Film o stvořeních, která byla po léta mučena našimi ozbrojenými silami na Blízkém východě. Camel Spiders nyní loví vše a neobává se jakéhokoliv predátora - včetně člověka. Proti jejich nebezpečnému paralizujícímu bodnutí není žádné místo bezpečné. V posledních chvílích se malá skupina bojovníku rozhodne postavit tváří v tvář hrozícímu nebezpečí a bojovat proti těmto stvoření. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

„Postrach“ hororového – scifi žánru Jim Wynorski se vytasil s další céčkovou podívanou, při které potečou jeho odpůrcům opět nervy. Ovšem nikdo vás nenutí se na to dívat! Jim si ve svých odpadních kouscích dělá z diváků vždy vyloženou prdel, proto většinu jeho filmů nikdo nesmí brát moc vážně. Logika tu nemá místo, ta dostala přes držku už někde po deseti minutách, takže je úplně zbytečné počítat všechny ty chyby, které tu jsou k vidění. Bezedné zásobníky, stupidní chování postav, špatné digitální efekty to už ani neřeším, ba ani nesedící počet pavouků, kteří se rozmnožují rychleji než „světlo“. Prostě je u toho potřeba nechat odpočívat mozkové závity, popíjet v klídečku pivko a užít si tu „srandu“. Pokud se budete řídit podle mých rad, tak tohle veledílo přežijete jakžtakž ve zdraví...(více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/camel-spiders-2011.html ) ()

Bloody13

Wynorskiho asi nic nezastaví. Další z jeho nekonečný řady mistrovskejch fláků, z něhož budou Jimiho fandové stříkat blahem. Ostře načnuté tempo, velkolepé akční scény o stovkách komparzistů, všehoschopní vojáci, co používají bezedné zásobníky, digitální helikoptéry i stíhačky a asi stovka - trikově perfektně zvládnutých - lidožravých pavouků (tentokrát směs solifugy a obyčejné skákavky) útočící ze všech možných i nemožných skrýší... no zkrátka ILM hadr. Jenže tohle celý je vážně tak vtipný, až je to místy docela dobrý. Bohužel jenom místy. Druhá hvězda je za mojí slabost pro pavouky. ()

kaylin

„Pavouci útočí“ jsou prostě slabota. Wynorski nepřišel ale vůbec s ničím, co by snímek trochu ozvláštnilo, co by ho alespoň trochu udělalo zábavným. Není zde humor, kterému by se dalo zasmát, není zde dobrý trik, není zde překvapivý vývoj, není zde jednoduše nic, co by skutečně stálo za to a co by bylo dobrým důvodem pro to, abyste si snímek pustili. Wynorski je tragicky nudný. ()

misterz

Ja mám rád filmy, kde zlé zvieratká alebo príšerky naháňajú ľudí a požierajú ich. Toto je však aj na mňa moc. Vo filme nič nefunguje, žiadne napätie, žiadne efekty, proste nič. Hudba mi neskutočne liezla na nervy, autorovi by som vykĺbil ruky a prepichol ušné bubienky aby už nikdy nemohol zložiť podobnú melódiu. Keď sa to berie ako komédia a nie ako sci-fi alebo nebodaj horor, tak budiž, pretože každá akcia vyvolávala záchvaty smiechu. Niečo tak neskutočne trápne a tak hrozne zahrané sa len tak ľahko nevidí, človek sa môže buď tváriť znechutene alebo rehotať. Hlavne na seržantke, ta postavička teda stála za to. Hviezdičku dávam pavúkom, aj keď ani tí neboli efektovo dotiahnutí. ()

Wacoslav1

Pecka tak velky Jim mne opet dostal bohuzel se mi tenhle film podarilo sehnat jenom s Polskym dabingem takze jsem prisel o jednu z hlavnich slozek Wynorskiho filmu dementne vtipne dialogy ale i tak sem se nenudil jenom skoda ze pekelny tempo z uvodu nevydrzi celej film ale ten konec byl opravdu ok jinak Souhlasim z Campbellem a pridavam svoje zjisteni ze holt skvele stranky CSFD neslouzi k nicemu jinymu nez k permanentnimu stirani tehto zabavnych a kvalitnich odpadu holt je to tu samej kritik a reziser a urcite by to natocili lip no mozna kdyby meli vetsi rozpocet tak by to bylo presvedcivejsi ale urcite by nezvladli ten Jimuv nenapodobitelny styl kterym svoje zetka povysuje na specialni druh umeni i kdyby mi ten film nekdo pustil a ja nevedel kdo to delal tak behem 5 minut to poznam ja mam taky rad pavoucky a na ty nektery radobychytraky a znalce se muzu zvysoka vysrat ()

• Herci hrajúci amerických vojakov sa naobedovali, prezliekli a poobede hrali vojakov Talibanu. (beso74)
  • Anglický název pro zabijácká stvoření Camel Spiders vznikl během válečné operace Pouštní bouře, kdy nacházeli Američané solifugy na tělech mrtvých velbloudů. Z toho vznikla legenda, že jsou solifugy schopné zabíjet velbloudy, díky čemuž získali pojmenování Camel Spiders. (Laca1313)
  • Stvoření ve filmu nejsou pavouci, nýbrž solifugy patřící do stejné třídy pavoukovci, stejně jako např. roztoči nebo štíři. Narozdíl od pavouků však solifugy nejsou jedováté, ale k lovu používají silná kusadla. (beso74)