P.J.2

Satira, reflektující dnešní dobu víc, než je zdrávo. Film, který ve mě v jeho stopáží vyvolal tolik emocí, jako dlouho žádný. Zapůsobí o to víc na ty, kteří nekdy v životě přemýšleli nad apokalypsou. Poslední půlhodina byla neskutečná emocionální nálož a já děkuji Adamu Mckayovi, že v tehle době natočil něco takového. Obsazení nebudu řešit, to bylo naprosto bezchybné. ()

JB2203

Otravná prvoplánová satira, které chybí nejenom humor, ale především hloubka a inteligence. Pro mě naprosto nestravitelně americké, klouzající po povrchu a iritující ve výrazu i formě. Těm, kteří touží vidět film o smrtící kometě, bych na místo tohoto doporučil veskrze interesantní Asterrarium. ()

Olík

Chytrá a trefná satira pro fanoušky brněnského hokeje, která vtipně ukazuje na krky, které točí hlavou jménem Země…..a jako bonus zahraná první hollywoodskou ligou. Jedenou takhle dopadneme a nebo v tom vlaku už dávno sedíme? To je oč tu běží. Adama McKaye jsem měl rád už jako scénáristu ujetých „Ferrellovek“, každopádně musím uznat, že kluk jedna ušatá dozrál. Časem se třeba o bude mluvit o Don't Look Up, jako Dr. Divnoláskovi jednadvacátého století……a možná taky ne. ()

Artard

Ten pocit keď neviete rozoznať či sa to blíži viac k reálnemu svetu alebo k Idiocracy, paródii na ľudskú hlúposť, vcelku sad =D ()

CaptainCzech

Ze snímku mám rozporuplné pocity, co se týká katastrofického pojetí a myšlenky (spíš v tom vidím realitu) jak by se zachovali světoví leadři, tak to bylo super. Spokojený jsem i s osobními linkami, které působili zajímavě a herecké výkony jsou na úrovni o tom žádná. Jen je škoda, že u toho nezůstali. Humor mi absolutně nesedl a tím mi i narušoval samotný snímek. Závěr byl pro mě celkem šok, za to palec nahoru. Ve výsledku solidní 3* ()

Majkak

Po celou dobu filmu jsem čelila nutkavé otázce, zda by to s námi skutečně takto nedopadlo. Scénář sepsaný na základě toho, co se odehrává na konspiračních webech a čím žijí lidí na sociálních sítích. Doktorka XY by bryskně spočítala alternativní dráhu lety komety a docent YX by sdělil, že jediné, na co lidé můžou zemřít, je strach. Kilometrovou tsunami lze podle jeho názoru hravě přeplavat. Film mně nepřipadá třeskutě zábavný, beru ho především jako ostré varování. V okamžiku, kdy bude u moci populista výborně ovládající manipulaci davem, máme k tomuto scénáři proklatě blízko. ()

FilmWave

Kdyby to mělo hodinu, tak naprosto super. Takto je to na "Vrtěti psem" moc ulítlé a na "Připoutejte se, prosím" zase málo vtipné. Ale rozhodně stojí za vidění. ()

stepankoby1

Nesmírně zajímavý a důležitý vykřičníček (více třeba tady), který příliš nefunguje jako film kvůli absenci nekarikaturovaných a neextremistických postav, se kterými by se dalo ztotožnit. To je ale zároveň pointa a záměr po celou dobu. Krátce po zhlédnutí tři hvězdy, po přemýšlení se z toho vyklubala čtyřhvězda. ()

gumbo

Spousta lidí se asi nechá zmást těmi komediálními momenty a některými evidentně přestřelenými postavami. Ale ve skutečnosti to je po většinu času psychologický thriller, kdy hlavní postavy mají tak mocné nepřátele, že ta beznaděj je chvílemi až hmatatelná. Těmi nepřáteli jsou totiž vláda, ale nejen ona. Tím hlavním je celé lidstvo. A bojovat proti celému lidstvu, to je hodně těžký boj. Skvěle zahrané (tím asi nepřekvapím) a taky plné vychytaných detailů a spousty lehce ukryté satiry na hromadu dnešních věcí. Velmi šílené a přesto děsivě blízké realitě. 90% ()

agassi68

Po prvej polovici to stratilo spád a prakticky čakáte až do úplného záveru, kedy sa latka znovu zdvihne na úroveň nadpriemer. Ale svoje štyri hviezdy si toto satiricko-kritické dielo na dnešnú dobu veľmi presné, bezpochyby zaslúži.. ()

4x8x16x23x42

Film který si krásně umí hrát s žánry. Dovede být vtipný i vážný. Satirou i dramatem. Zajímavé herecké obsazení i podání tématu. Které dovede mít přesah a i přesto působit zemitě.  Při sledování jsem se smál i jsem si nervozitou kousat nehty.  Co byste dělali, když byste znali pravdu vy? ()

Folky

Trefná a zábavná satira. Být to kratší a vyhnout se tak několika hluchým místům, s radostí bych dal pět hvězdiček. ()

Ben Nevis

Tohle se musí líbit, protože svou pravdu si tu najde každý. Což je důkazem, že taková satira sedí na náš svět jako prdel na hrnec. Žijeme ve světě, kde vše je, včetně astrofyziky, zpochybňováno. Politici se zabývají 10% času vládnutím a 90% leštěním image. Boháči si hrají na filantropy a vládci jím ochotně přenechají otěže v obtížných časech. Aby člověk prosadil fakta, musí se stát mediální hvězdou a charismatickým miláčkem sociálních sítí. Jako třešnička na dortu zdobí "agitku" hvězdné obsazení oscarových herců. PS: Média jsou v tom nevinně, ta se ráda chytnou jakéhokoliv strašení lidi, včetně "Všichni brzo zemřeme!" ()

baiskon108

Ta hloupost z toho krásně a schválně čiší, ale too much. Joo zasmál jsem se, zadumal i prozřel, ale mnohem víc převládala ta nechuť z toho, na co se to vlastně koukám. ()

Eluin

Dobře natočená a ve svém vyznění navzdory drsnému tématu i celkem milá satira, která s menší mírou nadsázky charakterizuje dnešní společnost. Bronterok na závěr hodně potěšil. Upřímně nevím, kdy naposledy ve mně jeden film vyvolal tolik rozdílných emocí najednou (smích, frustraci, napětí,...). ()

helloween93

Trefná satira Adama McKaye o tom, jak lidstvo jednou dopadne, pokud se bude zabývat malichernostmi a ne skutečnými problémy. Prvotřídní casting, zápletka i hodně trefných narážek jako memování na internetu, výstřední miliardář, konspirátoři nebo mediální infotainment. Tenhle film vtipně odráží chování současné konzumní společnosti a nejzajímavější na tom je, že to vyprodukoval Netflix, který vyprodukuje dalších 10 sračkofilmů, aby vznikl jeden povedený. 4* ()

hEROic

Naprosto vážná úleťárna, která se trefuje do spousty aktuálních témat takovým stylem, že člověk někdy nevěří vlastním očím. :) Nejdřív jsem na to koukal skoro až s odporem, ale dostalo mě to, vážně mě to dostalo. :) 80% ()

domirovec

Mimo to, že jsem si tuhle úžasnou záležitost naprosto, z celého srdíčka užil, tak jsem si také uvědomil, že přesně to všechno, co se v Don't Look Up událo, by se sakra událo i v realitě. Což je dost smutná a děsivá, ovšem v ten samý moment zároveň i krutá představa. Má to však jeden plus!.. a to je humor, který zde zapadl do každé, vcelku povedené situace. Je to vtipné, ale zároveň naprosto nepředstavitelné (tedy alespoň pro mě). Prostě úžasná politicko-mediální satira, která mne velice potěšila.. Dokonce tam jsou i memy a týpek, co se na Twitchi jmenuje FirePuma142. 5/5 ()

Hapretor

Spíš než samotný film mě pobavil fakt, kolik se tu sešlo dobrých herců v debilní roli, kterou přesto zvládli naprosto bravurně ... Hlavně tedy Jennifer Lawrence - hlavně ona má dobrý ko . .  i  v hnusnym svetru ... to muckání jsem Chalametovi záviděl ... ale jen trochu ... ()

FeriusParfax

Spoiler. Opět naprosto dokonalý výkon Lea… On prostě hraje naprosto dokonale a božsky každou roli. Věříte mu absolutně všechno. Tohle je skvělý snímek, který ukazuje, jak úžasně je svět zkažený. Samozřejmě je to všechno ve velké nadsázce, ale to asi proto, aby úplně každý pochopil, o co tu jde. Prostřihy, které byly ve filmu občas použity krásně ukazují na problémy, které se musí řešit a co všechno naší chamtivostí, plýtváním, bezohledností a povrchností způsobujeme. Hrozně se potom všichni diví, co ta příroda zase vyvádí (tornáda, zemětřesení, požáry, záplavy, sucha). Opravdu perfektně tvůrci i poukázali na do nebe volající chamtivost vyšších vrstev. Nejhorší na tom všem je, že bych i věřila tomu, že se to takto může stát. Zajímavé bylo, že jsem u momentu, kdy kometa padala na Zemi cítila zvláštní úlevu a pokoj v duši. Jisté zadostiučinění přinesl konec filmu. V průběhu mě vždy rozesmávala taková malá vsuvka ohledně placeného pití a oříšků. To bylo trošku na uvolnění atmosféry. Šlo vidět, že herci si natáčení užívali. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD