Zelený rytier

• Česko Zelený rytíř (viac)

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ - obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. (Forum Film SK)

Dejvecd

Konečne som začal tento rok dostávať lepšie a lepšie filmy a jedným z nich je aj toto netradičné fantasy a ja nemám slov. Ešte stále sedím s otvorenými ústami a neviem čo povedať. Tento film bol... niečím. Hovorím niečím, pretože som si na sto percent istý, že kope ľudí sa tento film páčiť nebude, ale na druhú stranu kope ľuďom sa aj páčiť bude. Ja patrím k tej druhej kope a musím povedať, že tento film sa mi teda veľmi páčil. Popravde ma tento snímok skoro minul a aj keď som o ňom vedel, tak som sa príliš neráčil k tomu si ho pozrieť, našťastie som ho však videl a nie som ani zďaleka sklamaný, práve naopak. Myslím si, že tento film je zatiaľ jedným z najlepších kúskov, ktoré sme mohli tento rok vidieť a to z mnohých dôvodov. Tento film má skutočne skvostný a veľkolepý vizuál, z ktorého úplne sálala mágia z celého tohto sveta a pri ktorom som len uhranutý sledoval púť hlavnej postavy a tá púť bola skutočne úžasná a myslím si, že ide o jedno z najlepších zakončení filmu vôbec. Tiež musím pochváliť fantastickú hudbu, ktorá skvelo budovala výborné napätie a ktoré ma skutočne prešpikovalo až do morku kostí. Niektorým sa však nebude páčiť, že film ako taký plynie dosť pomaly a zo všetkým si dáva načas, ja som sa však do tohto štýlu dostal celkom rýchlo a vôbec mi nevadil. Za mňa ide o dosť dobrý snímok, avšak k dokonalosti tomu ešte trošku chýba. 9/10 ()

PaulCZE odpad!

Vykastrovaná N-U-D-A, vůbec nic se tam neděje, nezajímavý CGI vizuál i všechno ostatní. Kromě toho se jedná o další ničení evropské kultury kdy Gawaina hraje indiánský přičmoudlík, tedy někdo kdo tam absolutně nemá co dělat. Je tam jako pěst na oko. ()

Cermicek

To jsem jednou zase naletěl na trailer jak malej kluk! Jako nepovažuju se za úplnýho kulturního barbara, ale tyhle artový snímky mi fakt nejdou...Takže pokud v tomhle 2h díle nějakej kulturní přesah bejt měl (a já věřim, že tvůrci ho tam zamýšleli), tak já ho bohužel neobjevil..🤷‍♂️. Vizuál v pořádku. Herecký obsazení taky víc než slušný. Ale jako celek to vyšumělo hned po závěrečnejch titulkách. ()

shade000

Pamätám si akoby to bolo včera keď som bežal v roku 2019 EcoTrail Wicklow, nezabudnem keď som sa z krásneho lesa zrazu dostal do úplne temného a plného oparu. Neskôr som videl chlapíka ktorý ten opar umelo vytváral. Neskôr kopu ľudí a komparz ako natáčajú scénu z filmu. Keď som vybehol z lesa, pri cigarete sa bavili šoféri autobusov, tak som sa pýtal, že čo sa tu deje, tak že natáčajú film a volá sa The Green Knight. Film som si teda po dvoch rokoch pozrel a celkom fajn rozprávka, niektoré scény super, niektoré horšie. Škoda, že som v tom lese nestretol Aliciu, šiel by som si vypýtať autogram a selfie :) ()

kedu

Iniciační román - příběh zasvěcení na podloží básně ze 14. století. Je otázka, proč Lowery při psaní scénáře opustil předepsaný příběh a šel svou vlastní cestou, ale není od věci připustit, že cestu, kterou zvolil, vybral dobře, protože svým filmem nesleduje pouhé mravokárné poučení pro další pokolení, ale výhradně vytvoření impulsu k přemýšlení, což je skvělé. Celý film je pak jen pouhým prostředkem k tomu, aby mohla na konci zaznít věta, po které kromě závěrečných titulků se u vnímavých diváků rozezní ... jojo, krása. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sir_Gawain_a_Zelen%C3%BD_ryt%C3%AD%C5%99 ()

LdaVinci

Tak jako sorry, ale na mě fakt docela pomalý a chvílemi nudný. Jako ne, že by mě to vůbec nebavilo, ale... a jako čekal jsem furt na tu myšlenku a pointu a nakonec se nám dostavila na úplný závěr a ještě k tomu jsem to stejně nepochopil. Ale jinak to ujde. Aspoň vypíchnu krásné pohrávání si s barvami. ()

Vämpiriüs odpad!

Úvodem se jedná o příběh z doby, kdy čest byla nadevše a řadí se časově do středověku k legendě krále Artuše. Král Artuš je bájný britský panovník z období konce 5. a začátku 6. století. Co mi silně vadí na tomto snímku je nelogičnost výběru herců. Artuš je zobrazen jako světlo vlasý, modrooký muž ryze anglického vzhledu. Oproti tomu jeho sestra a matka Sira Gawaina jakožto synovce naprosto vzhledově popírá, že by mohla být přímá příbuzná krále neboť je Indického původu. Herec mi osobně nevadí, ostatní snímky má dobré a hodnotil jsem i 5/5 ale hodně mi vadí proč režie cpe vedle sebe vzhledový paskvil anglicko / indického vzhledu. Smrdí mi tu kulturní apropriace jak vyšitá. Film byl to příliš artový na to, aby byl určen široké veřejnosti. Stiř je katastrofální a jedna scéna je hloupě přerušena jinou. Zajímavá práce s barvami a symbolikou obecně film nezachrání neboť pokud někdo nezná původní legendu, dost pravděpodobně ani polovinu z té symboliky nepochopí. Je potřeba dost číst mezi řádky a při tom neusnout nudou z té pomalé artovosti. Zbytečně dlouhé a nudné pasáže, kdy se Gawain jen courá sem a tam přičemž následuje nevhodný střih na další nudnou pasáž. Například jsme se ani nedozvěděli, jak dopadl ten kluk, co ho okradl. Sebral mu sekeru, koně a zdrhnul s nimi. Umřel snad u zeleného rytíře ? Či žil šťastně až do smrti obskakujíce obě své sestry zároveň ? Bez pardonu kniha je dobrá, ale zde to tvůrci totálně posrali a udělali z toho totálně nezáživný odpad. ()

Mykhaluu

Ani původní příběh ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Sir_Gawain_a_Zelený_rytíř ) mi moc smysl nedává, tak nebyl problém s pomalu plynoucím Gawainem ve stylu Markéty Lazarové a Dead Mana. Obával jsem se díky době vzniku větší míry dekadence, ale nakonec závěrečná katarze dávala i smysl. ()

Tominni

Složité hodnocení, protože tohle je báje pro náročný. Film má na jednu stranu hezkou vizuální stránku, povedená je atmosféra Loweryho fantasie, ale.......co s tím, když samotné putování Gawaina prostě nudí. Proto nakonec spíše průměrné hodnocení a to ještě jen díky samotnému závěru, který se mi líbil. Možná kdybych si dal s hrdinou taky nějaké houbičky, pak by to bylo lepší. ()

cernakus

Artová sračka přeplněná hvězdami, co hrají kuličku. Dvě hodiny vysoce koncentrované nudy. Pokud máte rádi artové filmy, pak mohu doporučit. Pokud jste normální, obloukem se vyhněte. ()

xxmurphyxx

Nudná kokotina plná úmorných, pre dej a celkové pochopenie zbytočných a hlavne kurevsky naťahovaných scén, hrajúca sa na strašne sofistikovanú artovku určenú pre úzky okruh bandy vylízaných pseudointelektuálnych bradatých hipsterov v károvaných košieľkach a nadkotníkových slim rifličkách s caffe latte v jednej ruke a partnerovým vtákom v druhej fanaticky hulákajúcimi okolo seba o aký  nadčasový, prostoduchými masami nepochopený počin sa jedná. Tým pádom tu môžeme samozrejme očakávať vysoko umelecky pôsobiace scény s digitálnou líškou či nezmyselným chodením hore dole po pustine, už len z princípu pre dej nepodstatnú scénu s obrami, kde sa autor, čo do atmosféry danej scény zjavne inšpiroval Kojimovým Death Stranding a kopec ale naozaj že KOPEC nudnej vaty, čomu sa v podstate človek ani nemôže diviť, keďže dej filmu by sa dal v pohode napchať do 90 minút a nie 120tich! Do toho tu máme strašne divadelne sa tváriace dialógy o hovne, pre potešenie teplej komunity úplne nezmyselnú a zas a znova zbytočnú a hlavne rušivú scénu s chlapskými ocucávaním medzi Patelom a Edgertonom a keďže ide o vysoko sofistikovaný art tak dôjde aj na jednu samohanu . A nezabudli sme ani všetkých priaznivcov blm, takže komparz plný negrov to istí. Lebo však stredoveké Anglicko. Ale ok, na to všetko by sa dalo vysrať, vrátane nezmyselnej voľby hlavného hrdinu spôsobenej zrejme nedostatkom bielych talentovaných hercov v ponuke keby to aspoň bavilo ale toto je jednoducho jedna šialená nuda. Kašľať, že tu nič nedáva zmysel, kašľať na dementný koniec kde človek cíti, že nevedeli ako z kola von ale keby to kurva aspoň tak nenudilo. Kriste, keď najnapínavejšia scéna filmu je cigáňov handjob od Alicie Vikander, tak tu zjavne niečo nefunguje. Nebyť pár obrazovo pekných scén tak tomu strelím odpad. Tento film úplne stačí pozrieť prvých 25 minút a potom skočiť na poslednú desať minútovku a garantujem, že o nič podstatné neprídete. Ten debilný akože dej nepochopíte aj keby ste si to celé pustili tri krát po sebe. ()

PTomA

Lowery natočil upachtěnej mid-art, kterej funguje jako stylistické cvičení, ale kompletní zážitek z toho prostě nemám. ()

J.Mayen odpad!

Vy jste komici s temi 61% :-). Jak mlady, nadejny, cokoladovy indicky mladik anglii pred zlem spasi, tohle se nedalo ani s precatecnim. Za tahle doporuceni priste nekomu dat lepaka. ()

cerdax2

Umelecke zpracovani pribehu Zeleneho rytire a sira Gawaina. Mate-li radi art, anglickou mytologii a dve hodinky casu, pak je toto vas snimek, jinak shlednete neco jineho ;). 55% ()

Nikolas__

Brilantní fantasy pro trošičku náročnější diváky. Pro mě se zatím jedná o film roku, shodou okolností i o soundtrack roku (tak obě složky už si pro sebe ukradl Malignant). Největší kino zážitek za poslední dobu a jedno s nejstylovějších fantasy od dob Lord of Rings. 8,9/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)