Gangy New Yorku

• Česko Gangy New Yorku (viac)
USA / Taliansko, 2002, 166 min

Réžia:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (viac)

Film Martina Scorseseho Gangy New Yorku se odehrává v 60. letech 19. století na jihu Manhattanu. Občanská válka je v plném proudu a Amerika stojí na pokraji chaosu. Pro chudé obyvatele New Yorku to však není jediná válka - druhá se odehrává přímo v ulicích za jejich okny. Jejich domovem je čtvrť Five Points - jedna z nejchudších čtvrtí v celé Americe, která je sužována neustálými boji mezi znepřátelenými gangy, usilujícími o nadvládu v ulicích. Čtvrť plná bídy a zločinu, která se stala magnetem pro aktivity podsvětí. V tomto období nespoutané kriminality a korupce v nejvyšších kruzích městské správy se odehrává příběh mladého irskoamerického přistěhovalce Amsterdama Vallona (Leonardo DiCaprio). Ten se po patnáctiletém pobytu ve vězení vrací do Five Points, aby zde pomstil smrt svého otce, kterou má na svědomí mocný šéf protipřistěhovaleckého gangu William Cutting, přezdívaný Bill the Butcher (Daniel Day-Lewis). Amsterdam ví, že prvním krokem ke splnění jeho úkolu je průnik do užšího okruhu Billyho přátel. Potíže se ale stupňují, když se seznámí s tajemnou kapsářkou Jenny Everdeane (Cameron Diaz), jejíž dokonalou samostatností a nepřehlédnutelným půvabem je okouzlen. Jenny má však také svou minulost, což nečekaně zkomplikuje jeho plán. Amsterdamova cesta se postupně mění v boj o osobní přežití a nalezení útočiště pro jeho lid. Během velkých pouličních bouří v roce 1863, které se staly nejdramatičtější kapitolou v dějinách amerických městských nepokojů, dosahuje jeho zápas s osudem svého vrcholu. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Gangy New Yorku od Scorseseho su vyborne. Skuseny reziser typu Scorsese presne vie, ako natocit kvalitny film. Ano, scenar nie je bohvieako nadupany, ale film zachranuju herci : Day Lewis, Cameron Diaz ..... A za drsne sceny dam 84 % ()

Figu

Pro mě naprosto nezajímavá a nudná událost Američanů 60. let, která (aby toho nebylo málo) trvá "pouze" 166 minut. Tyto dva body jasně poukazují na moje hodnocení a jelikož jsou dva, dávám i já stejným dílem filmu dva symboly ve tvaru hvězd červené barvy... Gangy už nikdy více! Ovšem spolupráce Scorsese - DiCaprio je geniální a smekám před jejich NĚKTERÝMI novými díly! 30% ()

rakovnik

Jelikož jsem měl tu čest se v New Yorku nějaký čas vyskytovat, líbily se mi na filmu asi nejvíce kulisy města 19. století a jeho proměny do současnosti, stejně tak jako proměny jeho obyvatelstva. Jinak se mi tento surový příběh příliš nezamlouval a měl jsem opakovaně problém jej vůbec dokoukat. Vizuálně slušné dílo, Leonardo DiCaprio je opravdu dobrý herec, ale více nic. ()

raptorrr

Vynikajici zazitek. Z kazdeho okenka filmu je zrejme, ze se jedna o Scorseseho zivotni dilo. Herci predvadeji skvele vykony (ano, i Cameron Diaz) a Daniel Day-Lewis si brousi noze na Oscarove klani! Nutno videt v kine, vyprava je dechberouci. ()

Rocky88

Opět mě spojení Scorsese-DiCaprio nenadchlo, a opět to je kvůli režisérovi. Neuvěřitelně nudné, utahané, nic neříkající zfilmování béčkového "áčkově se tvářícího" scénáře o pomstě. Kdo nezklamal, byl D.Day - Lewis, ten svého knírače zvládl na výbornou. Ostatní jen chodili tak, jak starouš Martin chtěl. Dobrou noc. ()

Tomik12345

Zklamání. To je pro mě naprosto vystihující slovo. Scorsese to nějak nezvlád. Film dlouhý přes dvě a půl hodiny a dvě bitvy? To byly gangy v New Yorku? Zbytečně roztahané, od tehdejší reality asi velmi daleko, jednoduše řečeno bída. Vyzdvihnout se dá jen herecké složení a prostředí. 3 *, ale víc ani o píď. ()

Nach

Pro mě průměrný historický film s ucházejícím scénářem, na který jsem ale hodně rychle zapomněl. A to je chyba. 60% ()

Streeper

Nudné, dlouhé, nepropracované. Jedině, co mě dostávalo celkem z nudy byl výkon Daniela Day-Lewise a pak na konci měnící se New York časem. Jinak je to až příliš dlouhé a nudné. ()

joker.george

Jako by po odchodu Liama Neesona odešla i kvalita snímku a přitom to měl film rozjeté velice dobře, jenže mi přišlo, že filmu chybí ten potřebný vnitřní zápal, přestože na mě atmosféra starého New Yorku dýchala. Takže na mě snímek působil pouze jako obarvená, ale studená freska. Musím ale hlavně pochválit DiCapria a ještěle pšího Day-Lawise. A právě díky nim je moje druhá nejoblíbenější scéna z filmu, když Day-Lawis rozpráví k DiCaprimu po atentátu. Nejlepší replika je u mě pochopitelně úvodní bitva s Neesonem v čele. ()

ad

Rozhodně to bohužel neni taková bomba, jak jsem čekal... Celkem dost natahovaných a hluchých míst a ještě víc opakování řečeného...první hodina je jasně za pět, ale poté se už člověk začne nudit. Sem tam nějaká pěkná vychytávka, ale ani konec už na mě nazapůsobil, tak jak by asi měl... ()

tomtomtoma

Dobrý film z drsného období dějin Spojených států. Přistěhovalectví, zejména Irů, které nikd nebylo jednoduché, pokud člověk utíká bez peněz před hladem. Občanská válka a spojená penězlačná státní správa. Chudá čtvrť ovládaná různými gangy v honbě za penězi. Jediné, co bylo horší, než být přistěhovalcem, bylo být černochem. Ty nenáviděli úplně všichni. Chudobu a bídu skoro vždy doprovází kriminální násilná činnost. Takže zbývá se jen přizpůsobit. Film o pomstě, po které touží Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), protože město ovládá gang xenofobního Řezníka Cuttinga (Daniel Day-Lewis). A samozřejmě tu nesmí chybět výrazný milostný motiv, když se zamiluje do zlodějky Jenny (Cameron Diaz). Film plný nesmyslné brutality a násilí, kde se z Vallona nakonec místo vraha a zločince stává jednotící prvek pro celou irskou přistěhovaleckou komunitu, protože pochopí odkaz svého otce. ()

Crawler-D

Téma, které Scorsese zpracovává je ohromně zajímavé, ve stylu "co nám v hodinách dějepisu zatajili", ale bohužel příběh jako takový založený na plánu pomsty je dost omšelý a jednotlivé postavy jako by neměly v těch dvou a půl hodinách důležitější význam, než tam být a naplňovat šablony jednotlivých činitelů - hrdinův přítel, hrdinova holka, hrdinův nepřítel, starosta "kam vítr, tam plášť". ()

DruidKarel

826. hodnocený film: Hodně drsný snámek o nenávisti mezi přistěhovalci a místní "smetánkou". Hodně nenávisti, hodně krve, a taky hodně syrových a drsnch hlášek, pohledů a akcí. Vynikající Leonardo DiCaprio a hlavně Daniel Day-Lewis. Ten byl pro mě vážně velkou neznámou a do příště vím, že od něj mohu očekávat skutečně dokonalej výkon. Snímek má bezva příběh, dokonalé protivníky, ale Cameron Diaz mi tam vůbec neseděla. Hodně mi pokazila ten historickej dojem filmu. Sice ztvárnila roli historické prostitutky, ale ona na mě působí jako novodobá štětka. 4* a docela jsem byl i zklamaný, protože konec mi připadal i docela uťatý. 4* ()

wohna

Dokonalý Daniel Day-Lewis a Leonardo DiCaprio. Martin Scorsese k tomu přidal svoji režisérskou ruku. A hle! Gangy byly na světě. ()

bukowski83

Tematika šla celkově mimo mě ten děj mě vlastně nic moc neříkal, asi by to spíš docenili a ocenili NewYorčané, než chlapec z malého Českého města.Ovšem dokoukal jsem to do konce a vizuálně to bylo dobré, prostě takovej průměr. 70% ()

Fleinka

Další snímek snažící se ukotvit diváka na téměř tři hodiny u obrazovky. S příběhem, který kdyby byl o polovinu kratší,tak by se snad nic nestalo. O klučinovi, který chce pomstít smrt otce...milionkrát omílané téma, do toho trochu sexu, krve a máte opět další film, který nenadchne,ale ani neurazí. Avšak obsazení se mi líbilo, Leonardo a DayLewis byli tahouny filmu a povznesli film na tři hvězdy. ()

C0r0ner

Od roku 2000 se Scorsese chytl za rypák a konečně začal točit pořádné filmy, do té doby to byla poměrně slabota. Gangy New Yorku sice ještě nedosahují kvalit pozdějších děl, ale už i tady je vidět, že režisér dospěl do zdaleka nejlepší části své kariéry. Dobová atmosféra skvělá, herci perfektní, jenom ta stopáž to dost srazila. 70% ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)