V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Sarkastic

„Myslíš, že máš poškozenej mozek?“ – „Dyť žádnej nemám.“ Dle zdejších reakcí jsem čekal výrazně slabší odvar jedničky. A ano, dvojka sice předchůdce nepřekonává, ale je jen o něco málo horší, rozhodně to není nic fatálního. Už tu není tak dobře fungující romantika, ale to bych připisoval hlavně tomu, že tentokrát je ve středu zájmu spíš sociální podtext. Teď totiž Rocky nebojuje o přízeň své milé, nýbrž o holé živobytí. A pohled je to dost smutný. Nečekal bych, že ho někdy budu tak moc litovat (vždyť mu s výjimkou Mickeyho vlastně nikdo nedal pořádnou druhou šanci). Čímž se dostávám k postavám. Všechny vedlejší role jsou o něco slabší než v jedničce s jedinou výjimkou a tou je právě stařičký trenér-motivátor, který byl fakt skvělý. Zápas jako takový mi přišel ve dvojce zdařilejší, ovšem jednička zas nabídla lepší závěr. A i dojímavé scény fungují, jak mají (např. Rocky u lůžka). Za celý film se mi tak výrazně nezdála vlastně jen hrdinova reakce na syna. Proto dávám slušné 4*, pořád spokojenost. „Čteš pěkně.“ – „Díky. Ty zas pěkně Ižeš.“ – „Díky.“ ()

TeeAge

|| Scenár: Sylvester Stallone | Hudba: Bill Conti | Produkcia: Robert Chartoff, Irwin Winkler | Distribúcia: United Artists | Rozpočet: 7miliónov $ | Tržby: 200,182,160 $ || Dnes už netradičná forma pokračovania, keď sa všetko kopíruje z úspešného predchodcu. Dnes by to už u filmov nefungovalo, maximálne u animákov, tam si to tvorcovia môžu dovoliť. Rocky 2 neurazí, ale ani neprekvapí. Sly ešte nebol na vrcholu svojej scenáristickej kariéri, a to je tu cítiť z každej symetrickej scény. ()

Aluska88

Po prvním zhlédnutí Rockyho 2 jsem teprve plně začala rozpoznávat a chápat jeho kultovní status. Akcí i hláškami nabušené pokračování. Namakaný Sylvester Stallone coby charakterní "Italský hřebec" se svou typickou sebekritikou a "Rockyovským" humorem (scéna při natáčení reklamy a předčítání textu mě odrovnala:) A samozřejmě tradiční Rockyho trénink za doprovodu slavné melodie Billa Contiho. Carla Weatherse jsem vždy měla zapamatovaného jako Dillona z Predátora. Nyní v něm už však budu vidět také drsného šampiona Apollo Creeda. "Rocky, máte poškozený mozek?" - "Já ho nevidím", "Můžete mi nejdřív spravit oko?" - "Jak se cítíte?" - "Nikdy jsem se necítil tak dobře." ()

genetique

Jediné to málo, čo môžem vytknúť, je že možno scenár a charakteristika postáv v prvej neboxerskej časti bola o čosi slabšia. Ale inak je to skvelé predstavenie, reálne pokračovanie plné skvelých momentov, hlavne čo sa týka tých boxerských. 80%. ()

StarsFan

Asi můj nejméně oblíbený díl téhle boxerské série. Přijde mi jenom jako jakási natahovaná jednička, odveta už nemá takovou šťávu (třeba to, jak se Rocky vůbec nekryje a celou dobu dostává ránu za ránou, aby se v posledním kole vrátil ve vrcholný formě je cekem trapný). No, a Apolla-parťáka Rockyho mám přece jen radši než Apolla-vyzyvatele zápasu. ()

ScreamJay

ODVETA. To je to slůvko, které by se dalo napsat jako podnázev druhého dílu. Jednička vtrhla do světa ověnčená 3mi Oscary, takže od druhého dílu se hodně čekalo, jak co se tržeb týče, pak i kolem příběhu samotného. Sylvester Stallone překvapil u prvního dílu svým schopným scénářem, kde kombinoval přímočarou surovou dávku citů a emocí s osobitým postojem k síle vůle. Totéž se pokusil vložit do dvojky a aby jó ukázal jak umí city dávkovat, předávkoval nás diváky dokonale. Ve snaze vyždímat s téhle pocitové duševní linky diváka maximum, maximum z toho co tam jednička ještě ponechal, vydoloval tak akorát leckdy kýčovité momenty a ona uvěřitelnost a skutečnost, kterou jednička oplývala se zde mění v laciné divadélko. Jednou vás sice chytí za srdíčko romantická svatba, ale pak za pár týdnů, či měsíců jenž se vám před očima odehrávají stihnout tolik silně emotivních momentů? V tom už rejžování nezakryjete. Stejně ty chyby co udělal při sestavování děje (ani ne tak u dialogů), tak to samé zopakoval i v režii. Na jednu stranu přidal více akce, na kterou se v prvním díle čekalo spíš dosti marně, ukázal konečně trénovat oba borce, aby divák měl možnost srovnání a chápal do jakého pekla že se to ten hlavní hrdina žene, na stranu druhou absolutně zašlapal tu přímočarost, nevyumělkovanost. Hudba opět jasně hovoří o plusech, znovu nás provází tou tréninkovou flusací mašinérií plnou bolesti a přemáhání, znovu v rukou skladatele Billa Contiho, kterému sekundoval i Stalloneho bratr Frank. O dynamičtější kameru se postaral Bill Butler. Škoda že tou zvýšenou dynamikou nejen tréninku ale i souboje samotného pohřbil tu uvěřitelnost o které jsem už mluvil. Herecké obsazení, které se prakticky nezměnilo předvedlo standard, kterým spíš dohrávalo role z původního filmu, než aby se je snažilo nějak rozvíjet pro originální pokračování. Talia Shire se ze zamlklé podivínské dívčiny proměnila v pěknou ženu v domácnosti, ale přes snahu stejně jako v případě Burta Younga na své předchozí vystoupení hledí z povzdálí. Burt navíc ze své zamindrákované charakterní postavy udělal pouhou rekvizitu. Naopak Burgess Meredith, který v jedničce nestačil na oduševnělého Slye dostal více prostoru a umě ho využil k stejnému a možná i trochu lepšímu výkonu než posledně. Dokonce mu při zběsilé adaptaci dialogu vystřelilo i naslouchátko. Najde se tu spousta malých chybiček a přes ty co jsem jmenoval to byl hlavně střih a pak (za což už tvůrci nemohou) nedotažený dabing, kde kupříkladu pozlacený pás pro mistra světa v boxu zaměnili na černá pás jako v karate, nebo při úderech levačkou neustále opakovali, že borci boxují pravou a levou si naopak šetří. Když si odpočítáte snahu svézt se na vlně úspěchu Rockyho, když nebudete počítat dojemné momenty a jen se s nimi ztotožníte, pak vás film nemůže úplně zklamat. Když pominete předvídatelný ale vynucený konec a vzpomenete na některé příklady z budoucí tvorby pana Stalloneho, dostanete pořád slušné hodnocení. Měl jsem tu 3 hvězdičky, které jsem dal už před řádnou dobou, ale dneska bych ještě 1/2 přidal. () (menej) (viac)

kitano

Rozhodne nie sklamanie, avsak dej dost klisovity (viac-menej velmi podobny prvemu), preto film uz nema take napatie a spad ako ten prvy. Nechybaju vsak skvele momenty, humor, a hlavne - Creed poriadne dostal na drzku :) (8/10) ()

Kaka

V současné době by nemělo pokračování Rockyho naprosto žádnou šanci na úspěch a s největší pravděpodobností by se ztratilo v propadlišti filmových dějin rychleji než bychom řekli hřebec. Ovšem datum natočení hraje v tomto případě roli skutečně největší a není tedy divu, že druhý díl boxera se srdcem plným amerického snu se dočkal nadšených ovací. Jiná doba. Tak zní klíčová charakterizace celé této věci. Příběh plný klišé, uměle vyhypovaných scén, jednoduchých hlavních hdinů a základní zpětné vazby na diváka holt před lety působil daleko jinak. Při sledování Rockyho má člověk takový zvláštní pocit. Není to jen styl točení (žádná digitální kamera, žádný rychlý střih, žádná syrovost, žádné digitální efekty), je to spíše substance retro prvků. Ať už jsou to starší automobily, stavby, obchody, městské čtvrti, oblečení, či samotný klíčový finální zápas, je tu prostě kouzlo stáří. Jiná doba, jiný svět a pokud to člověk nezažil, kouká na to ještě úplně jinak. Jednoduše řečeno, těžkotonážní nostalgie se vším všudy. ()

sud

Adrian, já to dokázal!!! Možná mě budete mít za blba, ale mě to opravdu dojalo. Úroveň Rockyho se snížila jen o minimum, větší prostor dostává příprava na rozhodující mač, než pohled do nitra postav. A kdyby tímto dílem série skončila, až tolik by se nestalo. ()

viperblade

První hodina tohoto filmu je NUDNÁ!!!!!!!!!!!! Ale pak, jakmile mu manželka řekne, ať mu namlátí, to už je náš starý Rocky zpět a proto je mé hodnocení ještě nadprůměrné. ()

castor

Ve své milované Philadelphii se už neživí coby lamač kostí ve službách pochybných vymahačů dluhů, už neboxuje v podprůměrných zápasech, plaché prodavačce Adrianě se už nedvoří, protože spolu zakládají rodinu. Tehdy životní příležitost chytil za pačesy, nyní pohádka o jednom americkém snu pokračuje. Apollo Creed chce dokázat, že je pravý šampion, žádá odvetu, populární Rocky přijímá. Krapet jeho nekňubectví už možná mnohým bude vadit, jeho dobromyslná kreace prostého pasáčka vepřů slavila úspěch v sérii ještě několikrát. Nostalgicky ale dokážeme přivřít oči. I když někdy až moc. Sly (napsal si znovu scénář a tentokrát sedl i na režisérské křeslo) chtěl zopakovat famózní zářez z jedničky, znovu je nádherně přímočarý, a možná to je jeho největší síla. Rád dám znovu (ač hodně dietní) čtyři hvězdy. Ale bacha, vrchol (v podobě čtyřky) teprve přijde!! ()

ClintEastwood

Už úvodní noční scéna, kdy jsou za zvuků skvělé Contiho hudby a kvílení houkaček, odváženi Rocky a Apollo do nemocnice, výborně navnadí a zároveň naváže na závěr prvního dílu. Vynikající pokračování legendárního snímku, které nápaditě zrežíroval sám Sylvester Stallone a film, který v několika scénách dokonce překonává původní klasiku z roku 1976. ()

MM_Ramone

"Rocky II"; toto pokračovanie, Oscarom ovenčeného pôvodného filmu, by kľudne mohlo niesť podtitul "Odveta". Druhá časť začína presne tam, kde končí prvá. Boxerského majstra v ťažkej váhe Apollo Creeda v náročnom súboji s outsiderom Rockym od KO zachránil len gong, čo ukončil zápas. Vyhral len o jediný bod, v pomere 8:7. To jeho narcistická povaha nedokáže zniesť a preto vyzíva Rockyho k druhému duelu. Tak chce celému svetu dokázať, že on je jediný neohrozený šampión. Rocky zarobené peniaze rýchlo minul, oženil sa s Adriane a čakajú prírastok do rodiny. Všetko sa však začne komplikovať. Po dlhšom váhaní sa rozhodne, že sa opäť postaví do ringu proti doposiaľ neporazenému Apollo Creedovi. Znova sa pokusí zabojovať o najcennejší boxerský titul. ***** ()

D.Moore

Druhý Rocky se mi líbí stejně jako ten předchozí, v něčem i o trochu víc. Hlavní klad ale zůstává stejný - hrdina, který sice rozhodně není žádný velký myslitel, spíš takový velký prostý kluk, ale který to všechno myslí dobře a nelze mu nedržet palce. Na Rockym II je vidět, že filmaři měli k dispozici větší rozpočet, takže není tak "televizní" (ne že by mi to minule vadilo) a zápas je v porovnání s tím minulým natočen velmi uvěřitelně - přímo vidíte a slyšíte, jak se Balboa s Creedem otloukají, cítíte to napětí... O rok později přišel Zuřící býk a skoro bych řekl, že se tady Martin Scorsese tak trochu inspiroval. ()

Wacoslav1

O špetku lepší než jednička, ale pořád žádnej zázrak. Nejvíc mě v tomhle díle dostává chování Slye, kterej skutečně působí po celej film jako boxer co dostal už fakt hodně ran do hlavy... Sorry Slyi nic ve zlým.55% ()

pepo

slabšie než jednotka ale stále to ešte ujde.pár pekných scén a výborný záverečný súboj pri ktorom zmäkla aj moja umelecky založená priateľka ()

Xmilden

Druhý díl je přecejen hlavně zpočátku zcela jiný. Prostředí Philadelphie již není vykresleno tak chmurně jako v prvním díle. Naproti tomu Rocky neprožívá nejštastnější období, takže je vlastně nucen se vrátit zpět do ringu (a pak ještě hodněkrát :D "Balboa musí být v dobré formě, aby vydržel takový výprask" .... Vlastně je celá Rockyho taktika postavená na tom že schytá za život asi milion ran do hlavy. 80% ()

Phobia

Bum! Bác! Jeb sebou na zem... raz, dva, tři, čtyři... hop na nohy, bum! Krvavý chlístanec přes celý ring! Prásk, bim a bác! Jeb sebou na zem... osm, devět - hop na nohy! Rocky se nasírá... Bum! Krev a sliny! Bum, bum a bum! Apollo sebou jebe o zem! A to, panečku, není takový drsňák jako italský blbec... vlastně hřebec. Zvednuté boxerky a euforií zkřivený ksicht, závěrečné titulky. Pro mě má celá série jeden zásadní problém (když odmyslím žánrová klišé) - postavu Rockyho, já tomu zpomalenému balíkovi nejsem schopná držet palce. Z mého hlediska průměr, který na TV obrazovkách nevyhledávám. 50% ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers