Útok pavúkov

• Česko Pavoučí teror (viac)

Vieš čo sa môže stať, keď prejdeš cez toxický odpad s exotickými pavúkmi v ruke? Ako každý správny fanúšik mrazenia v chrbte isto vieš, že ak sa pavúky dostanú do kontaktu s chemikáliou, narastú do obrovských rozmerov a začnú ničiť všetko okolo seba. Obyvatelia malého banského mestečka zistia, že nešťastnou náhodou sa vyliala chemikália do jazera a to spôsobilo, že stovky malých pavúčikov zmutovalo do obrovských rozmerov... A sú hladné. Keď sa spustí alarm je to povel pre baníckeho inžiniera, aby dal dokopy skupinu ľudí, ktorá pozostáva zo šerifovho syna Mika, jeho dcéry Ashley, paranoidného hlásateľa v rádiu Harlan Griffita a námestníka veliteľa polície Peta Willisa. Táto skupina sa stretne v boji proti krvilačným osemnohým príšerám. Dobrú chuť! (oficiálny text distribútora)

Omnibus

"Pavouček nitku souká, fajn se mi na to kouká. Za zdí se s kočkou kočkuje, bránice smíchem vibruje!" Zařazeno do mého Zlatého fondu zvířecí kinematografie, k nešikovným vrtákům červíkům a k prďácky prdícím hebounkým ovečkám. Hororová zábava jak má být. Když souboj zmutovaného pavouka s kočkou domácí, tak jedině za sádrokartonovou zdí! :-)) Btw, film daruji k narozeninám, coby pracovní pomůcku, svému psychiatrovi. Má i pár pacientů s arachnofobií a myslím, že po opakovaném zhlédnutí filmu při terapiích budou vyléčeni. Pak v pohodě zajdou i babičce do sklepa pro zavařeninu, protože už se nebudou bát malinkých pavoučků, jen PAVOUKŮ O PRŮMĚRU METR a víc. Navíc třeba tarantule, to jsou roztomilá zvířátka, příjemně chlupaťoučká na omak a jejich nožičky lechtivě šimrají na kůži, KDYŽ PO VÁS LEZOU... ()

mis-ko

Pavúky nemám rád a bojím sa ich. To by však nemohli by digitálne, tie sú len na smiech. V tomto filme určite. Jedná sa ale o pomerne zábavný horor (?) plný pavúkov a ich nešťastných obetí, z ktorých najzábavnejšia bola likvidácia mačky. Zopár logických prešlapov sa síce nájde, ale to pri takto odľahčenom podaní ani veľmi nevadí. ()

cross

Uhozených monstr-horrorů jsme už měli možnost vidět nespočet. Tvůrci tohoto filmu však evidentně nechtěli pouze přispět další pitomostí do pytle hrůz a přidali k těm nejotřepanějším klišé říznou akci, protkanou pevnou pavučinou výborných vtipků a okořeněných nadživotní dávkou nadsázky. Dokonalý příklad zábavné a dynamické variace na ohrané téma! ()

DJ_bart

Jen dvě věci v mém dětství byly nekonečné: počet Kostíků v naší lednici, a láska k týhle kultovní hororový recesi, která vzdává hold céčkovým filmům, uvědomuje si svoji debilitu, a výstižně zesměšňuje žánrová klišé. S odstupem času jde pro mě o stále víc zábavnější parodii/guilty pleasure záležitost, kterou prostě zbožňuju...... všema dvaceti doporučuju jako narozeninový dárek všem arachnofobikům. PS: Pokaždý když umře týpek s kšiltovkou ddejte si panáka . ()

eraserhead666

Co to kur.... Ech, monstrmovie mě nebavěj a tohle má být jako nějaká pocta? Nechtěná (ale podle toho, jak to celý vypadalo, bych spíš věřil tomu, že chtěná) parodie možná.... Naprosto směšný digitální triky (povedli se tak dva pavouci) a co mě na filmu sralo nejvíc? Hlasové projevy pavouků podobající se mluvě Kennyho ze South Parku. Otřes. Dvě hvězdičky dávám jen za tu komediální stránku filmu, některé vtípky byly fakt povedené (pavouk ve stanu, útok na vycpanou hlavu).... Věřím, že tenhle film potěší dost lidí, já mezi nimi ale nejsem. Ale na jedno zkouknutí to jde. ()

• Inspirací pro film se stalo krátkometrážní dílo Larger Than Life, ke kterému napsal scénář právě režisér, Ellory Elkayem. (viperblade)
  • Mike Parker (Scott Terra) sleduje v jedné scéně v televizi relaci „Monster Movie Marathon“, v jejímž rámci zrovna běží klasický monsterfilm Them! (1954). (Israha)
  • Ve filmu se objeví několik různých druhů pavouků, například křižáci, skákavky, sklípkani (jak klasičtí zemní, tak tzv. „trapdoor spiders“, lovící kořist z podzemních úkrytů) či lepovky (v angličtině tzv. „spitting spiders“). Obří Consuela je pak zástupce rodu snovačka. (Israha)