Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

Bercuss

Tohle je tak blbý, až je to vtipný! :D Jenže je to zároveň i tak blbý, až je to nekoukatelný! I když sem se zasmál, tak mnohem více času sem se cítil trapně a musel sem zavírat oči, abych to vůbec dokoukal. Proto nemůžu hodnotit jinak. 15% ()

blondboss

"They are prepared to re-hydrate." Pekný koniec. Je len dobré, ak je natočených viacero poňatí Batmana. To od Tima Burtona a Christophera Nolana len ťažko nahradiť, ale toto bolo zase o niečom úplne inom. Martinson to poňal veľmi odľahčene a humorne, za čo mu patrí pochvala, nakoľko to naozaj fungovalo. Bitka s gumeným žralokom? 5 minútová sekcia, ako Batman beží s bombou v ruke? A to nehovorím o Hádankarových raketách, z ktorých vystrelia hádanky. WTF? Ale ako sa hovorí. Bolo to tak zlé, že to bolo až dobré. Aj napriek tomu tri hviezdičky a slabší nadpriemer. 60 % ()

Gig

První filmový Batman. Dnes už poněkud úsměvný. Přitom má hodně blízkost svým výtvarným pojetím těm starým komksům. Když člověk koukne na Jokera, tak si uvědomí, kde se Burton inspiroval ve svém Batmamovi. ()

david.babick odpad!

nevěřím svým očím..opravdu tahle zhovadilost je v červených číslech ? :-o Batman je hrozné, má snad ten nejhorší oblek..zlaty Schumacherovi bradavky..bohužel vidím dabovanou verzi..a ten dabing dělalo ještě větší hovado, než to hovado co natočilo tuhle sračku !! Šprýmař vole..to nedávám ! vypínám a pouštím Batmana a Robina od Schumachera, ten je taky bulšit, ale oproti téhle píčovině je to klenot ()

Madax

Batman nebyl vždycky tak stylový a ponurý, jak si možná mnozí myslí soudě dle Burtonových filmů či komixů typu Kameňák či Long Halloween. Kdepak, tento "seriózní" styl netopýřích dobrodružství se vyvinul až později, koncem osmdesátých let, a do té doby byly tyto příběhy - ať už v komixu či na plátně - většinou podobné právě tomuto filmu z 66. Batman ztvárněn jako celkem pohodový hrdina, zapomeňte na traumata a vnitřní běsy ze smrti rodičů, do očí bijící barevnost a kopy padouchů, naivní zápletka točící se kolem bandy zločinců a postavy tak ploché, jakoby byly napsány jedinou krátkou větou. Celkem zábavné, tedy pokud na to divák pohlíží jako na blbinku. Takhle nějak by asi vypadal remake Temného rytíře, kdyby se ho chopili v Turecku, kde mají podobné umělecké aktivity ve zvyku - viz turecká verze Star Wars. ()

PeteBuck

Už ako decku mi to pripadalo smiešne, teda v dobe, keď sme to s kamošmi pozerávali na ORF. V Simpsonovcoch si z tohto Batmana robia žarty, keď Krusty (ktorý hrá Jokera) zavŕčí na Batmana: "Je niečo, čo v tom opasku nemáš?". Šplhanie po stene bola kamera otočená na bok a herci šli proste po podlahe a tvárili sa, že šplhajú na budovu. Občas im totiž peleríny nereagovali na gravitáciu. Ale čučali sme na to ako cvoci a batmobil ala cadilac bol pecka. ()

LencaN

Hrůza hrůzoucí. Díkybohu za novodobé temné Batmany, kteří jsou pořádní chlapi vzbuzující respekt a strach v nepřátelích. Tohle byl trochu výsměch, taková parodie či groteska. Sprej na žraloky zabil, bat- předpony lezly na nervy, záporáci byli šašci, Robin cucák div ne s mlíkem u brady. Nevím, jak vypadaly první komiksy o batmanovi, možná dost podobně jako scénky tohoto filmu, ale to co provedli s dialogy, s chováním postavy, achjo. Batman pobíhající s bombou v rukách kdoví jak dlouho byl už jen třešničkou na tomhle odpudivém a směšném dortu. ()

tomino28

Filmový netopýří muž se divákům ukazuje ve světle, v jakém ho současná generace neměla šanci vidět. Budiž tedy poučením, že tehdejší hrdina byl spíše zábavný, než temný, a spíše vtipný, než smrtelně vážný. Bezpochyby je to osvěžující podívaná a z dnešního pohledu nevšední zpracování poslední dobou tolik recyklované komiksové postavy. Takže zapomeňte na vše, co jste dosud s Batmanem viděli, a pojďte se dobře bavit! ()

Frecerick

Vše záleží na tom, jak k filmu přistoupíte – pokud to budete brát vážně, jde o totální odpad se špatnými kostýmy, parodujícími neherci, nelogickými faily a super retro hudbou. Zachováte-li však zdravý rozum a budete na film pohlížet stejně jako jeho tvůrci – s humorem, film si užijete. Jde o parodii každým coulem, kde se luštění banálních hádanek předhání s absurdními scénáristickými postupy a do toho k tomu hraje svěží hudba, která celému snímku dodává příjemné tempo a rytmus. Mohlo by to být o něco kratší, ale na druhou stranu bych bat-věci a holy-hlášky mohl poslouchat klidně celý den. Zůstaňme ale nohama na zemi a připusťme si, že v mnoha případech je to až moc hloupé, a neodpustil bych si, kdybych dovolil takové parodii dostat se v žebříčku temných Batman filmů na nějakou slušnější příčku. Ale pokud máte v plánu nějakou (v dnešních dobách zřejmě nelegální) akci s alkoholickými nápoji, tak se určitě nebojte vyzkoušet tuto bizarní Fantastickou čtyřku záporáků. Ta se toho totiž nebojí a v žádném případě se nespokojí pouze s nadvládou nad Gothamem, ale rozhodne se vypořádat hned s celým světem, k čemuž jim dopomůže ten nejgeniálnější plán všech plánů. Bude ale fungovat, dokud je Dynamické duo naživu? Bude na nejchytřejšího, nejsilnější, nejvynalézavějšího a nejbatovějšího Batmana a jeho Robina stačit návnada v podobě vychytralé Catwoman, hádanka na vlákání do pasti od Riddlera, Jokerův důvtip a Penguinovy vybuchující ryby? Přesvědčte se sami! Žebříček všech celovečerních filmů s Batmanem najdete zde: https://sarden.cz/2021-04-13-0000/batman-vs-batman-usvit-batmanovosti ()

PanPyzamo

Když už má letos vyjít ten nový Batman, tak jsem se podíval na starého z roku 1966. Nebudu lhát. Hodněkrát jsem se chlámal. Dnes už tento film nejde brát moc vážně, protože doba se posunula, stejně tak Batmanův oblek. Dnes ačkoliv je tento film možná k smíchu, tak s ohledem na dobu si myslím, že si poradili dobře. Tempo je rychlé. Batman zde stihne použít spoustu jeho hraček. Tolik vychytávek snad neukázali v žádném budoucím filmu. Neustále nějaká akce. Hlavní záporáci byli supr. Joker, Penguin, Catwoman a další byli výborná záporná skupina. Chyběl mi už snad jen Two-Face. Zápletka mě příjemně překvapila. Opět uznávám, že dnes již komické, ale i tak se mi to líbilo a ve finále jsem spokojen. Líbilo se mi to víc než některé nové superhrdinské filmy. Například jsem se bavil více než u Batman navždy. Za mě tedy dobrý film, který bych ale doporučil jen těm největším fandům Batmana. 7/10 ()

Vořežprut

,,U všech lepidel" tak tohle byl nářez! :-) První půl hodinku jsem koukal s otevřenou pusou a jen se smál a čekla, co ještě vymyslí. Druhou už se mi to zdálo moc a začal jsem u toho usínat na třetí jsem se probudil a ještě, že tak bo to mělou koule ... skoro bych řekl bat - koule. Scéna s vyhozením bomby, věta typu: ,, Teď nasedneme na bta cikly, dojedeme k batkoptéře a budeme sledovat bat mobil ...", nebo hádanky - váží to šest- uncí, je to na drátě a je to nebezpečné? Vrabčák s kulometem :-D, nebo vypadá to jak banán a píše to? Banánová propiska :-D no tak to má něco do sebe :-) Asi na to budu ještě dlouho vzpomínat :-) ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)