Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

ghoston

Celkem slabé, ale nebylo to vyloženě špatné. Ten scénář hodně skřípal, kdyby ho autor ještě tak 3x přepsal, tak by to byl o dost lepší film. ()

jarynzlesa odpad!

Dvě a půl hodiny smutku. Nevkusné, směšné, zdlouhavé, nudné. Pokud si pan tvůrce myslí, že natočil satiru čohokoli, tak by se měl jít léčit. ()

matous20063

Doopravdy nevím co mám o tomhle filmu říct, je to souvisle nesouvislá satirická komedie, která si dělá prdel ze všeho a jede bez pravidel. Autor musí být feministický nacista co ženy vidí jako zbytečnou nadřazenou rasu. Záčátek je filmu je fajn, je krásně hloupý ale zárověn převelice chytrý. Scénu z jídelny vymyslel bůh, fr ta scéna je masterpiece. V momentě kdy se děj přesune, tak už to ale tak zábavný není a začal jsem se nudit a pak už to film odklepe do konce. Co se musí nechat jsou postavy každá postava má svůj charakter, příběh a finančí i nefinanční gramotnost. "On je pirát? Vypadá tak, ale ne, není" a potom když se teda zjistí že je tak už je to jedno. GG, WP, NT, GB. Ende šmitec. 75% ()

hanca.uh

Výborná švédská komedie (ostatně i Vyšší moc z r. 2014 se rejžovi zdařila:-). Tady po lehce pomalém úvodu se postavy ve filmu začínají probouzet a prát se (u mě tedy zcela úspěšně) o pozornost diváka.....no a pak jsem už skoro řičela smíchy = neuvěřitelná eskalace u večeře:-)). Dobře povedená šílenost s tak trochu otevřeným otazníkem na konci:-)) ()

MARLENE.DAFT

Nic pro slabé povahy. Velká jízda (na lodi). Nevím, jestli mi bylo více zle z kapitánské večeře nebo z houpající se kamery, neuvěřitelně přesvědčivé přitažení diváka přímo do děje, po kterém jsem vůbec netoužila, vychutnajíc si nejen herce ale i diváka, tím že stopáž večeře protáhli do neúnosna. Nezapomenutelný film a scény, které zapomenout chcete :) P.S. Co večeře, ale oslík...uf. ()

Rebel24

3 časti v Trojuholníku smútku predstavujú aj tri odlišné príbehy, 3 odlišné lokácie a tiež 3 rozdielne kvality z celku. Ak by išlo o pravouhlý trojuholník, za preponu sťaby najkvalitnejšiu pasáž by sa označila stredná časť na jachte. Tá je prakticky dokonalá. Bizarnosť, gýčovosť a zároveň paradoxné situácie zbohatlíkov na lodi vedenej ožratým kapitánom a chamtivej posádky, v nej vytvárajú mix zaujímavých charakterov, skvelého humoru aj kavlitných dialógov. Zvyšné 2 odvesny rýchlo vyšumia z hlavy, azda iba ich súčet na druhú by sa vyrovnal tej najlepšej. Ak to bol Ostlundov zámer aj podľa názvu, tak vyšiel na jednotku. Na druhé pozretie však k blahu úplne vystačí prostredná tretina snímky. 80% ()

futislav

Až na scénu, kdy si dva opilci vypráví nad mikrofonem je to velmi nudný film. Trochu to tou nudností připomíná Bílý lotos. Žádná překvapení, nic neočekávaného, jenom se lidi chovají tak, jako vždy a všude.  Ale kdo má vydržet se na tu nudu dívat 149 minut ? Nicméně jsem to shlédl celé, abych se ujistil, že to bude nuda až do konce. Naprosto mi unikl byť jediný okamžik, kvůli kterému to získalo označení komedie. Drama to bylo - protrpět to do konce. Proč se točí sáhodlouhé filmy o obyčejných věcech ? Jedna hvězda za vcelku hodnověrný výčet průserů, které se podařily USA všude po světě rozpoutat. Blicí scény á la Monthy Python bránici nepolechtají, řešení stupidních starostí nevyzrálými jedinci také ne. A že jsou lidi kurvy, to už asi zjistil každý, komu je aspoň třicet. Nic moc, ztráta času. ()

TondaCer

Bezvadná obrovská satyra a jeden z nejzajmavějších filmů, které nám rok 2022 nabídl. Přesto však, jak už to bývá zvykem, mám ke snímku i výhrady. Rozeberu to po kapitolách, stejně jako je tomu ve filmu. Úvodní kapitola je zdaleka nejkratší a během půl hodiny rozehřívá motory, ale na plný plyn nešlápne, což by ani nevadilo, přeci jen má tato část za úkol film představit, jenže tahle scéna trvá půl hodiny. Nicméně to jak film bude fungovat nastíní zcela jednoznačně. Druhá část na jachtě je za mě nejpovedenější. Spousta zábavných postav, jenž každá z nich je výborně napsána. Nejvíce satiry a i toho humoru. Navíc skvělé vyvrcholení, ano mluvím o té tisíckrát probírané blicí scéně, která mě pobavila a přišla mi i tak akorát dlouhá. Třetí část na ostrově pro mě začíná trochu nepovedeně, přeci jen to ztroskotání (to doufám není spoiler, vzhledem k tomu, že to je i v synopsy na iMDb) se dalo udělat o něco lépe. Situace na ostrově je zase nesmírně zajímavá, ale hrozně zdlouhavá. Pak však přijde konec, který když jsem viděl poprvé, byl jsem naprosto zmatený a podruhé už jsem se jen usmíval. Ruben Östlund si pro nás připravil odvážnou satyru, ze které jsem ale měl občas trochu pocit, že se víc soustředí na kritiku společnosti, než na odvyprávění příběhu. Sem tam by mohl některé pasáže zkrátit, i tak mě ale příběh bavil a donutil přemýšlet. Herecky to byla radost pohledět. Výborný byl nejen Woody Harrelson, ale i Harris Dickinson, Zlatko Burić či Charlbi Dean. Hudba svérázná a kamera nedokonalá, což pro nastolenou atmosféru přesně sedělo. 80% ()

Annaroz

Dost jsem se těšila, ale dost mě to zklamalo. Nikoliv obsah, ale zpracování. Kde jsou ty doby, kdy byli režiséři schopni natočit film se silným morálním posláním, který netrval víc jak sto minut? Kdyby se vyhodily některé nudné a vlastně zcela zbytečné scény (casting, módní přehlídka), zkrátilo se úmorné dohadování se o placení za večeři, nekonečné naturalistické blití a rozvleklé rádoby politické žvásty opilců, tak by to byl fakt dobrý film. Za mě tedy 50%, ()

Monyfik odpad!

Socky a dementi, celé je to přetlakovaná 100x recyklovaná sračka, která tak postaví a uslintá maximálně adolescenta.  2 a více hvězdičkující, by měli vrátit čtenářský průkaz do kniHovny. ()

Ondak

Na film se dobře dívalo a docela rychle uběhl. Pojednání o lidech, kde ne vždy peníze znamenají vše. Dobře ukazuje nesmyslné jednání bohatých, ale chtěl jsem od toho víc. Bohužel jsem konec odhadnul mnohem rychleji. Ve filmu byly zábavné momenty, ale prostě to nebyl úplně můj šálek kávy. Pro mě žádný extra zážitek a film mi nepřišel ničím zapamatovatelný. Prostě průměrný film. ()

JB001

Vidět se to dalo, ale proč taková stopáž? Nechalo mne to emočně naprosto chladným. Nebyla v tom žádná postava s kterou bych sympatizoval. Chápu, že  scénarista a režisér měli potřebu ukázat, jak je ten kapitalismus špatný, ale já si to nemyslím, Nic lepšího zatím nikdo nikde nevymyslel ()

NikiVai odpad!

Něco to do sebe má, ale já to vzdala u blicí pětiminutovky. To fakt nedávám, co je to za módu že jakmile ve filmu někdo nehodí šavli, není to film. Ale celá loď? Nee, blééé. Možná jsem povrchní, ale jsou věci, které nepřekonám. A do toho Woodyho opilecké blábolení. Trojuhelník smutku a já se kamarádit nebudeme. ()

Kritickej

5/10 Hype kolem tohohle díla nechápu. Humor nula. Možná jako satira to ujde, ale neříká naprosto nic objevného. Že se lidi, co mají moc/peníze chovají k ostatním mnohdy jako kreténi fakt není nic překvapujícího. Ok, po tom ohlašovaném zvratu to začalo být zajímavější, ale ten přišel po 80 minutách filmu. A tak je tohle dílko zapamatovatelný jen dlouhou blicí scénou, která mne ale nebavila o nic víc než zbytek. ()

Zoubek123

Poměrně hezky zpracované umělecké dílo, které ukazuje, kam až lidé jsou schopní zajít pro moc a poukazuje na společenské rozdíly. Moc nechápu návaznost jednotlivých pasáží, ale  každá scéna poměrně živě až přehnaně ukazuje nahou skutečnost o tom, jak by podobný scénář v životě mohl dopadnout. Rozhodně to mělo šokovat, což se stalo, tudíž cíl splněn. Škoda otevřeného konce... ()

nikhaj

Musim uznat ze som si ten film fakt uzil. Veci pritiahnute za vlasy, paradoxne velmi fungujuce v realite. Ostra kritika skorumpovanych burzoaznich papalasikov, fesakov a influencerov ludi z hornych 10 000. Dokonale nacasovanie kapitanskej vecere prelinajuce sa z hnusom zo snobsta je potrestana morskou chorobou a nsalednymi traviacimi tazkostami. Fajn herecke vikony, presvedcivy scenar. ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace