Bob Stone (Dwayne Johnson) bol na strednej škole malý, nepopulárny a šikanovaný tučniak na rozdiel od Calvina (Kevin Hart), ktorý stál na úplne opačnej strane stredoškolského potravinového reťazca. V Calvinovom prípade však už ide len o spomienky na zašlú slávu, lebo dnes sa zožiera na zle platenom mieste účtovníka a sleduje ako mu život uniká pomedzi prsty. Bob a Calvin sa dlhé roky nevideli, až na seba narazili na internete a neskôr sa stretli v bare, aby si zaspomínali na staré dobré časy. Calvin je šokovaný nielen z Bobovej novej kulturistickej postavy, ale hlavne z toho, že Calvin je elitný agent CIA a rieši tie najzamotanejšie špionážne prípady sveta. Calvin nechá starého priateľa u seba prespať, čo sa však ukáže ako zásadná chyba, lebo hneď ráno vtrhne do bytu trestná výprava Bobovych nazúrených kolegov - agentov, ktorí idú svojmu partnerovi po krku. Podľa nich je totiž Bob namočený v prípravách na teroristický útok! Bob sa dá na útek a vezme so sebou aj stále šokovaného Calvina. S jeho pomocou chce nielen očistiť svoje meno, ale aj zachrániť svet, čo by pre bývalú stredoškolskú hviezdu nemal byť žiadny problém. (CinemArt SK)

Xmilden

Teda na to jaký režisér tohle točil, tak výsledek tedy nic moc. Dwayne Johnson je pořád veliký sympaťák, ale Kevin Hart to vyvažuje tím, že je otravnější než obvykle. Příliš akční, málo humoru a chybí tomu kvalitnější camea známých herců. Dvojce hlavních hrdinů mě zrovna moc k srdci nepřirostla. 50% ()

3DD!3

Výborný the Rock, který si roli neskutečně užívá (připadalo mi, že se pro roli Boba Stonea silně inspiroval Koudym z Kroku za krokem) tahá celý film nahoru. Pohádka o středoškolské hvězdě, která vyhasla a šikanovaném obezitovy, ze kterého je namakané eso nabere grády, když začne jít o národní bezpečnost. Hart je nečekaně snesitelný. Akce je fajn a bizarní humor na mě fungoval až nečekaně často. Vypadáš jako černej Will Smith! ()

Ellmariachi

No, dá se to. Ale upřímně Kevin Hart už podobnou roli zahrál mnohokrát líp. Ty ukecaný pózy jsou navíc trošku ohraný. Ale ok, prostě to tak je. Největší problém ale u mě je Rock. Tohodle řízka prostě v podobných rolích vidět nemusím. Chci ho vidět jak bez mrknutí oka projde peklem zmastí všechny čerty a Lucifera si nechá na konec. Jako jednou oka, ale víckrát už asi ne. Jinak dostanete přesně co čekáte. Sem tam komedii s nic moc akcí. Jako jednohubka fajn 64 procent. ()

Fiftis

Central Intelligence je síce tuctovou a dejovo predvídateľnou záležitosťou, ale rozhodne sa jej podarilo spojiť dvojicu hercov, ktorí sa dopĺňajú, a funguje to medzi nimi. Dwayne Johnson a Kevin Hart sú komediálni parťáci, ktorým sa jednoducho musíme smiať. Je to proste americká letná nenáročná popcornovka, ktorej hlavným cieľom je pobaviť a to sa jej darí. Väčšina vtipov síce vychádza z toho, že Bob a Calvin sa k sebe nehodia ako povahami, tak vzrastom, ale na pľaci to tým dvom naozaj funguje. Tuctová schéma je doplnená nespočetným množstvom hlášok, ktoré si uťahujú zo snímok aj filmových žánrov a ušetrená nie je ani prezývka "The Rock". Úloha pre Dwayna Johnsona, ktorý tu preukázal, že jeho komediálny herecký talent taktiež nie je na zahodenie. Uspel v podstate rovnako dobre, ako kedysi Arnold Schwarzenegger. ()

kingik

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10 ()

• Po filme Twister (1996) sa jedná o prvú spoluprácu štúdií Warner Bros. a Universal Pictures po 20-tich rokoch. (figliar)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (viac)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem

03.05.2015

Kalifornský režisér Rawson Marshall Thurber se po Vybíjené s Benem Stillerem trochu ztratil. Loňští Millerovi na tripu jej ale vrátili do hollywoodského hledáčku a momentálně už točí svoji další… (viac)