Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

Gamekeeper77

Těmhle satirám nějak nerozumím. Stejně jako K zemi hleď mi i tohle přišlo celkem trapný a mnou nepochopený. Asi už jsem starej a týhle posraný době přeplněný posranýma budiškničemama prezentujícíma na sítích i svoje hovno, stvořeníma, co si nedokážou vybrat mezi desítkama pohlaví čím vlastně budou a podělanýma genderovýma a rasovýma pravidlama, kdy už se dělaji i černý hobiti a Bondové absolutně přestávám rozumět. 45%. ()

adamix

Príjemná, vtipná, nápaditá a originálna sociálna satira s jedinečnými postavami a množstvom nečakaných smerov, ktorými sa uberá. Škoda tej prepálenej stopáže a menej zaujímavej stroskotaneckej časti, ktorá to aj s tým nepotrebným vyústením zrazila k negatívnejším dojmom. Úvod dobrý, načrtáva štýl, ktorý z filmu vyžaruje, lodná časť excelentná, do doby, kedy je tých ožraneckých žalospevov nad demokraciou a socializmom až moc a potom príde spomínaná finálna tretina idúca na pol plynu a k tomu ešte zlým smerom. Tá časť sa mohla úplne vynechať a keď už sa tvorcovia poriadne chceli vybujačiť, mohli prísť s inou hrozbou než osamoteným ostrovom s bojom o jedlo a o telo starej vietnamskej MILFky. Ale potešila prítomnosť starého Zlatka Burića, mafiánskeho Mila zo série Dealer. Za mňa 70%. ()

nula87

Výborná uštěpačná satira o tom, kde je dnešní západní společnost - povrchnost, faleš, přetvářka. A navíc svině v každém z nás, která vyplave na povrch - dříve nebo později. 70% ()

Parabot

Brilantní vtipná satira o moci, kontrole a mýtu rovnosti, při které občas tuhne úsměv. Na daná témata se navíc dívá jednak z perspektivy páru ve vztahu, tak celé společnosti a malé skupiny v krizové situaci. Přestože hlavní postavy - pár privilegovaných mladých lidí - Östlund vybral dobře, vrcholem filmu je, když se od nich kamera odpoutá a sleduje celou společnost ovládanou šílenstvím jedinců na vrcholu společenské pyramidy, hrajících mimo jiné ping pong prázdných citací svých vzorů. A následné překročení linie mezi hédónismem a čistou nechutností, která připomíná legendární skeč z Family Guye. Jedinou výtku mám k poslední části s uvolněnějším tempem, která působí vzhledem k předchozímu trochu natahovaně a pár stříhnutí nůžkami by ji neuškodilo. Nicméně má také smysl, protože bez ní by šlo o pouhé banální střílení do horních deseti tisíc severní polokoule. Vytříbený mix Parazita a Don't Look Up s tím, že Trojúhelník smutku mě z těchto jmenovaných bavil asi nejvíc. ()

waltosin

Dobra chutovka na tý lodi a tam mi až došlo že je to satira, ale já se dobře nasmál, na ostrově to bylo o trošku slabší ale i tak jedná se o kvalitní snímek, ten konec fakt paradní ale čekal jsem ho, stojí určitě za shlednutí a i více a nezapoměnte prodávam sračky!!! :D 85% ()

Habanera

Za mě slovo komedie není to, co tento film charakterizuje. Je to solidní sonda do života bohatých, kterým patří svět, až do chvíle, kdy jsou v naprosto jedinečné situaci a  zelené papíry jsou jim zcela k ničemu. Postavy jsou svérázné a každá vypovídá svou pravdu. Rozhodně pozoruhodný film, kde si divák dumá taky trochu nad tím vším kolem. ()

PTomA

Trojúhelník smutku si snaží píchnout do každýho človíčka na planetě, možná vtipně, ale trochu povrchově a strojeně. Od K zemi hleď tu dlouho nebyla žádná zábavná satira, ale radši bych ocenil filmové Succession. Tak příště, Östlunde. 😎 ()

Germanicvs

Aktualizovaná parafráze na Felliniho moralistický opus A loď pluje. Doba ctnostných šlechticů a kultivovaných umělců minulosti je ta tam. Luxusní plavidlo hostí podivná stvoření, jejichž jedinou devizou je pořádný balík peněz nebo rafinované tahání za nos fanoušků na sociálních sítích. Trefné momenty a vtípky na falešné pozlátka prostředí současných snobů, ztráty hodnot a vyprázdněnosti tu a tam klouže po kluzké palubě a drhne v místy zbytečně nastavovaném čase. ()

Hora1000

Zajímavý a originální kousek, který byl pro mě zároveň nevyvážený a přeci jen trochu dlouhý. Pobavil jsem se a chvílemi moc nechápal :) Každopádně Woody a Zlatko byli tahouni. Lepší tři. ()

wowylgu313

Já asi moc nechápu, veškeré/většinu recenzí zde napsaných... Vyvolává to otázku... Koukali jsme na stejný film? Protože pokud ano, tak nevím z čeho přesně mám vytlačit slova jako: dokonalý, film roku, neskutečně geniální práce atd atd ... Jako neříkám že hrůza ani že špatný. Ale spíš takový průměr a dobře ať nežeru trochu nad průměr. S dlouhou stopáží jsem byl seznámen už na začátku filmu ale trochu zbytečný respektive něco mohlo teda být delší a něco kratší. První polovina se táhla a nebyla víceméně ničím zajímavá. Až teprve druhá část filmu (na ostrově) byla něčím zajímavá a bavilo mně koukat co se bude dít a jak to celé dopadne. Jasně vnímal jsem i ten podtext té smetánky a služebnictva jak na lodi tak na ostrově. Dobře,, zajímavé. No a pak se ale stala věc, která mně tedy zklamala docela dost. A to ten závěr. Netušil jsem ani že už je dvě a půl hodiny pryč a vlastně jsem čekal jak to bude pokračovat a bum titulky. V závěru jsem si řekl hlasitým tónem WTF?! A ne, nemůžu dát víc jak 55% ()

garry

Tak to je síla. Nastavené zrcadlo nám všem lidem a společnosti. Je to příliš příkré? V každém případě film nutí k zamyšlení. Kritika je jedna věc, ale režisér se záměrně vyhýbá tomu říci jak by měla vypadat náprava. Předmětem kritiky je: 1. Společenská nerovnost - nejde odstranit. Poslední pokus o vybudování společenské rovnosti skončil v roce 1989 neúspěchem. 2. Egoismus - nejde odstranit. Jak chcete vybudovat dobrovolnou altruistickou společnost? 3. Zbrojení (roztomilí stařečkové) - nejde odstranit. Vizte válka na Ukrajině vyvolává nové závody ve zbrojení.   4. .... Odpovězte si na další kritiky znázorněné ve filmu a zjistíte, že tyto jevy jsou neodstranitelné kvůli základní podvědomé lidské motivaci, přežít a předat svoje geny další generaci.  Společenská pyramida je nejstabilnější historická formace. S tím nejde nic dělat. I socialismus skončil jako společenská pyramida s neomezenými vládci na vrcholu a zchudlou základnou pracujících vespod. Takže film je pouze úspěšná filmařská exhibice, která paroduje bohaté (paradoxně zbohatlé díky práci) a přehnaně pozitivně nasvěcuje chudé "lidi práce". Takže režisér je takový švédský Costa-Gavras. V současném světě je, než společenská nerovnost, větším problémem elitami tlačené agendy, které jsou pro společnost destruktivní. Přesto je elity přes ovládaná media natlačí do hlav i relativně inteligentních lidí takže ti tuto destrukci nadšeně podporují. Ale o tom švédský levicový režisér film nenatočí. ()

xxmurphyxx

Na svete sú len dva typy ľudí. Tí ktorí tento film budú milovať, lebo sa v ňom spoznajú a tí ktorí tento film budú nenávidieť, lebo sa v ňom spoznajú. Ja patrím k tým prvým. Toľko potrebné zrkadlo nastavené všetkým tým dokonalým nadľuďom z obálok časopisov, influencerom, youtuberom, tiktokerom, fejzbukérom, instagramovým závislákom, filantropom s krvavými petrošekelmy a podobným darmožráčom, ktorých prínos pre civilizáciu je niekde medzi nulou a minimom a zvyšku sveta tvoreného obyčajnými no name dríčmi s mozoľmi na rukách a prázdnom v očiach, po ktorých chrbtoch sa štverajú hore všetci tí, ktorých si jednoduchí ľudia bez fantázie dávajú za vzor svojho utopistického sna tejto dokonalej kapitalistickej manéže. A tomu celému vrcholia dve scény. Balenciaga a sračky. ()

blondboss

Ťažko satirický snímok, ktorý sa na nič nehrá a ktorý vám v plnej kráse ukáže nezmyselnosť súčasného nastavenia sveta a spoločenskej hierarchie medzi ľuďmi, ktorá v istom momente jednoducho prestáva dávať zmysel. Skvelé herecké výkony na čele s Charlbi Dean, ktorej je už teraz nesmierna škoda. Tento snímok si robí prdel hádam zo všetkého, čoho sa dotkne - socializmu, kapitalizmu, bohatstva, hierarchie, medziľudských vzťahov, matriarchátu, patriarchátu a neviem čoho ešte. Proste bezodná studňa absurdity, ktorá ale prináša veľmi silný odkaz. Aj keď nejaké tie hluché miesta by sa dali vytknúť, stále je to u mňa jednoznačný kandidát na Oskara. 80 % ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace