kwoky

Stručně řečeno - čekal jsem víc. První polovina filmu je super. Rozjíždí se zápletka, přichází první překážky a začíná se ukazovat zabedněnost některých postav. Jakmile jsem vstřebal sdělení "lidi už nejsou schopní ani ochotní poznat, co je důležité", začaly mi některé doslovnější pasáže připadat zbytečné. Pak jsem došel někam ke kulturní vložce (mimochodem písnička se mi dost zalíbila) a tam to úplně ztratilo švih. Zbylá třetina už byla hrozně pomalá a nudil jsem se. Nemám nic proti konci v rodinném kruhu (to byla velmi silná scéna), ale mohlo to být výrazněji prostříhané. Silné tři hvězdičky, ale na čtyři to není. ()

Prochy38

Vynikající záležitost. Řada neskutečných hereckých výkonů. A ten scénář? Pecka, neskutečná pecka. 5* nedám asi snad jen proto, že to doufám, není možné :) ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Ladies and gentlemen, I wish you a very pleasant end of times."     Veľmi štipľavá, ale trefná satira súčasnej spoločnosti. Je až napodiv, ako môže byť jedna a tá istá vec veľmi vtipná a zároveň silne mrazivá, ako si človek uvedomí, že vlastne sleduje tragickú realitu (a hurónsky sa na nej rehoce). Inteligentné dialógy sú priam nabité skvelými hláškami, herecké obsadenie je doslova hviezdne. Musím pochváliť aj parádny strih, čo nikdy nerobím, ale tu mi to doslova udrelo do očí. A úplne najviac som si na filme užil tú konskú dávku lahôdkového sarkazmu.     "Congratulations, your diet is over." ()

KM Phoenix

Taková horší a mnohem delší epizoda Hvězdná brána (seriál) (1997) říznutá Melancholia (2011) . Jako pozitivní musím zdůraznit, že mne tu Jennifer Lawrence (jako ve všech jejích jiných filmech) nevytáčela a tak jsem se mohl plně soustředit na všechny ostatní nedostatky. Celkově musím říct, že kdyby tolik netlačili na pilu, tak to mohlo být mnohem lepší. Kvůli špatnému načasování a časté prkenosti tak spousta scén nefungovala nebo vyzněla úplně mimo. ()

Jaro_slav

Jedinym highlitem filmu je, že postava Jennifer Lawrence NENÍ ta, co žere Xanax. Je to Idiocracy roku 2021, jenom mnohem míň nadčasově natočená, mnohem víc podbízivá – a hlavně HODNĚ MOC NEJVÍC NENÁPADNĚ naznačující: „Koukejte! My jsme udělali podobenství současný COVIDový situace, ale neřekli jsme vám to doslova, ho ho ho!“ Sorryjako, ale na jsem málo woke. Odpad to není předvším proto, že jsem tam 1) nerozpoznal žádnou nebinární postavu násilím namlácenou do scénáře, 2) vůbec nepoznal Cate Blanchett a 3) nedovedl posoudit, zda někteří herci parodují své minulé role záměrně nebo nějakým scénaristickým neumětelstvím. Čtyřicet procent. Nanejvejš čtyřicet pět. ()

Garch

Katastrofické filmy už nikdy neuvidím stejně. To čekání a nezájem mě fyzicky vytáčelo. "5" za dobře sestavené podobenství o C+, klimatu, médiích, a vůbec. My si v tom tak nějak žijeme. ...PS: Alespoň, že ti nejlepší z nás pohladí Bronteroka. ..PPS Dobře je jsem předem nevěděl, kdo to režíruje. Chybně bych tomu asi nedal šanci. ()

fredisek odpad!

Tohle nezachránila ani Meryl Streep. Nedává to smysl, není to uvěřitelné, vtipy nevyzní (pokud se jich člověk vůbec dočká), stereotypy střídají klišé. ()

Pan_Kostka

Hmmmm, co k tomu  říct? Dokonalá satira o nekonečné lidské demenci, které se jde už tak maximálně lehce zasmát. Děj byl opravdu ohromující. Nebylo to jako u klasických dnešních filmů, kde jak jasnovidec předpovídáte přesné vyvíjení děje. Tady přišlo překvapení každou scénou, a doteď se mi tají dech a zároveň se pousmívám. V obsazení a hereckých výkonech jsem mohl být maximálně spokojený. Hlavně u primární dvojice Leonardo DiCaprio a Jenifer Lawrence. ()

dan4815

Před padesáti lety by člověk sežral kostku uranu posypanou špetkou rozdrceného katalyzátoru, kdyby vědci prohlásili, že až do své smrti budete vypadat mladě. Dnes společnost věří všem, jen né vědcům. Asi filmový osud stál při tomto filmu, a neustále mi jej podsouval. A že to bylo chvílemi marné, neboť jsem viděl trailer s odstupem času asi třikrát, a pokaždé jsem byl překvapený (jednou mile, dvakrát nemile), co to je za neznámou novinku. Ano, název a vlastně vše mi vůbec neutkvělo v paměti. Netflix ale nelenil, zasílal mi maily, vyskakovaly mi notifikace, všude se o něm psalo a... tak jsem si film pustil. Nečekal jsem mnoho. Své očekávání bych přirovnal k pocitům, které jsem zažíval před kolonoskopickým vyšetřením - na jednu stranu jsem byl zvědavý, jestli nemám z polypů panenskou blánu, na druhou stranu jsem nechtěl přijít do blízkého kontaktu s kolonoskopem. Také jsem se bál, že Netflix opět využije své scénáristy k napsání propagandistických hesel, které by vešly do paměti slabšího diváka. Vyobrazení kultury však bylo příjemné a docela trefné. Narážky na sebestředného Muska říznutý s Jobsem byly také fajn. Scénárista docela dobře vystihl problém této doby - nikdo se nezajímá o pravdu, o zdroje různých tvrzeních, za vším hledají nějaké zjednodušení, které dokáží rychle a snadno pochopit. Také nezáleží na informaci, ale na spíše záleží na jejím přednesu a příběhu. Dnešní doba přeje idiotům. Kdysi nějaký moudrý člověk řekl, že s nástupem internetu se rozvinula hloupost - neboť dříve průměrně hloupý člověk neměl ani snahu hledat další informace, aby potvrdil svou teorii. Naopak, studenti nebo autoři různých článků, když hledali nějaké informace, a v textu něčemu nerozuměli, museli si pořídit další knihu. Během hledání výrazu nebo tématu často naráželi na další informace, u kterých se zastavili. Ve výsledku odcházeli obohaceni novými informacemi, zároveň se přirozeně učili hledat další vědomosti. Dnes člověka napadne sračka, a na internetu hledá jenom články či fóra, která jeho mylnou představu podpoří. Nedej bože vymyslí něco svého, protože neumí pracovat s informacemi, které nesprávně kombinují. Jooo, a to je dnešní doba. Kdyby dnes hrozilo vyhubení lidstva, tak věřím, že nezanedbatelné procento světové populace upadne do šoku, a začnou tvrdit, že nic takového neviděli, tudíž to neexistuje. Názor by se kvůli sociálním sítím mohl stát tak virálním a oblbujícím, že by mu podlehlo veliké množství lidí. A proč? Protože méně zdatní jednoduše nedokáží pochopit, čemu mají věřit, těch informací je kolem nás extrémně mnoho. Co když to není meteorit, ale jenom kapitalistická fáma, aby mohli legitimně zdražit železné poklopy pro betonové bunkry? Film ukazuje právě slabinu dnešní křehké společnosti, která by ani tak neřešila co s tím, ale řešila by, proč si jiní myslí, že nás to může zabít. Mnozí by se stali oponenty už jenom z principu. Satira je na místě a docela mi byla pochuti. Vykreslení podivného vědce, který ale také řeší všedně lidské problémy, a který se na konci usmíří se svou ženou, je také dobře provedené. Herecké obsazení je hvězdné. Jsem rád, že konečně po nějaké době vyšel film, kde nehraje ochotnický sbor "Zpocené čelo za oponou". Co se týče satiry, na druhou stranu si myslím, že je místy až příliš silná. Třeba chování prezidentky a lpění na volební výsledky je přehnané. Také si myslím, že integrita společnosti by... by se rozpadla. Nevěřím, že by věřilo vědcům tak malé procento populace. Satira je fajn, ale nějaké větší zastoupení vážných scén a problematik bych klidně uvítal. Filmu by to zase tak neuškodilo, jak místy křečovité vykreslení dnešní doby. Ironie v některých scénách míří úplně vedle, diváka solidně obejde stejně tak, jak asi obešlo herce. Někdy šlo poznat, že umělci nesouhlasili s humoreskou, neboť se jim zdálo, že to s tou humoreskou zase tak žhavé nebude. () (menej) (viac)

Yardie

Čekal jsem asi více, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. S nadhledem a notně nadneseno to ukazovalo celkový stav společnosti (politiky, oč hlavně jde, ovládání technologiemi, vnímání lidí, třídění informací atd.), ale i jednání jedinců v určitých situacích - vědec a jeho proměna. Dá se v tom poznat hodně témat, film bych řekl, že nenadržuje ani jedné straně (pokud se bavíme o současné situaci) a opravdu velmi trefně ukazuje obraz dnešní doby. Občas jsem se zasmál, ale byl to takový ten "zoufalý" smích, kdy to prostě ukázalo, jak se věci mají. Leonardo předvedl výborný výkon, ostatní herci byli slušní. Stojí za to vidět, protože i když člověk ví, jak to je, tohle mu to pro jistotu připomene ve stravitelné formě. Ale samozřejmě pro některé to může být nesmysl, protože to nepřijmou, že takhle to na světě bohužel chodí. Není to nějaká bomba, ale velmi vynalézavě a hračkovitě zpracováno. Howgh! ()

zelvicka.

We are all going to fucking die! Za mě skvělá apokalyptická satyra. Dvě nebo tři postavy možná příliš přehnané, ale ve výsledku hodně koukatelná věc :) ()

dehlie

Tak toto je film roku, pochybujem, že niečo lepšie ešte uvidím. Keby ho videlo čo najviac ľudí a keby ho aj "tí čo hľadia k zemi" aj pochopili... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD