Meandr

(festivalový názov)

Lisa (Gaia Weiss) se probudí v podivné trubici plné smrtících pastí. Její jedinou možností je jít dál. Ale není jasné, jak daleko se může dostat. (JasonCZ)

bozka10

Prekvapko z Francúzska vyšlo na výbornú.Upgradnutá variácia kocky na tunel, napätie prakticky od začiatku do konca a to konečne non-stop, veľa pascí,nahánka so zombíkom, silná klaustrofobická a frustrujúca atmosféra, silná hudba.Piata hviezda za koniec, ktorý Méandre úplne odlíšil. ()

TheSpearCZ

Těšil jsem se po 2 měsících na další sledovatelnou klaustrofobickou Sci-Fi podívanou, kterých v posledních letech vyšlo, že bych je dokázal spočítat na prstech jedné ruky, ale oproti letošnímu Kyslíku je to jedno velké zklamání. Člověk je na jednu stranu rád, když opět vidí inspiraci v dřívějších kultovkách (Kostka) nebo v dalších úspěšných filmech s podobnou tématikou (Pohřben zaživa), ale mně to prostě po 20 minutách absolutně přestalo zajímat, vůbec mě to nenavnadilo na to, co má přijít, osobně mi to hned na začátku přišlo nekonečné, díky těm dlouhým scénám v potrubním bludišti, které měli navodit pocit klaustrofobie, což si ani nepamatuji, že by se mi někdy u tohoto žánru stalo. Poté se z nudného začátku začaly dít věci. Překvapily mě tu pasti, které jsem tu ani nečekal, to ohořelé monstrum či co to bylo bylo docela cool, ale mohl se teda předvést více, a to i hlavní protagonistka, která ze sportovní terminologie - vypadala na ručník. Fakt ten její výkon ve mně vzbuzoval pocity, že celou dobu přehrávala a režisér jí do toho potrubí poslal jen proto, že ve studiu se asi zasekl hajzl a potřeboval prošťouchnout. Příběhově na konci to samozřejmě po tom všem smysl taky moc dávat nemohlo, konec je strašlivě předvídatelný a poslední scéna smutná, tyhle "zbytečné" konce jsou vyloženě zlo - stejně jako tenhle film. Čisté 2* ()

Warhorr

Zajímavý survival, který těží trochu z Kostky a z Collectora. Tady mi však to hodinové plazení k srdci moc nepřirostlo. Některé pasti jsou docela fajn - nádrž s kyselinou a ještě ta finálová. Konec je divnej. Asi jsem čekal trochu více ale své příznivce si to zřejmě najde. ()

Bozvav

Leze, leze po železe, až najde díru, tak tam vleze, nebo je vlezena, kdo je to? Film o chudeře, která se ocitla v pěkném, těsném průseru, kterým se musí doslova proplazit. Horor? No nevím, i když je fakt, že mne jako klautrofobika by zabilo už jen to, že jsem v tak malém, těsném a hnusném prostoru. Přiznám s bez mučení, že ač se na to koukalo docela dobře, místy jsem se nudila a navíc jsem to celé tak úplně asi nepochopila, kdo byl ten ohořenec, Adam? Pokud šlo o očistec, tak teda nic moc, pokud šlo o výplod choré mysli, tak závěrečná pointa na pytel a pokud o mimozeský test lidských hranic, tak to si moc nepošmákli. Každopádně za mne rozhodně stojí za shlédnutí, byť podruhé už si to nejspíš nikdy nepustím. 60% ()

warrenur

To uz i Cube malo lepsiu atmosferu a to je co povedat. Solo-play v "obtahovackach" a nejake tie pasce este neznamenaju divacky uspech, ci len napinavy film. Bieda. Nudne opakovacky. Ak chceli vzbudit tiesnive pocity z uzkych priestorov, nech si vezmu inspiraciu s vynikajuceho Descent. Naviac, tvari sa to ako film s nejakym "posolstvom". Ziadne vsak vo vysledku neponuka. A ta hra so "svetielkami" a zaverecnym obrazom to nespravi. Neodporucam. ()

agassi68

Kocka v trubicovom prevedení spoliehajúca sa na strach z uzavretých priestorov a tlak z odpočítavania času do následnej popravy rôznymi spôsobmi. Nič nové pod slnkom, ale pozerateľné.. ()

sadlokan

Lozí sem a tam.Kničí u toho jak kdyby jí dávali waterboarding dle Stanislavského a nakonec se vykulí na jiné planetě u vodopádu Styx,či co. ()

Rockerman

Ve srovnání s Kostkou to měla Lisa nepochybně těžší. Sice se nemusela s nikým hádat, protože na to byla sama, ale ty pastičky ji daly hodně zabrat a to klaustrofóbní prostředí připomínající nízké sloje u nás na šachtě to byla čirá zoufalost. Závěr hodně idylický a protože jsme dostávali dostatek indícií nebyl až tak překvapivý. Za tu námahu si to holka zasloužila. ()

kkarx

Saw, Kostka, Úniková hra a teď Meandre. Všechno je to na jedno brdo, akorát Meandre je úplně na základ osekaná verze, tj. film založený jen a jen na těch pastích. Nemá to žádný příběh, ve filmu je v podstatě jenom jedna postava, která nemá žádný charakter. Ty ostatní filmy měly alespoň téměř vždy nějaké zajímavé charaktery a interakce mezi nimi. Zároveň nutno dodat, že napětí se vybudovalo slušné a provedení je též kvalitní. ()

BOURQUE

Druhý film Mathieu Turiho vznikol opäť v žánru hororu. Film Meandr čerpá z viacerých zdrojov, predovšetkým zo sub-žánru „survivor“, avšak nechýbajú tu ani sci-fi a umelecké prvky. Minimum počet hercov a minimum priestoru sú v rámci možnosti slušne využité, ale film v záveru stráca dych. Škoda toho záveru, ktorý síce má v sebe niečo, ale v konečnom dôsledku je bez väčšej sily. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

figliar

Meandr sa tvári ako festivalová jednohubka, no nakoniec je to zmeska SAW a Kocky, žiaľ s nízkym rozpočtom a nie úplne zvládnutým scenárom. Keď však film pozeráte bez očakávaní, hodinka a pol ubehne bez výrazného priestoru na nudu. ()

Kingjiri

Francouzská variace na Kostku, ovšem s menší porcí zajímavejch nápadů (úkolů nebo pastí). Obecně mám teda vcelku problém s filmama, který ve svý podstatě rezignujou na nějaký logičtější vysvětlení toho, co se děje a spoléhaj se jenom na nějaký náznaky a nebo rovnou na nadpřirozeno. Pointa dost připomněla tu z Lost … a naštvala mě teda uplně stejně. Evropskejch scifi thrilleru neni moc, takže jsem rád aspoň za tenhle přírustek se solidní filmařinou a vizuálem. Ale i tak jsem dost zklamanej a čekal jsem mnohem víc, dvě silnější hvězdy. ()

Likan7

Novodobá Kostka, která má skvělý nástup ale pomalou sestupnou tendenci. Je to škoda, protože první minuty "tam" jsou intenzivní, klaustrofobické a dávají naději, že nás během těch 90 minut čeká hororová jízda. Z té sice postupně trochu sešlo, pasti se vlastně opakují jen 3, 4 a závěr ve stylu "vysvětlete si sami" se mi nikdy moc nezamlouval, tady obzvlášť. Ale ať už šlo o mimozemskou reality show, hru v kómatu nebo nanebevzetí, stojí Mándre určitě za pozornost. ()

ANTYCHRYST

Na pár minut herec a pak sólo celej film 1 ženská a větrací šachta s nějakou tou pasti.. Těžko se hodnotí tento zvláštní film.. Atmosféra zejména pro klaustrofobiky rozhodně ideální.. :) taková trochu kostka.. Trochu fantasy.. Trochu horror.. Konec jak prolejza ty anální otvory.. :) jsem moc nepochopil ani to jestli je v ráji.. Nebo spíše jiná planeta.. a nebo ji zabil už v tom autě a tohle bylo něco po tom.. Spousty otazníků a je to asi n každého fantazii.. 55% Francouzstina se poslouchala celkem dobře :) ()

Najt

Jako horor bych to nenazval, i když pár scén s opečeným individuem tak působit může. Spíš je to napínavá jízda o přežití. Takový thriller se scifi prvky, kde hlavní hrdinka prožívá klaustrofobické chvíle v nebezpečném prostředí plném nemilých překvapení. Celé to je krásně natočené s parádním vizuálem, takže se na to kouká fakt dobře. Hudba taky není špatná. Hned od začátku je divák vtažen do děje a čeká na otázky. Bohužel ta pointa mě moc neukojila. Zase je to takové k domýšlení a můžete spekulovat i když asi víte, ale stále si nejste jistí. Což je jediná moje výtka. ()