Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

johnymdoe

Když ve třetině kriminálky odhadnu, kdo to byl a jak to celé bylo, tak i navzdory opravdu velice dobrým hereckým výkonům a dobré režii nemůžu, než dát jen 70% a tři hvězdy. ()

tragos

Vylíčení a postupné odhalování mýtů (nebo faktů?) okolo postavy Kaysera Sozeho je stručně řečeno geniální. Scénář by zasloužil absolutorium. Jen škoda, že pointa mně (a určitě nejen mně) docvakla mnohem dřív, než by bylo zdrávo. Hodně nadprůměrné krimi/drama. ()

finn

Nedoporučuji shlédnou tuhle místní perlu po té, co vám věichni do vychválí geniální zvrat. Dojde pochopitelně k tomu, že si člověk celou dobu říká "kde to sakra bude". [SPOILER] Mně se osudným stal střih na onu osobu ve chvíli, kdy mělo dojít k zachycení portrétu podle jediného přeživšího. Ikdyž jsem posledních pár minut skoro uvěřil ve svůj omyl (plus pro tvůrce), nakonec mi tip vyšel. Škoda, že bez té "geniality" z filmu vyšumí hlavní kouzlo. Na 4* film povyšuje výkon Spaceyho a funkční mozaika děje. ()

Darkslayer

Skvelý scenár, réžia, herecké výkony a dokonale vystavaná atmosféra. Jeden s filmov, ktorý už fakt ostatní môžu len kopýrovat. Aj keď som mal ciťák ako to dopadne film som si užil až do poslednej sekundy. ()

TETŘEF

Do scény s přepadením v New Yorku, jsem se bavil jen Obvykle (3*), potom sem se začal bavit neobvykle a ke konci jsem se bavil nadobvykle (mhm). Možná trošku překombinované. ()

Radek.SCH

Já vím, že mi nejspíš nebudete věřit, ale já jsem si myslel hned na začátku, že to byl on. Postupem času se tam ale začaly navrstvovat další a další informace, které mě hodně zvyklaly. Ale ono nakonec jo! - 80% ()

huko

V roce 1995 to musela být ještě větší pecka, v roce 2010, po všech podobných filmech, už od půlky víte, kdo asi za všechno může, ale tak jako tak je nádhera to sledovat. A úžasné je to v původním znění, kdy zvuk zní šeptacím dojmem a atmosféra je prostě úplně jiná než u současných filmů. Prostě zážitek! ()

merigieren

Několik zločinců, konec na začátku a jeho pomalé rozkrývání s mluveným doprovodem je hezké. V průběhu provedou pár loupeží a řeknou krásnou větu o Ďáblu, i kdyý ďábel je proti Sozemu ubrečený děcko :-) Ďábla každý pozná, ale na Sozeho koukáte od začátku filmu a stejně se to dozvíte až na konci... Jak si asi přečetl výrobce hrníčku, když byl naplněný kávou? Ale stejně je to hezké jméno Kobayashi :-) ()

Hapretor

Kdybych to viděl o pár let dřív, nejspíš bych se z toho posadil na prdel. Nebo lépe řečeno - sesunul ze židle. Ale teď už mě to nějak nedostalo. Bylo to hodně dobrý, to je fakt, ne však ohromující. Kevin Spacey zde hrál velmi dobře, ale na Oskara? No, já mu to nezávidím, ze srdce mu to přeji. Děj je originální a hezky odsýpá, jen jak říkám - je třeba to vidět v "zárodku". Teď jsem již zhýčkán jinými, novějšími, tomuto podobnými počiny. ()

sadlokan

Ale nebudeme moc přemítat o tom,jak to ten Kaiser sauce všechno dokázal,že?Protože to dojdeme buď k spiknutí na úrovni tak asi, vlády,do pekla,nebo do nějakýho jinýho díry. ()

Evander

Stěží hledám slova, kterými bych přesně vystihnul, co pro mě tento geniální snímek znamená. Úžasně propracovaný děj, fenomenální výkon Kevina Spaceyho, naprosto nepředvídatelné rozuzlení, to vše a mnoho dalšího tento klenot nabízí. Navíc opakované shlédnutí na zábavě neubírá, ba právě naopak.... Agent Kujan: "I'm smarter than you and I'm gonna find out what I wanna know. And I'm gonna get it from you whether you like it or not." - kdo viděl do konce, ví proč se smát ;-) ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)