Ohne planú a láva opäť hryzie! Na Floridu znova zaútočili gigantické lávové pavúky. Nikto sa však nemusí báť, pretože na pomoc už vyrazil slávny zabijak tarantúl Colton West. Ale podarí sa mu pobiť beštie z hlbín aj po druhý raz? Keď sa po celej Floride začnú nečakane objavovať hlboké diery a vrty v zemi, je jasné, že sa k životu prebralo ďalšie hniezdo obrích tarantúl. Gigantické zákerné monštrá chrliace oheň a lávu rýchlo vyliezajú na zemský povrch a už čoskoro rozpútajú obrovský chaos v celej krajine. Turbotarantuly zaútočia aj na pláž, kde si pôvabná mladá Raya chcela užívať ničím nerušené prázdniny. Raya je nevlastná dcéra Coltona Westa, ktorý sa po prvom útoku tarantúl preslávil ako schopný pavúkobijec, zachránil krajinu od pliagy a stal filmovou hviezdou. Teraz sa Colton musí vzdať nakrúcania miliónového veľkofilmu, aby mohol zachrániť Rayu a druhýkrát zastaviť smrtonosné tarantuly. Colton West, jeho osobný asistent Kyle a najlepší kamarát Marty sa spoločne vyzbroja špeciálnymi zbraňami a vyrážajú zachraňovať krajinu sužovanú prehistorickými potvorami. Ale podarí sa im obstáť aj v súboji s najväčšou a najmocnejšou turbotarantulou, aká kedy stála na zemskom povrchu? (TV JOJ)

kaylin

Já mám rád podobná béčka, ale na snímku „2 Lava 2 Lantula!“ mi prostě tak nějak všechno chybělo. Chybělo mi trochu více humoru, trochu lepší využití stávajících postav – přímý odkaz na „Policejní akademii“ mi fakt nepřijde dost – chyběly mi lepší triky, chyběl mi i zajímavější scénář, díky kterému by se ty jiné slabiny daly snést. Za mě je tohle béčkový podprůměr. ()

MM_Ramone

Lavalantuly, obrovské pavúky chŕliace lávu, sú po roku znova tu. Tento krát sa tieto monštrózne netvory objavili na slnečnej Floride. No a opäť sa im na odpor postaví starý, pupkatý, zadychčaný policajný akademik Steve Guttenberg so svojim afroamerickým poskokom Michaelom Winslowom. Je to rovnaká crazy kokotina ako bol aj pôvodný film z roku 2015. Tomu som dal dve hviezdičky, ale teraz ma to už ani zďaleka tak nebavilo. A preto dávam titulu "Lavalantula 2: Druhá láva" o hviezdičku menej. * ()

SOLOM.

Bylo jen otázkou času, kdy se trhlí Američané rozhodnou natočit pokračování Lavalantule. Podobně ujeté filmy jsou totiž pro ně jakýmsi trendem, který prostě nemůže skončit po jednom díle a navíc se tak dají parádně prát peníze. Jednička se sice příliš vlídného přijetí u diváků nedočkala a režisér Mendez dal od dvojky ruce pryč, ale vždy se najde v té záplavě podprůměrných režisérů někdo, kdo se nechá zlákat vůní dolarů společnosti Syfy. Bohužel je to případ i několika vyhaslých hvězd, které mají svou největší slávu už dávno za sebou. To je zřejmě největší důvod proč se i tentokrát na place objevila trojice herců, které proslavila bláznivá Policejní akademie. Tvůrci se sice snažili být stejně „vtipní“ jako v předchozím díle, ale dialogy byli ještě stupidnější, pavouci po vizuální stránce mnohem horší a už ani ten černý humor neměl takové účinky, aby se tomu divák alespoň z nutnosti zasmál. Snad jen přítomnost Aligátora Dundeeho byla příjemnou (leč stejně trapnou) vložkou. Režisér Simon ač to není žádný zelenáč tak tuto nepovedenou sérii pohřbil definitivně. Hold když nemáte po ruce alespoň trochu schopné scénáristy, tak z hovna bič neupletete. 20% ()

Torgal odpad!

Čistá, neriedená demencia. Začnem (a radšej aj hneď skončím) s obsadením hlavných postáv zo starej Policajnej akadémie. Okrem Guttenberga (ktorý vyzerá otrasne a vôbec som ho nespoznával, tipol by som ho skôr na brata Kevina Jamesa) a Winslowa sa tu mihne dokonca sa aj "Huksová". Triky sú potom samozrejme to najhnusnejšie čo sa dá v televízii vidieť. Do toho hláška na začiatku filmu, že na "motívy skutočných udalostí". Toto je už na rakovinu mozgu. Ja znesiem veľa a čas od času si priznaný odpad viem užiť. Toto ale svojím drzým okato prezentovaným amaterizmom prekročilo všetky hranice. 1/10 ()

MickeyStuma

Když se SyFy něčeho chytne, jen tak se toho nepustí a tak vytváří další a další omšelé pokračování lecjakého nápadu. A tak starý známí ´akční hrdina´ Colton West, kterého tak důmyslně ztvárnil Steve Guttenberg, se vrací, aby s ohromnými pavouky chrlící lávu a oheň opět udělal přítrž. Celé je to jako předchozí počin, jen je tu o něco více humoru a hlášek. Takže opět popkornová SyFy zábava, která bohužel jen tak někoho neosloví. ()

• Pri príchode lavalantúl na pláž zakričí dievčatko "They're Here!", čo je odkazom na horor Poltergeist (1982). (Marceloo)
  • Pri policajnej prestrelke má jeden z útočníkov na sebe masku sériového vraha Jasona Voorheesa z hororovej série Friday the 13th. (Marceloo)