnutí víckrát než jen jednou za rok o vánocích...mimochodem hudba Karla Svobody je prostě sázka na jistotu... ()

moriero

Naprosto dokonale zvládnutá klasika obohacená o "něco navíc" kinematografie minulého režimu. A tím nemyslím jen perfektní soundtrack (Kája a Jdi za štěstím a Vondráčkové O šípkových růžích), ale humor pana Menšíka (Princi, vy nemáte srdce...tak aspoň nemáte žaludek...Hej, osobo, jaktože tady nespíš?!), úžasný motiv zhrzené sestry královny místo nějaké 13. sudičky, boj dvou bratrů o jednu princeznu...I když tahle pohádka by se mohla jmenovat spíš Cesta prince Jaroslava za dospělostí, který mimoděk dá pusu jedné buchtě (finále pohádky jasně nejlepší část). ()

KorenGeorge

Krásná vtipná, ale i dobrodružná pohádka s pěknou výpravou, hudbou, klasickým příběhem o Růžence a výborným hereckým obsazením. Vtipem zde vyniká mladý Jan Kraus coby protěžovaný neduživý princ s nezdravým sebevědomím a především geniální komik Vladimír Menšík, který si krade skoro všechny scény, ve kterých se objeví, pro sebe. Ta jeho postava sluhy, na jejíž jméno si už nevzpomenu, by zasloužila svou vlastní pohádku. ()

Desmi

Sebestředný princ v podání Krause mě hodně bavil. Tenhle nečekaný prvek v jinak klasické pohádce byl vpravdě příjemným osvěžením. ()

Scaevola

Příjemná česká pohádka se drží relativně realistické noty a slabší místa scénáře včetně nedostatku jakéhokoli napětí vyvažuje sympatickým humorem. ()

MrKrahujec

Tak na tuhle pohádku vždycky tak trochu jako zapomínám, když si chci vzpomenout na nejlepší světové filmové pohádky a dost mě to mrzí, protože tahle k nim patří naprosto právem (což dle mého soudu například tolik vzývaná Pyšná princezna ne) a to především díky Marii Horákové v roli princezny. Takhle totiž mají vypadat právě pohádkové princezny a rozhodně ne jako sexy topmodelky, na což se bohužel i ve světě dost tvrdě najelo. Tahle Šípková Růženka se plně vyrovná nedostižné Libuši Šafránkové, která už dnes představuje jasný ideál a vzor. No a samozřejmě, jinak v téhle pohádce opravdu nikdo nic nepokazil, což je taky vzácnost. ()

oli9

Pohádka je milá řekl bych průměrná ovšem herecký výkon a hlášky pana Menšíka tuhle pohádku tahají nahoru :) ()

Heywood

Prostě rozdýcháme i ty socialistické fráze o tom, že práce je více jak odvaha, ale Růženka je oblíbená a i zde dobře natočená, když herecká škola minulého století předváděla, že socialismus nevytvářel jen dělnicko-rolnické škváry. Hrušínský je sice prkenný, ale Menšík to zachraňuje a ta hezká princezna s příčeskem je koukatelná.  Umí někdo zahrát více idiota s nakřáplým charakterem jak Jan Kraus? malá dokonalá role...Vykřesat z mála hodně, to je umění velkých režisérů a to je tu vrchovatě splněno. Není divu, že červené hodnocení, tak září.. ()