Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

Torgal

Spoločenská satira mieriaca nielen na zbohatlíkov, ale aj na celý náš hodnotový rebríček. Začína to zľahka konfliktom páru pri večeri na tému genderových rolí, graduje na superluxusnej jachte plnej výstredných boháčov a vrcholí scénou kapitánovej večere v závere druhej tretiny filmu, ktorá je zábavná a nechutná súčasne priam montypythonovským spôsobom. Záverečná časť na ostrove ma už ale tak nebrala. Jej priebeh bol celkom predvídateľný a dôraz na otočenie spoločenského rebríčka, kedy bande milionárov tvrdou rukou šéfuje “manažérka toaliet” pôsobil až príliš umelo a vykonštruovane. Každopádne ideálny film pre pseudointelektuálov - myšlienka filmu je síce čistá ako sklo a pochopí ju každý, ale oni sa budú cítiť ako majstri sveta z toho, že prekukli absurditu nášho spoločenského systému. 7+/10 ()

Kalimero13

To, co se na začátku jeví jako exkurze do zhýralých praktik bohatých, se ve skutečnosti ukáže jako mnohem obecnějším filmem o tom, jak moc mění lidi. A peníze jsou jen jedním nástrojem, jak být u moci. Extrémně vtipný ale i mrazivý film o tom, jak nikdo o tu svou moc přijít nechce a jak nesnesitelný věcí s ní dělá. ()

elessar04

Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya se dostanou na výletní loď plnou smetánky, kde zažijí největší životní dobrodružství. Trojúhelník smutku je perfektní sociální studií o lidských charakterech a postavení ve společnosti. Toto komediální drama má perfektně vystavěný příběh - zpočátku sociální drama, pak komedie a nakonec film o přežití, ale všechny tyto tři kapitoly příběhu vytváří jeden pomyslný trojúhelník, který se táhne celým filmem. Největší slabinou filmu kromě přehnané stopáže je začátek, který se neskutečně táhl. Mohly za to nudné a opakující se dialogy o tom, kdo co má platit a kdo má více peněz. To byla nejnudnější část tohoto díla. Máme zde spoustu postav. Ne všechny jsou úplně nejlépe napsané. Nejvíce se mi líbila postava Krále sraček. Sekvence, když se on a Woody dají dohromady, byla boží, ale zase měla stejný problém a tím byla délka. Perfektní sociální film, který nejvíce zabrzdila jeho délka.Model Carl a jeho partnerka influencerka Yaya se dostanou na výletní loď plnou smetánky, kde zažijí největší životní dobrodružství. Trojúhelník smutku je perfektní sociální studií o lidských charakterech a postavení ve společnosti. Toto komediální drama má perfektně vystavěný příběh - zpočátku sociální drama, pak komedie a nakonec film o přežití, ale všechny tyto tři kapitoly příběhu vytváří jeden pomyslný trojúhelník, který se táhne celým filmem. Největší slabinou filmu kromě přehnané stopáže je začátek, který se neskutečně táhl. Mohly za to nudné a opakující se dialogy o tom, kdo co má platit a kdo má více peněz. To byla nejnudnější část tohoto díla. Máme zde spoustu postav. Ne všechny jsou úplně nejlépe napsané. Nejvíce se mi líbila postava Krále sraček. Sekvence, když se on a Woody dají dohromady, byla boží, ale zase měla stejný problém a tím byla délka. Perfektní sociální film, který nejvíce zabrzdila jeho délka. ()

zdarecsranec

Östlund do nás poslal další společenskokritickou satiru a tentokrát se nedrží svého obvyklého střídmého stylu, ale snaží se udržet při pozornosti i většinové publikum, což sebou přináší více nenáročného (občas však samozřejmě trefného a povedeného) humoru a groteskních situací. Právě pomocí této vícevrstevnatosti se snaží jít na ruku velkému záběru diváků a to nejspíše může fungovat, ale o to víc se jeho sociologická kritika zdá povrchnější než kdy jindy. O celém filmu by se dalo mluvit jako o "trojičním", ostatně trojúhelník má tři vrcholy, strany a úhly, film má pak tři části, které opisují hegelovské (triádické) schéma dialektického vztahu pána a raba, jež vrcholí právě třetím dějstvím, kdy tomuto dynamickému vztahu dojde naplnění, ale to je bohužel ten moment, v němž naopak začne film nejvíce pokulhávat. Tedy si ani nezaslouží více než tři hvězdy. Velké plus je nářez v podání švédské hardcore modly kapely Refused během bouře mořských vln a blitek. ()

Klajondr

Nebýt trochu slabší a podle mě zbytečné třetí části, tak si snímek vyslouží pět hvězd. Jinak naprosto skvělá a v mnohých případech až mrazící satira o hnusné a zkažené buržoazii. Ať žije proletářská revoluce! ()

crippled

Trojúhelník smutku je vynikající satirický rozbor naší společnosti co do (ne)rovnosti jednotlivců v kontextu prostředí a času. Jednoduchá, leč zábavná kamera, výborné tempo vyprávění, skvělý humor. Pokud bych si měl rýpnout, možná bych zkrátil scénu s nepříliš povedenou večeří; byla to prča, ale už to chvílemi začínalo nudit. Btw, celkem mě baví přístup, který nevrazí ústřední téma filmu divákovi do očí na přímo a neřekne mu explicitně "tak o tomhle cestou domu v tramvaji koukej přemýšlet", nýbrž zůstane nevysloven, avšak dostatečně všudy přítomen natolik, aby si z toho divák odnesl víc, než jen rohlík od ucha k uchu. Za mě fakt jeden z nejlepších filmů posledních dvou let. 9.5/10 (KVIFF22) ()

fichty91

Scéna z večeře jedna z nejlepších scén ever :D poslední pasáž z větší části zdlouhavá a slabší, nicméně skrytých významů a myšlenek bylo v celém filmu požehnaně, silné 3* ()

quip

Odpad si ten film nezaslouzi, nektery veci jsou fakt hezky natoceny a herci jsou super. Ale - fakt mam problem s temahle filmama, co rikaji absolutne zrejmy veci absolutne zrejmym zpusobem. Nevim, jestli mi neco unika (asi ne) a proc musely vzniknout. To je jak Only God Forgives - uplne zbytecny prerikani zakladnich lidskych schemat. Ja tomu nerozumim, proste. Jako bonus jsem byl po projekci pretentiously intellectual na kolegu divaka, doufam, ze jsem mu nezkazil zazitek. A jako druhy: banda ctyr divaku prisla pozde, bylo to uz asi sedmy zvedani v nasi rade a kolega co sedel vedle me si proste oblekl bundu a odesel, protoze to uz nedal. Myslim, ze udelal dobre. ()

Tomash58

Jo, tady to vlastně všechno funguje a vzniká tak jeden z nejlepších společnost kritizujících filmů vůbec. Konkrétně kritizující zbytečně bohaté a s nosánkem trošku výš. A tomu se samozřejmě my jako střední třída smějeme (nebo nad tím brečíme) vždy. Když to ale někdo podá tak mistrně, člověk si ani nepřipadá špatně za to, že se někomu vysmívá. Film je rozdělen do tří částí a za mě (a nejspíš nebudu sám) je první část ta nejlepší. Od prvního momentu, scény, dialogu snímek šlape jako hodinky a vy nechcete, aby to skončilo. Když se ještě rozjede hádka mezi influencerským párem v restauraci kvůli penězům a trvá celou cestu na hotel, tak si uvědomíte, že takovéto konverzační komediální drama tu dlouho nebylo (minimálně ne tento rok). Škoda jen, že první část je nejkratší se všech tří.  V druhé kapitole se děj posouvá na onu z trailerů lákající loď a jestli první část fungovala na 110%, druhá funguje na "pouhých" 100%. Humor je zde tak akorát vyvážený mezi trapností a zesměšněním, že už to lépe nejde. Když k tomu ještě přidáte mistra Woodyho, není co řešit. Krása střídá nádheru (doslova). Než přijde ona zvracecí scéna, která je skvělá, ale je to možná jediné místo, které je zbytečně přehnané a to mě v žádném případě podobný typ fekálních humorů neuráží, jen je to trošku delší než by muselo být.  V posledním partu si herci zahrají na účastníky Kdo přežije. Humor je tu umírněnější a za mě nejslabší část, stále ale vysoký nadprůměr, který se nemá za co stydět.  Dílčí věci jako kamera, prostředí, herci, hudba apod. už jsou pouhou třešničkou na dortu a to je jen důkaz kvalit filmu, jelikož každá z vyjmenovaných věcí je téměř na špici současné kinematografie. Škoda jen pár slepých míst (maximálně dvě, tři), nad těmi se ovšem dá přimhouřit oko, když zbytek filmu je skvost sám o sobě. ()

mirakom

Asi nejsem úplně cílová skupina. Pro mě to byl společně s loňským Prvok, Šampón, Tečka a Karel nejhorší film viděný v kině. Bez příběhu, neskutečně přehnaná a hloupá byla celá kapitola na lodi. Jediné co se mi na filmu líbilo byli moudra dvou ožralců Woodyho a Zlatka. Část na ostrově neskutečně na palicu, zakončení úplná blbost a ještě k tomu otevřený konec. || 4/10 || Praha Nový Smíchov | Theatrical Cut: 147 min | 2Dtit ()

Lenart

„Socialism only works in two places: Heaven where they don't need it and hell where they already have it.“ Najzábavnejší film roka.                    90 % ()

m4xp4yn3

Nemyslím si že na komediích/satirách, které míří na konkrétní cíl, je cokoli podvratného. Jedině že by v druhém plánu (to ale konspiruji) chtěly uchlácholit a zavřít na chvíli hubu lidem v jejichž jménu je film natočen. Protože tady fakt není nic moc než hodina výsměchu kapitalistickému excesu. Influencerka se marnivě fotí na lodi. Je to směšné. Bohatí lidé jsou k hovnu a jedí směšná jídla. Stevardky nuceně konverzují s klienty aby si vysloužily dýška. Je to směšné. Ti, díky kterým to celé drží pohromadě, uklizečky a dělníci, jsou přehlížení a ponižovaní. Ano, věděli jsme. Film nepřesvědčí jediného člověka aby jakkoli hnul svým přesvědčením, ale je postavený tak aby budil dojem ostré satiry. Tím u mě selhává. Ovšem je zábavný a šikovně udělaný, to jo. ()

M__

„Nikdy se nehádejte s hloupými lidmi, protože vás stáhnou dolů na svou úroveň, kde vás porazí svými zkušenostmi.“ // Když peníze jsou moc, tak ať laskavost zůstane chudým, nebo ať laskavost radši vymře úplně, jen pro jistotu. Přehlídka zbohatlických tupců, co vlastně nevědí co se svým životem, a tak otravují život těm co by nějaký mít mohli, avšak i ti se nakonec pachtí pouze po moci a penězích. Ale co se stane ve chvíli, kdy peníze přestanou mít moc, a moc začne ovládat mysl chudáka? Film, jenž není vlastně ničím výjimečný, protože vypráví o lidech jaký doopravdy jsou, ale tím je to vlastně tak skvělý. V jednom okamžiku se člověk směje a hned o pár vteřin na to čumí s hubou dokořán a nechápe co se to právě stalo. 80 % ()

Dave Lister

Zvěsti kolem filmu Rubena Östlunda Trojúhelník smutku, se šířily celkem rychle a to už od světové premiéry. Samotného mě příjemně překvapilo, že i přesto, že je režisér ze Švédska a z části jde o film americký, tak  to byla velmi nekompromisní a nekorektní záležitost. To co se odehrávalo v druhé půlce snímku, by nechtěl zažít asi nikdo z nás. Film se překlopil v něco, co je hodné Larse von Triera, nebo Gaspar Noeho, ale bez neonů a rudých pozadí, nebo bez totálně emočně ždímajícího finále. Je to čistá a brutálně nekorektní plavba, mezi satirou a psycho thrillerem. Ve skvělé formě byl Woody Harelson, ale pouze herecky, protože jako postava kapitána zaoceánské lodi až v takové formě nebyl. Nutno zmínit i skvělý výkon dánského herce, srbského původu Zlatko Buriće, který je znám z Refnovské trilogie Pusher. Smutným aspektem je předčasné úmrtí mladé jihoafrické modelky a herečky Charlbi Dean, která zemřela v loňském roce a premiéry filmu se už nedočkala. Za mě jednoznačně událost loňského roku, kterou asi už nepřekoná nic. Slovy chlapce z filmu Vesničko má středisková....Přijdu až budou nastavovat zrcadlo ''. U tohoto snímku by onen chlapec, lepící v pokojíčku malé lodičky, musel u filmu setrvat v podstatě od začátku do konce. Takové velké zrcadlo, nastavené současné společnosti tady dlouho nebylo!  Třikrát sláva a pět hvězd k tomu! ()

John80

Výletná loď kde bude pozvaný model s jeho priateľkou a ďalší hostia vyvrcholí až večerou a extrémne nechutnymi následkami, následne prežitie posádky na ostrove  Film je zvláštny 2* ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace