Akčná dráma z obdobia 2. svetovej vojny. Počas vylodenia v Normandii prídu o život dvaja bratia, ich tretí súrodenec zahynul už skôr na Novej Guinei. Keď sa kapitán John Miller dozvie o poslednom, štvrtom bratovi, chce ho za každú cenu zachrániť a dostať domov k matke. Na túto ťažkú úlohu sa podujem skupina ôsmich mužov. (STV)

Pauleto

Krvavá jatka na pláži Omaha Beach během vylodění Spojenců v Normandii byla jednou z nejhroznějších událostí v tomto období 2. světové války a téma čekalo na Spielberga, který si troufl a dokázal celou událost naprosto věrohodně natočit. Tomu ovšem nutně předcházela dlouhá příprava teoretická (studium historických dokumentů a podkladů), praktická i technická. Díky poměrně dlouhému výcviku herců se z nich stala elitní jednotka a jejich výkony jsou věrohodné. Scénář byl pochopitelně přizpůsoben hollywoodským potřebám, aby film byl divácky atraktivní, ale to nepostihlo bojové scény, které jsou natočeny naprosto famózně. Oba vrcholy filmu – scény z vlastního vylodění a závěrečná bitva o most od prvopočátečních příprav až do příletu spojeneckých letounů a příchodu osvobozující pěchoty – diváky vtáhnou do děje a jednoznačně ukážou, co je to válka. ()

FAxPR

čim jsem starší, tak tenhle film mám rád méně. nějak mi tam vadí ta přesná, skoro dokonale vypočítaná vizuální hra na city. a to proti amerikanismu nemám ani ň, to mi tady nevadí. ()

Ma_tes1

Podle mě nejlepší válečný film z období 2. světové války a možná nejlepší válečný film vůbec. Od počátečního vylodění, přes hledání ztraceného vojína až po závěrečnou bitvu se bylo opravdu na co dívat. Vynikající autentické záběry, skvělé obsazení, objevilo se hodně nových a neznámých tváří a to je moc dobře. Strhující podívaná ke které se budu moc rád vracet. ()

Mr.Hackels

Tolik opěvovaná úvodní scéna vylodění byla opravdu skvělá. Ale nejen ta. Líbilo se mi, že ač je to opravdu dlouhý film, vůbec neztratil tempo a pořád se něco dělo. Nedokážu si to tolik užít, protože válečné filmy mě jinak tolik neberou. Ale určitě stojí za to se na tohle podívat. Jen škoda, že jsem to neviděl na plátně, to bych možná tu hvězdu přidal. ()

Kubasino

Zase tolik mě to neoslovilo. Tyhle hollywoodské válečné "megafilmy" asi nejsou moc pro mě. Jako jednou vidět ano, ale víckrát snad ani ne. A ta stopáž je na mě v tomto případě opravdu moc. Film ve stylu "jdem, jdem - hele jeden z našich padl - jdem, jdem - á odpráskl jsem němčoura - jdem, jdem" je docela slabota a hlubší myšlenky se hledaly těžko. Pokud budu chtít vidět, jak vypadala válka, tak se raději podívám na dokument, než na tohle. Čekal jsem rozhodně daleko víc. ()

Alister

Spielberg je naprosto průměrný patetický umělec s geniálním darem v pravý čas šokovat.Velmi omezený pohled na válku, kde se skvělý američtí chlapci vypořádávají s ataky nelidských německých sviní. Takto zaujatej pohled bych omluvil jedine v případě, že by film vznikl někdy v 50 tých letech. Obraz ten je dechberoucí a hudba svojí bezuzdnou srdceryvností útočí na city diváka s jediným neskrývaným cílem dojmout a celkově posunuje film do až příšerně patetického vyznění. Spielberg má určitý dar, který dokáže prodat. Nemohlo být snad většího rozdílu mezi Čerevenou linií a tímto. Zatímco tento snímek se prodává, Tenká červená linie nikoliv. A znovu se přesvědčuji o tom ,že špatné umění má komerční potenciál daleko větší než to dobré. Naprosto nechutně vychovaný filmový divák jest. ()

Jevablo

Ten film je tak rozmáchlý, že je těžké hodnotit nízko, co? Začátek je bombastický, to už možná nikdo nepřekoná kromě nějaké potenciální 3D totálně skutečné záležitosti. Prostě to fakt lítá. Jinak příběh nehodnotím moc vysoko, je to prostě řežba, ale moc pěkně zpracovaná. Nevýhoda je přílišná délka filmu. ()

saaaky

Válečné filmy prostě byly, jsou a budou vždy mým šálkem kávy. A tento Spielbergův se od nynějška řadí na samý vrchol mého osobního žebříčku tohoto typu filmů. Ne kvůli vypjatým akčním scénám, kterými film - samozřejmě a naprosto pochopitelně - překypuje, ale kvůli tomu, s jakou přesností, lidskostí, realističností popisuje hrůzu války, jejího prožívání, ale zejména - jak vystihuje pocity a náladu mezi těmi, jenž většině z nás, resp. našim předchozím generacím, zachraňovali denodenně prdele na všech frontách a jenž byli těmi jedinými, kdo proti vyvstalému zlu něco začal dělat. Úvodní, stejně tak jako závěrečná scéna jsou naprosto ultimativním zážitkem nemajícím obdoby a jsou tak třešničkou na tomto krvavě zbarveném válečném filmu, který ale má smysl, má cenu a hlavně - má naprosto neodejmutelnou patronu kvality. Spielberg opět v čele. Bravo! ()

Thomasons

Absolutní paráda! Vylodění v Normandii mi vyrazilo dech svými naturalistickými scénami, které jsou umocněné výbornou kamerou. Samotného by mne zajímalo, kolikrát jsem se během filmu nadechl, jelikož dechberoucí scény byly každou chvilku... tak dobrý je to film :) ()

Saprofag odpad!

Naprosto souhlasím se Subjektivem, jen mu dám jiné hodnocení, protože je to spolu s Armagedonem největší a nejdojemnější sračka, kde se prostě nejameričtější režisér snaží ukázat, jaká že to jsou ti američané humání a romantická stvoření. Seru krev! Vzhledem k jednomu z největších počtů hodnocení se nebudu bát a dávám ryzí odpad!!! Ikdyž je film udělanej docela dobře, tak se nedá nic dělat. Hrůza! ()

Nečák

Vylodění bylo úžasné, ale ta závěrečná pasáž filmu...to se ani nedá slovy (či písmem) vyjádřit! Spielberg má mou velkou poklonu už jen za to, že se nebál dát prostor coby "akčnímu hrdinovi" Tomu Hanksovi, který by mi spíš seděl do volného pokračování Rain Mana - ale Hanks je holt herec, co by asi zahrál i rozbitou zářivku! ()

ohinek

Celý tento žánr, při nejmenším co se WWII na západní frontě týče, si nezaslouží být tak nemilosrdně Stevenem Spielbergem odstřelen. Po Ryanovi se možná ještě našli bláhovci, kteří se ho pokusili napodobit, nebo snad i překonat, ale o pár let později, když přišlo Bratrstvo Neohrožených, to vzdali i oni. A obě dvě díla sedí na trůně společně dodnes. A probůh už nikdy Ryana nesrovnávejte s Tenkou červenou linií, i kdyby ten film disponoval něčím srovnatelným, prohrál by s ním na celé čáře.A až se příště budete na Zachraňte vojína Ryana dívat, při titulcích nezapomeňte poděkovat Donu Malarkeymu, který nejenže přispěl při tvorbě Bratrstva, ale především myšlenka celého tohoto filmu šla z jeho hlavy. ()

JimWalker007

Nechcem opakovať slová, ktoré tomuto dielu venovali ostatní užívatelia. Takže len vlastná skúsenosť - na tento film som išel nachladnutý, sebecky mi bolo jedno, že sa to nepatrí. Chcel som ho vidieť, hoci som kýchal a strašne mi tieklo z nosa. Potom zhasli svetlá...a ocitol som sa na výsadkovom člne na studenom pobreží Normadie. Vzduch i telá vojakov začali rezať milióny guliek a mne sa odrazu na polhodinu zastavili hlieny. A potom prišla scéna s bodákom pomaly sa zabárajúcim do hrudníka. Pššššt..tíško..ešte teraz počujem, ako mi bije srdce... ()

TOPmoovie

skoda trapnych asi poslednych 7 minut filmu. vobec nesedia s filmom, ktory je tak realny ako len moze byt. takze 98% filmu je najlepsi vojensky film EVER. ()

weca

Pane Spielbergu, klobouk dolů! Vylodění na Omaha beach osobně považuju za nejlepší válečnou scénu, která byla kdy natočena. Na tohle se nezapomíná. Fantastický zážitek! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Ačkoliv tvůrci naznačovali už v loňském roce, že čtvrtý John Wick bude vůbec nejdelším filmem v sérii, oficiální zveřejněná délka přesto nyní většině fanoušků bere dech. Zatímco první snímek totiž… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)