Anayka

Zhlédnutí jsem odkládala s tím, že to bude moc depresivní. A všichni říkali, "vždyť to je komedie a satira, to bude dobrý!" No, a bylo to přesně tak depresivní, jak jsem čekala. Ale ty lidi si nic lepšího nezasloužili.  A u titulků: "Jo ahá, tak to byla Ariana Grande, ta zpěvačka.." Tak asi takový vztah mám k dnešní popkultuře. ()

Nix

Tahle satira o konci světa s Leem není úplný brak, ale určitě druhá půlka by si zasloužila stejnou péči jako první, bohužel pak už to bylo celkem nudný, každopádně ale i tak se člověk zasměje a zároveň je i smutný z toho, jak moc některé věci jsou pravdivé. Leo je ale skvělý jako vždy. ()

Sharpooter

Takhle famózní film jsem od toho nečekal. Když jsem viděl prvních asi 30 minut tak jsem si řekl: „no konečně jsme po extrémně dlouhé době dostaly od Netflixu film, kterému dám více než tři hvězdy“, ale po dokoukání a s denním odstupem si říkám jestli tohle nebyl dokonce nejlepší film z Netflixovské produkce. Určitě se o první místo u mě dělí s filmem Král (2019). Zápletka je vcelku jednoduchá, prostě a jednoduše se na zemi řítí ,zabiják planet ‘, ale jak se s tím svět popere? Asi tak jak by to opravdu dopadlo. Bohatí budou chtít asteroid vytěžit a kvůli tomu budou šířit dezinformace a všechny přesvědčovat co je pro ně nejlepší. Druhá strana (vědci), kteří chtějí asteroid zničit jsou přehlíženi všemi a vládou označování za dezinformátory kvůli vidině bohatství. Trochu mi to připomíná rozdělení komunity teď přes covid. Po dokoukání jsem byl zděšen, protože to co jsem viděl by se klidně mohlo stát a vlády světa by jen přemýšlely jak vydělat, místo aby konaly. Nikdy bych neřekl, že satirický film může mít nějakou hloubku. V průběhu filmu si uvědomujete, že čas je náš největší nepřítel a každý by pro trochu času navíc klidně zabíjel. K zemi hleď je jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, hlavně kvůli tomu jak nádherně dokázal režisér vložit do satiry hloubku. Režiséra znám z filmu ,Sázka na nejistotu‘, což je další skvělý film. Velmi mě pobavilo, jak šlo vidět, že si režisér vzal trochu inspirace i ze zmíněného projektu, jelikož v Sázce na nejistotu taky něco padalo, jen to nebyl obří šutr na nebesích ale akciová burza.. Herecké obsazení tohohle projektu je prostě úžasné. DiCaprio, Jennifer Lawrence a Timothée Chalamet (i když ten tam byl spíše vedlejší postava) by si zasloužili Oskary za své perfektní výkony. Filmu nemám téměř nic co vytknout, možná jen trochu pomalejší prostředek filmu, každopádně si toto dílo zaslouží jedno z nejlepších hodnocení a každý kdo neviděl má za mě povinnost ihned při nejbližsí příležitosti pouštět. 9/10 ()

balcazar

Satira odrážajúca problémy dnešnej doby, film ich pekne dávkoval jeden po druhom. Trochu som však mal problém s pocitom, akoby sa film nevedel miestami rozhodnúť, či chce byť dráma alebo komédia, resp. na ktorú stranu sa chce prikloniť. Nevadili mi nejaké tie vtipné veci, ktoré občas odľahčili ťažkú tému, ale postupne to pôsobilo trošilinku chaoticky a odkaz, ktorý chcel/mohol vyslať, tak mohol zoslabnúť. ()

mira.l odpad!

Co tohle kurva zase bylo?!? V sekci "Ocenění" tomu chybí nominace v kategorii "Sračka roku" nebo případně "Hvězdně obsazená sračka roku", protože nic jinýho to nebylo. Snad možná transgalaktická kokotina, to by tady celkem sedělo. Ještě že to žádnýho plešouna nezískalo, aspoň že tak. A kde to tady proboha nabralo hodnocení 75%?? Mně to připadalo neskonale trapný vlastně od samýho začátku i jako parodie. Zdejší nadšené ohlasy a komentáře opravdu nesdílím. Jo, a jen tak mimochodem.... to, že Cate Blanchett tady vypadá jak vosková figurína, to byl záměr tvůrců (těžko teda říct, na co to v tom případě byla parodie) nebo ona teď opravdu vypadá jako nevydařený odlitek sama sebe?? ()

Zevon

Pro mne velmi neočekávané podání zdegenerovaného světa. Pokrok a poznání již nejsou důležité, vše bylo  přetaveno do počtu lajků. Pohled na katastrofu, pocit bezmoci v boji proti mašinerii, fungující na přízni a náladě důsledně vyšisovaných, multikulturně a genderově zprůměrovaných jedinců. Krásná ukázka pádu naší civilizace, kde vládne pravidlo čím větší blb a hovado, tím větší úspěch. Lid tohoto světa se dostal do pozice, kdy už není schopen se vlastními silami vymanit z moci fanatiků, psychopatů a sociopatů jinak, než za cenu - no netroufám si ani říci za jakou. Je mi dost divné, že tento film vůbec vznikl a dostal se do oběhu, protože dokázal skvěle vystihnout podstatu současné dekadence a zániku společnosti. Asi nejspíš proto, že horizont událostí je již za námi a o nic už vlastně ani nejde. ()

E lan

Vynikající, děsivý, vtipný a bohužel realistický film. Herecké výkony bravurní, poselství nutí k zamyšlení. Výborná zábava navíc! ()

Lupes

Samozřejmě je to velmi velmi okatá propagace všeho "klimatického" strašení a satira Trump & comp. Jenže je to satira báječně natočená a hlavně přímo skvěle zrcadlí současný mediální svět i evoluční přerod lidstva do on-line prostoru. Všechny ty grafy sledovanosti, novinařinu smrsknutou do novinových titulků, povrchnost, bulvár, touhu vydělat za každou cenu, veškerou absenci hloubky, argumentační sterilitu, neschopnost vést dialog a s tím související zesměšňování oponentů... to vše dnes naleznete na obou stranách barikád. Toto je skutečná katastrofa, takový je svět! A takový nám jej i film představuje. Prezidentka "Trumpová" baví, Jobs křížený Muskem děsí, masově prožívané povrchní emoce hvězd popkultury znechucují. Vlastně si moc a moc přejete, aby kometa zvítězila. Pro těch pár "dobrých" jedinců a veškeré kapustňáky zůstává naděje v podobě závěrečné modlitby. A vzhledem k veřejnému pohoršení, které tato "náboženská" scéna filmu způsobila, mne napadá, že tato naděje není pro každého. A to je moc dobře. ()

Martell47

Desivý Absurdistan v modernom šate. Palec hore za odkaz tohto filmu. Mimo toho ako dobre to začalo ma ľahkosť filmu až tak nenadchla. Myšlienka je však 100%. Normálni medzi bláznami za bláznov. Moderná doba nám nastolila viac výziev a z nich plynúcich problémov ako benefitov, ktoré je niekedy ťažké jednostranne využívať. Vyhliadky blízkej budúcnosti nie sú o nič optimistickejšie. ()

DD

Nebude to pro kazdeho, ale idealni film do dnesni doby a tuplem ted behem vanocnich svatku. Jen skoda, ze se McKay (podobne jako u Vice) nedokaze trosku mirnit, minimalne zkratit to o 10-15 minut mohl. 7/10 ()

DanMac

Adam McKay doručil nesmierne zábavnú satiru s veľkou kadenciou kritiky na našu spoločnosť, ktorá mimoriadne neprvoplánovo hovorí o aktuálnych témach ako vplyv médií, nebezpečnosť hoaxov, dôležitosť počúvania odborníkov, zneužitie moci, predvolebné kampane, manipulácia vo voľbách a množstvo dalších. Tragikomická pecka o ľudskej hlúposti s výborným remeslom, vyniká najmä strih a hudba. 9/10 ()

topi80 odpad!

Tak, soudruzi, když nebudete věřit našim Stranou a vládou schváleným médiím, budete se zuby nehty bránit tomu, aby vám ctihodné společnosti Facebook, Google nebo u vás v ČR Seznam vybíraly zprávy, kterým máte věřit, budete se pídit po jiných informacích, než které vám předkládáme, pak jste jako ti troubové z našeho filmu. Takto by se zhruba dal shrnout obsah tohoto veledíla. Soudruhu, drž hubu a krok, věř tomu, co ti říkáme, a neopovažuj se přemýšlet. Pokus o natočení satiry ve stylu Mars útočí nevyšel, zůstala jen angažovaná svazácká agitka. ()

RedRose

Doslova nádherná ukázka naší degenerující civilizace, v celé své kráse! A popravdě jsem se u této "komedie" vlastně ani nesmál... ()

Flory14

Snímek mě zajímal hned od začátku oznámení, kdy jsem viděl to hvězdné obsazení. Překvapilo mě jak dokázal Netflix natáhnout tolik jmen. Mnoho vítězů oscarů se spojilo aby pro Netflix vytvořilo inteligentní a zároveň vtipnou satiru na lidstvo. Z tohohle měřítka se to rozhodně povedlo a odlehčenou formou ukazuje kam jsme se jako lidé posunuli. Jako nastavené zrcadlo snímek funguje. Já osobně jsem teda čekal ještě více ulítlé vtipy ale jde vidět že tvůrci nechtěli z filmu udělat jen "srandovní blbost", což respektuji. Ústřední dvojce Lawrence a DiCaprio funguje skvěle. Leo mě opět nezklamal a bylo fajn ho vidět v trochu jiné roli. Avšak král a královna snímku je za mě Jonah Hill a Meryl Streep. Hlavně Streep je velice vtipná, drzá a ukazuje že stále na to má. Její postava prezidentky byla naprosto dokonalá. Děj hezky plyne a má příjemné tempo, není moc prostoru na nudu. Občas se však narazí na hlušší místo, což snímku bere nejvíce bodů. Humor je zde občas nevyrovnaný a nezasmál jsem se tolik, kolik bych si přál. Nicméně to jsou jediné mínusy snímku. Za mě trošku slabší čtyři hvězdy ale stále si film zaslouží pozornost. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD