Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

SkeeveTulp

Extrémně nesympatická dvojice špatných herců se poflakuje po lodi plné dalších špatně zahraných postav, které vlastně ani nemají co hrát. Ale když jako režisér řeknu, že tím bojuju proti kapitalismu, tak obdržím potlesk. Aneb jak řekl pan Valerián: "Ať řekneš sebevětší pitomost, když to podáš náležitě vědecky, dycky se najde ňákej blbec, kterej ti zatleská" ()

motyka52

Satira, která zdánlivě útočí na ty nejvyšší vrstvy, reálně ale tepe do všech. Je v tom šikovnější a rafinovanější než nedávné Menu, zároveň ale nutně ne vždy zábavnější. Zejména na ostrově už je to pak dost nahoru dolů. Ale je to jedno, všichni si už navždy stejně budou pamatovat jen scény z lodi. ()

Sidenius

Nějak jsem v tom nenašel to že by mě to mělo pobavit. Woody Harrelson - totální zklamaní. Možná s pytlem trávy bych se tomu asi smál, ale tenhle stav nechci mít když se chci bavit. ()

Kivis

Hm. Píšou "Dokonalá komedie pro šílenou dobu". Jako jo, podařených narážek na dnešní dobu tady bylo požehnaně, ale zase asi nic, co bych neviděl už dřív v jiných filmech - teď myslím co do samotného obsahu sdělení, nikoliv jeho zabalení. A zabaleno to bylo vskutku různorodě - něco elegantně, něco kýčovitě, něco originálně, něco ledabyle. Několikrát jsem se nemohl ubránit pocitu, že je daná situace prvoplánová, scénáristou a režisérem v jedné osobě přeexponovaná a herci přehrávaná. Příkladem může být slavnostní večeře. To má být možná svým způsobem jeden z vrcholů filmu, ale ve výsledku mi to přijde jako kapitolka, kterou by dokázali napsat středoškoláci ve slohovém cvičení. Jo, Trojúhelník smutku mě párkrát pobavil, ale že by to byl film, který mě dostal, to bohužel ani zdaleka. A vlastně už u Čtverce od stejného autora jsem psal, že z toho občas prvoplánovost jen čiší. Asi nějaký Östlundův rukopis. ()

babuška

na můj vkus moc zdlouhavé, některý scény jsou fakt dost dobrý ale nějak se mi z toho vytratila ucelenost, faktem a přínosem toho filmu je to, že když jsi bohatej parchant tak si zmrd na vždy, a to že tě prastará filipínka nutí jí protahovat komín za jídlo, mluví o síle charakteru blba, 2/40% ()

naytsirk

Na můj vkus až moc černo/bíle.... jako že boháči jsou svině co si myslej, že jim patří svět... a ti nebohatí zase chudáci, co jsou otroci těch bohatých.... S tím, že bohatství je tady dobře znázorněno ve dvou rovinách, tedy v rovině majetkové a v rovině, kdy Vám majetek je úplně k ničemu a to pravé bohatství je, když umíte rozdělat oheň a chytit rybu... pak se totiž role dost dramaticky otáčí... ()

Maxtrix

Krásně rozpracovaná témata v první části, ale po bouři to jde z kopce. Navíc se mi nechce věřit, že se čeká 2 hodiny na ten reálnej trojúhelník. Mrzí mě, jak film, který mohl být opravdu zábavný a zároveň přízemní i seriózní, všechno zahodí, jen aby zkritizoval falešné masky lidí a kapitalismus. 3 hvězdy a velmi bolí. ()

Erik.Nomilne

Nápadité, šikovné. Každá scéna vyšperkovaná a mala svoj zmysel. Pointa zjavná a cynicky prezentovaná nevyznela tuctovo. Pri scéne s kapitánskou večerou som pár krát vybuchol smiechom. ()

gfrusvk

Typický príklad toho, ako to zvyčajne u mňa dopadne, keď sa na niečo dopredu teším. 88% na čsfd, ospevovaný v Cannes aj Karlových Varoch. Posledné dva týždne som naň v kine videl trailer nespočetnekrát. Mám ešte neodoslaný komentár k poslednej komédii s Clooneym - a to je teda v porovnaní s Trojuhelníkom skutočne niekde úplne inde. Satira spoločnosti? Možno áno, ale na to, aby sme sa tu všetci navzájom plácali po ramenách, aké je to dokonalé zrkadlo spoločnosti, je to málo... S humorom príliš tzv. tlačili na pílu, navyše keď už raz s niečim začali, tak zjavne nevedeli kedy prestať - viď. pasáž s morskou chorobou, s politickými dialógmi, s (už otravnou) nemeckou pasažierkou... Samozrejme rešpektujem ak sa niekto dusí smiechom z toho, že sa pozerá na 10 minútové zábery zvracania z každého uhlu, ale pre mňa je to bohužiaľ málo. Ako komédia pre mňa slabé, a na drámu by som si musel obľúbiť aspoň jednu jedinú postavu - tie slúžili totiž len ako nejaký krátkodobý nástroj, nejaká dočasná bábka pre nejaký "vtípek" v určitej scéne... takže osud postáv, ktoré som vlastne ani nespoznal, mi bol defacto ukradnutý. Nakoniec musím skonštatovať, že na celom filme bol najlepší asi práve ten trailer... a hudba z neho, na ktorú som ale márne čakal aspoň v titulkách :-) ()

Nag0

Satirické dielko, ktoré sa snaží o kritiku modernej spoločnosti hneď z niekoľkých uhlov, pričom s veľa krát cynickým a niekedy až fekálnym humorom poukazuje na umelosť, či nefalšovanú absurdnosť sociálnych štruktúr, ktoré sú hlboko zakorené v dnešnej filozofií západného sveta. Ako divák sa presúvame od lesku a pretvárky módnych mól, cez honosné a slizké plavby multimiliónových jácht, až po záverečné stroskotané ideály týchto načrtnutých sociálnych štruktúr. V mojom subjektívnom ponímaní najviac zarezonovala všadeprítomná ekonomická kritika na úrovni jednotlivca, partnerského spolužitia či širšej spoločenskej hierarchie. Treba dodať, že tvorcovia si samozrejme šťuchli do viacerých horúcich tém, aj keď miestami len okrajovo, v každom prípade sa nájde priestor pre reflexiu či úprimný smiech skoro pre každého. Čo sa týka technického prevedenia, scény na lodi prehlušia všetko ostatné. Ich štylizácia, detailnosť a nápaditosť je tam na vrchole, pričom prvá a posledná tretina v tomto smere viac či menej zaostáva. Na druhej strane trefné dialógy a celkovo interakcie charakterov, sa tiahnú po celú dĺžku stopáže, aj keď pocit, že v poslednej tretine filmu trošku dochádza dych, sa ku mne napokon dostavili. V konečnom dôsledku mi toto dielko ale prinieslo niečo vskutku unikátne, a tento fakt sa odrazil aj na hodnotení. ()

Belphegor

Hořkosladká satira od režiséra Čtverce, jenž mě tenkrát tolik nechytnul, přetavuje problémy dnešní společnosti do konkrétní podoby. Spousta těch problémů vás donutí zamyslet se, trochu jsem doufal, že ve filmu víc rozvine sexismus, a hlavně sexismus na mužích, který se zde jen nakousne. Tento typ sexismu je stále v dnešní společnosti chápán jako v pořádku a svět ho moc neřeší. Film jinak vypráví o bohatých a namyšlených a je to zatraceně vtipné. Jen poslední minuty sraží logiku, protože ztroskotanou loď s tak velkým oblakem kouře, by v resortu určitě někdo spatřil a hledal přeživší (to že není opuštěný naznačuje otevření výtahu). Ovšem kvůli tomu hodnocení nesnížím, protože film i tak šlape, je vtipný a pořád oplývá zajímavou tématikou. ()

caesar_sauce

Skoro perfektní. Gerontofilní fekálporno bylo na můj vkus trochu moc. Ale podle odezvy v sále byla právě tohle největší bžunda, tož ok... bonus za refused. ()

Tristan_nsc

Absurdní a sakra zábavný. Tak se dá popsat téměř většina Trojúhelníku smutku, který si utahuje ze západní společnost, a že se mu to daří. První a druhou třetinu má film ohromnou atmosféru již zmíněné absurdity, která se neustále vznáší ve vzduchu. A právě ta druhá třetina filmu, část s jachtou, je jednoznačně nejlepší z celého filmu. Poslední třetina je o poznání slabší, což je velká škoda, ale konec je zase na výbornou. Vynikající satira o západní společnosti a jejím chování, kterou je škoda nevidět. ()

karelondatra

Pro mě to bylo bez nadsázky dvouapůlhodinové utrpení. Rozumem jsem asi chápal, kdy bych se měl smát a kdy mi chce film něco sdělit, ale pocitově jsem se míjel s jedním i druhým o světelné míle. Nehledě na křečovitost, vyčpělost a klišovitost většiny toho „vtipu“ i „sdělení“. Tolik mýma očima, byť koukám, že ostatní to drtivou většinou vidíte úplně jinak. ()

Geon

Trojúhelník smutku (nebo také trojúhelník cynismu, socialismu a kapitalismu…). Během tohoto filmu smutek přímo sálá ze zhovadilého života a ,,problémů” té nejtučnější smetánky topící se v šampaňském, slunečním svitu, vířivky a vlastních ,,hnojivech”. Film je od samého začátku vystaven na dialozích (rozhovor s modely, rozhovor ohledně placení), které jsou prostě výborně napsány a natočeny a to to nejlepší teprve přijde. Na jachtě se odehrávají ty nejsilněji absurdní scény filmu, jejichž základem je precizní práce s kamerou, hudbou a scénářem. Ať už to jsou jednotlivé události, které degradují tyto pasažéry v nejlepším slova smyslu nebo působivé scény plné zoufalství, zvratek a politicko-filozofických úvahách během mořské bouře. Po ztroskotání a přežití jen některých vyvolených, tempo malinko upadá, ale v závěru přináší nečekaný a cynický závěr (který se nese v duchu všeho předtím). ()

pajkir

Moralita plná trapnejch klišé, jedna hvězda je za vožralýho Woodyho a druhá za tu hajzlbábu, jinak slabý a strašněěě dlouhý ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace