Tajuplný ostrov obehnaný jemným předivem pavučiny. Čtyři páry tenkých nohou čekají na její záchvěv, signalizující kořist. Hmyzí oči, pozorující marné snažení budoucí potravy, vyprostit se. Pevná kusadla připravená vnořit se do pevných útrob oběti.Agónie bolesti smíšená s hrůzou. A pak ... nic. Smrt. Pavoučci prý přinášejí štěstí. Obrovský pavouk by měl přnést velké štěstí. Není tomu vždy tak. Tento přináší smrt. Bolestivou a zrůdnou smrt. (oficiálny text distribútora)

drackula odpad!

Neuveriteľne nelogický príbehový zlepenec, korunovaný lacným spracovaním a príšernými postavami - hercami. Kapitola sama o sebe je postava Mercer-ovej /Alex Reid/. Nepamätám si, kedy naposledy som pociťoval voči nejakej postave tak veľku, priam bytostnú averziu. Každá jej replika je dych vyrážajúca perla, ktorá z ľahkosťou zatieni "perlenie" ostatných postáv. 10 % ()

zdeny99

Přijde mi, že Arachnid je inspirovaný knihou PAVUČINA od Johna Wyndhama, v níž byl také ostrov plný pavouků a především těch obrovských. I zde jsou tisíce pavouků, různých i nových druhů a v závěru i extrémně obrovští jako tomu bylo v PAVOUČÍM TERORU. Podle mě je Arachnid natočený hodně kvalitně oproti podobným filmům. Má to logiku, že na odlehlém ostrově zmutuje rasa pavouků jako tomu bylo v ARACHNOFOBII, kde zmutovali pavouci v Amazonii. Snad jen béčkově bije do obočí ten obří pavouk. Na druhou stranu byl krásný a propracovaný. Nic otřesného polystyrénového jako tomu bylo v ARACHNII. I těch jiných, menších, pavouků je zde spousta. A nejodpornější byly ty nechutné potvory, co vypadaly jako obrovští chrobáci, kteří vylejzají z lidských těl. Tohle mi zase připomnělo VETŘELCE. [2440. hodnocení, 86. komentář, 18%, 95. nejhorší film] ()

Koly

Není to zase tak dlouho, co jsem se na ARACHNIDa snažil podívat, ale po patnácti minutách jsem to vzdal a film si zařadil do té nejhlubší horrorové žumpy. Jenže nějak ve mě pořád hlodalo svědomí, že to nebylo fér a tak jsem dal "Pavoukovi" druhou šanci. Ale tentokrát jsem se připravil. Litr Hradní svíce jsem smíchal s půl litrem kofoly (samozřejmě sem to nejdřív vypil) a navrch jsem si dal český dabing. A hned se na to dalo dívat. Je mi jasné, že lepší efekty měl Karel Zeman v Cestě do Pravěku, ale na to jsem vždycky sral. Zase takový průser to není, aspoň se u toho člověk zasměje. Viděl jsem už větší shity. ()

lamps

Byl jsem poměrně zvědavý, tenhle pavoučí horůrek totiž předchází opulentní pověst snad nejvíce ze všech jemu podobných antifilmových úletů. Leč, marná snaha a hlavně marná oběť mého drahocenného času, Arachnid je skutečně krystalicky špatným filmem, bezduše recyklujícím hromadu zažitých motivů a aplikujícím groteskní digitální efekty, které by nevystrašily ani pětileté dítě. A jestliže první polovina, kde se pracuje výhradně s náznaky hrozícího nebezpečí, představuje zasazením děje do exotického prostředí a uspokojivě načrtnutou atmosférou alespoň oddechové dobrodružství s pohlednou pilotkou a kozatou blondýnou, akční závěr je směšný, statický, negradovaný a hlavně zcela nekrvavý, bez jakéhokoli náznaku sebevědomého guilty pleasure obrazu... Mimozemskou zápletku zcela ignoruji, ta je ve výsledku stejně ukázkově zbytečná, a jednu hvězdu posílám společně s varováním, že více hororovou a vzrušující záležitostí než film samotný je zdejší znepokojivý text distributora - jen abyste se nenechali stejně jako já falešně nalákat ;) 20% ()

Radim

Hororové céčko, které trpí všemi filmovými neduhy, které si dovedete představit - příšerné herecké výkony, předpotopní triky, logické díry jak prase, úděsné dialogy (toto zvlášť zdůrazňuji, takovou příšernost jsem už dlouho nezažil) a spousta dalšího. Původně jsem to chtěl úplně odstřelit, ale byla tam jedna dobrá scéna s klíšťaty. Přesto - vyhněte se velkým obloukem. ()

• Když pavouk hrdiny zažene do hangáru, říkají, že zadní dvířka jsou zamčená a že se jimi nikam nedostanou. Později je však otevřou rukou bez jakéhokoliv zásahu. (Pepy)