Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

AnanAss

Pořád se zde vychvaluje fincherovský Batman, Nolanova trilogie nebo Burtnova depresivní komiksová nálada. Co tak ale vzdát hold jednomu z prvních hraných netopýrů v podání Adama Westa, kde mu rovnou úspěšně sekunduje (snad jen) jeho dobrý přítel Robin. No, a že půjde o zábavu vskutku unikátní, vás přesvědčí už úvodní scéna, ve které oba superhrdinové sjíždí po battyči do batjeskyně, odtud vyráží batmobilem k pláži, kde nasedají do batkoptéry a po batžebříku je Batman nemehlem Robinem ponořen do moře, kde se do něj zakousne gumový žralok (opravdu nádherná práce, Spielberg by mohl závidět) nacpaný výbušninami, kterého se zbaví pomocí batspreje proti žralokům. Ano, vše je zde tak strašně „bat“… a to jsme teprve na začátku. K tomu si přidejte přímořské papundeklové kulisy, šílené pestrobarevné kostýmy obou hrdinů s prostěradly přes záda a slipy natažené na punčocháče, naprosto geniální řešení hádanek, které nemá v kinematografii obdoby a neustálou kadenci hlášek („Musíme je zachránit, i když to jsou opilci. Opilci jsou také lidi.“). Záporáky se zde nešetří a proti ústřední dvojici jsou nasazeni rovnou čtyři, samozřejmě také v módě a hláškách nijak nezaostávající. A Michelle Pfeiffer promine, ale největší kočka v podání Catwoman je jednoznačně právě zde. Pozor: Výše zábavnosti je přímo úměrná počtu promile alkoholu v krvi! ()

Louie

Zkrátka každý člověk musí mít slabost pro nějaký ten kýč. První hodina vás nenechá vydechnout a bude vám servírovat jednu batvěc a batvtip za druhým... Bohužel na konci trošku ztrácí tempo a začne se nepatrně opakovat. Ale na scénu se zbavováním se bomby by se nemusel stydět ani Mel Brooks... Zkrátka Holly Batmovie! ()

Psycho.R odpad!

Rozhodně nejhorší výsměch temnému rytíři, sice ještě natočené v době, kdy byl Batman obyčejný superhrdina, ale to si nemohl nechat líbit Tim Burton a o dvacet let pozděj naprosto tento omyl vymazat z paměti lidí ... ()

sarfian odpad!

Po tejto batpičovine som vypol batcomp a zalahol do svojej batposteli a bol som rád, že už mám túto betsračku za sebou. VIDENÉ 1x a posledný ()

Roner

Fakt ujetá záležitost ! Tak sarkastického Batmana nenajdete! Takový hlášky a lá repelent na žraloky atd... Doporučuju! Škoda že některé scény jsou až tak dlouhé že spíš začnou nudit než bavit...ke konci bych tipoval že už bude hodně diváků spát...Ale přesto přeze všechno je to skvělej film kterej si umí dělat srandu sám se sebe. 75% ()

Wyrdas

Jsem hrozně moc rád, že to má zařazení jako komedie a díky tomu se to nemusí brát tak vážně, protože sprej na žraloky mě dostal málem do mdlob! :-D Ale v tom nejlepším slova smyslu, bavil jsem se od začátku do konce. Ani nápad na zápletku nebyl špatný a vzhledem k roku natočení to je velice obdivuhodný snímek. Super banda padouchů mě ovšem zklamal zpracování Hádankáře, kterého si už prostě neumím představit jinak, než jako ztvárnil Jim Carrey... Ostatně i Dvě tváře se mi nejlépe líbili taktéž z filmu Barman navždy v roli Tommy Lee Jonese. Nicméně když pominu tyto dvě postavy, se mi líbil a rád se na něj někdy opět podívám. Příjemně povedená komedie. ()

kyLuke

Hoooodněkrát jsem se od srdce zasmál , ale na druhou stranu zase uznávám , že ve srovnání s "Temným rytířem" je to naprosto něco jiného . Tento film sice nemusí působit na každého , ale u mě svůj účel na těch 70% splnil a protože jsem se často smál, ty čtyři hvězdy dávám . ()

Hisnuklusi

Na začátek bych zmínil, že jsem tenhle film, jako malý kluk vyrostlý na Burtonovských batmanech, ze srdce neměl rád. Vždycky když to zhruba kolem čtrnácté hodiny odpoledne o prázdninách dávali na televizi nova, zvedal se mi kufr. Už jsem trochu větší, tak jsem si řekl, že to dám a uvidím, protože je to vlastně první film o batmanovi a batman je asi můj opravdu nejoblíbenější maskoun, vidět tohle je tím pádem povinnost. A musím napsat, že to se mnou takové děsné věci, jako v dětství už nedělalo. Člověk si prostě akorát musí uvědomit, že tehdy se točilo jinak, film se stejně jako všechno vyvíjí. Pro lidi té doby, kteří neznali Tima Burtona a ani temného rytíře, musel být tenhle film přece pořádný nášlap. Takhle jsem se teď na to díval i já. V té době to prostě muselo být velké. To, že dnes se na to díváme, jako na komedii a nebo v horším případě na velice otravný film, není tak úplně správně. Protože to tak zkrátka není. V šedesátém šestém prostě nemohl být batman to, co je dnes, to je prosté. Co se týká filmu a tak, zmínil bych, že Burgess Meredith byl naprosto báječným padouchem, který si roli asi ne jen užil, ale on se jí i poctivě naučil a Lee Meriwether byla naprosto krásná, vůbec nejkrásnější kočičí žena všech dob. Samotný děj, na ten už se pak musíte mrknout opravdu sami. Těžko vysvětlovat ten drive. Ale jak píšu, berte na ohled, že je to rok 66. ()

darthhokro

Adam West je prostě best. Kam se hrabe pornoherec Bale. Tenhle film je neskutečně zábavnej a praštěnej. Batsprej na žraloky si budu muset pořídit. ()

wirtr

Tohle je tak strašně divný, že to snad ani hodnotit nebudu. Větší šílenost jen tak člověk nevidí. Viděl jsem ten film před lety, ale dodnes si z toho děláme srandu. Už to nikdy nechci vidět a zároveň chci. ()

savatage

Adam West jako představitel prvního Batmana, kterého jsem v dětství viděl a po letech jsem se na tenhle film podíval s chutí a radostí, se u něj bavil od začátku, až do konce. Skvělý humor, akce a styl vyprávění, hodný filmům pro starší generace. Ta novější, by podobné filmy těžko skousla. Za mě palec nahoru. ()

Nathaniell

Má namakanej Batmobil, v něm Bat-telefon, nad mořem krouží Bat-helikoptérou a když ho čirou náhodou přepadne žralok, zastraší ho speciálním Bat-sprejem určeným proti žralokům. Kdo to je? Přece Popelka! Teda Batman! Plusy tohoto filmu? Jsou zde záporáci, se kterými se tvůrci v devadesátých letech jebali cca 4 díly. Je to sranda. Působí to komixověji než veškerá tvorba od mrvela. Působí to komixověji než většina komixů od DC (tenhle mezi něma není). Je to ujetý, přehnaný (kdo by to byl řekl, když je to komix) a člověk má celý film minimálně lehký úsměv. A to dodnes!! Minusy? Žádné jsem nenašel, takže dávám plnou palbu. 5* ()

mrclTV

Funky.....Konečne som si doplnil rest a pozrel si Westovho Batmana. Vtipná, veselá snímka, plná absurdných bat-nápadov, gagov, slovných hračiek alebo rovno nezaraditeľných šialeností....Avšak prvotne nadšenie rýchlo vyprchá a ostane už len približne 100 minút sledovania absurdností v rovnakom štýle ako z úvodu, ktoré pomerne rýchlo omrzia. Ale 3 hviezdičky si film uhájil. ()

smrtubohem

Nepříliš známé zpracování komixu o Batmanovi, která se velmi odlišuje od pozdějších filmů na toto téma, má mít komediální nádech, který však značně vyčpěl, dnes už to asi na nikoho nezapůsobí a místy to dokonce sklouzává k trapnosti. Z nostalgie za tři ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)