Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

Stepka.T

Asi kvůli tomu, jak to bylo vyhajpované, nebo možná kvůli tomu, že jsem nemohla zhlédnout celé na jeden zátah, ale tenhle vychvalovaný film mě až tak nechytl... Kapitánská večeře dobře absurdní, ale nepobavila mě, naopak závěr na ostrově mi přišel nejlepší. "I love you because you give me fish." ()

cguio

Všichni na mě koukejte, já jsem ten chytrý a důležitý film, který musíte vidět. In den Wolken přidává druhou hvězdu. ()

Pecan206

Film který jsem dokoukal jen proto, že jsem si říkal co se z téhle kraviny vyklube... A nakonec? No nemělo to smysl dokoukávat Za mě ztráta času ()

Vito_LePour

Drama o tom, jak se role můžou otočit podle situace. A taky o tom, že ti dole by byli úplně stejní jako jsou ti nahoře, kdyby dostali možnost. A ač je role Woody Harrelsona poměrně malá, zase mě zvládl potěšit. ()

Fin_429

Bylo to zajímavé. Ale celé by se to dalo udělat jinak, vtipněji a bez toho, aniž by divák musel zvracet. A to nemluvím o tom, že celá třetí kapitola byla nudná a nezajimavá. Abych tady na to nehazel jen a jen špínu, tak musím říct, že část kdy "nový kapitán" hlásil, že jde loď ke dnu, byla skvělá 6/10 ()

Cannonball

Napriek tomu, že sa mi Turist veľmi páčil som sa umelo vyhýbal poslednému filmu Östlunda vo chybnej domieneke, že je to len umelo vyhypovana priemernosť, pritom to nie len jeden z najlepších filmov minulého roka ale aj jeden najzábavnejší. ()

DonBraso

Těžce hodnotit. S Östlundem už jsem měl co dočinění v jeho filmu Play. Nejhorší na tom je, že úplně stejně co jsem psal tam, jsem nakonec cítil i tady. Dobře rozdělaná práce, která v závěru nahodí silný tryptych vyhořelé story. Ono příběh jak se to vezme. Ruben se snaží malinko jít přes hranu, aby na to poukázal, než aby to někdy bylo vlastně vtipné. Satira na každého diváka vyvolá jisté určité mementum jinakosti. Ale začneme od začátku. Vůbec jsem netušil, že Harris Dickinson je ten chlapík z jeho prvotinu v Plážových povalečích, kde mě přichystal na to, že tenhle hoch ještě dokáže zahrát svůj part. Zde to opět není výjímkou. Pak samozřejmě legenda Zlatko Burič, která pracuje s jiným severských režijním matadorem, ale zde toho obchodníka opět prodal skvěle a samozřejmě Harrelson, který na menším kousku to zahrál sobě vlastnímu. Herecky si řekneme vlastně fajn. Film je rozdělen na tři části a rovnou můžu říct, že klidně druhou můžeme skončit a film bude v topu. První ukazuje dramatickou část dvou lidí, který sice právě proplouvají tím smutkem boháčů, ale právě v závěrečný to malinko přehodí a začíná dost nudit, ač se to snaží určitou expozicí dost narušit. Druhá část je to hlavní, co tenhle film je. Máte ho na plakátech, máte ho všude. Začíná fakt parádně a přesně tady ta smetánka dostává silně na prdel. Je to hrozně účelové do absurdních situací. Loď se kymácí a jste na večeři. Je to celé tak blbé, až prostě i sračky hoven lítají z kajut. Do toho zde pokecáte o komunismu, marxismu....Lidi jedí a chtějí mít čistější plachty. Hraje se přesně na ty detaily hotového luxusu, kdy musíte vše zapíjet šáněm místo vody. Zde se doopravdy Ruben utrhnul a druhá část je tou ideologií co chce ukázat utržen a divák i přes ten odér musí být spokojen. Bohužel třetí část přeskočí do nudné nuance to prodloužit a zamíchat příběh do velkého tři. Bohužel zde nahodile máte pár postav, který už vytrácí kouzlo. Už se malinko hraje pořád na to jedno samé, kde dá člověk za kus ryby rolexky, ale už se pak snaží polidštovat a hlavně dát romanci o třech lidech. Samotný konec je prostě alfou a omegou, kde jsem si utrhnul krajíc a nudu. Čekal jsem, že to přijde...a vlastně to skončilo tak artově do luftu. Pravda, až ten úplný záběr, kde běží parádní track (Fred again.. - Marea (We’ve Lost Dancing). Je to škoda, ale jak jsem psal na začátku, nejspíš režisér ty poslední finálka takhle má nastavený a není to moje krevní skupina. Je to prostě na pěkných 70-75%, ale na plnej rozhodně ne. Na to ten hype a Cannes nestačí. ()

Marcas

Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2022. Velmi trefně zpracované téma o nás a naší společnosti. Myslím, že se tam každý minimálně kouskem vidí. Zároveň je super, že to není jenom vážné, ale dokáže to i solidně rozesmát. Jenom ten konec bych asi neudělal tak otevřený, byť v kontextu celého filmu tam relativně pasuje a vlastně to uzavře ve stejném duchu, v jakém se film celou dobu nesl. ()

papuchalk

Hodně nudný, neobjevný, nezajímavý, zoufale míjící dané téma (hierarchie ve společnosti), a také viditelně vykonstruovaný. Mě nevadí když je něco vykonstruovaný (nerealistický) když to poslouží k zajímavému sdělení. Ale tohle je jenom vykonstruovaný a nudný. Posledních 20 minut se sice objeví náznak zajímavého dramatu mezi Abigail a Yayou, jenže prokouknete to o celé minuty dříve, než ony dvě sedí na té zemi a odhalí ho taky. Strašně přeceněný prázdný film, u kterého lituju, že jsem mu ten čas věnoval. ()

Lina

Dá se říct tři filmy v jednom. Nejdřív vztahovka z prostředí modelingu, po ní drsná verze Účastníků zájezdu na luxusní jachtě a pak ještě Survivor. Pokud jde o konec, ráda bych si vybrala tu lepší možnost a jsem vděčná režisérovi, ale ji nechal aspoň naznačenou, i když sám by podle všeho dal přednost jiné. ()

m.arta

Naprosto skvělé a fenomenální. Je to dlouhý film a do každé sekundy udržel mou pozornost, naprosto jsem se vcítila do každého kroku, dechu, záběru. Za mě nejlepší hned ze začátku záběr a diskuze z taxíku, kdy jedou z restaurace. Samotný playlist filmu sjíždím teď pořád dokola na Spotify. Zbožňuji společenskou sondu a poslání tohoto filmu, nechť jsou všechny film takové. Nechť žiju na severu, protože severská tvorba má vždycky co říct. Bohužel, i každou sekundu jsem vnímala ztrátu skvělé herečky a dojímala jsem se. ()

ElisR

Mě to bavilo :D Je fakt, že si mohli odpustit nechutnou scénu na lodi (nebudu prozrazovat pro ty, co to ještě neviděli), ale jinak nelze filmu nic vytknout. ()

serdehelan

Östlund točí tak nejak furt na podobnú tému a  aj s podobným výsledkom. Po Štvorci natočil Trojuholník. Toto je jeho tretí film, ktorý som videl (Vyšší moc a Štvorec) a tie prvé dva videné dávnejšie,  som si musel prečítať o čom boli, aby som si ich pripomenul. Tak nejak to bude aj s Trojuholníkom. Za dva roky si budem pamätať iba večeru s kapitánom. Ano je to kritika západnej spoločnosti, hlavne vyšších vrstiev a súčane je to zábavne a inteligentné, ale na úplnú špičku to nedosiahlo. ()

Dr.Abe

Veeelká legrace. Nasmál jsem se a to jsem to ani nečekal. Kriticky výborné a kolize situací jakbysmet (moneystatusfight). Připomíná níže/výše zmíněně odkazy. Mně to rámcem trochu připomínalo Dolů hleď. Ta plážová martyrie určitě připomínala více filmových počinů, ovšem takto podaná mnohem legračněji. Skutečně povedené, bavilo mě to sledovat, přesto vše u mě vede film Lapsis, jenž s tím vůbec nesouvisí. ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace