Sovietska vesmírna stanica sa zrútila na Zem, priamo na Manhattan, do opusteného tunela newyorského metra. To by vôbec nebol problém, ak by pád stanice neprežili organizmy, nachádzajúce sa na jej palube: zmutované jedovaté pavúky. Kreatúry sa rýchlo rozlezú po okolí, požierajúc všetko, na čo natrafia. Aby toho nebolo málo, potvory rastú akosi príliš rýchlo a rovnakou rýchlosťou rastie aj ich apetít... (beso74)

verbal odpad!

No co vám budu povídat! Spe-kta-ku-lár-ní! Obří pavouci s hlavou želvy Mindža, co dělají "Vrrrrrrr" a mají hubu plnou upířích zubů, výkvět charakterního herectva z "Tak jde čas", mnohavrstevnatý příběh, který bude mít nejeden down problém vůbec pobrat, dialogy na úrovni romské přípravky pro jaderné fyziky a celé to má pevně v rukou ostřílený, ugrofinský matador kreativní režie, jehož filmografie připomíná pohled do otevřené žumpy. Prostě čisté potěšení, po kterém má jeden už jen chuť zalehnout s miskou plesnivých psích granulí na fakírské sofa a pustit si nejnovější elpíčko Džastýna Bíbra, aby si užil i zbytek tolik příjemného a vydařeného večera. ()

Bloody13

Opět studio Nu Image a zase podobná blbinka jako jejich stejnojmenný "majstrštyk" z roku 2000. Tvůrci si tu vystačí v podstatě jen s jednou podzemkou, barákem a dvěma ulicemi. V čem se ale film zřetelně liší od brášků a strejdů je to, že design a pohyb digitálních potvor jsou zvládnuty až nečekaně dobře. A když se tak zpětně zamýšlím, tahle televizní "guilty pleasure" sranda je vlastně snad i nejlepší pavoučí film za posledních deset let. Trochu smutné zjištění, co si budeme nalhávat, ale v té záplavě sraček typu Ice Spiders nebo Arachnia buďme rádi alespoň za to. Uvidíme, co na to řekne ještě kolega Big Ass Spider. ()

Wacoslav1

Pro pavouky mam slabost a tak sem byl na toto dilko velmi zvedav pocity mam smiseny Takacs nikdy nebyl moc dobrej reziser a tady to svym zpusobem potvrzuje nebot se z toho dalo vytezit o dost vic neubranim se srovnani a musim konstatovat ze Jonesovy Pavouci nebo Wynorskiho Camel spiders mne bavili vic prvni pulka je celkem nuda dost se keca a malo deje pak se to trochu rozjede ale porad zadnej zazrak pavouci jsou dobre udelany a efekty s nima pekny jenom skoda ze nejsou v akci trochu vic a vic nezabijej no ten velkej pusobi spis legracne nez ze by z nej sel strach ale to sem u podobnyho typu filmu ani necekal ale jinak jak rikam triky docela ok jenom skoda ze misty je to fakt nuda takze jak uz sem napsal pavouky mam rad a z jistou shovivavosti z moji strany muze film pocitat takze to zaokrouhluji na lehce nadprumerny 3* nicmene to ceho sem se obaval se potvrdilo a Takacs to proste zazdil navic jak tu nekteri zminuji chvilema se to bere az moc vazne a vetsi zabavnost a neserioznost by urcite neuskodila zkratka mohl to bejt vystavni pavouci beckovej hit ale je z toho spis jednohubka na jedno zkouknuti ()

misterz

Tak ďalšia konina o pavúkoch. A to som sa nádejal, že možno tento raz niečo lepšie... tak možno nabudúce. Dejovo ohlodané len na akúsi atrapu osvedčenej schémy monster filmov - nehoda, požieranie všetkých okolo, boj s príšerou, víťazstvo, v poslednej scéne ale niečo zostáva.... Snažili sa tu síce aj o vzťahovú odbočku (manželské problémy), no bolo to zúfalo nedotiahnuté a bez nápadu so scenárom škôlkára. No a pavúčkovia? Strašné na pohľad, bohužiaľ v tom zlom zmysle - digitálna umelina z toho kričala na dva kilometre. Skrátka, strata času. 30/100 ()

SOLOM.

Každý kdo zná režiséra Takácse, ví, že tenhle chlapík má na svém kontě již celou řadu filmů a většina z nich patří do odpadních vod. Není taky divu, když většinou točí pro Nu Image, takže jsem neočekával ani tentokrát žádné zázraky. Navíc filmy o pavoucích většinou balancují na hranici odpadu (až na pár výjimek). K mému překvapení to však tentokrát až taková sračka nebyla a místy jsem tu zaznamenal i zajímavou atmosféru. Především pak samotný začátek vypadal slibně a než propukla ona „invaze) naplno, měl i samotný děj slušný náboj. Bohužel pak přišli na řadu digitální pavouci a bylo po umění. Ti malí ještě ušli a přestože byli skoro nezranitelní, dočkáme se několika zajímavých soubojů. Avšak ve chvíli, kdy se z betonu doslova vynoří obří královna, jsem „rezignoval“. Naštěstí průměr zachraňuje fakt, že většina filmu je natočena zábavnou formou (teda nevím, jestli to byl záměr), takže jsem se u toho místy i docela dost nasmál...(více na mém blogu : http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/spiders-2013.html ) ()