Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

shade000

Satira ako sa patrí alebo keď bojuješ o život je tvoje postavenie úplne ukradnuté. Všetci sme si rovní, za akýchkoľvek okolností, ponúkni 150 000 dolárov za ulovenú rybu na ostrove, kde si nič nekúpiš. Občas komédia, občas dráma, Woody Harrelson mohol dostať viac priestoru, ten skutočne neomrzí. Film ovešaný oceneniami, ktorý sa určite oplatí vidieť. Je to totiž niečo iné, ako obyčajný mainstream... ()

HEED

Takový sociální experiment o ničem. Jak jsem se na to těšil, tak jsem to nakonec ani vidět nemusel. S tak rozdílnou vrstvou lidí se potkává člověk dnes a denně i v reálném životě. Jednu tam napálím za skvělé herecké výkony. ()

PAVLIS

Jeden z těch filmů, u kterých příběh, rozdělený na třetiny, téměř nestojí za řeč. Nic, co by tu už v jiných podobách nebylo. Příběh je tu jen stromeček, na který tvůrci věší své ozdobičky, které se ne vždy budou líbit. Ozdobičky zrcadlící řadu špatností dnešního světa. Přesto nejde o žádnou mravokárnou depresi, ale spíš o hravou, kousavou a chvílemi vtipnou jednohubku. ()

Cermicek

Bavilo a dost!👌 Kritika společnosti bude mít u mě vždycky plusový body navíc. V tomhle dílku byla naservírovaná tak originálně, vtipně a chytře, což jej povyšuje ještě o level výš!👍 Přes to přes všechno z nějakého důvodu nemůžu dát plnej. Neptejte se mě proč, ale prostě nemůžu🤷‍♂️ ()

strachon

Možná se cítím trochu podveden trailerem, do kterého nacpali snad všechny vtipné scény z filmu a vytvořili poněkud falešný dojem, že by v takové atmosféře měl odsýpat celý film. Na ten už ovšem autorovi i vzhledem ke 2,5hodinové délce zdaleka tolik zábavy nezbylo. Nevyváženě působí jednotlivé party, zatímco první vzbuzoval především očekávání a pod tím druhým jsem si představoval gros filmu, třetí působí jako trochu zbytečný a určitě zbytečně rozvláčný přílepek. Harris Dickinson v roli poněkud nejistého Carla vyjednávajícího si svůj vztah s Yayou sice stál za to a ani Woody Harrelson nezklamal, ale ve výsledku se nekonal až takový zázrak, jaký jsem očekával. ()

Coliseum

No, ta sonda do povrchního, hédonistického a manýristického světa horních pěti je vážně děsuplná.  Stejně jako jednoduchost, s jakou jeden podlehne moci a pocitu vlastní výlučnosti. Druhá část zcela jasně převládá nad zbývajícími dvěma a tyčinky už u mě doma nenajdete (maximálně špaldový). ()

dzberry

Tenhleten trojúhelník smutku je daleko lepší a hlavně šťavnatější než kdejaký rozveselený kosočtverec!!! Jízda po tobogánu trapnosti... nejvtipnější fekálscény, jaké jsem kdy viděl... co postava, to vybroušený klenot zbytečnosti... Do kosočtverce, dám si to brzy znovu!! ()

domcaflek

Po úspěchu ve Varech si Trojúhelník smutku nesl velká očekávání, což možná samotnému filmu více uškodilo. Osobně ve filmu nevidím snahu o průlomové rozklíčování přirozených pudů dnešní společnosti, spíš jen odlehčené a možná lehce nekonvenční satirické zachycení systému západního světa. Proto 149 minut na přímočaré rozebírání populismu může být zbytečně moc ale příběh rozdělený do tří kapitol bez pevného dramatického oblouku mi poměrně svižně ubíhal. Ve výsledku bych řekla, že lehká absurdita Trojúhelníku smutku dává právě jen to, co slibuje a pokud v tom divák nechce hledat víc, bude odcházet spokojený. ()

Ukrizku

Zážitek jedinečnosti prvních minut slibuje dvě a půl hodiny satiry na luxus. Předjachtová konverzačka je výživná, na jachtě má všechno skvělý spád, a to doslova. Na ostrově byla nuda, vtipy došly a co vznikne negací negace si lze snadno dopočítat. ()

Hyperbolic

Tolik pomrknutí a skoro nevšimnutelných si detailů, odkazů a drobných situací, které rezonují. Hra se zvuky, kamerou a prostředím, jakou jsem dlouho neviděl. Každá postava pro mě reprezentuje archetyp slabosti/neřesti dnešní doby, a jejich hledání bylo opravdu zábavné. Asi nejvíc mě dostala scéna, jak si kapitán a boháč navzájem opilí notují a citují osobnosti, jen k tomu ale potřebují čumět do mobilu a citáty si hledat. Rázná kritika, poukazující na vyšší vrstvy žijící úplně mimo realitu, řešící problémy, které neexistují. Jak už tu v komentářích padlo, feelem podobné Parazitovi, který je výborný. ()

RafaKrakal

Tento film by se dal popsat mnoha vzletnými slovy, nicméně za mě se jedná o bizár, který velmi překvapivě funguje, a to i přes rozsáhlou stopáž filmu. Některé pasáže pro mě byly jako zjevení, některé pak měly skrytou hloubku a rozumné poselství, nicméně celkově mě Trojúhelník smutku zaujal a mohu jen doporučit. ()

MartinTerran

Film je přesně takový jak se píše v popisku. Občas vtipné, ale častěji mrazivě pravdivé a může vás přinutit se nad naší společností zamyslet. Dozvíte se zde mnoho zajímavých citátů jak od levičáků tak i od pravičáků. Herecky dobře zahrané. Hodnocení: 74/100. ()

makakus

Wow začátek a první půlhodinka. Scénky z castingu a restaurace slibují parádní terč: strefujeme se originálně a vtipně do life-stylu a sharovaného mind setu dnešních béčkových trendsetterů, řečeno jejich slovy. Pak se ale ostrým dějovým střihem spustí bůhvíproč jiný film, který s předchozím nesouvisí, snad jen dvojicí předchozích postav. Dílko začne prvoplánově "nastavovat zrcadlo" zahnívajícímu kapitalismu a celé té milionářské chásce a jejím přisluhovačům. Pár vtipných dialogů to jen zlehka okoření. A pak opět střih - a zase jiný film typu social survival, nejslabší část. Je to scénáristický přístup - když nevím, jak dál, skočím jinam. A když pak zase nevím, zase skočím. Když nedokážu dál pracovat s postavou, nechám ji zmizet. Když nevím, jak skončit, zahodím konec a zatvářím se hlubokomyslně. Taková hop-hop přeskakovaná pro kavárenské pseudointelektuály z Cannes i zbytku světa, kteří s povýšeným úsměvem řeší pořád dokola všechno a nic a ženou se za svým vlastním ocasem. Podivná hnačka, ze které vyprchal život na úkor šablony "kam ten náš svět jenom spěje". Zlatý Parazit - tedy taky společenská satira, ale nevtíravá, neprvoplánová, mnohem vtipnější, neskonale emotivnější a hlavně - se silným a originálním příběhem, který tady úplně chybí. ()

Vämpiriüs odpad!

Větší sračku jsem již dlouho neviděl. Jedna absurdita za druhou. Jediná vtipná scéna byla kapitánova večeře, jinak paskvil s otevřeným koncem. ()

kubas369

8/10. Pořádná anál.. sonda do společenské dynamiky lidstva. A světe div se je to pořádný bizár, kdy vám nebude příjemně ani fyzicky, ani psychicky. Dobrá práce pane Östlund. ()

frxXx

Trochu mi to pripomínalo White lotus. Zbohatlíci, ktorí neriešia existenčné problémy. Povrchne hladia na ostatných a riešia si svoje niekedy absurdné komplexy. Dobrý film, len sa neviem rozhodnúť, či tie neočakávané zmeny v deji, v prostredí a postáv boli zaujímavým prínosom alebo vytvárali chaos, lebo divák nemá tušenie, kam ten film smeruje. A koniec-nekoniec je asi momentálne v móde ale tiež neviem, či mi to tak vyhovuje - 4/5  Keby nemám tieto pochybnosti mohlo by to byť aj solídnych 5*. ()

AlexUnited

Málokedy sa mi stane, že pri satirických komédiách zažívam výbuchy smiechu, tuna sa mi to prihodilo a nielen raz. Veľmi inteligentný scenár, jednotlivé kapitoly pekne držia pokope, rovnako ako drží pokope inteligentný humor s tým buranským (plným šablenia). Avšak ja čo som svojho času fičal na seriáloch Amazonka alebo Lost by som si jednak skupinu preživších vedel predstaviť asi v inej zostave (prípadne keby ich bolo viac – niektorí moji obľúbenci asi teda zahučali) a želal by som si, keby sa dobre rozbehnutý príbeh s mnohými kvalitne vykreslenými postavami vo svojej záverečnej časti nesústredil len na morálne dilemy a vyfarbenie sa charakterov, ale keby sa objavila možno nejaká akcia, dobrodružstvo, napätie, záhady, zvraty, domorodci, divočáci, ďalší preživší atď – ale to už by sme zachádzali do iného žánru. Napriek dlhej stopáži by som si kľudne vedel predstaviť, keby dej ešte pokračoval a neukončený záver mi trochu prekážal, čo ale na druhej strane znamená, že príbeh ani chvíľku nenudil a 2 hodiny 20 minút ubehli len taký fukot. Veľká škoda, že herečka Charlbi Dean sa tak nečakane a nešťastne pobrala na druhý svet, pôsobila veľmi talentovane a nádejne, v kinematografii mala isto potenciál zamiešať kartami. ()

marek29

What the.. :D co jsem to sakra viděl? To bylo boží! Určitě ne pro každýho, ale určitě se to ubírá tím směrem, kama jen divoká lidská mysl může. Spektakulární ve své syrovosti a opravdovosti. Tak jak Svět funguje, tak je to možno vidět i v tomto filmu ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace