Najlepšie kamošky a zároveň najlepšie študentky v triede Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) sú veľmi múdre, šikovné...a dosť neobľúbené. Myslia si, že život je ukrytý len v učebniciach a na svojich spolužiakov s horšími známkami sa pozerajú s neskrývaným dešpektom. Lenže deň pred ukončením štúdia si obe zrazu uvedomia krutú pravdu – 4 roky šprtania boli v podstate stratou času a ony si mohli užívať presne ako všetci ostatní. A tak sa rozhodnú, že poslednú noc na strednej škole si to všetko vynahradia a roztočia to ako sa patrí. Čaká ich veľmi dlhá noc plná dobrodružstiev, na aké ich žiadna z kníh nemohla ani zďaleka pripraviť. (Forum Film SK)

Davies182

Hodinu se to tváří jako strašně divnej, nevtipnej odvar Projectu X, za kterej není vůbec těžký se v plno scénách stydět. Jenže to je celý účel, kterej diváka dostává pod kůži hlavních postav a všech jejich kámošek a kámošů. Pak odstartuje posledních třicet minut, který považuju za absolutně nejlepší feel-good/dramedy/kaličskou komedii v tomhle století. Ke konci už sem bulel smíchy, radostí i dojetím. Strašně se těšim, až to s někym nepřipraveným uvidim podruhý. Olivia Wilde ví jak zapařit! ()

B!shop

Takovej holcici Superbad a prekvapive fajnova komedie. Samozrejme je to takova ta ocekavana pubertacka blbost, kde se dvojka neoblibenejch holek snazi dostat na party a jenom nez se dej dostane k samotny party, utece vic nez pulka filmu. Hlavni rozdil oproti podobnejm komediim je v tom, ze hlavni dvojice vlastne nejsou zadny vylozeny looseri a jejich spoluzaci je vlastne docela berou. Druhej rozdil je, ze se film snazi obcas tvarit krapet artove, cemuz napomaha hlavne kamera, ale nastesti se moc netlaci na pilu. Vetsinu casu to je tak sled tu vice, tu mene vtipnejch scenek, je tu spousta ujetejch postav, neustaly fuckovani a film v podstate nikde nedrhne. Obcas to sice uz zacina bejt lehce trapny, ale humor prevlada a par foru je fakt brutalnich, takze za me spokojenost. Jenom ta hlavni dvojka neni zrovna dvakrat sympaticka. ()

M.i.k.e

za těch pár super nápadů a pár opravdu povedených vtipů a scén tam božské Olivii ty čtyři hodím...na druhou stranu jsem ale od teen komedie o holkách/ženách,točenou navíc ženou čekal přeci jen o něco víc než jen místy ujetější variaci na Prcičky.Klišé se sice Booksmart snaží vyhýbat co to jde,ale nedaří se to úplně.Velkým plusem je,že to není vyloženě hloupé,nebo zbytečně vulgární a po většinu času působí přirozeně...70% ()

zipper111

Malé hodnocení a český název tomu moc nepomáhají, ale je to ve skutečnosti hodně fajn komedie ve stylu Superbad. Na ten se sice kvalitou scénáře a humoru nechytají, i tak to ale Olivia natočila svěže a asi z toho vyždímala co šlo. Jako jednohubka je to fajn a ústřední dvojice je naprosto boží, holky mají talent. 4* ()

Othello

Jakkoli mám strašnou radost, že Olivia Wilde resuscitovala tu pravou 1998-2009 teen komedii (a nikoli tolik častý dospělý pohled na měnící se dospívající, vydávající se za film pro teenagery), nedokážu film hodnotit jinak než komparačně k Mottolovým Superbad. I zde se tichý Asterix s vulgárním a expresivním Obelixem vydávají na poslední párty jejich střední školy, která pro ně možná znamená poslední šanci něco spolu zažít vzhledem k tomu, že nad oběma se vznáší Damoklův meč vstupu do dospělosti. A i zde si musejí svoji přítomnost tam tak trochu zasloužit, nicméně odměna visící ve vzduchu je opět ultimativní zás-...ah do jejich prozatím netknutého milostného života. Ačkoli velikosti svého předobrazu nedosáhnou (což dle mě dnes ani nelze dokázat), za probuzení tohoto hybernovaného žánru jim patří obrovský dík, nemluvě o tom, že na většině míst to funguje tak jak má. Je to vtipný, postavám fandíte i přesto, že vás vlastně serou a když dojde na první náznaky, jemné doteky, schovávání pod hladinou bazénu a karaoke, těch sedmnáct vám zase bude (pokud nejste již úplně obalený tukem dospělosti). Timing většinou není sice dokonalý, scénář si jde občas za svým jen aby byl oblouk a snaha najít v obsazených vedlejších postavách mojí Emmu Stone vzala zavděk alespoň vzdálenou soulmate Gigi, nicméně jsem rád, že holky dostaly konečně svojí dobrou teenagerovskou komedii - žánr, který s nimi po celou dobu svého vrcholu vůbec nepočítal a místo toho jim byla pak na bedra naházena tíživá a fatalistická odpovědnost Young Adults filmů, zatímco chlapci mohli z teen žánrů rovnou přesednout na superhrdinský vlak směr do vesmíru a ještě dál, který mohou následovat až do smrti. ()

• Scénář k filmu vznikl již v roce 2009. (Grimaldi)
  • Natáčení začalo v květnu 2018, natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)