Monstrpavouk

• USA Big Ass Spider! (viac)

Obrovský zmutovaný pavouk unikne z vojenské laboratoře a způsobí pozdvižení v Los Angeles. Když selže vojenský útok, zbývá jen, aby tým vědců a jeden mazaný desinsektor společně tuto kreaturu zabili dřív, než zničí celé město. Hrozivý mutant ve formě pavouka roste vlivem nukleárních pokusů do děsivých rozměrů a razí si cestu do centra Los Angeles. Obludě se postaví vojenská jednotka řízená odhodlaným velitelem. K jejich smůle však pavouk disponuje spoustou smrtících obranných prvků – například schopností totální kamufláže. Postaví se mu mazaný desinsektor, který je vyzbrojen pouze svým důvtipem a po domácku vyrobenými nástroji. Spojí síly s vojenskou skupinou a musí vykoumat, jak zastavit obřího MEGA PAVOUKA, který má rozměry desetipatrového domu. (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

,,Byla to pavoučí opice!" Ty jo, pavouk, co si umí sám rozepnout zip, otevřít kanál a používat auto jako štít! Další z filmů, ke kterým je třeba přistupovat s nadhledem. Mám rád pavouky, pavučiny, zámotky....prostě paráda! A odkazy na Vetřelce, King Konga, Hvězdnou pěchotu (naháněčka v parku neměla chybu a vždy potěší, když zařvou i děti), Evoluci....mě pobavily stejně, jako stylizace do počítačových her, kdy z velína sledují bojující vojáky... A znetvořené mrtvoly, roztékající se ksicht, probodnutí, roztrhnutí - krása. Greg Grunberg je fajn, oblíbil jsem si ho od dob Hrdinů. Pěkná muzika, krátký, ale vražedný výstup L.Kaufman, já jsem si to zkrátka užil... ,,Pavouk má bradavky?" ()

PetrPan

Další z řady filmově řídších pavučin, ale tentokrát není spíchnutá tak horkou jehlou jako v případě Spiders 3D a hlavně se nebere vážně. Queen Spider je trikově samosebou ze slabšího kokonu, ale chvílema se jí ta "velká prdýlka" hezky zatřpytí, že by jí jeden s chutí poňuchlal a pohladil po snovací bradavce, a to i přesto, že nepatří zrovna k nejmírnějším druhům a spořádá několik spořádaných občanů a občanek způsobem příjemně nepříjemným (v rámci kýblů levné digikrve pochopitelně). Komediální vložky jsou sice jen použité intimky, čili humorem zrovna nekrvácí, ale občas se nějaký ten povedený flíček přece jen objeví, a tak kdyby Clare Kramer či jiná lepá děva chodila podobně obnažená jako naše osminohá královnička (stačila by jedna jediná bradavka a ani by nemusela být snovací), napálil bych snad i čtyři hvězdy, bez koz to ale nejde... ()

ledzepfan

Volové co blbnete, dyť to bylo do pohody. Né fakt, čekal jsem hroznou assiloidní srágoru a dočkal jsem se vtipného a nápaditého monstrmůvíčka s relativně slušnými triky a herci, kteří se v té parodii neztratili ani neztrapnili. A vtipné to bylo, né jakože k smíchu(výsměchu) ani jako trapná kamufláž dementního scénáře- prostě je to vtipně napsané. Kdybych nebyl srab a neměl blbý pocit vůči jiným filmům, prdnul bych tam i tu čtvrtou hvězdu. Zábavné. ()

tron

Prekvapivo vydarená záležitosť. Čakal som céčko najhrubšieho zrna a nakoniec som sa dočkal vcelku pôvabného kúsku, ktorý je SCHVÁLNE komediálny. Potešilo ma, že je to v podstate buddy movie a to konkrétne sympatického deratizátora a sympatického mexického SBS-kára. Vo vedľajších rolách sa mihne viacero známych tvárí (Ray Wise, Lloyd Kaufman, Lin Shaye), ale hlavná záťaž je na pleciach pomerne vydareného pavúka s gigantickou prdelou a ústrednej buddy dvojky. ()

lamps

Tahle mega zadnice si získala mé sympatie především tím, že se za žádných okolností nebere vážně a že celý ten úžasný scénář je vystavěn přesně takovým způsobem, aby se v podstatě každou druhou scénou vysmíval všem těm jemu podobným, avšak seriózně pojatým vědeckofantastickým srajdám, kde úřadují šílení rozcuchaní vědci ("Už mám vás vědátorů po krk!") a situaci zachraňují pracovně neúspěšní, ale neohrožení looseři ("Já jsem profesionál!"). Plus správný výběr herců, kteří dokáží být zábavní a jsou parádními karikaturami na zmíněné charakterové archetypy. Jenom mi nejde na mysl, proč v současné době plné vymakaných CGI efektů nejsou tvůrci schopní vyprodukovat gigantického pavouka, který vypadá jako pavouk - kdyby se tohle podařilo, mohl být Big Ass Spider skutečně příjemnou oddechovkou. Bohužel, takhle zůstává jen dobrý úmysl, dobrý humor a hromada otravného směšného vizuálu. 45% ()

• Deratizační společnost, pro kterou hlavní postava pracuje, je skutečná kalifornská firma na hubení škůdců. Používají také skutečné telefonní číslo této společnosti. (Johnny.ARN)
  • Když Alex (Greg Grunberg) a José (Lombardo Boyar) opouštějí nemocnici a José otevírá neprůhledné skleněné dveře, je vidět osvětlovací zařízení. Za dveřmi je vidět stativ. (Johnny.ARN)