KolarikKing

Tohle je o několik levelů výš než verze z roku 2017. Jediné, co mi vadilo byla ta délka. Ne že by mi to neutíkalo, ale některé scény mi přišly, že tam prostě nemuseli být. Na druhou stranu chápu, že Snyder chtěl ukázat celou svoji vizi. Oproti kino verzi je tu daleko lepší práce s postavami. Hlavně Flash a Cyborg jsou tu mnohem více propracovanější (naopak Batman mi přišel trochu upozaděný). Hudba se starým i novým soundtrackem dobrá. Vizuálně je to stále jedno velké digitální představení, ale aspoň přehledné oproti Whedonově verzi. Osobně doufám, že Snyder Cut bude slavit úspěch a my se dočkáme nějakého pokračování. Ačkoliv jsem fanoušek Marvelu tak tady musím smeknout. 9/10 ()

st4nford

Zack Snyder by se dle mně měl vzdát točení celovečeráků. Ve svém režijním stylu dává důraz na postavy a jejich psychologii s větší či menší mírou patosu (např. Watchmen), která prostě potřebuje své místo ve stopáži, čemuž víc odpovídá formát seriálů/minisériií. Každopádně patos mi vůbec nevadí, protože je to Snyder a tak by k tomu měl každý přistupovat. Když Snyder nedosáhne svého, tak pak vidíte narativně okleštěnou kinoverzi BvS nebo Whedonovu verzi Ligy a není to ono. Buď je to klišé tuctovka (LIGA 2017) nebo vám chybí ve vyprávění informace, které jsou důležité pro pochopení postav (BvS - tak je vše řečeno až v extended cut). Každopádně z této temnější a velkolepější Ligy spravedlnosti jsem nadšený. Vizuální lahůdka (kde mi dokonce nevadí ani digi-bordel), skvělá hudba a mnoho nových scén, které s videoklipovým/reklamním vizuálem dokreslují psychologii a motivace postav. 10/10 velké paráda! ()

rigby

Neskutečná stopáž mě odrazovala, ale nakonec se jednalo o velmi plynulé vyprávění. Nicméně spousta scén bylo zbytečných, nebo aspoň se mohlo více krátit na snesitelnější délku. Příběh je velmi jednoduchý, ale parádně navazuje, nemá dějové mezery, filmové vyprávění se opravdu podařilo na jedničku. Stejně tak to bylo i s efekty. Nějakou dobu jsem žádný superhrdinský film neviděl, už mi totiž svou šablonovitostí lezly krkem, ale tento byl příjemně osvěžující. Jen ten zbytečný závěr bych odstřihl úplně. Za mě tedy skvělý filmový zážitek, i když si ho nehodlám zopakovat. ()

Psychous

O hvězdu lepší než verze z roku 2017, bohužel Snyder opět a zase dokazuje, že je jen průměrný režisér, a já jen doufám, že se už k DC nepřiblíží ()

jouzy

No..., boje ok. Jinak roztahané, rozvláčněné, pomalé, zdlouhavé. Třetí dějství úplně o ničem, tak jsem se nudil, že jsem radši uklízel nádobí. Některé dialogy nepodstatné a zbytečné. Celkově potiché bez drivu, stále se tam fňuká a brečí, poskakují tam černoši a šikmoocí, plácají o hovnech a sračkách. Létající železní brouci jako dráby ve Ferdovi mravenci a Batman chyrtý jako brouk Pytlík. Hudba přímo odpuzující, v některých chvílích strašně vadila, jako by patřila do jiného filmu. Výkony herců (Flash, Cyborg) hnus, nesymp. Ale, abych jenom nenegativoval, tak celkem ušlo to, že to bylo natočeno v temnotě a jak už jsem zmiňoval boje ušly. Nejhorší věc, screen 4:3, na mé obří obrazovce totálně oříznuté, totálně k hovnu. Už zase kritizuji, ale nic jiného se asi nedá dělat. Celkově nic moc nuda, zbytečně dlouhé a dokonce i humor, o který se pokoušel Flash byl spíše na grcaní trapný. Celkem o ničem. Jedna upocená hvězda, za návrat Supermana a jeho boj proti klaďasům. ()

Rian_witcher

Trochu jsem se obával, že budu koukat na ten samý příběh s pár záběry navíc. Ale dostal jsem vlastně plnohodnotný film s podstatně pozměněným příběhem a jiným koncem. Postavy a jejich pohnutky jsou daleko propracovanější a konec konců ty 4 hodiny utekly jako voda :-) Méně humoru a temnější akce přispěla ke spokojenosti zvláště pro dospělé diváky. ()

Fuksinka

To je tak blbý, až je to vtipný. Původní verzi jsem neviděla a ani neplanuju. Toporný postavy, toporný dialogy. Už jen chybělo: "Vaše kánoe bude děravá jako ústa staré ženy". ()

kockodan

Prkenný potomek otrokářů Affleck hned v úvodu vleze do nějaké probahněné vesnice kterou celou obléká Zara, nebo co, a prkenně a animatronicky si tam povídá s nějakým polodementním nervním stařešinou v místní hospodě, zatímco celá vyfešákovaná dědina na něj čumí jako když nadloube volovi, jan aby pak na pobřeží zase všichni jak zhypnotizovaní kvíleli jak Viktorky u splavu z toho, že si Momoa namočí koule do vody. Animace a počítačová grafika (hlavně koní běžících tryskem) jak z devadesátkového béčkového fantasy dramatu, a furt dokola ty samé okoukané ksichty, jako křivohubá Adams, která se prochází jak píča s deštníkem kdesi v New Yorku, Gadot lítá jak pomatená v kožených nasrávačkách, mrská lasem Pravdy a vychytává kulky teroristů do předloktí vypasovaného měděnkou. Pro děti, nerdy a geeky možná dobré, já z takovýchto píčovin opravdu neuchcávám. Je to čtyřhodinová onanie Zacka Snydera. Kleenexy a lotion mu naváželi k režisérskému traileru po tirácích. Za protrpených prvních 15 minut: 9%. Pak jsem hodil ručník do ringu a pustil si AZ-kvíz. Ten u mě po tomhle ubohém sneak peeku zabodoval za 100%. ()

Jemes

za mě je tohle druhý nejlepší počin po filmu Superman s Cavillem , co se týče DC filmů od WB, i když tohle spíše jde na triko Snydera, který nám udělal radost a nakonec nám poskytl pohled na to, jaks i to představoval a já jsem spokojený. V celku se bavím nad některými komentáři a asi bych radil těm, co je to nebavilo nebo jim to přišlo, jako přeplácaný digi bordel nebo tam bylo moc zpomalovaček " nekoukejte na komiksové filmy a hlavně ne na filmy od Snydera ". mě se to třeba libí a chtěl bych vidět, jak by jste bez digi bordelu chtěli na ty plátna dostat záporáky z jiného vesmíru, jak by jste chtěli tam dát schopnosti hrdinů a hlavně provádět jejich souboje. Místo, aby jste byli rádi za to, že nám ty komiksy dávají v podobě filmů a skvělých herců, tak furt jen kňouráte !!!! za mě je tenhle originál o 500% lepší, jak ten paskvil z roku 2017 a mě se ta vize, co nám dal Snyder libí a chci pokračování. Konečně dostali prostor všichni hrdinové no možná Barry mohl dostat více, ale zase on bude mít sólo film, takže bych to tak nehrotil a Aquaman též měl tu sólovku, takže také mi nevadilo, že dostal o něco méně prostoru a nebyl tak výrazný, jako v jeho filmu. takže lidi nebuďte tak přísní a toxický na dobrý počin a berte to jako komiks a ne velkofilm z reálného života bože... ()

Merenre

Snyderova onanie, opájení se vlastní velkolepostí. Co chybí? Ta velkolepost. Whedonovi se (jistě se zoufalým obličejem v dlaních) povedlo z naprosto stupidní, egomaniakální hovadiny vyextrahovat aspoň běžnou komiksárnu, sice pitomou, ale svižnou a místy docela zábavnou. Snyder se rozhodl, že si to nenechá líbit. Přispěchal se svou verzí, ze které žalostná stupidida sálá jak z rozhicovaných kamen. Větší část nové stopáže tvoří groteskní zpomalovačky a bizarní radoby dramatické scény, kterými nás Snyder krmí hned od první minuty. Vidíme jeden srdceryvný výlev za druhým, samozřejmě dávkovaný ve zpomalovačkách jak v kazašském filmu, kde rejža koupil nový software a objevil tuto funkci skákaje a tleskaje přitom štěstím a blahem. Snyder se rozhodl nasypat do nás co nejvíc šablon, které se tak osvědčily ve třístovce. Jenže toto není žádná bitva u Thermopyl, ale groteska, na níž je nejgrotesknější právě snyderova snaha tvářit se smrtelně vážně. Whedon tu nechtěnou patetickou a egomasturbační komičnost zkoušel trochu zmírnit tím, že celému filmu nasadil malého sebeironického smajlíka...výsledek byl slabší, ale aspoň ne úplný facepalm jako toto. ()

halberdier

Původní Justice League byla relativně zábavná jednohubka, která trpěla především násilným naroubováním hrdinů DC, kteří ještě neměli svoji sólovku, do týmovky ala Avengers. V tomto vidím největší posun nové Justice League od Zacka Snydera. Postavy Cybroga a Flashe dostaly mnohem více prostoru a tím si k ním mohl divák vytvořit alespoň trochu vztah. Aquaman je stále nevýrazný (proto díky za fajn sólovku od Wana) a Wonder Woman je celkem fajn (určitě víc než ve WW84). Trochu zamrzel prostor pro loučícího se Henry Cavilla - dostal v podstatě stejný prostor jako v původním sestřihu. Potešila postava Steppenwolfa, která je určitě zajímavější a designově povedenější než v původně. Zajímavý byl i Darkseid, nicméně do záporáků Thanose mají pořád daleko. Čtyři hodiny Snyderova setřihu ubíhají relativně svižně i když děj je v podstatě totožný s původním filmem. Kde snyderův film určitě trpí , tak to je v trikových scénách, kterou jsou hodně tmavé a místy trikově slabé. A taky fakt, že závěrečné bitevní scény ve všech Snyderových DC filmů jsou hodně podobné a zaměnitelné. Formát 4:3 může být sice fajn v IMAXU, ale na ploše monitoru nepůsobí úplně nejlíp. Snyderův režiserský sestřih je určitě lepší než ten původní, rozšiřuje původní film a kvalitou je uhruba na úrovní BvS, který se mně líbil. A v době, kdy je nových opravdových blocbusterů jako šafránu, tento film potěší spoustu komixových fanoušků. ()

serdehelan

Jakože.....4 hodiny digitálneho bordelu a hodne ale hodne zlých dialógov....ale stále sa dajú tie 4 hodiny upozerať. Zack Snyder by trocha mohol ubrať, ten jeho štýl už je hodne prevarený a v kombinácii so slabým scenárom, nefunkčný. ()

Lukrat

Má vůbec smysl se k tomuto nějak vyjadřovat? Asi no, a tak to vezmu ve zkratce. Snyder si tady drobátko pohonil ego, aby světu dokázal, o kolik je lepším režisérem než Whedon. Tak nějak to úplně nevyšlo. Nejedná se o špatný film, to vůbec ne. Rozhodně je delší, temnější, výpravnější a mnohem více zaměřený na postavy, jejich příběhy a charakter. Pár dobrých scén tu taky máme. Vzhledem ke stopáži to ovšem nestačí a těch "hloupějších" scén tu máme více. Když jsme u scén jako takových - Gal Gadot aka Wonder Woman měla tolik přepálené...VŠECHNO...až jsem tu postavu přestal mít rád. A to jsem si její první film poměrně užil. Ke scénáři typu "Batman Vs Superman" od pana Chrise Terrio se nebudu vyjadřovat. Za ta léta jsem si u DC filmů zvykl, že hloubka myšlenek je opravdu tristní. Hudba byla průměrná - nerušila, nenadchla - z řady vybočila jen již zmíněná Wonder Woman, viz výše. Co se postav týče, Affleckův Batman mě dost baví, Adams byla fajn a dle mého nejlepší Lois od dob Margot Kidder, či Teri Hatcher. Cavil byl trochu lepší jak ve Whedonově filmu. Momoa zde zastal mužský sex symbol, aby tak DC natáhlo i nějaké publikum ženského pohlaví. Cyborg naprosto zbytečná, špatně zahraná, napsaná a v konkurzu debilně vybraná postava. Fleshe miluji z DC asi nejvíc, bohužel ten Millerův mě vůbec nebaví. Oproti Cyborgovi ovšem má v příběhu aspoň důležitou roli. Ostatní postavy jsou zbytečné. Možná pravá ruka hlavního záporáka stála za řeč. *SPOILER* druhý konec z alternativního světa byl mega-super-cool a Letův Joker zde zahrál na úrovni Ledgera či Phoenixe *SPOILER* ()

cubiczech

hele je to drasticky a dramaticky lepší než původní kinoverze. Jenže tohle tak nějak nestačí jelikož je to vykoupeno 242 minutama našeho času... ()

bonovox

Zack to dokázal a natočil najlepšiu DC comicsovku. Oproti verzii z roku 2017 tu funguje všetko ako má. Každý z hrdinov má dostatočný priestor v akcii a aj v životnej rovine. Herci hrajú všetci do jedného koncentrovane a aj zaporak je skvele vykresleny. 4 hodinová stopáž vôbec nevadí, všetko tu sedí ako má, dokonca ani neustále spomaľovačky nenudia. Avengers sú u mňa stále lepší, ale táto Zackova verzia už nemá ďaleko k dokonalosti. Veľká škoda že to ale nejde v kinách, to by bola pecka. 80% ()

HellsAngel

Čuduj sa svete, Zack Snyder svojim režisérskym zostrihom skutočne „opravil“ Justice League vo všetkých oblastiach, kde Whedonova kinoverzia pred rokmi zlyhala. A to dokonca takým spôsobom, že sa nebojím siahnuť po označení výborný film. Na úplne základnej úrovni síce môžeme hovoriť o rovnakej snímke, jej vnímanie divákmi ale nadobúda diametrálne odlišné konotácie. Je vidieť, že tentokrát sa jednoducho nerobili žiadne kompromisy, vďaka čomu môžeme sledovať necenzurované a ničím nelimitované dielo, ktoré má vzhľadom na dvojnásobnú stopáž dostatok priestoru na omnoho lepšie prekreslenie všetkých postáv (kladných ako aj záporných) a podrobnejšie rozpracovanie ich motivácií. Zároveň z filmu úplne vymizol silený humor a na jeho miesto nastúpili pomerne vydarené vtípky, pričom dialógy všeobecne si oproti originálu razantne polepšili. O niekoľko úrovní vyššie sú aj špeciálne efekty, na ktoré sa konečne dá pozerať a v kombinácii s prepracovanejšou bojovou choreografiou majú akčné sekvencie väčšiu šťavu. Úplne preto rozumiem, ak niekto hovorí o Snyder Cute ako o niečom úplne novom – kvalitatívny posun je totiž neuveriteľne markantný a celý film pôsobí omnoho ucelenejšie, vyzretejšie a najmä autorsky osobitejšie. Pán režisér to mal evidentne celý čas veľmi dobre premyslené, no otázkou ostáva, či by to dopadlo rovnako dobre aj v prípade, ak by svoju verziu filmu predsa len uviedol do kín v roku 2017. Pri zostrihu na veľké plátna by totiž nepochybne musel zahodiť minimálne hodinu obsahu, čím by sa dostal do podobne ošemetnej situácie ako s neslávne známym Batman vs. Superman. No v takejto čistokrvne geekovskej podobe som si vychutnal každú jednu scénu (dokonca aj záverečnú Knightmare sekvenciu) a doslova chrochtal blahom. Piata hviezda je v tomto prípade z polovice prejav rešpektu za nesmierne náročnú realizáciu tohto zostrihu (bez fanúšikov by to nešlo), no kto vie, možno po opakovanom zhliadnutí si ju naplno zaslúži aj samotný film. Podobne na druhýkrát som docenil aj Watchmenov, ktorí z môjho pohľadu naďalej ostávajú magnum opus tohto komiksového vizionára. ()

tabu

Neskutečná událost, která mě i navzdory pochybnostem dostala a ponechala s pocitem výjimečného (minimálně pro komiksové blázny) prožitku. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze