Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

Šíma2

Nechápu ty ovace. Je to jako Parazit, stejně dobře natočené, ale míň originální, míň vtipné, nešokující (blitky, sračky ... více sraček). Společenská kritika prvoplánová a povrchní jako u Parazita, ale tady postavená na nesmyslu, že jsou boháči banda neschopných idiotů a podle toho s nimi patří zacházet. Když nemáte co říci, pane režisére, natočte místo kopírování nedávno úspěšného slintu raději nějakou žánrovku. ()

Dr.Gogo

To, že jsme lidstvo idioti už dávno vím a nepotřebuji si to ověřovat sledováním dvou a půl hodinovým filmem, který to jenom dokazuje. Jednu hvězdičku dávám jenom za šavlové utkání na jachtě a druhou za prostituci za slané tyčinky. ()

LEFTFLANK

Chcel som napísať toho veľa, ale po pár dňoch mi to príde zbytočné. Oslund si zase kope do horných tisíc namyslených. To už ale poznám od Štvorca. Kontroverzný švéd sa zjavne zacyklil do seba, lebo je to opäť to isté. Skvelé scénky, no pri pohľade z diaľky to vôbec nejde dokopy, až by sa mi chcelo napísať "pózer". Vedel by som si Rubena predstaviť v Leitchovom produkčnom tíme ako spolutvorca scenárov. Tá stredná časť bola skutočne za 5. Bohužiaľ to nevydrží dlho, navyše sme sa museli prehrýzť nudným až trápnym začiatkom. A BTW Harrelson ako návnada pre návštevu kina? len sa tak zamyšľam ()

Metastazina

Je to dobrý film? Ne. Je to špatný film? Ne. Je to jebnutý? Zcela určitě. První polovina filmu vás samozřejmě musí dostat do obrazu. Založeno na hodně pomalých a zvláštních rozhovorech. Což zapříčiní to, že to po první hodině máte chuť vypnout a hodit na celý film šavli. Jenže….pak film začne házet šavli na vás. Bizár. Sračky se tam na vás valí ze všech stran. Vypnutí filmu se nekonalo. Druhá polovina je ještě vetší bizár. Nemůžu říct nic špatného, snad jen že je to 149 minutová okecávačka, trojúhelník smutku jsem měla po celou dobu uvolněný….ale ten trojúhelník zmatení?! A odnáším si výbornou finálovou skladbu, která mi pak hrála v uších celou noc. ()

Tempter

Zbytečně dlouhá vykonstruovaná, na každém kroku předvídatelná agitka všichni proti všem a všemu a vlastně nikdo proti nikomu a ničemu, plná protivných lidí s geniální blicí scénou. Prostě Fellini se nekoná. ()

negativ

Chtěl jsem dát 3*, ale za ten "nekorektní" monolog Harrelsona o americké asistenci na všech možných prasárnách si film zaslouží jednu navíc. Manažerka toalet byla TOP! ()

pablitto.77

2* - prečo? Boom okolo tohto filmu bol obrovský, no naozaj som sa zasmial iba zopárkrát. Väčšina vtipov v druhej polovici príbehu mi prišla ako keby som sledoval nejaký slovenský rádoby "vtipný" sitcom. Ide o satirickú snahu kritizovať dnešnú spoločnosť, čiže dej je zbytočné hľadať, aj väčšie konflikty, ktoré by boli niečím iným ako zúfalým pokusom nám na ďalšej bizarnej situácii ukázať, akí sú bohatí zlí ľudia. Úprimne, keďže politiku a svetové dianie sledujem dosť, tak ma nič také neočarilo, skôr je to pre ľudí, ktorí to vnímajú po povrchu, tí z toho môžu byť omnoho viacej nadšení a hádam aj v ostrovnej časti prežijú nejakú katarziu. Všetko bolo veľmi doslovné, vysvetľujúce a (pravdepodobne) obhajujúce názory autora na súčasný stav demokratického sveta. Za mňa to však bolo prvoplánové a málo zábavné ako satira. A na drámu to nespĺňalo jej základné parametre. ()

lineker

Švédův třídní boj převedený do někdy břitké, jindy na hranici vkusu působící satiry. To lodní společenské rozdělení elita, versus služebnictvo je silně, až přehnaně vyhrazené. Zřejmě záměrně. Ruský kapitalista versus americký hipík ( chcete-li komunista ) házející po sobě citáty, do něhož okázalá lodní smetanka blije vnitřnosti je nejsilnějším momentem filmu. Ostrov a náhle otočení rolí. Ve chvíli, kdy jde o holé přežití se mohou na hodnotovém žebříčku dostat na vrchol i ti ze samotného suterénu.  Nikterak však v očekávaném klišé služebníka, který bude i nadále sloužit do roztrhání těla. Östlund zde naštěstí nesklouzl k tomuto prototypu, a nechal služebníka především člověkem. Společnost však opět prohrává. ()

tap

Sejde se influencerka, ruský kapitalista (I sell shit) a americký socialista na jachtě a... Povedená satira, která nestřílí ani tak do bohatých idiotů, ale do globálního sociálního spektra, kterému nastavuje zrcadlo jeho pokrytecví, falešné empatie a rovnostářství. Poslední akt by nemusel tak dlouho rozehrávat Pána much, ale jako sociální sonda do roku 2022 film funguje na výbornou. ()

malynemec

Naprosto luxusní záležitost! Sarkastický nádech přehlížené reality. Groteskně smutné zobrazení výměny rolí nejnižší, střední a nejmovitější třídy. S odstupem si tam každý svůj střípek najde. ()

Foltest

Trojúhelník smutku je originální snímek, který svým přesným popisem naší společnosti vystupuje z tradičního filmového mainstreamu. Nedá se mu také upřít humorná stránka, což kvituji. Snímek je možná až příliš dlouhý, přesto mu lze tuto vadu odpustit, protože do zkoumání lidského charakteru se ve své ničeho se neštítící se satiře strefuje přesně. Závěrečná scéna z lodi s večeří je legendární. Kapitánovy promluvy, ta hudba do toho...film na mě v tu chvíli jednoduše skutečně působil. Díky svému netradičnímu žánru a odvahy pustit se do čehokoliv, tak Trojúhelník smutku rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

j.a.nika odpad!

No, už dlouho jsem neviděla takovou slátaninu o ničem, lituju, že jsem tomu věnovala 2,5h svého času, ale podle zdejšího hodnocení, jsem si pořád říkala, ono se to zlepší, bude tam nějaká velká pointa a ono nic, konec jsem de facto očekávala. Vtipné to nebylo a v podstatě ve mně zůstal jen pocit hnusu z toho filmu. ()

pallok

Kontroverzný film ako väčšina víťazných PALIEM (Snáď s výnimkou Parazita, ktorý zaparazitoval aj na OSKAROCH). Len tak z hlavy: Štvorec, Život Adéle, 4 mesiace, 3 týždne a dva dni, Pianista, Undergroud... Tento film s otvoreným koncom, ktorý si môžeme domyslieť každý po svojom bol chvíľami vážny, občas smiešno-naivný a často trápne neistý v ukladaní deja smerom dopredu. Ešteže na skok dopredu stačil jeden granát! Pochválim herecký výkon Woodyho Harrelsona. Tu bol oveľa lepší ako napr. v Temnom prípade! ()

Eridan_

Super scénář, skvělá kamera. Rozdělení na tři dějství se mi líbilo. Jen trochu méně sraček prosím. :) Příběh mě pohltil, nenudil jsem se ani minutu. Hlavní myšlenka o pokrytectví, korupci peněz a moci skvěle odvyprávěná. Bavilo mě, že jsem často netušil, co bude dál. ()

Lukysak

Když tenhle film začíná, vlastně vůbec nevíte, co máte čekat. Pokud se (jako já) obyčejně koukáte na akční filmy, zažijete v první části chuť film vypnout (nebo odejít z kina) a zapomenout na něj. Protože on to není žádný akčňák, je to drama. Doopravdové, suché, nahaté, syrové drama, které nám vráží do ksichtu to nejaktuálnější zrcadlo společnosti. A občas je tam teda něco vtipného, ale jestli jste citliví a do postav se vžíváte celým svým srdcem, vtipné vám to připadat nebude. K židli vás více než slib několika málo komických scén přilepí všudypřítomná neotřelost filmu. Smutek a strádání postav vyzařuje z obrazovky po celou dobu, ať už je to Carlovo neštěstí s jeho manipulativní Yayou, mizérie zaměstnanců na výletní lodi, nebo znuděnost manželky obchodníka s hovny. Nejkrásnější chvíle nastává, když ti zbohatlí idioti konečně dostávají, co si zaslouží, ale abychom se tolik netěšili, idylický děj s vycházejícím sluncem dobrého konce náhle rozrazí piráti a celá loď jde ke dnu, i s veškerým kapitalismem. Iniciativu přebírají ženy, především zprvu nízká uklízečka, protože muži jsou zlenivělí a k ničemu. Po nějaký čas pak konečně žijí šťastně, dokud nám záběr neodhalí, co je ta lidská chamtivost zač. A jako třešnička na dortu je konec, který nás nechá (doufám věčně) v otázkách. ()

Plover

Jak mohl tenhle blábol dostat Zlatou palmu? Postavy, co se chovají jako mentálně postižené, hlavní konflikt okopírovaný z Pána much, ději nelze uvěřit. Jedna hvězda za scénku kapitánovy večeře, víc si to nezaslouží. ()

Jardavorel

Tyhlety sžíravý satiry....kromě kapitánské hostiny v bouři, která je celkem zábavná, je to jinak docela píčovina. Stejně jako Film roku. ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace