Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Paxxx.cz

Minimálně stejně dobré ne-li lepší než první díl, zkrátka dobrá popcornovka na doma od Netflixu. Ano je třeba přehlédnout, že hlavní postava jakoby si přenesla nadlidskou sílu od své jiné populární postavy Thora. Já se ale soustředil na nápadité akční scény (především pasáž s utěkem z vězení neměla chybu) a musím pochválit i skvělou kameru. Pokud by jsme se dočkali i pokračování, které si bude stále držet podobnou kvalitu tak sem s ním prosím - 7/10. ()

Praxis

22 minutová extáze na "jeden záběr" okořeněná hnusným CGI, kdy se všichni nahánějí kdesi v brdských lesích a polabských chemičkách, Hemsworth nesmrtelnej (co takhle se utkat s Johnym Wickem?), ale jinak svižná, odsýpající akcička o fous lepší než jednička. Už se těším na třetí díl. 78% ()

slord

Akčná lahôdka, ktorá ešte o level predčí svojho tri roky starého bračeka. Remeslo je špičkové, (sekvenciu väzenie - vlak si budem púšťať opakovane) kde som občas nechápal ako to dali celé dokopy, tvorcovia to majú proste v malíku, cgi občas nie je najlepšie, ale to sa dá ľahko odpustiť, keďže. Oceňujem aj trošku lepšie prekreslenie hlavného hrdinu, ktorý dostal na pomery akčného fláku celkom hĺbku a aj zvyšné postavy ma bavili viac ako tomu bolo v jednotke a aj tie dialógy medzi nimi neboli na zahodenie, a aj zaporák mal niečo do seba. Prekvapivo tu na mňa fungovali aj emócie, kde som sa párkrát pristihol ako mam vlhko v očiach. Chvíľku síce trvalo kým sa to rozbehne, ale od tej 21minutovky to dostane poriadne grády, a napriek vlastne jednoduchej zápletke som sa počas sledovania kochal blahom. Pokračovanie ako sa patrí. 8/10 ()

italka63

Za mne lepší než jednotka, svižné akce, skvělý Hemsworth a není potřeba namáhat moc mozek, zkrátka oddychový akčňák a tak to má být. ()

Trevor

Čo je najviac na smiech ťažko povedať, či útek z väznice kde porazia 2145 väzňov a 135 dozorcov, či helikoptéra ktorej náboje neprestrelia kuchynskú linku a nepoškodia notebook, či ultra feministické gruzínske RPG ktoré rozdrbú 8 policajných áut a jeden vrtuľník ale alfasamičke síce zničia auto ale iba rozmažú mejkap, či kretén Santo alebo večná trauma lúzrov z Netflicu z polície a cirkvi (v tej katedrále to bola už topka,plazím sa po 5 cm nôž, nehodím predsa hrdinovi na lebku vrece cementu co je po ruke) ale keď vypnete všetky mozgové bunky okrem tých zodpovedných za správne fungovanie zraku dokážete to dopozerať. Netflix má svojho Johna Expantables Wicka, dúfam že počtom epizód nepokorí Rýchlo a zběsilo. Pretože takéto záležitosti majú končiť trojkou. ()

Derek

video game: the movie. samozrejme je to zabava sledovat a malo to i par akcnych scen ktore dokazu zostat v pamati na viac ako jeden den, ALE cely film vyzera ako nejaka videohra (Call of Duty pride na mysel ako prve) a chyba tomu uveritelnost. 80tkove akcnaky (ktorykolvek film Stalloneho ci Schwarzeneggera z toho obdobia) sa samozrejme nemoze s dvojkou Extraction rovnat v choreografii akcnych scen, ale vdaka faktu ze akcia ktoru divakom ponukli vznila na filmovom place a nie v pocitaci dava spominanym akcnym dedkom doveryhodnost o ktorej si dnesne akcne hviezdy mozu len zdat. ()

Blackhand47

Jak to u podobných akčních sérií bývá, s každým dílem přibývá akce, výbuchů a hrozivých nepřátel a Vyproštění není výjimkou. Tentokrát musí hrdina čelit rodinnému dramatu, kdy z gruzínské věznice vysvobozuje sestru svojí exmanželky, kterou tam drží její zločinný manžel. Zde musím poznamenat, že snaha o polidštění padouchů skrze flashbacky, jak jako děti trpěli, se moc nepovedla a jenom zbytečně natahuje stopáž filmu. První polovina má opravdu skvělou akci a místy není špatná ani v té druhé, ale postupem času se začnete dívat na hodinky, protože to ne a ne skončit. Na závěr máme teaser na pokračování, které bude zřejmě zase bombastičtější... tak snad z toho nebude další Wick nebo Rychle a zběsile, kde se solidní akční série proměnily v ságy o nesmrtelných hrdinech popírajících fyzikální zákony. Hodnocení: 70 % ()

grogodil

Viac toho istého. Ale v nič viac som ani nedúfal a neprosil. A vždy dám radšej prednosť tažkotonážnemu Rakeovi pred tancujúcimi baleťákmi s katanami v nepriestrelných kvádrach. Lebo Wick, ktorého nejak často v súvislosti s tymto skloňujú, ma nudil svojou ubíjajúcou monotónnou choreografiou a vytrhával zo zapnutého výplachového ržimu tou svojou výsostne absurdnou mytológiou. A na rozdiel od toho, počítanie mŕtvych s Hemsworthom ma bavilo. Síce jeho body count tiež konkuruje Topperovi Harleymu, no takáto béčková, rádoby v realite uchopená, explozívna a priamočiara military akcia, neustále v tempe kropená nábojnicami, to na mňa funguje intenzívnejšie, oddychovejšie a strávitelnejšie. A hej, tie sústavné kamerové fintičky a vývrtky sú takisto vysoko nad televíznym priemerom. ()

higuain

Je to horší než jednička. Ale naštěstí ne zas tak výrazně. Akce je technicky pořád velmi kvalitní a kdo má rád surové kontaktní akční scény s dlouhými záběry bez střihu, bude se mu na to přinejmenším dobře koukat. Příběh je zde takový, že v rámci možností žánru ještě dává jakž takž smysl a zároveň je vlastně jen omáčkou mezi třemi akčními pasážemi, které doslova tvoří všechny tři akty filmu. Závěr pak zavání tím, že se z toho klube další "nekonečná" akční série, z čeho teda úplně dobrý pocit nemám, protože ač mám tenhle typ filmu v zásadě rád, nevidím zde moc prostoru ke zlepšení oproti tomu, co už jsme viděli. Ale třeba se mýlím, Mission Impossible po druhém díle taky vypadala vyčerpaně. Slabší 4%. ()

kajas

Dvojka navazuje na poslední scénu prvního filmu (takže je vám jasné, že žoldák s tváří Thora určitě přežil) a následně vypráví klasický příběh o nájemném zabijákovi v důchodu, který se z osobních důvodů pustí do posledního úkolu. Mohlo to být o dvacet minut kratší s aspoň trošku vybroušenějším scénářem, ale na jedno podívání naprosto ok, akční scény jsou moc povedené. ()

kinderman

Připadal jsem si, jako kdybych nesledoval film, ale počítačovou hru, kterou za mě ovládá někdo jiný, podobně jako u Johna Wicka 4. Akční filmy se stávají přehlídkou vymazlené choreografie a technických machrovinek typu: jak to natočit a sestříhat, aby si divák myslel, že je to všechno v jednom záběru. Kde jsou ty časy, kdy si John McClane vytahoval střepy z chodidel a diváka to bolelo. Stejně jako u zmíněného Wicka dám nakonec čtyřku, a sice za postavy Nik a Jaze, jediných, na kterých mi jakžtakž záleželo, a pak ještě za hitchcockovskou scénu, protože když hrdinové "visí nad propastí", je to zkrátka napínavé vždycky. Třetího vyprošťováka si už ale nechte. ()

dyfur

.....podľa mňa lepšie ako jednotka....pozerateľné...akčné...aj keď asi by sa banda mafiánov-teroristov tak ľahko ,za tak krátku dobu v plnej výzbroji na helikoptérach nedostala do Wiedne - to už bolo aj pri pripustení žánrovej"voľnosti" - dosť moc :) ()

fallangell

Čistokrevných akčňáků se už moc netočí. Takže očekávání jsem měl velké. Ale nechávat padouchy žít, aby mi mohli později zabít kámoše je diletantství. Stále zlatý Die hard. ()

ilemas

Oproti prvnímu dílu je dvojka hustej nářez a hlavně lepší příběh. Vynikající kamera, choreografie soubojů, mix zvuku, hudba to vše dělá z filmu skvělý zážitek, ale jak už to u takových filmů bývá, je třeba vypnout mozek a bavit se. Co mě ale překvapilo, že je to podle komiksu od Andeho Parkse „Ciudad". Doufám, že trojka bude ještě lepší. ()

M.i.k.e

už první Vyprstění byla fajnová oddechovka a dvojka jde v tomhle ještě dál a nebýt dvou hlušších míst na začátku a uprostřed, šlo by prakticky o nonstop akci. Příběh je sice extrémně jednoduchý, triky nejsou zdaleka na úrovni áčkových sourozenců a stopáž je opět lehce přepálená, ovšem na rozdíl třeba od čtvrtého Wicka jsem tady z té nezastavující akce neměl pocit že by mě vysávala a bavila mě celou dobu. Úplně jsem si nedovedl představit v čím by pokračování mohlo překvapit, ale ono se to tvůrcům povedlo a dvojka je lepší než jednička. Být točená z pohledu první osoby, klidně mohlo jít o pokračovaní Hardcore Henryho...v rámci žánru 80% ()

Lenka.Vilka

Na dvojku jsem se těšila jako blázen. A vážně se to povedlo. Ano, jsou tam momenty, kdy jsem byla trochu nervózní, ale většinu ostatní doby vypadá film prostě dobře. Příběh je...no, jako jednička...ale koho to zajímá? Mě ne. Až mě to bude zajímat, pustím si jiný film  ;) jenom škoda, že první polovina působí, že všechen rozpočet vyplácali tam. A není to jenom těma svůdnýma 21 minutama. Jenom mi nepřišlo, že akce v tomhle filmu graduje. Prostě předvede to nejlepší na začátku a dál to už něco těžko přebije. Kde neříkám, že to je špatné...jenom v porovnání to lepší jsem už přeci viděla v první polovině. A i tak je to celé dohromady dobré. Svižné akční pokoukáníčko. Mňam! ()

bourec

Tak dvojka je neuvěřitelná. Pro idioty, který maj obří mozek, a přemýšlej na hajzlu i u toho, kterou haksnou si utřou prdel, tak těm dopředu tady píšu, nepouštět. Pro vás to není. Zbytek bude chrochtat. Znovu neučesanej street fight, spousta střílení. Navíc sympatický objekty k záchraně, což vyváží i hnusnej záporák, a to  je v podobným filmu strašně důležitý. Viz Equalizer a Marton Csokas. Lokace jsou skvělý. Jak gruzijský vězení, tak i Rakousko. A jak už sem psal. Příběh jednoduchej, v některejch směrech i přitaženej za kšticy, ale jede to jak prase. Pro mě je to bomba. 100%. ()

C0r0ner

Při akčních scénách je to sice přestřelené jako ve Wickovi, ale je prostě radost na to koukat. Mimo akci to není nic moc, takže mám podobné pocity jako z jedničky - obecně žádná sláva, ale v rámci žánru v pohodě a na jedno podívání dobrá věc. 70% ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno