geek.ondra

Vychytralé, vtipné, zábavné a vysoce ambiciózní. Škoda jen že to jde občas až příliš na sílu a od satiristické chytrosti se posouvá k přístupnější komedii. McKay to opět jen těsně nedotáhnul k dokonalosti ale i tak půjde s DiCapriem a Lawrence po Osacrech. 7,5/10 ()

Hartigan

Film roku 2021, jenž přišel až na konci roku 2021. První snímek po dvaceti letech, kde je Meryl Streep snesitelná a taky zábavná. Jinak Kapr prostě nemůže být v modrých číslech. Jonah Hill s kabelkou je taktéž peckový. ()

kluzo

Neposlouchejte ty šiřitele hoaxů, nic nám nehrozí, nic se nám nemůže stát, nedívejte se nahoru, věřte nám... Sice jsme vám už tolikrát lhali, ale věřte nám... Co mi to jen připomíná? ()

Tomo

Jestli tohle byla jedna z lepších komedií poslední doby, jak se všude píše, tak se holt musím smířit s tím, že nemám smysl pro humor. Z filmu jsou cítit peníze, drazí a dobří herci, dobré triky, zajímavý scénář upozorňující na některé aktuální problémy světa ..ale nezasmál jsem se ani jednou. ()

Rettry

Skvěle natočený Armagedon pro 21. století. Hlavním hrdinou už není skoro-astronaut, který zechrani zemi, ale vědci, kteří asteroid/kometu objeví. A hlavní děj není o obtížích při cestě/ničení vesmírného tělesa, ale o obtížích vůbec vysvětlit, že nám něco hrozí. ()

franzkfk

Další geniální výtvor, jenž je roven "Vrtěti psem" - o konformitě, o strachu z konfrontace ... o plytkosti Gaussova středu, který vždy měl a bude mít převahu, zvláště pak v demokracii. ()

Razzor_82

Mc Kay nám servíruje skvělou a hlavně realistickou katastrofickou satiru o zániku země. Plejáda skvělých herců napříč věkovou kategorií do bijáku skvěle zapadne a každý přispěje svým zajímavým charakterem. DiCaprio, Lawrence, Streep i Hill jsou fakt skvělí. Pěkně mrazivá vize do budoucnosti,  jak budou zemi šéfovat nenažraní miliardáři korporátních společností. Výstižné v tom jak povrchní a hloupé názory nacházíme v sociálních sítích a médiích. Jde tak o chytře zpracovanou hořkou komedii s ukázkou lidské hlouposti. 8/10 ()

dudunecek

Hvězdně obsazená satira, která není tak vtipná a ani tak vážná jak by měla. Průměrná epizoda South Parku by tuhle látku zpracovalo lépe. Dicaprio je zde až moc civilní. Jennifer Lawrence a Jonah Hill si film kradou pro sebe, ale jen jeden z nich zde má hrát i něco jiného,než karikaturu. Vůbec mi nesedl střih a celková kamera, kde je příliš moc a přílíš často detailů. Asi to McKay udělal záměrně, ale je to tak zmatený, že to spíš ruší. ()

Dm1tr1j

Komentár obsahuje spoiler* Film som odpočiatku bral ako super obsadenú komédiu, čo si zase spraví srandu z hlupákov a mňa unudí na dve nanajvýš 3 hviezdy. Čo som ale s blížiacim sa záverom začínal cítiť nebola nuda, ani zábava. Bol to smútok. Neskutočne zobrazenie poslednej večere vedcov - ateistov čo celý život doplácali a na koniec doplatili na ľudskú hlúposť a s ňou spojené náboženstvo. Ignoráncia a neschopnosť prijať prostú pravdu o svete a jeho fyzickom fungovaní niektorých jedincov je to čo nás dostáva aj v týchto časoch pandémie. Pri poslednej večery ľudia, čo pred pravdou nezatvárali oči, povedali modlitbu a slovo amen vyslovili už len pre odľahčenie situácie ničivej tlakovej vlny. Upokojili sa, že niet nad čím trúchliť a zmierili sa so smrťou, a mňa to neskutočne vytočilo. Tá debilne nezmyselná nutnosť prijať smrť, musieť prijať čokoľvek čo zapríčinil niekto iný svojou hlúposťou je pre mňa neznesiteľné. Pri výbuchu planéty som cítil ako ľahko dnes môže zisk jedného môže byť stratou pre ostatných a ako si ľudia ubližujú pre úplné malichernosti. Ako sa upriamujú v zmätku k rozhodnutiam čo ničia životy ich a ignorantsky aj ostatných. Sebeckosť ľudí je obrovská a málokto si uvedomuje, že na ňu nemusí byť dosť času. To čo som videl bola najsmutnejšia komédia našej doby. Po dlhom čase niečo čo si zaslúžilo 5 hviezd pretože ma to donútilo cítiť. Cítiť niečo na základe verne zobrazenej reality našej konzumnej spoločnosti. ()

siloalampa

Máme všetko - chceme viac. Kam to vedie? To je silné posolstvo filmu, pre ktoré sa oplatí film pozrieť. Nadšenie sa nekonalo, celým filmom ma sprevádzali skôr zmiešané pocity.  4.hviezda za scénu medzi titulkami. ()

Mara97 odpad!

Velmi sofistikovaná propaganda - nehledě na to, že opravdu nejde srovnávat covid či změnu klimatu s přesně určeným nárazem komety. Přirovnání ke covidu, na základě kterého film dost pravděpodobně vznikl, je spíše úsměvné, protože ten nás rozhodně nevyhubí - ani jeho x-tá mutace, jak se nám snaží vnutit média. Ani humor se nepovedl, jedná se o typický příklad amerického infantilního humoru pro tamější vidláky. Narážky na Trumpa jsou zbytečně agresivní, kterými tvůrci odhalují svou pravou tvář. ()

AloeB

Zde začnu vzletně, cítím, že si to K zemi hleď zaslouží. Na problémy nejlépe upozorňuje humor a nadsázka, dokazuje to Roberto Benigni ve své La vita e bella, kde v mnohém předčil zobrazení nacistické krutosti Stevena Spielberga. Že je sociální poměry lepší předvést v úsměvném snímku nám předvedl i Džun-ho Pong ve svém Parazitovi (기생충). I ta nejlepší dramata jsou psaná jako komedie, jak se opakovaně nebojí ukazovat Martin McDonagh a čehož jsou zářným důkazem právě jeho Bruggy. Don't look up režiséra Adama McKaye bych tak symbolicky zařadil k těmto úsměvným, ironickým, satirickým, nadsazeným či dokonce absurdním snímkům, které se ovšem v konečném důsledku zařežou do morku kostí více než nějaké sterilní Oscarové drama (disclaimer: ta to pochopitelně taky dovedou, jen jinými způsoby a prostě jim chybí ten humor [i tak tě ale stále zbožňuju, Aronofsky]). Tolik k úvodu, konečně tedy krátce o filmu. Šílená společenská satira, která zjednodušeně ukazuje, jak moc je pro nás v háji hledět pravdě přímo do očí a jak moc v prdeli by bylo, kdyby svět jak ho známe měl zaniknout - což ve mě mimo jiné podněcovalo existenciální depky, zde ale půjde spíše o individuální záležitost. Na poměrně malém prostoru (třebaže má film přes dvě hodiny) pozorujeme široké spektrum až živočišně popsaných lidských charakterů, detailně až mrazí znázorněných a přiměřeně karikovaných. O prezidentce Orlean řekla jistá influencerka, kterou s upřímností nemohu vystát, že jde o filmovou obdobu Donalda Trumpa a po shlédnutí musím té mařeně dát za pravdu, v souvislosti s tímto je však nutné říct, že ani takto očividná reference na poměrně nedávnou současnost není bezúčelná a pouze dotváří širokou plejádu lidské komedie, kterou představuje. Za zmínku stojí i pro mě nezvyklý střih (nemohu říct inovativní, nejsem odborník, ale pro mě inovativní dozajista byl), který ladí se stylem snímku a který v mezičasech mezi dějem komponuje do filmu jak geniálně zadaptovanou kulturu sociálních sítí, která pomáhá ději, tak i zdánlivě bezúčelné snímky na kulturní společnost, přírodu, zemi a zvířátka. Ve své genialitě filmu odpustím i jeho zabrouzdnutí do žánru sci-fi, kdy se vesmírem šíří oheň z výbuchu (dramatický účel), jistá osoba normálně dýchá v prostředí zdevastovaném tělesem z vesmíru (komediální účel) či ulítlou "Noemovu archu" (zde je zajímavá kombinace humorného, dramatického a klimaxového účelu). V pořádku byl za mě i Ron Perlman a (po svém zhubnutí) děsivý Jonah Hill. Asi nejděsivější částí snímku byly plastiky padesátileté Cate Blanchett, ale alespoň ten DiCaprio byl skutečně sexy. Za mě jeden z nejlepších filmů roku, nutno však říct, že moc nevím, co kromě blockbusterů letos vyšlo. ()

Rikky007

Skvělé zrcadlo dnešní doby. FIlmově ne až tak mistrné, nemám sice rád tenhle oblíbený argument "filmexpertů", ale tady je to až moc zjevné - film je zbytečně rozvláčný a některé scény doslova opakující se. Leccos šlo vystříhat a zkrátit a hned by to mělo lepší drive. Stejně tak mohli na některých místech ubrat na absurditě a podat to subtilněji, protože ze začátku to vypadalo opravdu uvěřitelně, ale to je holt Amerika. Jinak super. ()

Kingjiri

Dopadlo to přesně jako vždycky, když se kolem něčeho dělá velkej hype. Očekával jsem teda skvělej biják, ale dostal jsem ve skrze průměrnou podivanou. Čekal jsem super satiru dnešního světa plnýho internetovejch odborníků na všechno, konspiračních teoretiků, šiřitelů fake news a popíračů všeho možnýho. Sem tam se nějakej vtípek na tohle téma povede, jenže až moc se pozornost upíná na satiru politický stránky věci, což mě zase tolik nebavilo. Prostě se tu lidskou blbost, neschopnost chápat základní souvislosti a přijímaní věcí tak jak jsou, z čehož následně vzniká nesmiřitelně rozdělená společnost, nepodařilo pořádně zachytit. Jakoby se zapomínalo na to, že tohle chování je důvod pro to, že vznikaj tragický poitický subjekty nebo jenom politici, který navíc mnohdy nekonaj v nejlepšim zájmu obyvatel (viz zdejší prezidentka). Navíc neni první polovina moc zábavná a víc než dvou hodinová stopáž by teda zasluhovala zkrátit. Finále včetně potitulkovejch scén je hodně dobrý, jenže fakt zábavná část tvoří pár desítek minut z celýho bijáku. Vzhledem ke zvolenýmu tématu a hvězdnýmu castingu jsem očekával mnohem víc než lepší průměrnou zábavu, na kterou za pár měsíců zapomenu. ()

iNKa 1104

Spasitelský komplex Ameriky už je vlastně strašně nudný téma. Si tak říkám, kdy si konečně uvědomí, že nejsou tím prvním a všespásným národem světa, za který se setrvale mají. Víc k té navoněné filmové zdechlině ani nemám… střihem prosekaný reklamní spot na několik filmů se ani hodnotit nedá. ()

bararich8

Brilantní shrnutí lidstva ve 2,5 hodinách - bohužel zároveň vtipné a smutné. Hodně silná herecká sestava a celkové zpracování s tunou podařených odkazů na kdeco ohledně posledních pár let z pohledu vývoje USA (a mnohdy to samé u nás). I přes svou délku baví, má co říct a ač je to hlavně komedie, leckoho snad může donutit i trochu k zamyšlení. Plus i fajn závěr. 5* ()

tomik99

Každý se v tom musí najít. Tolik paralel na dnešní svět a vlastně i koronavirovou pandemii jsem ve filmu již dlouho neviděl. Každý ale může ve filmu vidět něco jiného a je vlastně jedno, na jaké straně stojíte, protože se tu najdete. Vše je podané tak hladce a přirozeně, že nemůžete nemít tento film rádi. Fake news, sociální sítě nade vše, sláva, kapitalismus, odpůrci, fašisti, odběr, neomarxisti. To všechno vystihuje společnost roku 2021 a můžeme za to my všichni. A tento film nám to dává jasně najevo, přesto se určitě většina z nás jen zmůže na chvilkové oslavování tohoto díla a následně se vrátí ke svému životu, kdy budeme přesně dělat ty ohavnosti, co jsme viděli teď ve filmu. Originální snímek se skvělým obsazením. Užil jsem si to neskutečně, jednu hvězdu strhávám za stopáž, mohlo to být o půl hodinu kratší (nicméně jsem se nenudil). ()

helraiser

Vtipné, opravdu chytré a svým způsobem zábavné, ale především děsivé jak se to umělo naprosto přesně trefit. Hodně dobrá satira. Neskutečně věrně zobrazenej duch dnešní pošahané společnosti. Tohle prostě stojí za to vidět. ()

Rockerman

Kdyby to všechno nebylo k pláči, tak by to bylo k smíchu. Naprosto přesně mířená satira toho jak žijeme. Poslední větu doktor Mindy nedopověděl. Řekl: "Měli jsme všechno" a měl dodat, ale nevážili jsme si toho, byli jsme stále nenasytnější a chamtivější a právě proto jsme tak dopadli. Úchvatný závěr tedy myslím ten před bronterokem! ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD