Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

MrKrahujec

Po dost dlouhé době zase dávám plný počet. Možná, že si to tenhle film až tak úplně nezaslouží, ale takhle nádherně jedovatou satiru s dokonale lučavkovitou sžíravostí jsem naposledy viděl snad jen u Věry Chytilové. Rozhodně jsem si dost často vzpomněl na její Vlčí boudu a tu a tam i na její Panelstory, nemluvě ani o Kalamitě. A nečekejte nějaké kecy o nepoučitelnosti lidstva. To prostě jsme my. ()

jopal odpad!

No pokial niekoho oslovuje d€bil, ktory si necha nejakou slapkou na sebe orat, ogrcana kamera, ci ogrcani vsetci naokolo a d€bilny dej na ostrove potom OK. Drzim vsetkym "drzitelom rana" orgazmujucim nad touto sr@ckou palce do dalsieho umeleckeho rozvijania nasho svetleho zajtrajska. ()

mouzi

Během filmu bych tomu možná dal víc, ale po konci úplně nevím, co si o tom myslet. A hlavně mě to na závěr moc nebavilo. Ostrov to zabil. ()

bonovox

Skvelá filmová jazda...nápadité, dostatočne uletené a zábavné. Scéna kapitánskej večere je neuveriteľná... ako sa dá jedna situácia pretaviť do absurdnosti a zábavnosti. Výborný je aj samotný záver. Pre mňa jeden z naj filmov minulého roka, ktorý právom zozbieral všetky možné ocenenia. Neviem prečo som si pozretie tak dlho odkladal... ()

xdavidg

Komedie, která velmi zajímavým způsobem nechá nahlédnout na to, jak zkažená může být dnešní buržoazní společnost. Miluji herecké výkony věčně opilého kapitána lodi Woodyho Harrelsona! Dramatický zvrat vás absolutně pohltí a zbytek filmu tak sledujete s otevřenými ústy. ()

SmajdalfCZ1

Chtěl jsem si večer pustit nějakou lehkou komedii. No dejme tomu, že během kapitánské večeře jsem se za břicho popadal a opravdu se velice nasmál. Poté část na ostrově tak nějak se to vše stalo ráz naráz, že jsem to skoro nedokázal zpracovat a pak předvidatelný konec :). Myslím si, že nějako pointy jsem pochopil, nějaké mne určitě minuly, ale za tu lodní scénu a krátky moment Harrelsona tomu dám 7/10. ()

Easykill

Mamrdí sonda a rozebírání faktu, že si nikdy nebudeme rovni a můžeš o tom mluvit a kydat hnůj klidně do smrti. Kvalitní Střela! ()

Grimaldi

Existenci Rubena Östlunda a jeho tvorbu jsem až do zhlédnutí Trojúhelníku smutku prakticky nijak nevnímal. A ani po zhlédnutí na tom bez pádného důvodů v budoucnu nehodlám nic měnit. Není to poprvé co se chvála a ocenění z Cannes míjí s mým subjektivním názorem. Jako divák jsem určitě dostal dobrý film, ale rozhodně ne skvělý, zato zbytečně dlouhý, chvílemi nudný a zcela určitě ne moc vtipný. Rozdělení na tři části by nevadilo, pokud by první část nebyla úplně zbytečná, naštěstí druhá a třetí mají dobré tempo a zaměřují se na lepší postavy. Velkou chválu si určitě zasluhuje Dolly De Leon, ale jinak moc nevidím důvod, proč si tuto kritiku bohatých a mocných pouštět. ()

karnifex

Tak nevím - zatímco Vyšší moc měla myšlenku, se kterou Östlund dokázal výborně pracovat, tady se mu příliš nedaří. Všechno je tu děsně prvoplánové, tvůrci diváka velmi podceňují (nebo jsou snad cílovou skupinou děti do 12 let?). Úvodní "trapné" rozhovory páru modelů jsou pojaty dost jalově (tento motiv je ve filmech poměrně častý, ale většinou má nějaké opodstatnění - zde moc ne), potenciálně zajímavý moment žárlivého udání námořníka jde do ztracena, scény střetávání chudých s bohatými vyznívají banálně (nejspíš i kvůli tomu, že autoři nemají o životech obyčejných lidí ani páru a vcítit se do nich opravdu nedokáží). I když distributor uvádí, že jde o břitce satirickou komedii, zapomeňte na to, že by vás opravdu pobavila. Jedině ve scéně konfrontace opilého kapitána s ruským oligarchou je náznak vtipu, ale protože obě postavy jsou spíše karikatury, není z toho nic. Tento film prostě nefunguje. ()

mh91

Bombastická švédská satira se skvěle vyhraným scénářem. Je to směs dokonale vtipných scén. Dialogy mezi kapitánem (Woody Harrelson) a "prodavačem sraček" (Zlatko Buric) vejdou do historie. Dále je skvěle vystavěná i postava mladého modela (Harris Dickinson). Scény na jachtě si musí užít každý. Na projekci na KVIFF 56 místy diváci až tleskaly dokonale vystavěným vtipům. Dokonalých 100%. [KVIFF 2022]. ()

Endurion

„Drahoušku, není to jeden z těch našich...?“ Trojúhelník smutku je, jak název napovídá, ve skutečnosti strašně smutný film, který je ale zároveň fantastickou komedií - takovou, která se nebojí tnout do živého, což je ten druh humoru, co potřebujeme nejvíc. Z Rubena Östlunda se s každým dalším filmem stává čím dál větší hovado a je krásné to sledovat - s Trojúhelníkem smutku dosáhl nového vrcholu. Žádná postava ve filmu není kladná - jako by se ve svém hovadství předháněli - ale stejně fandíte úplně všem do jednoho. Mimochodem, stejnou debatu o penězích jako ve scéně v restauraci na začátku filmu jsem měl se svojí holkou den předtím, než jsme spolu šli na Trojúhelník - v kině jsem pak některé věty slyšel skoro doslova tak, jak jsme si je předtím řekli navzájem. Zkrátka - komedie, která se mi od prvních minut vysmívá a nutí mě, abych se smál sám sobě, ode mě nemůže dostat menší než plné hodnocení. ()

Peddro

Nemohu hodnotit, protože už obrázek je natolik nechutný, že se na to rozhodně nehodlám dívat. Co je lákavého na filmu, jehož plakát poutá na zvracející ženu? Vážně už společnost dosáhla samotného dna? Proč? Nechápu!!!!!!!!! ()

Metuje

Chápu v tom ty parodický prvky na společnost, ale jako celek mi to nedávalo moc smysl. Byl to spíš sled jednotlivejch skečů, než nějaký ucelený dílo. Komedický prvky fajn, ale buď to mělo končit nějak vážně a nebo zůstat čistě komedií. 86 % je podle mě přestřelený, očekávám výrazný pokles po větším počtu zhlédnutí. ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace