Mafiáni

• Česko Mafiáni (viac)
USA, 1990, 146 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Martin Scorsese

Predloha:

Nicholas Pileggi (kniha)

Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino, Mike Starr, Frank Vincent, Chuck Low, Catherine Scorsese, Charles Scorsese, Debi Mazar (viac)

Príbeh vzostupu a pádu Henryho Hilla, ktorý už od detstva sníval o tom, že sa stane mafiánom. Robil pre miestnych gangstrov drobné služby až si ho všimol kmotor Paul Cicero a vzal si ho pod svoje ochranné krídla. S pomocou Tommyho a Jimmyho, ktorý sa stáva jeho priateľom a mentorom, spácha úspešnú lúpež, ožení sa a žije navonok pokojným a usadlým životom. Napokon sa však dostane do väzenia a keď ho prepustia, aj napriek Cicerovmu zákazu sa stále viac a viac zapletá do obchodu s drogami... (STV)

HomeAlone

Velmi dobra krimi s mafianskou tematikou , no nemozem dat lepsie hodnotenie , lebo je vela lepsich mafianskych filmov , ktore su podla mna ovela lepsie - napr : Casino , Untouchables , Godfather , Once Upon a Time in America ()

Hruzi

,,Vždycky jsme si navzájem říkali Goodfellas'' ; ''Je to správnej chlap je to Goodfella'' Poté teda říkám, film je Goodfella a všichni herci jsou Goodfellas. Herci jsou, právě jak Goodfellas znamená, rodina, parťáci. Jeden kliďas Ray Liotta, jeden chytrý a nebojácný šéf Robert De Niro a nakonec chladnokrevný zabiják Joe Pesci. Všichni tři si naprosto rozumí a ladí. Skvělí příběh, herci. 5* ()

Linkyc

Nechápu, jak jsem mohl tak dlouho otálet se zkouknutím téhlé mafiánské gangsterky, která je dnešním vzorem pro desítky filmů, her a dalších a dalších projektů. Bezchybně využitá 116minutová stopáž (viděno director cut, tedy 139 minut), dokonalost. ()

shabazza

Jeden z nejlepších filmů, co jsem měl tu čest kdy vidět. První polovinu jsem prochechtal, druhou polovinu jsem byl jak na trní a držel pěsti všem mafiánům okolo. Joe Pesci byl již tradičně brilantní, Scorsese se na direktorské sesli překonával a celá ta herecká banda performovala jak o život. Už dlouho se mi nestalo, abych z kina odcházel uspokojený od nehtů na nohách až po kořínky vlasů :-D ()

venca163

"Ale zakopeš si ho sám." "Jako by to bylo poprvý." Výtečná zevrubná ukázka celé kariéry jednoho bezvýznamného "mafiána", od jejího přitažlivého počátku do krysího konce. Narozdíl od Kmotra, zde jde spíš o pouliční hulváty, než o nějaký koncept famílie. Přesto film nabízí spoustu důvěryhodných ukázek z toho, jak takováhle parta "Chytráků" funguje. Výborný soundtrack, výborný De Niro, výborný Pesci. Film, který je někdy až nepříjemně drsný. (90%) ()

Masrii

Dějově výborný film o mafiánovi, který se od pomocníka dostal v rodině velmi vysoko. Herecké výkony hlavních hrdinů skvělé, ale mluva použitá ve filmu, který jsem bohužel viděl nadabovaný je něco strašného. Těchto doslovně přeložených "amerických keců" jsem měl plné zuby sotva po 20 minutách filmu. Nicméně, tohle bylo jediné, co mi na filmu vadilo. 75% ()

Jello Biafra

Majstrovsky natočený gangsterský epos o trojici chlapíkov, ktorí si mysleli že ich stromy porastú až do neba. Aj mafiánske šťastie však má svoje limity. Nezabudnuteľné scény, monológy Raya Liottu, démonický Joe Pesci, retro soundtrack. Proste kult ako vyšitý. Jeden z mojich TOP filmov. ()

giovanni3

Další z řady kvalitních mafiánských filmů z kterých přímo sálá aura této doby. Děj je zde tradiční od vypracování se z nuly na vrchol, nějaké to vězení... vražda. Avšak zrovna ten děj mohl být ještě o něco lepší, aby dosáhl na 5z5 a to zvláště od akce "mafie přijme našeho kamaráda do svých řad" po koncovku filmu. Kladem jsou jednoznačně herecké výkony i solidní muzika. 4z5 ()

ne0

Tento film má vše. Mafiány. Dobré jídlo. Nádherné automobily. Cigarety a doutníky. Krásné ženy. Whiskey. Kokain. Skvělou hudbu (The Cream!). Vynikajicí herecké výkony. Jendoduše geniální. ()

fabuloz

Jeden z nejlepších filmů s gangsterským nádechem, přirovnal bych to k americkému gangsterovi s trochu jiným průběhem konce. Klobouček před malým nervákem v podání Joa Pesciho a drzé suverenitě v podání Roberta De Nira tomuto chlápkovi tyto role povýšených bossů naprosto sedí... ()

Ploutev

Možná, kdybych od tohohle filmu nečakal tak mnoho, by dostal 4*...nebo 5*....ale vzhledem k očekávání a přehnané délce, zklamání. ()

finx

Scorsese předvedl svůj těžký nadstandart, kvalita je vidět téměř v každém záběru. Ale přesto všechno se neubráním srovnání s Casinem - zdálo se mi více propracovanější. V Gangsterech běží děj strašně rychle, což je fajn, žádná nuda. Snímku by i tak ale slušelo tak půl hodinky navíc - něco mi tam prostě chybělo. Co se týče obsazení, nemám výhrady. De Niro, Pesci - paráda, dokonce i Liottta zahrál slušně. Vše je doplněno hezkou dobovou hudbou, která filmu dodáva šmrnc. 4 ()

mohamedsfinger

Gangsterky já mám rád. U tohodle filmu už bylo vše řečeno, takže se nějak rozepisovat nebudu. Řeším jen otázku, kdo byl lepší- De Niro, nebo Pesci? Asi na ni nikdy nenaleznu odpověď, ale v tomto případě mě to vůbec netrápí. ()

Lukoboss

Oproti Casinu lepší, hlavně druhá půle byla záživná. Jinak opět naprosto přehnaná stopáž, která se málokdy vyplatí. Je to škoda, protože (a psal jsem to i u Casina) by to jinak byla vynikající chladnokrevná podívaná z gangsterského prostředí. ()

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

02.12.2022

Robert De Niro opět jako mafián

Robert De Niro opět jako mafián

17.08.2022

Studio Warner Bros. Discovery oznámilo svůj první původní film schválený po převzetí ředitelem Davidem Zaslavem, a nebude jím nic menšího než další gangsterský opus s Robertem De Nirem (Taxikář,… (viac)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta