tomo41

Podobne ako pri The Hunt, aj v pripade Don't look up ide o totalne premrhanie zaujimaveho nametu. Humor filmu je primitivny, absurdnost ci grotesknost je vzdy silena a nezmyselna. Vsetko je hyperbolizovane a neuveritelne povrchne. Je to strasne dlhe, pribehovo to nefunguje. Odkaz filmu pripisalo skor PR ako pribeh samotny. Sklamanie. ()

Chundys

Zadala jsem čas dopadu, do takový aplikace; na hubnutí! Nastane to ve chvíli, kdy mi skončí dieta. Já jí nedržím, akorát 5x denně brečím, protože mám strach :D... Ono jako fakt to bylo vtipný a v nějaké míře to opravdu funguje i v realitě a jsem hrozně rád, že se film nebojí jít až za hranice možností! Do toho přidejte moc super hvězdné obsazení kde opravdu nikdo neměl chybu a s parádními záběry a máte kvalitní snímek, který je až s podivem že vznikl pod hlavičkou Netflixu, protože tohle, TOHLE mělo jít do kin!!!! ()

Saur.us

Kurvu kurva kurva. Až nechutně přesná reflexe současné zvrácené a rozvrácené společnosti. Nejen do očí bijící narážka na nejaktuálnější problém pandemie a dlouhodobý problém globálního oteplování ale i 100+1 hnusů společnosti, které každý den vidíte v televizi, hádáte se o nich v diskuzích, které vám kazí každý den. McKay s celou svou bandou opět bije na poplach a opět to příjde v niveč. ()

molcan2

Film bol otravný a už vôbec nie vtipný. Satira je niečo ako globálna klimatická zmena. Divákom bije do hláv znova a znova. A to neuznávam. Aj tak to nedáva zmysel. Média milujú nebezpečné asteroidy, ktoré môžu zničiť Zem. Milujú ich až tak, že o tom stále točia filmy. Hneď ako DiCaprio odošle svoj prvý koktavý komentár, média prídu s grafikou a zvukom najnovších správ. Takže to nie je ani dobrý sociálny komentár. Neviem sa rozhodnúť čo zabilo film: či nevtipný scenár alebo téma. Je to vlastne jedno. Nič z toho nie je sranda. ()

godycz

naprosty bizar. blanchett stale kost a hill nejlepsi hlaskar poslednich let. dlouho jsem se tak nepobavil. vizualni kopie The Big Short (sazka na jistotu), ktera me trochu nici, ale humor to ma o level vejs. ()

tyna97

Já vlastně od začátku byla rozhodlá pro nízké hodnocení, už jen z důvodu, že mi celá tato šaškárna nepřišla vtipná, ani extra zajímavá a říkala jsem si, co tam sakriš pohledávají takové „ikony“. Nicméně, tak za půlkou už jsem postupně začla měnit názor a závěr mi jen potvrdil, že to vlastně byla docela jízda, která vyústila až v pitomý a špatně vtipný konec světa. ()

Jeremiah

Víte, že jsem se ani moc nebavil ? Tento film, který zřejmě měl být jako nadsázka, totiž krásně ukázal, jak jsme většině námi volených politiků absolutně lhostejní. Nějak podvědomě věřím, že kdyby k tomu došlo, tak se velmoci budou takto chovat ( a t o nejen USA ). Mohl bych se chechtat, až bych se za břicho popadal, ale nějak mě to nepobavilo. Hvězdičku za J.L. a druhou za ukázku celosvětové mocenské zbabělosti. ()

SidneyP

Je tu hned pár problémů. Zaprvé: Dvě a půl hodiny je prostě sakra moc. Režisér a střihač měli vysekat tak 45 minut, podle mě kdyby se smazali některé scény, tak to vůbec nenaruší tok filmu. Zadruhé: Ten příběh by byl tak super třeba na 90 minut, ale momentálně mu ten žánr vůbec nebaštím. Je to otravné, je to nudné, natažené a scénář je stupidní. ()

Kopi1

Tento film nejspíše rozdělí diváky na dvě části. Sám nevím, jak to pořádně ohodnotit, na jednu stranu to chce být vážné, ale si dělá si to ze sebe srandu. Také je to moc dlouhé, zvlášť když se jedná o satiru, tak určitě není zapotřebí 145min. Leonardo byl ale jako vždy supr, i Jennifer se mi zde líbila. Sice si asi Adam McKay zrežíroval svůj životní film s All Star týmem, ale mohl využít jiný přístup, ale i tak jsem si film poměrně užil a po dlouhých 145min mě nějak nenudil. Produkce filmu velmi dobrá a celkově efekty byly velmi povedené. A dávám palec nahoru, jak to na Zemi skončilo, takovéto konce jen tak nevidíme. Ale ta komediální stránka mi tu prostě nějak neseděla. Dal bych tomu i 4 hvězdy, pokud by ten konec nenatáhli o tu jednu scénu, která mi přišla až moc za hranicí. ()

Pat_rick_fan

Mizantropická satira, ktorá je ale miestami kŕčovito doslovná a tlačiaca na pílu, ale aj tak som sa bavil. Plejáda súčasných áčkových hercov, ktorí nie sú len figúrky, ale svojím rolám vnášajú kus reálnosti. Napokon, veľmi dobrý film na zakončenie takého zvláštneho roku, ako je 2021. Neviem na ten film tak nejak zabudnúť a ten nihilista vo mne si ho chce znova pustiť, lebo je to aj sympaticky drsné v tom ako bez servítky ukazuje kreténstvo jednotlivcov, ako aj celej spoločnosti. Len mám taký pocit že sa smejem tam kde to asi McKay úplne nechcel: DiCaprio a Lawrence sú v podstate celkom nerd sympaťáci a ich opustenia v telke mi neprišli komické ale frustrujúce, ale taká Blanchett, Rylance alebo Hill si idú vo svojich karikatúrach úplne bomby. ()

Cvalek

Začátek se drží velice dobře ale ta druhá polovina filmů a hlavně to provedení je naprosto nudné. Dvě hvězdy za film a jedná za Jeniffer Lawrence které to tady ohromně slušelo. ()

fixaman

Naprosto trefný popis toho, jak jsme jako lidstvo zmagořili od nástupu sociálních sítí. Prostě žádná kometa ani covid neexistují. ()

Rathalos

Naozaj zvlastny film,no zaujimavo,vtipne i originalne natoceny koniec sveta s vybornym hereckym obsadenim,viac k tomu pisat nebudem,myslim,ze je to tak trochu zbytocne,jednoducho je to najlepsie vidiet na vlastne oci a kazdy si urobi svoj nazor...:-) ()

BOURQUE

Adam McKay a jeho zakrivené zrkadlo (nielen) pre (dnešný) americký národ. Hľadať účel filmu je možno z viacerých strán. Dá sa na to pozerať ako na paródiu, kde jednotlivé postavy na svojich pozíciách sa (zväčša) chovajú tak, ako by sme to od nich (Bohužiaľ) očakávali. Je na to možné vidieť z pohľadu katastrofického filmu, kde sa opäť zdôrazňuje to, že sebecké a ekonomické motívy „zvíťazia“ nad zdravým rozumom. Moje odporúčanie je to, že na tento McKayov úlet pozerajte s určitým odstupom (na niektoré situácie budete reagovať takou tvárou, ako Jennifer L., keď uvidí, že Leo sa bozkáva s Cate B.). Film má nemalý počet odkazov a dotýka sa viacerých oblastí (sociálne média a hoaxy sú jedným z nich) – je potrebný trochu sa zastaviť a najprv sa pozrieť na seba a potom rozkukať sa okolo seba. A záver berte s rezervou. Adam McKay pre svoj úlet pracuje s All Star garnitúrou hercov a herečiek, ktorí v podstate sú na správnych pozíciách (až na veľmi málo výnimiek) a vo svojich menších či väčších rolách odvádzajú profesionálny výkon. Ani by som nevyzdvihol nikoho špeciálne, pretože to nie je potrebný. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

katzo

Smutna realita sucasneho sveta ovladaneho socialnymi sietami, nezmyselnymi influence-hviezdickami, hlupymi konspiratormi a populistickymi politikmi. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD