Cement73

Toto bola satira desaťročia. Piata hviezda je za odvahu a skvelý nápad dať na plátno zmes "udalostí, ktoré sa ešte nestali", ale ku ktorým smerujeme. Vidím tam hlupáka trumpa v podobe prisprostastej republikánskej prezidentky (skvelá Streep), vidím tam márny boj s pandémiou a s otepľovaním planéty "vďaka" ohlupujúcim sociálnym sieťam a fakenewsom... Nahlúpla a prízemná konzumná spoločnosť, ktorá sa zaujíma len o vlastné výhody. A predovšetkým všade prítomný nezáujem o niečo viac ako o tieň nášho vlastného nosa plus fejkoví kvázi-spasitelia a miliardárski proroci ako parodujúci sociopatického Jobsa či teslamena Muska.  Nebolo to smiešne, bol to však určite smiech cez slzy. Tento fim si zalúži Oskara za scenár! ()

E´Tonno

Objektívne je to tak na 4 hviezdy, pričom stopáž prekračujúca 2 hodiny by bola asi hlavným dôvodom pre odobratie hviezdičky... ale herecké výkony, červenovlasá Jennifer, niektoré komické situácie a tá satira, ktorá sa niesla celým filmom, ma bavili až príliš nato, aby som to spravil. Takže síce s prižmúreným okom, ale za 5. ()

Ricky_CZ

Za dlouhou dobu nejlepší Netflix a hlavně trochu náprava po té sérii rychlokvašek. Děj má spád, mix humoru a satiry je skvělý a to obsazení! Jen snad to, co provedli Cate Blanchett mi moc nesedělo... Tematicky to na dnešní dobu krásně sedlo a vlastně i docela zamrazilo. Jak pevný je celospolečenský narativ a hlavně nakolik je správný... To ukáže asi až čas. Myšlenka vyjádřená na konci filmu potěšila. BTW. 1 scénka během titulků a jedna po nich! ()

péééca67

Strašně dlouhý a extrémně přeceňovaný film. Příšerný a někdy i dost nesmyslný střih. Pár momentů se povedlo, ale to rozhodně na záchranu nestačilo. Bohužel to nezachránilo ani skvěle herecké obsazení. Jasně, je tam pár myšlenek a porovnání s realitou, ale to rozhodně nestačí. ()

Renfield

Tam je úplně všechno a všichni, navíc to drží pohromadě mnohem lépe, než třeba plány některých zúčastněných... Ale tak alespoň, že na předpověď smrti se dá spolehnout, tedy z padesáti procent. První polovina v našlapaném tempu chrlí jeden zmar za druhým. Zřejmě bych to vzdal hned po návštěvě Bílého domu, v případě dobrého dne až po první debatě, dál ani náhodou. Pocit "čemu se směju, vždyť to vůbec není vtipné", se v ní opakuje stále dokola, v té druhé z jasných důvodů mizí, tempo zvolní, děj se více věnuje hlavním hrdinům, jejich možná posledním dnům. Za mezi a potitulkovou scénu jsem vlastně rád, nejen že příběh doplní, ale hlavně odlehčí výbornou scénu večeře, ve které ta postupně se zintenzivňující deprese vrcholí. Herecky je to bez debat, k hlavní dvojici musím zmínit ještě záporáka bondovských rozměrů Marka Rylanceho! A taktéž fantastickou kameru se střihem, obzvlášť právě zběsilé první polovině to sedne. 90% ()

janabel

Už jenom proto, že film vznikl v době plný korektnosti, kdy se pořádá hon na ty, co si dovolují říkat něco jiného než je dovoleno mainstreamem, tak už jen proto si film zaslouží plný počet. ()

aLPaC

Vrtěti psem této generace! Drsná satira současné konzumní společnosti, korporátních společností a posedlosti sociálními sítěmi před vším ostatním. Di Caprio a Meryl Streep jsou špičkový, ostatní áčkový herci také. Mnohokrát jsem se od srdce zasmál, tak konec je naopak k zamyšlení a emotivní. A ta mezitulková scéna nemá chybu. ()

evil_ryu

Prvoplánová, pridlhá, tonálne nekonzistentná satira plná predvídateľného a "out of touch" humoru s extrémne polopatistickým prístupom k sprostredkovaniu ústredných myšlienok divákovi. Nerozumiem, ako dokázal tento film presvedčiť toľko ľudí o tom, že je sa jedná o inteligentný kúsok. ()

M.I.K.E.

Pro mě docela těžké hodnotit tento (časem doufám bude) nedoceněný film. Podle mě je hrozně dobře, že tak trefný film v roce 2021 někdo natočil. Je to trefná metafora na pandemii, válku v Ukrajině a vlastně všechna témata, která mediální svět překrucuje a sociální média vytváří 10 alternativních teorií, kde je pravda.. Vlastně mi to nepřišlo ani trochu jako komedie, ale jako velmi smutné drama reflektující dnešní svět. Kdyby tento film byl natočen v temnějším módu ala Black Mirror bylo by to za 5 hvězd. I tak za mě velice nadčasový snímek. ()

Ollie235

,,They are not even smart enough to be as evil as you're giving them credit for." Film, který se tak strašně snaží být zajímavý, vtipný a neotřelý, až působí směšně a nepřirozeně. Místy sice atakuje hranici povedené satiry a nepopírám, že mě některé scény bavily, nicméně jako celek to za mě prostě nefunguje. Přitom téma je zajímavé a apel na společnost, kterou více zajímá rozchod nějaké pseudo celebrity než stěžejní globální problémy, je v dnešní době více než žádoucí. Zpracování mi však prostě nesedlo. ()

Klajnik odpad!

-Je před námi krize, které je nutno čelit a je absurdní, že se k tomu lidská společenství adekvátně nestaví.- Toto poselství jsem prokoukl už z traileru, ale nemyslím, že bych si kvůli tomu nemohl užít film. Dokážu se totiž u filmu totiž "jenom bavit", mi to musí být umožněno kvalitativní úrovní zábavnostních aspektů filmu. Též problém ani neleží v tom, že by mi "vadila agenda", páč s poselstvím souhlasím. Můj problém stojí na dvou rovinách, které spolu úzce souvisí - konstrukce obsahu (1.) a vkus (2.) - 1. VÝSTAVBA A SITUOVANOST DĚJE / KONSTRUKCE OBSAHU: Poselství je situovaná do děje, v jehož specifikách působí značně nerealisticky a vyumělkovaně, což ve mně vzbuzovalo jen pocity nevěrohodnosti, čemuž předejde každý schopný tvůrce.  I fantaskní dílo může být prezentované uvěřitelně v rámci pravidel vlastního fikčního světa. Dont Look Up přirozeně není fantasy, nýbrž (jak by si Adam McKay jistě přál) štiplavá satira, která s nadsázkou reflektuje společenské a politické problémy. Aby však satira fungovala, tak její tvůrce musí mít pronikavý cit a vhled, aby trefně a švihácky zachytil to, co je třeba (jak se podařilo třeba Ellisovi, Haškovi nebo Hellerovi). Pokud aby tvůrce nemá potřebné kvality, tak onu notu samozřejmě netrefí a díky se jeho vtipy se budou dusit v plytkosti a banalitě. Ano, lidi si často neuvědomují závažnost situace, ale často naopak ano. Jsou nějaké důvody, kdy tomu tak je a kdy tomu tak není. Právě tyto proměnné jsou zajímavé, protože mají co dělat s psychikou a satirik by si takto mohl dovolit být ještě trefnější. McKay ale nebyl. Je tak obecný, až je vlastně zcestný. Jde mi o to, že když se takto globálním oteplováním metaforizuje v situaci k zemi se řítící komety, tak se satira rozpadne kvůli souvisejícím rozdílům. Asteroid je totiž podstatně prostší záležitost než změna klimatu, která jejíž důsledky se postupně nasčíaj během desetiletí. Lidi často nebývají kompetentní stanovovat si a zdolávat dlouhodobé cíle (viz. naše vláda se změnou každé čtyři roky). Pokud by se ale dozvěděli, že každej bez výjimky bude za 6 měsíců mrtvej, tak bychom se divili, jak se lidstvo zmobilizuje. To by totiž nebylo problémem někoho jiného. Tolik k oné specifičnosti děje, do nějž je poselství vadně zasazeno. Ta situace, do které to postavili nezapadne do sebe, skřípe to a já to nedokážu přejít stejně, jako když jsem ti povídal o té nekonzistenci ve zdolávání vzdálenosti v poslední sérii GoT a nebo Witcherovi (konkrétně díl druhé série, kde Ciri udělá průrvu do země, která poníčí hradbu hradu stojícího asi kilák daleko, načež stráž vyjede na koni a dojede k Ciri dřív, než nasedne na koně, kterého mělo o pár kroků dále). 2. SATIRIKŮV (ne)VKUS / KOMEDIÁLNÍ ROVINA DÍLA: Už v bodě prvním jsem vyargumentoval, proč je Dont Look Up je satira špatná, nefunkční, tedy neuskutečněná a tím pádem to ani satira není, nýbrž jen neúspěšný pokus o ni. To se stalo, páč scénárista je dětinskej normie, co předtím napsal a natočil jedny z nejhorších komedií, co jsem kdy viděl, a takovej hňup ať se radši nesnaží být woke. Nemá na to. Jeho hanebným nedostatkem vkusu je celý film prosycen. Jedná se o ten typický afektovaně-infantilní nemístný a banální situační americký humor, tak přítomný v těch jejich late night shows, který ve mě vyvolává jen pocity trapnosti. A ne, opravdu si nemyslím, že je to individuální. Opravdu si nemyslím, že 100 lidí má 100 chutí. Myslím si, že je to otázka vkusu, který na svém duchu většina lidí nepěstuje a proto se tak dobře baví třeba u množství současně fabrikované produkce, kde můžeme pozorovat skvosty typu: severský bůh hromu hraje Fortnite (Avengers: Endgame). Mlčky ti tedy říkám, že s tímto filmem budeš spokojen, pokud jsi byl, ty jeden debílku, baven komediální rovinou v následujících filmech: Aquaman, první i druhej Venom, filmy Taiky Waititiho a Jamese Gunna (Thor: Ragnarok, Strážci Galaxie 2, Suicide Squad 2), marvelovky víceméně obecně, Why Him?, Mike i Dave sháněj holku, Enola Holmesová, Holmes a Watson, Šprtky to chtěj taky, Bird of Prey, Mizerové 3, Piráti z Karibiku 5, Transformers (hlavně od čtyřky výš), Wonder Woman, filmy Dwaynem Johnsonem nebo Ryanem Reynoldem (Pobřežní hlídka, Jumanji, Rampage, Centrální inteligence, Jungle Cruise, Red Notice, Free Guy, 6 Underground), či pokud ti přijde vtipný Tyrese Gibson v sérii Fast and Furious. () (menej) (viac)

kohoutak

Tak tento film celkem trefně vystihl hloupost dnešního lidstva které jenom hladí placku ale mně osobně to přišlo jako strašná slátanina kterou nezachrání ani hvězdné obsazení ()

JM87

Vtipný, chytrý, ironický a tak trošku odrazem dnešení doby. Spousta lidí dnes popírá nebo zlehčuje globální oteplování , tady se nevěnuje pozornost kometě, co se blíží k zemi. Nedivil bych se, kdyby si Leo vybral film právě kvůli tomu tématu. Jo, bavilo mě to a Jennifer Lawrence byla taky super. ()

Flopik

Vynikajúca satira na dnešnú spoločnosť, ktorú Adam zvládol perfektne a film kde je radosť pozerať na herecké obsadenie. Výstižné, trefné vo všetkých ohľadoch. Po komediálnej stránke suchšie ako by som chcel, popravde veľmi som sa nenasmial. Vizuálne je to paráda a od Adama by som si veľmi rád pozerel aj nejaký čisto katastrofický film. Palec hore, pretože keď sa nad tým zamyslíte, je dosť možné, že takto dopadneme v dnešnej dobe aj my. ()

kamil.i

Stopercentne relevantná, mimoriadne úderná a nepríjemne presná satira dnešnej "post-faktuálnej" doby mediálnej manipulácie, konšpiračných bludov, totálnej ignorancie a šíriacej sa civilizačnej hlúposti. Toto by sa mohlo s príslušným pedagogickým úvodom premietať na školách. ()

Muel

| Netflix | Má to problémy ako wtf strih, nevhodné správanie postáv, miestami fakt divný vizuál. Ale. Príbeh ma zaujímal dostatočne, nenudilo to ani na sekundu, cast je proste snový a scenár dosť v pohode. Som trocha rozpoltený, je tam veľa podareného a kvalitného a zároveň sebavedomím domrvené režisérom, napríklad už spomínaný strih. Najpodarenejším je tu ale to, ako sa tu správa ľudstvo. Priblblé internetové chalenge, memes, hate. Relevantnosť maximálna, 4* s odretými ušami. DiCaprio ako vždy presný. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

petikacka

Tak tohle uhodilo konečně hřebíček na hlavičku. Je úplně jedno jestli se jedná o kometu, která míří ke zničení země, nebo o klimatické změny a nebo o covid. Konečně někdo ukázal jak si lidi potažmo vrcholní politici vytírají vědeckými názory prdel. Všichni si myslí, že jsou nesmrtelní a ti nejvyšší spoléhají na záchrannou raketu, která je odletí někam do bezpečna...ale tam je sežere barevný pták! Jo, tohle se fuckt povedlo a Leonardo jako vždy nezklamal. Za mě 85% ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD