Invázia obrích pavúkov

• Česko Invaze obřích pavouků (viac)

Jeden z nejslavnějších pavoučích hororů všech dob! Teror pavouků nezastavíš. Před obřími pavouky není úniku! Poklidný život na farmě v Severním Wisconsinu naruší pád obřího meteoritu. Na místě dopadu nalezne farmář se svou ženou množství úlomků, obsahujících pravé diamanty. Radost z úžasného nálezu však kalí fakt, že meteorit také otevřel obří černou díru, kterou na naši planetu přišli obří patnáctimetroví pavouci. Ti začnou terorizovat celé město a je jen na odbornících z NASA, Dr. Vancem a Dr. Langové, aby zasáhli a pokusili se zabránit totální zkáze při invazi obřích pavouků. (oficiálny text distribútora)

tron

„Dáte si čaj?“ – „To nie je moja značka.“ „Ach bože, tieto americké ekologické monster horory z 50. rokov 20. storočia!“ chcel som si na začiatku tohto komentára pôvodne povzdychnúť. A zrazu pozerám a čo nevidím! Rok výroby: 1975. Teda poviem vám, masakra prísť s takýmto zastaraným hororom štyri roky pred VOTRELCOM a dva roky pred HVIEZDNYMI VOJNAMI. Obrovský, 10-metrový pavúk a veľmi veľa menších (ale stále veľkých) nevyzerá zasa až tak úplne zle (najmä v porovnaní s efektmi, ktoré predviedol Ed Wood Jr. v braku PLÁN 9 Z VESMÍRU z roku 1959, čo nie je zasa až také miešanie jabĺk s hruškami, ako sa zdá). No všetko ostatné je jedno predvídateľné, chlpaté, plyšové a otrasné klišé. Malé americké mesto uprostred ničoho, meteority a v nich pavúky (...), prvú hodinu sa nič nedeje, potom prídu vedci a hovoria vety „máme tu dážď gama lúčov a barometer klesol o 3 centimetre za 20 minút“, nesmie samozrejme chýbať ani šerif, páliaci z metrovej vzdialenosti revolverom na desať alebo koľko metrového pavúka. No proste neviem-neviem. ()

Bloody13

Invazi obřích pavouků jsem viděl poprvé asi tak před patnácti lety, kdy běžela pozdě v noci na jednom německém kanálu, tuším snad na RTL. Tehdy jako malej jsem to docela žral a pozor.... líbil se mi tam ten pavouk!! No jo, ale já dospěl a tenhle film jsem si znovu pustil teprve nedávno na svém dvd přehrávači. A ejhle, ona je to taková céčková ptákovinka s otřesnými triky, příšernou hudbou a ještě horšími herci. Mezi nima asi nejvíc vyčnívá postava šerifa, kterému nevadí, že se mu po městě prochází patnáctimetrová tarantule. Místo toho pořád sedí v kanceláři, zvedá telefon a dělá důležitýho. Potom, když stojí proti pavoukovi tváří v tvář, vystřílí do něj několik kulek. A když zjistí, že to je prd platný, pokusí se ho sešvihat koženym páskem! :) Všichni okolo mluví hrozně chytře, jak jeden meteorit zapříčinil otevření černé díry, odkud vylézají tyto obří potvory, ale kde na to tak rychle přišli...?? Ale co, hlavně že to rychle skončí, gumovej pavouk zavěšenej na provázcích sežere pár ukřičených lidí, a hlavní dvojka hrdinů ho neskutečně a bleskově rychle zlikviduje. Dvě hvězdy za malé sklípkany, protože pavouky já rád. ()

Radko

Pokazené maslo. Tak pôsobili všetci aktéri zjavom i správaním. Kreatúry páchnúce potom, mastnými vlasmi a buranským humorom. V ničom nezaostával ani gigantický pavúk-plyšák vytiahnutý z nejakej nepodarenej jarmočnej atrakcie. Ulepený pocit z kamery, trikov i prostredia. Za normálnych okolností vyvažujú riedky dej a nedostatok peňazí oblažujúce hororové prídavky. Tu však dokonca aj nahota mala nádych trapnosti a z upatlaného drinku, ktorý si nadšene mixovala farmárka by som si nechlipol, ani keby som mal neviemaký absťák. Jeden dialóg zachránil túto záležitosť pred zatratením: "Videli ste ten film Čeľuste? Ten žralok vedľa tohto* vyzerá ako zlatá rybka." *) tohto - myslí sa tým ten plyšový blikajúci čierny nepodarok ()

MM_Ramone

"The Giant Spider Invasion" - "Invázia obrích pavúkov". Podľa názvu som usúdil, že to môže byť celkom zábavný americký horror o vraždiacích pavúkoch. No keď som si ho pozrel, ostal som sklamaný. Je to starý, krátky, nízkorozpočtový film v ktorom sa skoro nič nedeje. Čakal som desivú inváziu gigantických pavúkov, čo budú ľudí trhať na kusy. No zhliadol som len nudný snímok s príšerne primitívnou, neohrabanou, plyšovou atrapou pavúka, ktorého pomaly posúvali na koliečkách. Nezvyknem kritizovať lacné efekty v béčkových horroroch, ale toto bolo už naozaj priveľa. * ()

Wacoslav1

Guilty pleasure záležitost. Triky jak někdy z třicátých let a pokus o strašně vážně míněný animal horor, který však v dnešní době vyznívá nechtěně směšně i když ten buranov plný lidských karikatur kam spadne meteorit s pavouky opravdu pobaví, tak dojem z filmu kazí celkem nesympatický ústřední duo vědátorů kteří si jak už tu někdo napsal cucají z palce neskutečný teorie, ale už neřeknou jak k nim vlastně dospěli. Původně jsem dal 3*, ale pokud to porovnám s Královstvím pavouků který bylo o třídu lepší musím zaokrouhlit níž.45% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Ten obří pavouk se prostě musí vidět... tomu neuvěříte. K vidění je i v traileru na Youtube. Zajímalo by mě, na kolikátý pokus dávali herci scény, kde se ta přerostlá, srandovně rozpohybovaná kašparoidnost vyskytuje. ()

darkrobyk

Odkudsi z hlubin vesmíru přiletí meteorit a dopadne na farmu ve Wisconsinu. Farmář se ženou najdou v okolí místa dopadu mrtvé znetvořené krávy a podivné kulaté kameny. Ty jsou ve skutečnosti vajíčky pavouků. Vnitřek skořápky je vyskládán drahokamy, což samozřejmě farmáře se ženou nadchne. S vidinou bohatství si spolu s vajíčky přinesou domů i pavouky. Meteor však kromě toho otevřel černou díru, skrze niž přišel i patnáctimetrový pavouk. Bojovat s ním je téměř nemožné. Všude se objevují pavučiny, pavoučci i pavouci a gigantický pavouk se vydává na lov. Specialisté s NASA, doktorka Langerová a doktor Vance, mají plné ruce práce, aby postupující zkázu zastavili. Pomáhá jim místní, zprvu nevěřící a skeptický, šerif, který ale netuší, že jeho dny jsou již také sečteny. Úsměvný levný horor s obří loutkou, co má místo funkčních chelicer chřtán, a tak může pozřít dospělého chlapa i s botami. Děsivé a šokující scény chybí, pavučinami se šetřilo a snad jen krev stékající po nohou požírané oběti může lehounce znechutit, což je žalostně málo. Samotní sklípkani zastíní svým výstupem i ochotnické výkony postav, což hodnotím jako plus. A nebýt jich, tak jdu s hodnocením samozřejmě až ke dnu... ()

hladass

Celý film jsem si myslel, že byl film natočený někdy v padesátých, maximálně na počátku šedesátých let... Pak bych byl docela spokojený... Ale na rok 1975 je to dost slabé... ()

Webb

Tvůrci si dělali srandu nebo to mysleli vážně? Vůbec nemájí s divákem soudnost a klidně ho nechají se trápit. I amatér by to před těmi 34 roky zvládl lépe, naprostý otřes! ()

LION-MR.T

Já bych ten film zas tak nekritizoval. No ten velkej pavouk,no byly 70.léta a je to béčko tak co chcete? A ta holka ve spodním prádle co sejme pavouka žehličkou mohla zahrát křičící a vyděšenou scénu lepší,ale každej na pavouky reagujem jinak. ()

Chrustyn

Trapný horor s trapnými herci, triky a vůbec všechno vypadá neskutečně lacině. Věřte, že ten film je tak špatný jako jeho dvd obal, který je zde představen. Ne-li horší. ()

Xeelee

Jů, pavoučci :-) Tak tomuhle říkám extrémně zábavný béčko. Smál jsem se od začátku do konce. Rozhodně musím vyzdvihnout hudbu. Díky ní byla Invaze obřích pavouků občas i docela psycho a člověk se pak cítil jak při sledování jižanskýho buranskýho hororu :-) Po pročtení zdejších komentářů mě překvapilo, že pavouci byli uděláni na takovej brak překvapivě dobře a byli i zajímavě nasnímáni. Nejgeniálnější je ale rozhodně příběh. Ten je tak absurdně nesmyslnej a překombinovanej, že jsem ho místy naprosto nestíhal a jen jsem s otevřenou pusou žasnul. Viděl jsem už hodně šíleností, ale tomuhle se vyrovná máloco. To samý platí i pro neméně geniální dialogy postav. Ty hlavní působí buď naprosto tupě nebo tak nějak vševědoucně. Když pronášely odborný hlášky a jejich zběsilý teorie, který neměly z čeho vyvodit, tak jsem smíchy málem spadnul pod stůl :-D ()

SOLOM.

Od Američanů jsem měl možnost již vidět několik zvířecích filmů (i s pavouky) a musím říct, že už jsem se tak dlouho nenasmál jako při sledování tohoto filmu. Efekty jsou i na tehdejší dobu velice podprůměrné. Padání meteoritu k Zemi bylo ještě v mezích, protože chápu nedostatek financí a speciálních efektů. Bylo to sice hodně slabé, ale dá se to tolerovat. Co už však přesahovalo všechny meze byli samotní pavouci. Dokud šlo jen o maličké tvory, tak ti byli skuteční (asi sklípkani, nebo tarantule), ale jakmile povyrostli, šla na první pohled poznat jejich umělost. Producenti si řekli, že plyšoví pavouci tu ještě nebyli, a tak si jich hned několik koupili v obchodech. Co se týká toho patnáctimetrového pavouka na kolečkách, tak ten byl asi nejroztomilejší. Docela obdivuji ty lidi, kteří s nimi museli hýbat a tlačit ho po polích. Jinak šlo ovšem taktéž o katastrofu, která vás nevyleká ani kdybyste měli arachnofobii. ()

eraserhead666

No teda. Tohle je tak obrovsky, zřejmě ve všech směrech (herectví, postavy, dialogy, zápletka, triky), slabý, blbý a vyčpělý brak, že nechápu, proč se mi to tak líbilo. Ale možná je to tím, že má ten film jakési vnitřní kouzlo, které způsobilo, že jsem se dost bavil, místy nasmál (ten mikrofon v záběru tak kolem 53 minuty, pohybující se podle toho, která z postav zrovna mluví, je super), rozhodně se nenudil. Musím však říci jedno, obrovské loutce patnáctimetrového pavouka štrádujícího si to přes louku jsem se smál mnohem (zdůrazňuji MNOHEM!!!!) méně, než digitálnímu poletujícímu hmyzu v The MIst. Což svědčí např. o tom, že můžete udělat sebeblbější masku, ale když to není digitální, je to přirozenější. 3,5*. ()

ARI50

Děsí mě pavouci k smrti a tenhle film dokázal semnou hodně, spousta scen se povedla pár zase přitažená a herci se dvakrát nesnažily ale já jen vidím chlupaté krasavce a chcem umřít, slabé ale povedlo se dobře. ()

Caelos

Jo, něco takového se musí vidět:) Obří pavouk byl maximální, málem jsem se u něj smíchy pomočil. Kdyby se to bralo jako parodie, bylo by to čupr, ale oni to v tom všichni berou vážně. Ale komedie fakt dobrá, už ze začátku parádní efekty, padající meteorit v podobě zapáleného zapalovače, to je prostě... no k smíchu. Když pomyslím, že za 4 roky po tomhle filmu vznikl Vetřelec, je to fakt ne moc dobrá komedie, ale vůbec ne horor. :-D já furt myslím na toho obřího pavouka :-D a dopad meteoritu :-D a ty ostatní věci :-D Směju se ještě teď. ()