Zelený rytier

• Česko Zelený rytíř (viac)

Tento príbeh začína v časoch, keď česť bola všetkým a odvaha robila kráľa. Temnejším spôsobom rozpráva epický stredoveký fantasy príbeh z legiend o Artušovi. Chrabrý, ale svojhlavý rytier okrúhleho stola, synovec kráľa Artuša, Sir Gawain, sa vydáva na odvážnu cestu, na ktorej konci ho čaká osudový vyzývateľ - obrovský a tajomný Zelený Rytier. Sir Gawain na tejto púti, počas ktorej bližšie spoznáva aj sám seba, musí čeliť duchom, obrom i zlodejom, aby dokázal, že je hoden cti v očiach jeho rodiny a celého kráľovstva. (Forum Film SK)

samkko

Paráda. Paráda u které jsem schopný pochopit proč je tento film v modrých číslech. Ovšem pro mě to bylo něco víc než nějaký obyčejný blockbuster, protože tohleto není pro každého. Je to svým způsobem pomalé, temné, tajemné... Mluví se o tom opravdu těžko abyste nic nevyzradili, proto si film, pokud máte rádi skvělou psycho atmosféru, výborný vizuál, herecké výkony a hlavně NEOHRANÝ příběh, rozhodně pusťte. Jako bonus vás čeká konec nad kterým se budete muset pořádně zamyslet (na konci je dost důležitá pod titulková scéna). 9.2/10 ()

Dave Lister

Pomalá pseudoartová masturbace do záchodu vykradené Artušovské legendy. Jediné co ve filmu fungovalo byla kamera a některé povedené záběry. Ve výsledku to však dopadlo, jako by tvůrci smíchali několik krabic puzzle dohromady a vysypali je na podlahu toalet v léčebně pro duševně choré. Tam se to těm nejinteligentnějším chovancům s IQ do 50 podařilo sestavit, ale nakonec zjistili že složili obraz z pěti různých krabic. Takže můj odkaz na existencionální fantasy je takový, že by bylo lepší kdyby tento patvar nikdy nevzniknul. ()

catt

Totální dezinterpretace legendy, což bych ještě pochopil, ale jinak je to vizuální prázdnota a hrdina, který se prosmýká filmem. Dvě hodiny nudy. ()

Dawsigi odpad!

Nevěřím, že by ani největší blbec na zeměkouli usekl někomu hlavu poté, co slyšlí, že zranění, které způsobí, mu bude za rok vráceno. Po deseti minutách je film nekoukatelný, tohle vidět v kině, tak odcházím. ()

oldy

ARTovka v každem směru. Žádná akce. Jen příběh jedince co se vydá na dlouhou výpravu aby prokázal čest a odvahu. Nadherný vizual a hudba. Čekal jsem asi něco jineho. Rozhodně zajimavý film. 7/10 ()

J.e.r.e.c

Audiovizuálně bezpochyby vypiplaný a promyšlený film, ale ve většině případů jsou to prostě jen hezky vypadající obrázky přírodních zátiší (tu s mrtvolou, tu s bitevním polem, tu se strašidelným domem v mlze), což na oslnění formou třeba ve stylu nového Blade Runnera ani zdaleka nestačí. A myšlenkově mě to minulo stejně epickým obloukem, jaký v rámci příběhu tak zoufale postrádám. Možná je lepší vybavit se dopředu znalostí původního mýtu, pak se tam asi lépe hledají všechny ty variace, odchylky, úchylky a narážky, které jsem nejspíš nepobral. Nutno však dodat, že ani po dostudování příslušných „historických“ detailů, mi to nepřišlo o nic lepší, takže z toho nakonec vylezl takovej celkem sterilní a uchcanej art. Tentokrát si neodpustím „rasovou“ poznámku – Dev Patel je v pohodě, ale jeho matka je tak očividně indického původu, že když mi ji tvůrci cpou jako sestru krále Artuše, je to prostě k smíchu. 68 % ()

TaNya_

Všichni tu mluvíme o art zpracování, na které se, obzvlášť co se kamery týče, krásně koukalo, ale u kterého tak zhruba polovina lidí usínala. V průběhu filmu jsem pořád měla poct že, tady bych vylepšila toto, jinou scénu bych zase víc vysvětlila a další pasáž buď zkrátila nebo úplně vystřihla. Takže nejzajímavější byl vlastně začátek a potom konec. Mám to za sebou, díky poučila jsem se, ale jednou to nejspíš stačilo. ()

ŠpetaMarek

Po jednom z nejlepších trailerů roku a očekávání studená sprcha. Nemám nic proti pomalému vyprávění, ale pokud je spojeno se záměrným tlakem na znalost předlohy (protože, zde moc informací nedostanete) je vám předložen nepochopitelný sled pěkně nasnímaných scén, kde se snažíte chytnout čehokoliv. ()

Niflheim

65 %. Schválně jsem si na sepsání dojmů nechal týden čas, i přesto jsem stále jaksi rozčarován. Vizualizace i tempo krásné, což o to, avšak scénáristicky je Zelený rytíř místy samolibou záležitostí, která se od předlohy vzdaluje až zbytečně moc. Netuším, jestli je to dobře nebo špatně, ale kdo původní báseň zná, musel se při sledování motat ještě víc než diváci, co šli naslepo. Mnohé nebylo ani vyřčeno, natož nedořečeno, a vložení irelevantních nebo svojsky interpretovaných sekvencí až příliš škodilo příběhovému oblouku. Dle některých ohlasů před zhlédnutím jsem se vcelku těšil, ale ani uhrančivá Vikander a opravdu nádherné scenérie výše popsané pocity nepřebijí. Jsem zklamán, že jsem zklamán. ()

papadoce odpad!

Nooooo, tak je možné, že mi čosi ušlo, lebo pozeral som to v lietadle a rýdzo v angličtine, aleeeee …. o čom, že toto bolo? Ja si asi nespomínam na nič nudnejšie z fantasy témy čo sa týka sfilmovania. Akože drobnosti ako pekná líška, filmová hudba alebo pekné titulky pre jednotlivé kapitoly sa dokopy zozbierali tak na jednu hviezdinu, ale tu šlo o tak brutálne prázdny film, že až neverím miestnym 63. Aleže úplne prázdny. A to treba uznať, že cigoš Patel robil čo mohol po hereckej stránke. Po dlhočiznom čase môžem povedať, že som pozeral film z kategórie “Strata času alebo ako drôt v oku nie je to najhoršie”. Katastrofa. Lowerymu treba vydať súdny zákaz priblíženia sa ku filmovým štúdiám. Čím som si ja toto zaslúžil? 10%. ()

GameboyNES

kerý hadouspávač tohle zase spatlal... Ty vole to mělo snad 16 hodin a furt tam nic nebylo. ňáky svatí se tam producírovali, dědek se tam modlil. A odpornější statisti, sem neviděl ani v německým fekal pornu. ()

Looka

80% Drsnější pohádka. Zajímavý je nápad, kdy je znenáhla část děje smazána coby pouhá vize hlavního hrdiny. Výborný je mě zatím neznámý Dev Patel. ()

Clark_Kent

Kdybych to měl brát obrazně a zvednout vizuál, tak samozřejmě docela ucházející. Jenže co se týče celkového pojetí, nebo nějaký akce se zelenej rytíř tak docela jistě podělal trochu do kalhot. Slabší ale zadumaná fantasy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)