Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

Ivoshek

Neuvěřitelné, já tenhle film zapomněl ohodnotit..... Výborná krimi s příjemně zašmodrchaným dějem, trochou humoru a hlavně grandiózní pointou, která je imho srovnatelná třeba s koncem Šestého smyslu. ()

Othello

Takhle perfektní scénář by si podle mě zasloužil malilinko dynamičtější režii. Singer sice občas vykouzlí fakt hravou scénu (Kobayashi ve výtahu, střih ze scény, kdy policisté sbalí Kevina Pollaka), ale celý to má na mě příliš osmdesátkový statický feeling. Dosti tomu dopomáhají i ty doslovné brutální scény (navíc, kde jinde uvidíte podříznutí dítěte v záběru). Jinak je to ale strašně zábavný film. ()

Thomick

Film, respektive jeho zápletku, můžete pochopit na vícero způsobů (doufám, že jen na ty dva, jak se domnívám) a pokaždé vámi lomcuje něco nepopsatelného. Při prvním zhlédnutí mi totálně vyrazil dech úplný závěr, celou noc mi pak šrotovalo hlavou, jak to tedy nakonec celé bylo, dával jsem si dohromady stěžejní scény (důležité byly vlastně všechny stejně - žádná nebyla navíc) a okolní svět? Ten mě nezajímal, byl jsem najednou "obvykle podezřen". Napodruhé všechno klaplo náramně a já si už jen mohl vychutnávat hereckou estrádu v podání úžasného tria Spacey-Byrne-Postlethwaite či nádherně ponurou atmosféru vytvořenou bláznem v dobrém slova smyslu, jménem Bryan Singer. Za mě 100% jako vyšitých. ()

JASON_X

Nemůžu se ubránit dojmu, že tenhle film je na ČSFD o několik procent nadhodnocený. Jistě, kvalitní noirová kriminálka s dobrou detektivní zápletkou, precizní filmařská práce (režie, kamera), spousta známých herců, ale... Ale detektivní zápletka je vytušitelná celkem brzy a kromě mladého Del Tora, Spaceyho a částečně i Byrnea mě žádný další herec svým výkonem příliš nezaujal. Líbilo se mi to, bavilo mě to, má to skvělou atmosféru, ale nijak zvlášť odvázaný z toho zkrátka nejsem. ()

Necrotongue

Dnes jsem se jen ujistil, že mě film i po těch dlouhých letech stále baví. Nedovolil bych si tvrdit, že snímek nemá žádné mouchy, jen je natočen takovým způsobem, že jsem se rozhodl veškeré nedostatky ignorovat. Herecká sestava byla hvězdná, a jako obvykle jsem si užíval herecký projev Toho, jehož jméno se nesmí vyslovit z rozhodnutí Mezinárodního denunciačního a inkvizičního hnutí. No, tradičně mám fanatiky u finální fáze trávicího traktu, takže Kevin Spacey nadále zůstává v mé desítce nejoblíbenějších herců. ()

Mgb21

Skvěle vystavěná krimi, která vás nutí celý příběh pozorně sledovat a přemýšlet o všech věcech. Kevinu Spaceymu tahle divný týpci jdou a umí se v nich vyžívat. Poslední dobou mi dojem z filmu kazily nepovedené konce. Ale u tohohle snímku jsem byl přímo nadšenej. Přesně takhle to mám rád!!! ()

becki_tu

Kriminálka všech kriminálek. Ačkoliv je zde vyžadována vetší míra pozornosti a následného přemýšlení, rozhodně to stojí zato chvíli si lámat hlavu. Dalšími poznánacími znameními téhle atmosférické a opravdu nevšední záležitosti je jedna z životních rolí Kevina Spaceyho a konečná uzemňující pointa. Geniální skorodokonalost. ()

MeanWhile

Tento film se rovná velké parádě, jak přes neuvěřitelně skvělý scénář, tak přes parádní režii a dobré obsazení. Benicio Del Toro, ikdyž se ve filmu moc neobjeví, byl dobrej. Ale největší podíl má samozřejmě Kevin Spacey, kterej dostal zase Oscara, a myslim že i zaslouženě. Sakra, přes celé začátky filmu jsem si řikal, že je to buď nějak pomatené, nebo jsem asi já předtím něco pil a moc jsem film nepochytal. Ale poté se to začínalo rozjíždět a konec filmu udělal ten největší rozbřesk jaký se v tu chvíli mohl stát. Ale to všechno nepomohlo filmu k tomu, aby z toho byl nějakej světobornej snímek. Tři a půl hvězdy kdyby to tak šlo. ()

Earl_23

Já jsem rozhodně čekal o dost více. Ale poslední minuta filmu je tak skvělá, že si Obvyklí podezřelí minimálně 4 hvězdičky zaslouží. ()

luka4615

Vytříbená režie Bryana Singera, která je rámována výborným příběhem a perfektními hereckými výkony, z nichž nejvýrazněji dominuje Kevin Spacey. „After that my guess is that you will never hear from him again. The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he did not exist. And like that... he is gone.“ ()

Morholt

Tak nevím. herecky sice zvládnuté, Kevin Spacey pajdá důvěryhodně, ale jinak to nebylo nic, co by oproti jiným kriminálkám mělo něco navíc. Scénář spíše průměrný a ani režie nebyla nijak výjimečná. Po necelé hodince jsem začal odbíhat do kuchyně, abych tam nakonec zůstal a jen občas z ní vystrčil hlavu. Jediný výraznější pozitivum vidím v tom, že to co jsem si tam upatlal bylo fakt dobrý. 50% ()

Lucasion

"Největší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje." The Usual Suspects je thriller, který je vyprávěn pomocí flashbacků. Často jsem o filmu slyšel - geniální a brilantní myšlenka či zakončení. Geniální bych neřekl. Film Počátek byl geniální. Obvyklí podezřelí jsou…skvělý. Zápletka je opravdu vykreslená do posledních detailů a story pak odsýpá jak na drátku. Výborné herecké výkony a skvělá atmosféra. Kevin Spacey jako jediný co přežije a vypráví celý příběh. Radost na něj pohledět. Rozhodně dokoukejte do konce, Poslední minuty za to opravdu stojí. (74 procent) ()

Richie666

Poměrně dosti složitě koncipovaný scénář, který až zbytečně často nakusuje přílišné detaily, jejichž vysvětlení je k případné pozdější nelibosti diváka ponecháno do značné míry napospas jeho fantazii, tvoří z tohoto snímku vcelku slušný oříšek co se chápání týče a nabádá tak ke spoustě retrospektivních otázek, na které nalezení odpovědí není zrovna jednoduchou záležitostí. Časté prolínání se několika příběhů v podobě neustálého pohybu po časové ose tam a zpět na přehlednosti daných událostí taktéž nepřidá a na scénu posléze nastoupivší postava nezištného, mýty oplývajícího Kaizera Sozeho, má tendenci zastínit divákovi i ten poslední svit naděje, že se ve svém dosavadním zmatení - mimojiné i z převelkého množství jmen a postav - nakonec dočká prozření „vlastně tak logického sledu informací“. Konečná a možná kupodivu celkem lehce stravitelná pointa této výživné podívané se tedy zdá býti značně osvobozujícím rozuzlením připodobitelným například ke konečně jakž takž rozžvýkanému kousku prorostlého masa, které se Vám už už jej chtě vyplivnout podařilo spolknout, až Vás to samotné překvapilo, ačkoli jste to ale vlastně více či méně čekali nebo v to alespoň doufali. Proč tedy dávat tomuto nadmíru spletitému ději s na jednu stranu vcelku překvapivou, ale na stranu druhou ne až tak jedinečnou pointou, pět hvězdiček?! - Podívejte se a uvidíte. ()

Listeroman

Konečně! Po dlouhé době jsem měl tu možnost shlédnout pořádný film u kterého se taky musí přemýšlet. Opravdu ohromně zajímavá zápletka o které nemám celý film ani páru a pořád čekám kdy se to vyjasní. Film je doplněn pěkným soundtrackem který vytváří zajímavou atmosféru a mysterióznost. Kevin fakt umí hrá všechno od blba po mimozemšťana a tady se to ukázalo dvojnásob. ()

Katullka

Tak tohle jsem fakt nepochopila. O čem to vlastně bylo? Nuda nad nudy a ke všemu všechno děsně jednoduché. Absolutně nepřekvapení diváka. Proč tohle dělám? Proč si tohle pouštím? :-O Ráda bych se stala nemluvnětem, co nevidělo tolik filmů a zkusila i takový film ocenit tím, že bych byla neposkvrněna.. nejsme. Takže nuda. ()

Fleur6

Špičková výprava, podarený Benicio Del Toro a vynikajúci Kevin Spacey (nečudujem sa, že dostal Oscara), na môj vkus však priveľmi zmätené a celý stred mi tak nejak unikal. Posledné minúty však jednoznačne stoja za to :-) ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)