Portrét boxera Jakea LaMottu, šampióna v strednej váhe, ktorý bol povestný svojou výdržou a odolnosťou v ringu. Film sleduje LaMottove osudy počas dvoch dekád od začiatkov jeho boxerskej kariéry v štyridsiatych rokoch. LaMotta sa preslávil agresívnym štýlom boja a nezlomnou zaťatosťou, vďaka ktorej neraz z posledných síl odolával ranám svojich súperov. Jeho prchký a výbušný temperament mu vyslúžil prezývku Zúriaci býk a doviedol ho nielen k boxerskym výhrám, ale aj k životným prehrám. LaMottu spaľovala žiarlivosť, kvôli ktorej stratil milovanú ženu Vickie i jediného priateľa a spojenca, svojho brata Joeyho. Po ukončení kariéry viedol bar, ale kvôli známosti s neplnoletou dievčinou sa dostal do väzenia a po prepustení skončil ako bavič v nočnom podniku. Režisér Martin Scorsese nakrútil film podľa LaMottovej vlastnej autobiografie. Z príbehu o vzostupe a páde boxera vyťažil materiál pre ilustráciu svojich obsedantných tém komplexu viny, sebadeštrukcie a problematického vzťahu muža k žen e. Zúriaceho býka LaMottu zobrazil ako muža neovládateľných vášní, ktorý si zúrivosť vybíja násilím na tých, ktorých najviac miluje, a vykúpenie za svoje viny následne hľadá v ranách utŕžených v ringu. Robert De Niro kvôli úlohe LaMottu podstúpil intenzívny tréning a neskôr pribral 20 kg. Svoju postavu obdaril nielen animálnou zúrivosťou, ale podarilo sa mu stvárniť aj beznádejnosť boja zúriaceho býka, ktorý musí ísť vždy hlavou proti múru. Za svoj herecký výkon De Niro získal Oscara. Film je povestný bravúrne stvárnenými scénami v ringu, zobrazujúcimi násilnú stránku tvrdého športu. Oscarom bola ocenená aj Scorseseho stála spolupracovníčka, strihačka Thelma Schoonmakerová. Film bol nominovaný na Ceny americkej filmovej akadémie vo viacerých kategóriách a hoci Scorsese cenu za réžiu nezískal, jeho Zúriaci býk je považovaný za najlepší film osemdesiatych rokov a roku 1990 bol zaradený do Národného filmového registra. (oficiálny text distribútora)

Andre3000

Ono bylo to skvěle vylíčeno. jednalo se o poutavý příběh, včetně (ne) slavného konce. Ale mě to prostě nebavilo. Asi sem si od toho moc sliboval. Když si říkáte...ať už je ten konec toho filmu, tak to prostě není ono. ()

zette

Zuriciho byka jsem videl podruhe a opet me nijak nezaujal. Nevim cim to, ze jsem jeden z mala, komu se tento film nijak zvlast nelibi. De Niro ale neni muj oblibeny herec a v Bykovi se nijak nepredvedl, z hercu me vlastne bavil jen Joe Pesci (tradicne). Scorsese je zrucny reziser, videl jsem 11 jeho filmu a ani z jednoho jsem si nesedl na zadek, u me je tedy jen radovy rejza. Atmosfere na nicem nepridala ani cernobila kamera, zapasy taky nejsou nijak napadite, stejne jako osudy hlavniho hrdiny. Kdyz film o boxu, pak proflaknuty Rocky I a pro me jednoznacny favorit: Nekdo nahore me ma rad... ()

BoXBe

Fantastický Robert De Niro v roli postavy, která má ke kladnému Rocky zatraceně daleko. Scorsese jistým vedením natočil biografii boxera s býčí šíjí, která se nezapomíná a jejíž kvality přežijí spoustu hollywoodských strojených produkcí. ()

Maty85

Skvělej příběh, skvěle zahranej, parádní scény. Jeden z mála filmů, kde mi černobílá obrazovka rozhodně nevadila a to už je co říct :-)) ()

mortak

V průběhu fimu jsem si pořád říkal, proč si Scorsese vybral právě příběh LaMotty. Jistě, černobílá kamera je dechberoucí, De Niro nehraje, on se stal LaMottou, a hlavně... nevidíte boxerský zápas, ale přímo stojíte s LaMottou v ringu. Ale proč sledovat dvě hodiny příběh duševně nemocného boxera, jehož IQ se blíží nule? A pak přišel závěr a já pochopil. Boj je koncentrovaná nenávist, ta ničí nepřítele, jenže i ten nejtvrdší bojovník jednou začne toužit po něčem silnějším a trvalejším - lásce a uznání těch druhých. ()

EstéCaňa

Životopisné nostalgické drama s vůní alkoholu, v kterém se Scorsese musel utápěl při natáčení tohoto silně depresivního emociálního díla. Brilantně zpracované boxerské souboje, DeNiro jak jinak než dokonalý výkon, postava která mu podle mě nejvíc sedla. 10/10 ()

WolfR

Další skvost Martina Scorseseho a Roberta De Nira. Perfektní sportovní film, ale i velké životní drama. LaMottovi se nejdřív zhroutila kariéra a pak i život. Film propletený silnými momenty i úchvatnými výkony herců, 5 hvězd. ()

campix

Rozhodně jeden z nejlepších boxerských filmů všech dob. To se Zuřícímu býku nedá rozhodně upřít. Scorsese vždycky uměl vytáhnout z herců jejich naprosté maximum a podat daný příběh velice poutavě. Robert De Niro opravdu září v roli problémového šampióna střední váhy Jakea LaMotty a musel obětovat asi hodně, aby ho takto ztvárnil. Společně s Joe Pescim nepřekonatelná dvojka. Opět vysoce kvalitní Scorseseho počin. ()

Mol

YOU DIDN'T GET ME DOWN, RAY!! Jako slovní přestřelky mezi De Nirem a Pescim jsou skvělí o tom žádná, ale jinak se tu nedalo moc komu fandit. Ty lidi byli řvouni a chovali se jako zvířata. Černobílá tomu prospěla a člověk cítil tu dobu špinavého NY. Tolik asi k Raging Bull. ()

majo25

Rozmýšľam nad tunajším vysoko nadhodnoteným hodnotením, čo z toho tvorí samotný film a čo nálepka "Made in Scorsese". Film to nie je zlý, má niektoré klady, o ktoré sa môže oprieť, ale sledovať dve hodiny žiarlivých, temperamentných a hlavne uvrieskaných Italoameričanov s maličkým mozočkom mlátiacich sa v ringu i mimo neho ako narábajú so svojim biednym životom - ďakujem, neprosím. O boxérovi LaMottovi z polovice 20. storočia som asi ani nepočul, a ani po zhladnutí necítim nutkanie si o ňom hľadať dodatočné informácie či zisťovať, či životopisné prvky použité vo filme sú skutočné alebo gro tvorí predovšetkým filmová dramatizácia a tradičná hollywoodska zveličovanosť - natoľko ma hlavná postava nezaujala. Naproti tomu sú boxérske súboje  vzhľadom na rok vymakané, aj keď aj tu by sa dali nájsť chybičky a zjednodušenia, ale oproti slávnejšiemu Rockymu sú možno o 2 levely inde. Čiernobiela kamera je zbytočná, ale keď to tak niekto chcel, prosím. Chcelo by to aj skrátiť, viaceré pasáže sú zbytočne zdĺhavé.  Jeden z tých filmov, kde forma prečnieva nad obsahom a príbeh v pamäti asi nevydrží viac ako jeden-dva dni. ()

Flyer

Uznávám, že chyba bude spíše ve mně než v tomto filmu, stačí se podívat na celkové zdejší či IMDB hodnocení. Nicméně na rovinu - Zuřící býk se mi nelíbil. Nepamatuji si, že bych měl někdy při sledování filmu takový pocit prázdnoty a zklamání z přehnaně velkého očekávání, jako právě zde. Čekal jsem něco jedinečného, nějaký výjimečný emocionální zážitek, místo toho mi Raging Bull připadal příšerně nezáživný a studený jak psí čumák. Robert De Niro zde předvedl úžasné nasazení, to se zase musí nechat, nicméně s jeho rolí se mi prostě nepodařilo ztotožnit a vlastně mi bylo celkem jedno, jestli dostane nakládačku či se pohádá se svojí holkou. Opravdu mě to mrzí, De Nira mám rád a Scorseseho také, ale lhal bych sám sobě, kdybych tvrdil, že mě Zuřící býk kdovíjak zaujal. ()

Scratt

Čekalo mne přesně 3500 hodnocení, tak jsem si říkal, že to chce dílo, které bude stát za to. Filmy z prostředí boxu mám rád a Robert De Niro je můj oblíbený herec, takže jsem nakonec sáhl právě po Zuřícím býkovi. Jestli to byla ta nejlepší volba si však nejsem zcela jist. Scénáři, stejně jako režii nemám co vytknout, život Jakea Lamotty byl rozhodně zajímavý, Robert De Niro jako jeho představitel byl skvělý, stejně tak i Joe Pesci a...mohl bych pokračovat ve výčtu pozitiv. Přesto přese všechno však nemohu dát nejvyšší hodnocení protože mě film během celé doby nedokázal zcela vtáhnout a jakési nedefinovatelné "něco" mi k nezapomenutelnému zážitku chybělo. Každopádně se jedná o film, jehož shlédnutí by mělo být pro každého fanouška žánru povinností. 80% ()

MJMilan

Dobrý snímek, možná by stálo zato vědět více o skutečnosti, stejně jako tomu bylo u filmů Lenny atd. De Niro zahraje většinu svých rolí skvěle, takže jeho výkon není třeba komentovat. Po jeho boku se tu objevil již známý drsňák Joe Pesci. ()

E=mc2

Výborný film. Postava LaMottu ma vtiahla. Rozumel som mu, cítil som to s ním. Skvelo podané, skvelo zahrané. Zúrivo zrežírované. Bravo Marty. ()

andrii

Pěsti, na které se sázelo. Pěsti, na které se v životní nezkrotnosti (ne)dostalo. Vítězové a poražení ohraničeni provazy, potem a modřinami. Ze světa ringu do zábavné arény kabaretu. ()

Deyw

Strasna pecka..neskutecnej deniro..neskutecnej film..kurva ten chlap byl prase i genius.. :D :( smutnej pohled na sikovnyho boxera, kterej mel demona v hlave.. :D bylo mi lito jeho rodiny a vsech kolem nej..silnej film..skvost! ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Joker dostane vlastní film

Joker dostane vlastní film

23.08.2017

Studio Warner Bros. na Comic-Conu oznámilo 8 nových přírůstků do svého filmového vesmíru. Teď se ale objevily zprávy, že nepůjde o jediné adaptace comicsů od DC, které nás čekají. Warneři totiž… (viac)

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (viac)