Mafiáni

• Česko Mafiáni (viac)
USA, 1990, 146 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Nicholas Pileggi (kniha)

Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino, Mike Starr, Frank Vincent, Chuck Low, Catherine Scorsese, Charles Scorsese, Debi Mazar (viac)

Príbeh vzostupu a pádu Henryho Hilla, ktorý už od detstva sníval o tom, že sa stane mafiánom. Robil pre miestnych gangstrov drobné služby až si ho všimol kmotor Paul Cicero a vzal si ho pod svoje ochranné krídla. S pomocou Tommyho a Jimmyho, ktorý sa stáva jeho priateľom a mentorom, spácha úspešnú lúpež, ožení sa a žije navonok pokojným a usadlým životom. Napokon sa však dostane do väzenia a keď ho prepustia, aj napriek Cicerovmu zákazu sa stále viac a viac zapletá do obchodu s drogami... (STV)

bibik

Goodfellas sú jednoznačne jedným z najlepších filmov z mafiánskeho prostredia aký som kedy videl.Aj ked prvá polovica filmu utiekla ako voda a velmi ma bavila,druhá sa mi už troška vliekla.Ale aj tak bez pochýb výborný film. ()

cukerman

Za mě (zatím) nejlepší gangsterka, co kdy byla natočená. Každá scéna má hlavu a patu, herecké výkony bez chyb, režie a kamera taktéž, jediné co si momentálně nevybavuju, tudíž nebudu hodnotit je soundtrack. Určitě ve filmu najdete nějaké podobnosti s jinými gangsterskými filmy, nejvíce asi s “ Tenkrát v Americe a Příběh z Bronxu “, ale to se dá odpustit a navíc to filmu vůbec neuškodilo. Celých 139 minut se budete bavit úžasným scénářem, takže s chutí do toho. ()

Inner

Nejoblíbenější gangsterka. Asi nejlíp odvyprávěný příběh. Průchod nočním klubem, sehrání scény s muzikou, výběr herců a to jídlo. 100% ()

BMAXX

Martin Scorsese dokázal, že opravdu "umí". Brilantně odvedená práce, která má za následek úžasnou gangsterku. Skvělý De Niro s Rayem Liottou a násilnický psychopat Joe Pesci, který hraje svou roli opravdu geniálně. Klobouk dolů pane Scorsese :-) ()

Bastard2

Odzbrojující výkony, řízené jedním z nejlepších režisérů na světě. Gangsterka, která není jenom o střílení a sexu, ale je Velice chytrým filmem o sobekém životě Henryho Hilla. Skvělý soundtrack jen podtrhuje genialitu tohoto realistického dramatu. ()

jirpil

upřímně jsem od toho asi čekal více. Sic nedosahuje kvalit Casina, které pro mě mělo svižnější děj a rychlejší spád. Byly místa, při kterých jsem se nudi a Ray Liotta mi pak ke konci filmu lezl na nervy. ()

Ondrish

Pre fanúšikov žánru bez pochyby maškrta, ale pre mňa trochu slabšia gangterka. Síce s hviezdnym obsadením, ale trochu režijne nezvládnutá. V druhej polovici som sa už začal tešiť na záver a to je vždy zlý signál. Asi pol hodinu som čakal, kedy odstrelia Joa Pesciho – keby to prežil až do konca filmu, tak by to proste nesedelo. Potom sa dej rozbehol takmer dokumentárnym štýlom na niekoľko smerov, že som prestal mať prehľad čo je vlastne pointa – helikoptéry alebo paradajkový pretlak. Ešteže aspoň ako podmaz púšťali celkom dobré songy, dokreslujúce aktuálne odbobie. Zjazvená tvár alebo Príbeh z Bronxu sú rozhodne lepšie kusy. ()

Šefča odpad!

Tento film jsem zjevně nepochopil, jinak neumím vysvětlit, proč jsem ho po hodině vypnul. Je to zdlouhavé, nudné a o ničem. Děj je nekonzistentní. ()

Trepak

Ako v Casine, tak i tu Scorsese vsadil na svoju vernú dvojicu De Niro, Pesci - doplnenú veľmi nevýrazným Liottom. A rovnako ako Casino aj Goodfellas ma ohromne nudilo. Prepálená stopáž a dookola riešené kšefty - osud mafiánov mi bol ukradnutý. ()

JARDAHONDA

Mafiáni : Výborně zfilmovaný životní příběh mafiána Henryho Hilla pod režijním vedením Martina Scorseseho.V této podrobně propracované mafiánské sáze zazářil především Robert De Niro a Joe Pesci.. ()

floppy4

Toto tocil Scorsese? Are you fuckin kiddin me? Dve a pol hodiny som sa skoro unudil k smrti. A neviem preco, mozno prave preto, ze ked clovek zhliadne asi 30 gangsterku a pozera ich zostupne podla roku vyroby, tak mu tento "skvost" pride ako totalne cliche. Ale aj tak, na Skrytu Identitu sa to nehrabe ani len minimalne. ()

Dexter94

Velice silný a poutavý film. Kdo z diváků hrál film Mafia, jistě narazí na spoustu podobností, kterými se podle mě autoři inspirovali. Ačkoliv je už Martin Scorsese zárukou kvality, tak co se týče žánru mafiánských filmů, považuji tento film za špičku. Všem vřele doporučuji a dávám nejvyšší hodnocení. ()

Gafro007

Legenda mezi mafiánskými filmy. Přesvědčivé herecké výkony, vtipné scény, atraktivní příběh. To vše v jednom filmu vytvořilo opravdu skvělý film. Vrcholné představení v podání De nira, Liotty a Pesciho. Tyto filmy vytvářejí historii ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (viac)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta