Zelený rytier

• Česko Zelený rytíř (viac)

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ - obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. (Forum Film SK)

TheSpearCZ

Já teda absolutně nechápu, jak se tohle někomu může líbit. Dobře, uznávám, že artově natočené fantasy road-movie je pro mě dost nejspíše tím nejhorším mixem žánrů, co vůbec může být, ale takový film jednoduše nemůže mít přes 2 hodiny, protože když odstraním všechnu tu extrémně nezáživnou nudu, která se snad ani nedá nazývat příběhem, tak mi z toho zbyde dobrých 8 minut "akce" a to ještě přeháním. Jediné, co tady můžu pochválit je dobrá kamera a vizuál středověku. Toť ale vše a rozhodně to považuji za ztracené 2 hodiny a 5 minut mého drahocenného života. 1* ()

warrenur

Znacna snaha o "art", bizar a metafory. Vizual, rec a obrazy fajn, avsak ako celok som sa moc nepobavil. Neoslovilo ma. Na vlastne riziko. Dve hodiny su dve hodiny. :) ()

theSaint

Bavil jsem se, oceňuji osvěžující, odvážný přístup, který není pro široké publikum. Obzvlášť v tomhle žánru. Krásný vizuál. K zamyšlení. ()

Danny88

Príbeh neistého, lačného a sebeckého mladého šľachtica, ktorý sa snaží stať uznávaným rytierom no neuvedomuje si však pravé hodnoty rytierstva. Avšak „zrkadlo osudu“ ma nastavene vo svojej poslednej chvíle, kedy si uvedomí, že svojím posledným aktom sa predsa len môže stať rytierom. Je to film po ktorom sa treba zamyslieť. ()

Saur.us

Artové fantasy, které místo epických bitev nabízí vnitřní souboj a místo tisícihlavých armád one man show skvělého D. Patela. Možná zdlouhavé ale určitě hluboké a vizuálně nádherné. V hlavní roli Irsko a hudba D. Harta. ()

barteca

Sice mě to drželo ve střehu svou absolutní nepředvídatelností, ale celek hodnotím jako klip na houbičkách, které konzumoval i hrdina během svého tripu pozemského a nadzemského. Škoda mého času..... ()

Kopi1

Já jsem si bohužel tento film vůbec neužil. Podle traileru jsem očekával zcela něco jiného. Nedokázal jsem moc pochopit pointu filmu, mysteriózní věci mi zde přišly nevysvětlené. Ano příroda, kostýmy a kamera jsou zde dobré, ale film je příliš dlouhý s takovýmto příběhem (hlavně až moc zdlouhavé záběry v přírodě). Chápu, že pro některé diváky je tento film skvělým uměním, ale mě bohužel s prázdnými scénami a s ponurým příběhem a atmosférou nepřilákal, takhle je to za mne pouze podprůměr. ()

Rathalos

No ist na tento film do kina,tak skocim z najblizsieho mosta,brutalne tazka nuda,ktora ma ubijala kazdou minutou,jednoducho toto nie je moja salka kavy ako sa hovori,takze nebudem zbytocne mudrovat a davam jednu hviezdu za hudbu,ktora ma ako jedina zaujala...:-) ()

Hapretor

Tímto tento snímek pasuji na nejnudnější rádoby fantasy doteď viděné a Dev Patelova rytíře za nejhoršího rytíře na filmovém plátně ... vizuálně zajímavé ... ale jinak neskutečně nudné a táhlé ... no prostě ... "ART" jak prase ... ()

Axident

Vizuálně a vypravěčsky artová verze artušovské legendy (básně) Sir Gawain a Zelený rytíř, kterou jsem nepřekvapivě neznal a musel se dovzdělat na wiki. Dvouhodinová filmová báseň je silně působivá a znepokojivě halucinogenní. Kdo se poddá důsledně dodržené, výtvarně opojné formě, dostane výjimečný, nevšední zážitek nejen díky vynikajícímu výkonu (nejen) Dev Patela a sympatickým, menším rolím Vikander a Edgertona. Velmi autentická, každým gestem uvěřitelná exkurze do moudré myšlenky, že hranice mezi hrdinstvím a zbabělostí je tenká a nejednoznačná. Nic pro milovníky tempa a dynamických zvratů. ()

CaptainCzech

Zajímavý film, který určitě zaujme vynikající hudbou, vizuálem a prapodivným příběhem u kterého si nikdy nemůžete být jistí co přesně znamená. I přestože tu není žádná akce, tak atmosféra mě udržovala stále v očekávání, že se něco semele. Dev Patel je výborný a to i když hraje nesympatického hlavního hrdinu. Dále mi v paměti utkvěla Alicia Vikander, která tu má opět neuvěřitelný kouzlo osobnosti. Celkově je film matoucí a rozhodně není pro každého už jen kvůli pomalému tempu. Pokud se ale zamyslíte nad určitými scénami a tím co chtějí říct, tak ho doceníte. Před finální scéna shrnující prostřih životem je pro mě top tohoto snímku. Za mě velmi pěkné 4* ()

strikeman

Artové psychedelické road movie ve středověkých kulisách. Místy hypnoticky a akusticky podmanivé, ale bohužel místy i nudné... 60% ()

BOURQUE

Film, ktorý napriek všetkým snahám, sa sleduje ťažko – „príbeh“ Sir Gawan (jeden z najbližších rytierov guľatého stola) z iného (najmä umeleckého) pohľadu. Vizuálne a hudobne je menej konvenčný, čo mu pomáha dostatočne odlišovať sa od ostatných snímok daného žánru.  V podstate zatiaľ najzaujímavejší, najťažší a zároveň najnekonvenčnejší film od Davida Loweryho. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Rockerman odpad!

Jsem už starší člověk a tak mi leccos může unikat, něco mi nedojde nebo dokonce to ani nepochopím. Nechápu tento film a už vůbec nechápu, že jsem se vydžel dívat až do konce. Nudnější film jsem už dlouho neviděl. ()

KUFI

Celkem netradicni mysticky fantasy. Pekna krajina i barvy. Jenom je to takovy nedomrdly, az lehce nudny. Chtelo by to trochu akce ala Beowulf. ()

geek.ondra

Vizuálně podmanivé a myšlenkově bezpochyby bohaté ale taky dost rozbité. Špičkové řemeslo nad kterým se musí člověk možná až příliš často zamýšlet což mne zrovna u tohoto příběhu dost vadilo  7/10 ()

Maximilianus

Zvláštny film, ktorý vie čo chce povedať, ale robí to tak komplikovaným a temno fantasy spôsobom, že ho možno viacero ľudí nepochopí alebo sa im to nebude páčiť. Za mňa veľmi podmanivá, až snová atmosféra, a to pomalé tempo a v podstate žiadna akcia mi nevadili. 7,1/10. ()

ER

Artová záležitost , která až poetickým způsobem adaptuje příběh o odvaze, kterou v sobě musíme nejdříve najít. Detailní režie dává prostor absolvovat cestu k hrdinství s hlavní postavou a prožívat stejné pocity. Jeden z nejlepších filmů s takovou "náladou" . Je až k neuvěření, že za poměrně malý peníz se dá něco takového natočit. ()

samkko

Paráda. Paráda u které jsem schopný pochopit proč je tento film v modrých číslech. Ovšem pro mě to bylo něco víc než nějaký obyčejný blockbuster, protože tohleto není pro každého. Je to svým způsobem pomalé, temné, tajemné... Mluví se o tom opravdu těžko abyste nic nevyzradili, proto si film, pokud máte rádi skvělou psycho atmosféru, výborný vizuál, herecké výkony a hlavně NEOHRANÝ příběh, rozhodně pusťte. Jako bonus vás čeká konec nad kterým se budete muset pořádně zamyslet (na konci je dost důležitá pod titulková scéna). 9.2/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)